Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Megan && Harley EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Megan && Harley EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Megan && Harley EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Megan && Harley EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Megan && Harley EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Megan && Harley EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Megan && Harley EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Megan && Harley EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Megan && Harley EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Hétf. 16 Május - 19:56

Megan & Harley


Valamelyik nap azt mondta a húgom, Marlene, hogy nem is érti miért nem a mardekárosokkal barátkozom. Hát igazából nagyot tévedett, hiszen a baráti köröm nagy részben onnan való, s ezt sosem titkoltam senki előtt. Már sokszor elgondolkoztam, hogy mit keresek a griffendélben és egyszerűen nem akaródzik elhinnem, hogy az a fránya Teszlek süveg ide osztott be még hét év távlatából sem. Már akkor nehezemre esett eltántorogni a griffendél asztaláig, mindössze amiatt örültem, hogy Izzy és Carrie is azonos házba kerültek, így mehetett az ünneplés, amúgy meg kivertem volna a hisztit jó szokásomhoz híven és azt még maga Dumbledore is megemlegette volna.
Az egyik mardekáros leányzóval, név szerint Megan Cooperrel, hogy este kinézünk a tiltott rengetegbe, hiszen már a nevében is benne van a tiltott szó, amely mind a kettőnket vonz. Ma bájitaltan órán keveredtünk egymás mellé, s még a tanár is párba osztott be minket, hogy készítsünk egy egyszerű gyógyító főzetet. A feladatot sikeresen teljesítettük, majd elhatároztuk, hogy az erdőben ünnepeljük meg a sikert. Már csak azt bánom, hogy a Roxfortban nem lehet alkoholhoz jutni a diákoknak, pedig nagyon örülnék neki, mivel néha ráfér az ember lányára a lazulás, s itt mindig feszben kell állni. Legalábbis kellene, ha nem tojnám le magasról a szabályzatot.
Tudtam szerezni egy kis rágcsálnivalót, amit magammal hozok. Igazából sosem érdekelt túlzottan az alakom, minden hülyeséget összeeszek a legembertelenebb időkben és mégsem hízok, így szerencsésnek mondanám magam, aminek rendkívül örülök. Biztosan nem bírnék tükörbe nézni, s még magamat is rendesen kifiguráznám, ha gurulnék.
Összepakolok egy kistáskába, amit később a vállamra akasztok majd. A hajam lófarokba kötöm, farmert húzok, s egy griffendéles kötött pulcsival szégyenítem be a testem. Örülök, hogy ilyenkor este már nem kell talárt hordanunk, hiszen egész nap ott van rajtunk és hihetetlenül zavaró tud lenni, ahogy susog utánunk. Azt utálom a legjobban, amikor becsap alá a szél és felemeli az egészet, olyankor nem győzködöm lefelé fogni, hogy rendesen álljon, s csak szidom az egész rendszert, de legfőképpen azt, aki kitalálta, hogy ezt a maskarát viseljük.
Este nyolc óra körül jár az idő, amikor elindulok át a klubhelységen, le a tornyokon, kikerülve minden esetleges bámészkodót, át az udvaron, le egészen a tiltott rengetegig, ahol már Megan ott van. Odasietek hozzá és megállok mellette.
- Szia, indulhatunk? – kérdezem mosolyogva. Remélem fogunk látni néhány varázslényt, mindig feldobják a napom, egyszerűen csodálatos mind egytől egyig.





Kalandra fel! 2132
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 19 Május - 19:07

