Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Cassiopheia & Severus EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Cassiopheia & Severus EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Cassiopheia & Severus EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Cassiopheia & Severus EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Cassiopheia & Severus EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Cassiopheia & Severus EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Cassiopheia & Severus EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Cassiopheia & Severus EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Cassiopheia & Severus EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 20 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 20 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 11 Május - 10:01



Cassiopheia



Egy újabb nap vége felé közeledtünk. A legtöbben már elvonultak a hálókörletükbe, de én még úgy éreztem, hogy nagyon messze vagyok a fáradtság állapotától. Néhány feladatom megmaradt, amiket még nem fejeztem be, de nem is lettek volna sürgősek, hiszen például bájitaltan már csak jövőhéten lesz. Ennek ellenére nekiültem, hogy megírjam, hiszen nem tudtam mi mással üthettem volna el az időmet. Nem kifejezetten mondanám, hogy vannak barátaim, úgyhogy a feleslegesen sok szabadidőt igyekszem feladatokkal kitölteni, ami vagy sikerül vagy nem.
Meglepően gyorsan készültem el még a különfeladatokkal is, pedig próbáltam elhúzni a dolgot, amíg csak lehetett. Unottan dobtam le magam mellé a könyvemet a kanapéra és vártam, hogy történjen valami. Csend volt a klubhelységben, és már a tűz is csak fáradtan pislákolt a kandallóban. Magamhoz veszem az asztalon pihenő újságot, de nincs kifejezetten kedvem híreket olvasni, így csak átfutom a főcímeket, és néhány összefoglalót a hét eseményeiről, valamint a sporthíreket. Még néhány percig pihentettem a tekintetemet a mozgó képeket, majd visszatettem oda az újságot, ahol volt.
Fáradtan túrok bele a hajamba és igazítom kicsit félre az arcomból, amikor meghallom, hogy a hátam mögött nyílik, majd záródik a klubhelység ajtaja. Valószínüleg a prefektus lesz, így ideje lennem elvonulni a hálókörletbe, de először hátrapillantok mielőtt nekivágnék az útnak. Cassie áll a hátam mögött. Mindigis lenyűgözött ennek a lánynak a szépsége. Ő máshogy volt szép, mint Lily. Lily valahogy törékenynek tűnt, védelmet igénylőnek, ártatlan szépség volt az övé, de Cassy egészen más volt. Valamilyen démoni szépséget árasztott magából, és mindig biztos lehetett abban, hogy a diákok félrelépnek az útjából, ha valamerre el akar menni. Tetszett a hangulat, ami körbevette őt, de azért valljuk be. Sosem voltam abban a helyzetben, hogy akár megszólítsam.
-Maradhatok még?-kérdezem meg tőle végül. Végülis az ő joga eldönteni, hogy merrefelé mászkálhatnak még diákok, hiszen a Mardekárban ilyenkor ő az ügyeletes diktátor.



A hozzászólást Severus Snape összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 13 Május - 7:06-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 11 Május - 14:37