To Harley


Curiosity is not a sin ▲▼▲







2 kemény hétre zártak be büntetőmunkára a konyha fala közé. Mosogatás, sepregetés, darabolás. Rég megbántam már, hogy a kíváncsiságom nem nyugvása miatt besurrantam a zárolt részre a könyvtárban. Rajta kaptak, mint ahogy arra számítani is lehetett és a konyhát kaptam büntetésnek. Eleinte még örültem is neki, mert azt gondoltam teleehetem magamat minden finomsággal és majd elhúzódom, a konyha egy szegletébe ahol nem vesz észre senki és csak néha merészkedem elő. De ez a tervem csődöt mondott és a végeredmény elég siralmas volt. Óráim után bezártak a személyi börtönömbe és a manók hajthatatlan vágyait miszerint kicsinálják az oda kerülő diákokat, sehogy se bírtam lelohasztani. Így kifejezetten örültem, amikor az utolsó napomat húztam végig és iszonyat büdös olaj, és kaja szaggal hagyhattam el a konyhát. Utáltam minden nap kijönni onnan. A hajam átvette az étel szagát és az se lett volna elég, ha minden nap hajat mosok. Néha észrevettem, hogy nagyobb ívben kerülnek ki a társaim és összesúgva viháncolnak a hátam mögött. Az első pár napban még egész nagy jelentőséget fordítottam ennek, de mára már leperget rólam, ahogy ők is elfelejtették, hogy én vagyok a jelenlegi kirekesztett.
Nem akartam üres kézzel elengedni ezeket a napokat így egy üveg bort tulajdonítottam el búcsúzásképpen. Tudtam, hogy ennek ma hasznát is veszem, ugyanis egy érdekes barátnőmmel találkozom. Az érdekes csupán azért volt tökéletes jelző, rá mert érhetetlen módon Mardekáros lelke a Griffendélben vergődött és szegénykém örült, ha 2 szót válthat az igazi lelki társaival. Jól megértettük egymást, mert ő is hasonló körökben mozgott és a személyisége is tökéletesen hasonlított enyémhez. Néha ez vitákat szült köztünk, de egyben mindig egyet értettünk: a csavargásban és szabályok megszegésében.
Most is hozzá tartottam, mégpedig a tiltott rengetegbe. Kedvenc helyeink közé volt sorolható ez az erdő, ugyanis ami tilos az csupa izgalmakat rejt. Igaz mi se mertünk a sűrűjébe menni, mert fiatalak voltunk még a halálhoz, de minden alkalommal egyre bentebb és bentebb csatangoltunk.
Mikor Hagrid kunyhója előtt osontam el levegőt is alig mertem venni, de a nehezén hamar átvergődtem és így rögtön szemben is találtam magamat Harley-val. széles mosoly ült ki az arcomra és csak egy bólintással jeleztem, hogy részemről indulhatunk.
- Gondoltam egy kicsit feldobhatnánk az estét. – kacsintottam rá majd kiemeltem a sötétségből az ellopott bort. Talán egyszer megjavulunk, de annak nem most jött el az ideje.
- Ma arra készültem, hogy unikornist látunk szóval valami jó helyre kéne menni. Hagrid remélem, nem most jön éjszakai sétára azzal a nagy dög kutyával, mert nem lenne jó megint lebukni. Így is szerencsénk volt a múltkor. – ömlött belőlem a szó, de hát nem is meglepő, mert végre olyan társaságban lehetek, ahol önmagamat adhatom. A múltkori esetről meg csak annyit, hogy tényleg a szerencsén és a vadőr jóindulatán múlott, hogy nem nyomott fel minket senkinél. Annyit mondott, ha még egyszer a rengetegben talál, minket annak súlyos következményei lesznek. Ha ez nem szegte kedvünket a mászkálástól, fogalmam sincs, mi lenne ránk jó hatással.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Pént. 20 Május - 11:45

Megan & Harley


Hagrid az a vadbarom nem is értem, hogyan nem veszi észre minden egyes alkalommal, amikor kiszökünk a tiltott rengetegbe, hogy hová is tart utunk, hiszen elegendő lenne kitekintenie a kunyhója ablakán és már jöhetne is bemártani minket McGalagony professzornak, aki biztosan ellátná a bajunk rendesen. Nem rég járt le pont az egyik büntetésem olyan kis okból, hogy valakit kibuktattam a folyosón, mert megpróbált beszólni. Legközelebb meg is kínozom, ha már úgyis megkaptam, hogy nem is McKinnon, hanem McKínoz a vezetéknevem. Nincs értelme a büntetőmunkáknak szerintem, mivel ha valaki valami rosszat akar tenni a továbbiakban is, akkor nem érdekli a dolog és később is ugyanúgy meg fogja tenni. Én is ebbe a kategóriába tartozom, hiszen rám, akárhogy is akarnak hatást gyakorolni a többiek ez el van könyvelve lehetetlen küldetésnek. Jót akarsz belőlem faragni? Ne is próbálkozz, mivel ez halott ügy.
A tiltott rengeteg tele van csodás lényekkel, ám halálosokkal is. Már csak azt nem értem, ha ennyire féltik a diákokat attól, hogy odamenjenek, akkor miért egy ilyen hely mellé építették fel a kastélyt? Kész agyrém az egész, számomra szinte felfoghatatlan. Akár ki is irthatnák, de ezzel csak az idegeinket akarják borzolni, ebben az egyben biztos vagyok. Lehet nincs is semmi félelmetes az erdő mélyén csak ijesztgetnek minket.
- Haljak meg, ha nem pont arra gondoltam az előbb, hogy milyen jó lenne inni egy kis piát – mosolygok Meganre. Ugyan egy üveg bor kettőnknek nem olyan sok, s maximum spiccesek leszünk tőle, de én ettől függetlenül hálás vagyok a lánynak, hogy meglepett minket ezzel. Biztosan lopta valahonnan, mivel nem hiszem, hogy tudott volna Roxmortsba venni úgy, hogy be is tudja csempészni a kastélyba. Én már számtalan alkalommal próbálkoztam vele, de mindig én húztam a rövidebbet a professzorokkal szemben, ami hatalmas szó.
Közben elindulunk be az erdőbe, s eszembe jut az egyetlen alkalom, amikor Hagrid észrevett minket, de az sem azért volt, mert olyan figyelmes lenne, hanem pont az ajtaja előtt botlottam meg és káromkodtam egy hatalmasat. Nem nyomott fel minket és akárhogy ígérgeti, ha megint meglát minket, akkor majd megteszi, de úgysem fogja. Illetve amilyen bamba barom csoda, ha azt észreveszi, ami közvetlenül a szeme előtt van.
- Dehogy megy, de a múltkor is csak azért buktunk le, mert pont megbotlottam és el kezdtem káromkodni – nevetek fel az emléken, míg egyre bentebb érünk. – Jó lenne unikornist látni, még sosem akadtunk össze eggyel sem, pedig elvileg ez az erdő tele van velük – húzom el a számat.
- Menjünk ki arra a tisztásra, ahol a múltkor is voltunk, s igyunk egy kis bort, hogy mindenképpen lássunk unikornist – ajánlom fel. Ha egy ember spicces, akkor olyan dolgokat is lát, amik nincsenek, így egész vicces kis esténk lesz a végére.





Kalandra fel!  2132
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 2 Jún. - 18:54