Severus &

Cassie

darling i'm a nightmare dressed like a daydream




Hosszú napom volt, fáradtan róttam a folyosókat, még néhány kósza lélek után kutatva, de szerencsére ma semmi különös rendbontás nem történt. Bármennyire is próbáltam teendőimre összpontosítani, el elkalandozott a képzeletem. Mindmáig kísértenek a nyárvégi események, újra és újra átélem a kínzó fájdalmakat… Járhattam volna rosszabbul is nyugtattam meg magam végül. Elvégre mi lett volna akkor ha Frederic nem egy kósza Cruciot hanem annál sokkal rosszabbat ejt ki a száján. Már magába a gondolatba is beleborzongtam. Egyszerűen számomra érthetetlen miért gondolta azt, hogy az az út, amire lépett a helyes. Persze valamilyen szinten nem is igazán akarom firtatni, majd megkapja azt, ami neki jár, a lényeg, hogy az én levesembe ne köpjön bele és kész. Lassan visszafordultam a hosszú folyosón, miután már egy lelket sem láttam. Ideje visszatérni a klubhelyiségbe és felküldeni a piciket, ha még lent vannak ilyen kései órán. Ujjaim végig húztam az öreg falakon éreztem, ahogy a csiszolt köveknek az enyhe éle finoman karcolja ujjbegyeim. Szerettem a Roxfortot, minden egyes titkával együtt. A pincébe érve, megálltam a kőajtó előtt majd elmondtam a jelszót mire az feltárult. A hosszú folyosószerű társalgót átitatta a zöldes fény, de a terem egyik felében álló kandalló meleg fény árasztott magától. Lassú tekintettel fürkésztem át a helyet, keresve az esetleg megbúvó diákokat, de nem igazán láttam senkit. Lassan indultam meg a kandalló felé mire megpillantottam Severus bozontos fürtjeit. Féloldalas mosoly kúszott ajakaimra. Severus mindig az a srác volt, aki a társaságot kerülte, megbújt az árnyékban és egy igazi magányos farkasnak tűnt. Nem tudom, hogy ez Evansnek köszönhető vagy az alap mentalitása volt, de furcsa srác volt. Bár nehéz volt megállni, hogy ne túrjak bele loboncába. Imádom mások haját megfogni. Főleg, hogy a srácok haja kondicionáló nélkül is gyanúsan puha. Biztos csalnak valahogy. Ezen idióta eszmefuttatás után széles mosoly ült az ki az arcomra. Finoman a fotel háttámlájára könyököltem egyik kezemmel az államnál megtámasztottam a fejem és úgy néztem a fiúra, aki nagy szemekkel kérdezte meg, hogy maradhat-e még.
- Ahogy kedved tartja Severus – mondtam kedvesen.
Végül nem bírtam megállni a kísértést mutató ujjam köré tekertem egy hullámos tincsét. Hihetetlen, neki is milyen kis puha haja van futott át az agyamon.
- Remélem, azért nem tervezel itt kint éjszakázni, mert nem szívesen jönnék arra vissza egy óra múlva, hogy még mindig a könyveket bújod, vagy a távolba révedve ábrándozol Evans csókjának ízéről – kacsintottam rá, majd kiegyenesedve az előző testhelyzetemből indultam meg a könyvespolcok felé, hogy visszategyem a kint hagyott könyveket.



405 • Outfit • We left them fall behind • notes: bocsi, hogy ilyen rövidke








Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 13 Május - 8:23
[quote="Severus Snape"]