To Harley


Curiosity is not a sin ▲▼▲







A roxforti diáksereg hatalmas érdeklődést mutat a tiltott rengeteg felé és ebből mi se voltunk kivételek, maximum annyiban, hogy mi többször próbáltuk meg a lehetetlent, mint kellett volna. Igazából ötletem sincs, hogy mi lenne az ami ténylegesen visszafogni minket attól, hogy itt kóvályogjunk. Plusz, ha most a kis borunk társaságában kapnak el biztos, hogy hónapokig melózhatunk a bagolyházban. A büntetőmunkákból pedig egy darabig most kijutott. A konyhai munka előtt az alagsori páncélokat kellett fényesre suvickolnom de volt, hogy a kviddics pályán töltöttem 2 hetet anélkül, hogy edzésre mehettem volna. A büntető feladatokban valahogy roppant mód kreatívak tudtak lenni a tanárok és kellőképpen meg is tanulnám a leckét ezek által, ha nem Megan lennék.
Gondolataim elmerüléséből Harley rángat, vissza mikor felnevet rajta, hogy az utóbbi alkalom milyen viccesre is sikeredett.
- Mert sosem bírsz lakatot tenni a szádra. – nevetek fel én is a lánnyal együtt miközben egy gyengét boxolok a vállába. Jó végre kicsit kimozdulni és nem gondolkodni semmin, főleg nem azokon a hülyeségeken, hogy mi van a családomban vagy, hogy tanulnom kéne. Az utóbbi időben összefolytak a napok az órák és a pillanatok és sosem tudtam élvezni egyiket sem. A gondolataim teljesen másfelé jártak és éppen ezért esett jól végre kint lenni a szabadban egy olyan emberrel, aki nem azzal tölti a szabad idejét, hogy csesztessen, hanem mert ő is ki akar kapcsolódni.
Mire kiérünk a lány által emlegetett tisztásra az alkohol a kezemben már nyitva is van és a számhoz emelve húzom, meg majd átadom Harleynek.
- Arra, hogy ezen az estén nincs depizés csak jókedv. – koccintom, az öklömet az üveghez majd hagyom, hogy a lány is magáénak érezze az itókát. Tény, hogy ez semmire nem lesz elég nekünk, mert egy üveg bortól ketten nem fogunk a fejünkre állni, de legalább arra jó, hogy egy kis mosolyt csaljon az arcunkra. Amúgy se mertem volna többet bevállalni, mert így is attól féltem, hogy lebukok és még egy hetet hozzá varrnak a büntetésemhez.
- Oké kislány. Mesélj nekem. Mi a helyzet a tesóddal? – húzom fel a szemöldökömet, hogy végig mérhessem őt. Többször is megállapítottam, hogy ha fiú lennék biztos, hogy rámozdulnék. Gyönyörű volt, okos és humoros. Az, hogy a személyisége eltért a megszokottól nekem különösen tetszett, talán pont, azért mert sok mindenben hasonlítottunk egymásra.
- Az utóbbi időben nem mondtál nekem semmit és már kezdtem azt hinni, hogy megölted. – nevetek fel élesen, a erdő csendjét felzavarva s talán ez volt életem legrosszabb döntése. A bozótos felől recsegés, ropogás hallatszik, mintha valaki közeledne. A pálcámért nyúlok, bár igazából azt se tudnám hirtelen, hogy a hét év alatt milyen varázslatokat is tanultam, ha tényleg valami olyannal kerülnék szembe. Az, hogy egy pennát tudok röptetni, vagy már egész ügyesen változtatok át egy poharat patkánnyá az ebben a helyzetben nem fog segíteni. A szívem egyre hevesebben kezd dobogni és kezdtem úgy érezni, hogy a lábaim is feladják a szolgálatot, de végre itt volt az izgalom, amire mind a ketten vártunk…csak derüljön már ki végre, hogy mi is az valójában.
- Mi a franc volt ez? -
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Pént. 3 Jún. - 19:45

Megan & Harley


Elsős koromban elveszve figyeltem a Tiltott Rengeteget Hagrid kunyhója mellől. Párszor kijött az a nagy behemót szólni, hogy bizony oda nem mehetek be és inkább meghívott egy forró, gőzölgő teában, ami igen jól esett. Sokat mesélt az erdőről és elmondta, hogy milyen szörnyetegek élnek a mélyében és, hogy nem tanácsos arrafelé bóklásznom. Egész délután rémtörténeteket mesélt nekem, legalábbis akkor még 11 éves fejjel eléggé félelmetesnek tűntek, mivel annyira elijesztett a rengetegtől, hogy onnantól két évig be sem merészkedtem. Aztán jött a harmadik évem a Roxfortban. Egyik szombaton naplementekor két legjobb barátnőmmel bemerészkedtünk és ott töltöttünk pár órácskát. Nem találtam félelmetesnek és egyetlen olyan szörnyű lénnyel sem találkoztam, amiket Hagrid emlegetett. Amúgy is a varázslények csodálatosak, s bánom, hogy még eddig eggyel sem találkoztam az erdő mélyében. Talán majd ma.
Megan olyat tett az este folyamán, amire sosem gondoltam volna, szóval ezt nagy szónak mondanám. Sok mindent tettem már a Roxfortos éveim alatt és a legtöbb nem túl szép és kedves, de még sosem loptam semmit a suliból. Ha nem bukunk le ezzel és nem kerülünk bajba, akkor nagy valószínűséggel több alkohol fog eltűnni a suli konyháról. Nem tudom, hogy ezzel a borral a konyhán főzni akartak vagy meginni később, de mindenesetre áldom a sorsot, hogy hozzánk került.
- Ez nem igaz! Nem is beszélek sokat – tiltakozom, s közben kezeim magam elé emelem, ám mikor jobban belegondolok a dologba rájövök, hogy Megannek igaza van. Én vagyok az egyik legpletykásabb és emellett a legkegyetlenebb a Roxfort történelmében, amit nem bánok. Ehhez az kell, hogy sokat beszéljek, hiszen meggyőző képesség nélkül nem tudnék annyi szemetet elhitetni az emberekkel.
- Köszi – mondom, míg elveszem a lánytól a bort és belekortyolok. Hihetetlen finom! A testem egyre többre vágyik, és nem tudok várni arra, hogy egyszer végre valahára úgy igazán berúgjak! Ettől a bortól maximum kicsit mosolyogni fogok, ami egész jó kezdetnek, feltéve, hogy a Melody és Maddox által szervezett bulikon kívül nem sokat jutok alkoholhoz tanév közben, szinte soha.
- Ezen a héten nincs depizés csak jókedv – ismétlem el majd még egy nagyot kortyolok a borból, mielőtt átnyújtanám Megannek.
-Sajnos még él. Egyébként a szokásos, öljük egymást, mint mindig, javíthatatlan az a némber, már komolyan nem tudok semmit kezdeni vele. Már csak a Cruciatus átok segítene rajta, talán utána észhez térne – motyogom az orrom alatt, de úgy, hogy a mellettem ücsörgő lány mindent halljon. Ezt a véleményem senki elől sem szoktam titkolni. – Na de inkább arról mesélj mi a helyzet Lupinnal, hallottam ezt azt – mosolygok rá. Egyszerűen tudni akarom. Igazából meglepett, hogy egy mardekáros lány, aki ráadásul Morhange leállt egy griffendéles sráccal, de hát nincs ezzel probléma.
- Mi a… - mindössze ennyire telik tőlem. Felugrok a földről, előrántom a pálcám és a fák felé nézek. Remélem valami édes varázslény, akit tanulmányozhatok, dédelgethetek, s nem egy gyilkos, aki diáklányok vérére éhezik.





Kalandra fel!  2132
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 9 Jún. - 13:46