Cassiopheia



Nem tudom hogyan kellene beilleszkednem. Édesanyám, aki egy neves varázslócsalád szülötte mindigis büszke volt arra, hogy hozzá hasonlóan én is a Mardekárba tartoztam. Mégis vele ellentétben én ezt sosem éreztem büszkeségnek. Nem telt el úgy nap, hogy ne kívántam volna bárcsak máshova osztott volna be a süveg. A sorsunk ellen azonban aligha lázadhatunk fel. Hallom a suttogást, A diákokon keresztül terjedő hívást, ami egy olyan let felé vihetne, ahol még lehetek valaki. Nem csak a kitaszított, nem csak a furcsa, hanem valaki, aki fontos. A sötét jegy viselése azonban ijeszt. Nem tudom mibe vágnék bele azzal, hogy Hozzá csatlakozom, és a többiekkel ellentétben én pontosan tudom, hogy nem olyan meseszerű az az élet, ami felé csalogatnak. A halálfalók vagyonnal, hatalommal kecsegtetnek, ami egy Mardekárosnak megdobbantja a szívét, de én még kételkedem. A helyes és a könnyű út az életben ketté válik. És talán pont ennél a lehetőségnél, amikor az embernek el kell döntenie, hogy bevállalja-e a jegy viselését, erkölcsileg elbukik egy jobb életért, vagy visszautasítja a sötét varázslatot és valahogy megpróbál majd boldogulni. Nem tudom melyik felé kellene hajlanom. Eddig próbálkoztam, eddig kitartottam, mégsem jutottam előrébb az életben, nem kaptam meg azt amit akartam. Akkor miért kellene tovább harcolnom a biztos siker ellen? Szerintük okos vagyok és tehetséges, valamint minden olyan tulajdonságot birtoklok, ami sikeressé tehetne a halálfalók között. De ha eljönne egy döntő pillanat vajon ki tudnám-e mondani bármelyik tiltott varázsigét. Képes lennék-e valakit megölni, megkínozni? Nem tudom.
Gondolataimból egy közeledő hang zökkent ki, és kicsit már felkészülök lelkileg, hogy hamarosan el kell hagynom a közösségi részt, amit pillanatnyilag egyedül birtokoltam. Megvárom, amíg közelebb ér a prefektus, mielőtt bármit tennék, hiszen elmenekülni nem fogok mostmár. Cassie azonban kegyesnek bizonyul, hiszen nem szid le, hogy még nem vonultam el, sőt részéről az is rendben van, hogy itt maradjak még egy kicsit. Következő megjegyzésére azonban nagyot nyelek. Nem ellenkezek, amikor játszik egyet az egyik hajtincsemmel, bár meglepődök rajta.
-Nem leszek már itt... és én csak tanultam. Lilyről én nem... mármint.. mindegy.-rázom meg inkább a fejemet. Nem akarok ebbe belebonyolódni, de úgy tűnik látványosan belekeveredtem egy háromszögbe, amibe nem szerettem volna. Olyanért rajongok, aki már rám sem néz, én pedig mint egy idióta kitartok az érzéseim mellett, még akko is ha az univerzum is ellenem dolgozik. Azt viszont tényleg nem akartam, hogy ezt a vívódást és szenvedést más is észrevegye, bár egy Mardekáros éles szemei elől úgysem tudnék elbújni.
Szerettem volna beszélgetést kezdeményezni, vagy inkább terelni, hogy ne az én utolsó mondatom álljon meg a levegőben, miközben Cassie a könyveket kezdte el a helyére pakolni.
-Tudok segíteni valamit?-kérdezem végül.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 14 Május - 18:10