To Harley


Curiosity is not a sin ▲▼▲







Lényegében messze el kellett volna kerülnöm a Griffendéleseket. Hosszú évekbe telt mire kiharcoltam magamnak néhány Mardekáros tekintélyét és ezt kár lett volna lerombolni azzal, hogy más ház diákjaival lógok. Ellenben engem nem érdekeltek ezek a dolgok. Én nem voltam kifejezetten házfüggő, és nem akartam, hogy az én barátaim ezt ellenezzék, így mikor rájöttek, hogy jobb, ha elnézik nekem ezt a hóbortot, akkor váltam igazán Mardekárossá. Szerintem nem az teszi biztossá a pozíciómat, hogy ordibálok, és átkokat hajigálok arra, aki nem ért velem egyet, hanem azzal, hogy normális körülményeket teremtek meg az érveimnek. Így jöhetett létre ez a barátság is. Igaz Harley más volt, mert ő inkább tartozott a mi házunkba, mint a sajátjába. Így őt se kellett félteni, mert durván odaszólt annak, aki esetleg kinézte közülünk. Nem minden az, hogy milyen színű talárt hordasz. A Teszlek Süveg se tudhat mindent. Ezernyi példa van arra, hogy személyisége alapján máshova kerülne, az ember mégis egy olyan házban marad évekig, amit nem érez sajátjának. Hiszen nem minden Mardekáros bunkó, és nem minden Griffendéles kedves és aranyos. De ezek a sztereotípiák beleépültek a köztudatba és ezeket lehámozni magunkról szinte lehetetlen.
- A legjobb pletykák mindig Miss McKinnon agyából pattannak ki, így hát azt hiszem, a sokat beszélsz még mindig szolid megfogalmazása annak, amit valójában teszel. – Ha választanom kéne egy tulajdonságot, ami miatt azt mondanám, hogy Harley jó helyre került az a beszéd. Mindig van mondanivalója, bár nem mindig jó dolgokról beszél. Ez pedig az ő rossz tulajdonsága is egyben. A pletykák nem mindig igazak, sőt sajnos mire egyik embertől a másikig eljut, teljesen elferdítve kapjuk vissza a történetet. Én szerettem megkérdezni a pletyka alanyát, hogy igazak-e a hírek mielőtt tovább adtam az infót, bár én nem voltam ilyen. Nem szerettem hazug állításokat – vagy igazakat – tovább adni. Mindenkinek meg van a lehetősége arra, hogy ezeknek utána nézzen, persze nem mindenki élt ezzel.
Azon azonban gyakran el szoktam merengeni, hogy vajon az ha pletykálnak rólad azért van mert „híres” vagy azért mert utálnak? Esetleg a kettő egyszerre.
Merengésemből a kérdésemre adott válasza zökkent ki. Tudtam, hogy Harley és a testvére sosem jöttek ki jól egymással, de általában szűkszavúan beszélt róla és nem volt hajlandó semmi konkrétat elmondani a vitáikról, kialakulásáról. A kíváncsiságom azonban hajthatatlan volt.
- De mi a legújabb story? Mesélj már, ne kelljen mindent kihúzni belőled. – amilyen beszédes tud lenni más témákban olyan csöndes, ha a saját életéről kell mesélni. Vagy legalábbis hamar lehadarja a dolgokat és utána terel, mint ahogy most is teszi. Hirtelen én kerülök szóba és fülig vörösödöm a kérdése hallatán. Hosszúak voltak az elmúlt hetek amióta mindenki azon csámcsogott, hogy Amortentiát itattak velem. Összesúgtak a hátam mögött és most nem az volt a legizgalmasabb téma, hogy Megan Morhange összeszűrte a levet egy másik ház lakójával, hanem az, hogy milyen szerelmes voltam.
- Miért, mit hallottál? – Elindult a pletyka áradat és a Roxfortban az, hogy minden csoda 3 napig tart, a legkevésbé sem igaz. Itt hetekig, sőt hónapokig csámcsognak ugyanazon és mikor már eléggé megrágták csak akkor köpik ki egy új pletykáért cserébe. De amíg nincs jobb vagy izgalmasabb addig egy valamin megy a rágódás, jelen esetben ez én és Remus voltam.
De hirtelen a pletyka gondolata semmivé foszlott, amikor a hangok elértek a fülemig. Tudtam, hogy egyszer meg lesz a böjtje a nagy kirándulásnak, de nem gondoltam, hogy ennyire be leszek rezelve. A sötétségből végül egy kentaur lépett elő ami még úgy is magasabb lett volna nálunk ha Harleyvel egymás nyakába állunk.
- Nem túl szerencsés két ilyen kislánynak az Tiltott Rengetegben járnia sötétedés után. – Hatalmas fejét kissé oldalra billenti, hogy tökéletesen lássa az arcunkat, majd szemei a pálcára tévednek, és hatalmas nevetésbe kezd. Hátrálok egyet és a nyakamat kitörve szinte nézek fel a hatalmas óriásra.
- Azt hittétek, hogy itt akárkit egy pálcaintéssel is el tudtok intézni? – Tanulmányozza, közben a kezünkben tartott pálcát majd visszatér az arcunkra tekintete.
- Azt hiszem hallottam már rólatok Hagrid barátomtól. És láttalak is titeket már az erdőben egy párszor. Szerencsétek volt eddig. – Hirtelen nem tudom hova tenni a kijelentését. Azért volt szerencsénk mert majd most általa megjárjuk vagy mert még eddig és most sem történt velünk semmi?!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Csüt. 9 Jún. - 15:14