Severus &

Cassie

darling i'm a nightmare dressed like a daydream




Miután beléptema klubbhelyiségbe és csak Snapet találtam ott, nyugodt léptekkel közelítettem a fiúhoz, hogy lassan elküldjem aludni. Ám mikor a fiúhoz közelebb értem Severus arcán a meglepettség olyannyira lerítt egyszerűen nem bírtam megállni, hogy ne mosolyogjak. Meglepően jó kedvem van ahhoz képest, hogy nagyon elfáradtam a nap folyamán. A kisdiákok hajkurászása és a szabályok betartása nem volt épp akkora móka, mint az elején tűnt. Miután közöltem vele kérésem, hogy lehetőségei szerint azért ne itt töltse az éjszakát, mert akkor már kevésbé leszek mézes mázos, könnyűszerrel nyugtázta. Mindig is kedveltem benne, hogy könnyen beleegyezik azért a dolgokba, elfogadó ember volt, és a maga módján jámbor. Talán épp ezért illik rá ennyire a hősszerelmes szerep, amit jelenleg is játszik a Potter-Evans-Snape hármasban. Bár az igazat megvallva sajnáltam, hogy neki jutott a pótkerék szerep. Evans népszerű lány, legalább is a tanárok körében, számomra mondjuk inkább unalmas volt. Miután otthagytam, hogy elpakoljam a maradék könyvet, amit kint felejtettek kis szünet után megkérdezte, hogy segíthet-e valamiben. Rápillantottam, és arcán enyhe gyötrelmet és belső vívódást véltem felfedezni, de lehet félreértelmeztem gesztusait fáradtságomból adódóan.
- Hát a hátam fáj picit, azt megmasszírozhatod – nevettem fel, majd igazgattam tovább a könyveket. – De egyébként köszönöm azt hiszem, boldogulok pár könyvvel még – mosolyogtam rá.
Ezután kisebb csend honolt a helyiségen. Severus csendben ült gondolom gondolatainak tengerében elmerülve. Miután befejeztem a pakolást közelebb sétáltam hozzá és finoman vállára tettem a kezem, majd bíztatóan megszorítottam azt. Nem tudom mi járhatott fejében, és ahogy mondani szokták, lehet jobb is ha nem tudom, de nem szívesen láttam ahogy küzd önmagával.
- Akarsz róla beszélni, vagy tegyünk, úgy mintha nem látszódna, hogy valami nincs rendben? – tettem fel a kérdést.
Közben elhelyezkedtem a lobogó tűzzel szemben egy fotelban, és onnan néztem a fiút. Arcán különös árnyékokat vetettek a lángok. Severus arca mindig is különleges volt. Nem a klasszikus szépfiú, akikre vadásztam világéletemben. Nem ismertem annyira, hogy megtudjam ítélni a múltban történt vele valami, ami miatt néhol vonásai fáradtak voltak, vagy a jelen nyomott rá ekkora pecsétet. Hosszú fürtjei mindig arcába lógtak, pimaszul eltakarva kisfiús vonásait, amivel egyébként bármikor bárkinek a szívét elrabolhatta volna. Ugyan én magam mindig a rosszfiúkhoz vonzódtam fizikálisan, de Severusban a benne rejlő sötétség és dac, ami igazán lenyűgözött és csábított magához. Finoman megráztam a fejem próbáltam elterelni a gondolataimat. Lassan már kezdek attól félni valami ördög bújt belém, hogy tényleg minden gondolatom szinte csak a pasik körül forog. A belső hang a fejemben hangosan felnevetett, de kívülről próbáltam türtőztetni magam, nehogy teljesen zakkantnak tűnjek, hogy magamban nevetgélek a semmin…



416 • Outfit • We left them fall behind • notes: tadaaaa megérkeztem








Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 17 Május - 7:32



Cassiopheia



Természetesen nem szívesen teregetem ki belső viharomat másoknak, hiszen nem szívesen hallanám vissza bárhonnan, főleg nem Potter szájából, hogy még mindig Lily az, akiért gyötrődök. Bár feltételezni merem, hogy nem kifejezetten ezeket a szavakat használná. Nevetséges nem? Olyanra vágyni, aki észre sem vesz, és igazából minden forgatókönyv szerűen zajlott le. Lilynek fantasztikus játszótárs voltam. Mintha talált volna egy kóbor kiskutyát, amire ő akart vigyázni. A kiskutya viszont felnőtt, ahogyan Lily is, és ennél sokkal izgalmasabb dolgokat talált a világban, mint hogy velem foglalkozzon. Elszomorít-e a gondolat? Természetesen. Hiszen kettőnk közül én maradtam egyedül, ő pedig olyan életet kapott, amibe maximálisan beleillett. Népszerű, szeretik, okos, tehetséges boszorkány lett. Az a tipusú ember, akinek sosem lesz gondja a beilleszkedéssel. Ellentétben velem.
Cassie hagy még egy kicsit, hogy nyugton létezzek a klubhelységben, mielőtt végleg takarodót fújna. Ha nem ő töltené be a prefektusi szerepet, akkor valószínüleg még a fél Mardekár itt pöffeszkedne várva a hajnalra. Engedékenységéért cserébe felajánlom a segítségemet, amit számomra váratlanul kiforgat. Szavai meglepnek és nem bírok megszólalni, de szerencsére folytatja a mondatot, így már megnyugodhatok, hogy csak viccelt velem. Amikor elfordul egy pillanatra még egy halvány mosoly is megjelent a szám sarkában, de mire megfordul, már az is eltűnik.
Közelebb lép és furcsálva pillantok rá, amikor a vállamhoz ér. Tudom, hogy Cassie kifejezetten közvetlen lány, de a fizikai kontatkust igyekeztem kerülni mindenkivel. A legtöbbekkel ellentétben nekem maximum szorongást nyújtott, nem vígasztalást. Kérdésére először csak nyelek egy nagyot. Nem vagyok benne biztos, ha pont Cassievel próbálnám megbeszélni az ügyes-bajos dolgaimat, akkor az jó döntés lenne.
-Inkább hanyagoljuk.-intek egyet. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy én legyek a porondon. Figyelem, ahogy leül az egyik fotelba. Talán ennyiért tényleg jó, hogy nem egy helyre kerültem Lilyékkel. Így nem kell minden nap enyelegni látnom őket.
Cassie szép és különleges, de sosem fantáziáltam, hogy milyen lenne vele. Nem érzem, hogy egy súlycsoport lennénk, és egyébként is aligha fér meg még egy lány a gondolataim között Lily mellett. De, azt hogy szép a vak is láthatja.
-Neked van valami, amiről szeretnél csak beszélni?-kérdezek vissza végül. Ha valamit, akkor hallgatni azt tudok. Annyit pedig már tudok a lányokról, hogy nem igazán várnak tanácsot semmivel kapcsolatban, de szeretnek csak úgy beszélni mindenféléről.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 18 Május - 16:04









Severus &

Cassie

darling i'm a nightmare dressed like a daydream




Severus visszautasította, hogy beszélgessünk a problémáról. Sejtettem, hogy ez lesz, ő inkább az a magában szenvedős típus volt mindig is. Nem is akartam ráerőltetni magam, de szerettem mások problémáit hallgatni. Ez mondjuk betegesen hat a maga módján, de ennek ellenére, megnyugtatott általában a gondolat, hogy nem, vagyok egyedül, ha problémáim vannak. Kisebb szünet után ismét megszólalt, mire kíváncsian néztem rá. Miről mesélhetnék neki? Arról, hogy a családom éppen valami olyanba keveredik vagy már keveredett, amibe nem kellett volna, vagy azt, hogy a hatodik évfolyamból kit szeretnék befűzni? Hagyjuk is inkább, túrtam bele a hajamba.
- Igazából nincsen semmi különös történet, amit megoszthatnék veled – mosolygok halványan – Kérsz egy kis teát? Nincs sok, de kettőnknek bőven elég lesz, általában megszoktam, hogy egyedül vagyok itt este – mondom kedvesen, majd táskámból előveszek egy termoszt, és válaszát meg sem várva könnyed léptekkel felfutok a hálókörlet lépcsőjén, majd két bögrével térek vissza a kezembe.
Leteszem a kandalló előtti kis asztalra, majd kitöltöm a termoszból a teát a két bögrébe, majd az egyik gőzölgő bögrét átnyújtom Severusnak.
- Néha úgy érzem, hogy csak egyedül tudom feldolgozni és megérteni a dolgokat, és ezért nem beszélek nagyon róluk – mondom végül, majd belekortyolok a forró epres teába.
Nem tudom miért éreztem szükségét, hogy megosszam ezt Severussal, de most már mindegy. Néha amúgy tényleg könnyebb egyedül feldolgozni, és átértékelni a dolgokat, de azt is tudom, milyen sötét gondolatokhoz és tettekhez vezethet, ha nincs senki, akinek elmondhatnánk bánatunk és problémáink. A kisebb csendet megpróbálom megtörni mielőtt még kínossá válna.
- Nem vagy éhes egyébként? – érdeklődőm kedvesen, hátha ő is benne lenne egy kis éjjeli nasizásban.
Azt mondják nem egészséges este hat után enni, de én nyolckor például jobban szeretek enni, és mivel amúgy is későn fekszem, az alvás elé mindig be kell iktatni valamit, ha mást nem egy jó melegszendvicset egy nagy bögre teával…



 Outfit • We left them fall behind • notes: tadaaaa megérkeztem








Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Cassiopheia & Severus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-