Megan & Harley


Ami tiltott, az mindig vonzó még a legnyámnyilább ember számára is, hiszen mindenki fel akarja fedezni, amit nem szabad. Mindenki olyan dolgokat akar tenni, amire nem hat ki a hatásköre. Néha irigylem Hagridot, hogy szabadon járhat-kelhet a Tiltott Rengetegben, hiszen rengeteg csodás dologgal találkozhatunk ott. Varázslények, növények, s sok-sok misztikum. Nem ez minden varázsló álma? Legalábbis a normális fajtáé, mivel az olyanok, mint a húgom, inkább muglik tanulmányozásával töltik a drága szabadidejüket, ami már önmagában rossz dolog. A muglik semmirekellők és legszívesebben az összest eltenném láb alól, de ezt már oly’ sokszor emlegettem. Valószínűleg Mgennel sem lennék most itt, ha sárvérű, mihaszna, mugliivadék lenne, mivel akkor nem lenne semmi keresnivalónk egy helyen. Viszont, ha én lennék sárvérű, akkor vajon másképp látnám a helyzetet? Akkor abban az esetben valószínűleg szégyellném saját magam és alig várnám, hogy végezzek a Roxfortban. Nem mernék teljes jogú varázslók és boszorkányok közé menni, mivel félnék a megaláztatástól és inkább a muglik közt helyezkednék el.
- Valakinek muszáj pletykálnia, hiszen akkor Rita Skeeter miről írna a Hírverőben? Mindenkinek én vagyok az első számú forrása ilyen téren és ahhoz muszáj beszélni, muszáj elhitetni a sok nyomorékkal, hogy aranyos és kedves vagyok, hogy kiadják nekem a magánéletük. Habár már a legtöbben tudják, hogy milyen vagyok, így vannak biztos forrásaim, akikre mindig számíthatok és leadják nekem a drótot – mosolygok Meganre. Mindig van valaki, akitől megtudok mindent, s azt tovább adom, de a legtöbb esetben már máshogy hallom vissza a pletykákat, mint ahogy én azt elterjesztettem. Persze van olyan, akiről alapból nem azt mondom, ami az igazság, mivel már a képétől elkap a hányinger, de ez emberfüggő.
- Azt mondtam pár embernek, hogy Marlene egy mugli sráccal szűrte össze a levet a nyári szünetben és még mindig tart a dolog, de persze ez nem igaz és a drága hugicám nekem állt, habár ez megszokott dolog, hiszen mindig ezt teszi – magyarázom erősen gesztikulálva, s a „drága" szócskánál még a szemem is megforgatom. Sosem jöttünk ki jól a húgommal és nem tudom, hogy valaha is meg tudjuk-e oldani a köztünk kialakult feszültséget, de ez az a dolog a Roxfortban, amiről mindenki tud. Általában ha összefutunk Marlene-nel a folyosón még arra sem méltatjuk a másikat, hogy köszönjünk neki.
- Tudod, hogy sok mindent hallok, engem nem kerül el semmi, de az igazat akarom tudni – mondom neki. S hogy megbízhat-e bennem? A legtöbben rögtön rávágnák a nem szót, de kivételesen igen. Bírom Megant és akiket bírok, azoknak sosem akarnék rosszat. Valószínűleg, ha az ellenkezőjét gondolnám róla, akkor már régen nem lenne a Roxfortos társadalom tagja, hiszen a kirekesztettek táborát erősítené.
A lombok közül egy kentaur tűnik fel, mire felcsillan a szemem. Nem félek tőle, pedig tanácsos lenne, nem is hallom meg, amit mond, mindössze csodálattal tekintek rá. Mindig is erre vágytam, hogy találkozzak eggyel, amikor itt vagyok, s végre sikerült.
- Hallottam már rólad – válaszolom neki elengedve a mondandóját a fülem mellett. – Azt mondják, Hagrid besúgója vagy. Miért jó ez neked? Miért jó, hogy rögtön ugrassz, ha hallasz valamit itt és árulod el neki? Nem érzed emiatt magad másodrendűnek? – kérdések hadával dobálom meg a varázslényt. Talán be kellene fognom, mert nem lesz túl jó vége. Látom rajta, hogy összehúzza a szemeit, s talán egy kis idegesség fut át az arcán.





Kalandra fel!  2132
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 12 Jún. - 21:04

To Harley


Curiosity is not a sin ▲▼▲







Minden előző beszélgetés semmisnek tűnt, amikor megjelent a hatalmas Kentaur. Sosem láttam még hasonlót sem élőben. Könyvekben igen és hallottam is róluk. Általában békés teremtések voltak, de ha felidegesíttette őket valaki, akkor jajj annak a varázslónak. Főleg amennyire összetartó ez a faj. Ha az egyik bajba esik, rögtön jön a másik. Bár nekem mindig is az volt az elképzelésem a rengetegről, hogy itt minden varázslény békében él egymással. Próbáltam ebben a naív dologban megragadni, hogy a lelkem nyugodtabban jöjjön ide be. Most sem a félelem hajt annál inkább a tartás és a tisztelet. Még mindig jobb tartani tőle, mint annak, amit Harley csinál. A hideg is kiver a szavai hallatán.
- Merlin szakállára, hallgass már Harley. – csitítom, a lányt mielőtt nagyobb falkába – vagy Isten tudja, mi van ezeknek - verődnének, és itt lelnénk halálunkat, de már késő. A kentaur előre hajol, hogy arca egy szintbe legyen miénkkel és engem szinte kizárva kezdi el összeszűkített szemmel méregetni Harleyt.
- Nagyon okosnak hiszed magad kislány. – lép eggyel közelebb én pedig egyel hátrébb. Az az egy nyugtat, hogy ha tényleg igaza, amit Harley mondd, akkor a kentaur nem bánthat minket. És ő is közölte velünk, hogy Hagriddal nagy barátok, így tehát nem árthat nekünk. Igazából visszagondolva nem nagyon hallottam még halálesetről az iskolában, ami a rengetegben történt volna így a szívem mintha egy kicsit kevésbé kezdett volna dobogni.
- A tiltott rengeteg Hagrid felelőssége, így hát mi segítjük őt, mindannyian ahányan csak vagyunk. És tévedtek, ha azt hiszitek, hogy egy két egyszarvún, kentauron és pókon kívül nincs más ebben az erdőben. – egyenesedik ki, de még mindig a mellettem álló lányt méregeti. Az se tudom megszólaljak-e vagy fogjuk sietősre a dolgot, de inkább úgy döntök, hogy még egy kis csevegés után – amivel persze kimentjük magunkat – jobb lesz eliszkolni.
- Hagrid tudtával vagyunk itt, fölösleges lenne neki szólnod, biztos már rég alszik és egy ilyen piti dologgal felkelteni őrültség lenne. Igaz? – bököm oldalba a könyökömmel Harleyt, hogy segítsen már kimenteni minket a slamasztikából ahelyett, hogy kérdésekkel bombázza a kentaurt.
Újabb csörgés, zörgés hallatszik a bokrokból mikor egy az előzőnél is nagyobb négylábú mászik ki a bokrokból. Torkát megköszörülve pillant felénk és szemit összeszűkítve méreget minket.
- Minden rendben Gideon? – az említett kentaur erre hátrakapja fejét és hátrál egy lépést. Rögtön levágtam az erőviszonyokat. Gideon aki itt próbálta erősíteni pozícióját csak egy jobb kéz volt, még az aki jelenleg megérkezett valami magasabb pozíciót foglalt el.
- Igen Firenze, csak a lányok megint kirándulásra adták a fejüket. – kezd el bólogatni az előttünk álló miközben szembe fordul a Firenze nevűvel. Kezdtem úgy érezni magm mint egy filmben ami már előre meg van írva és te csak szereplője vagy a történéseknek. Egy gyenge színész aki csak azt teszi ami a forgatókönyvben van. Én is nagyon nyelek mikor Gideon közelebb lép hozzánk, látszólag csöppet sem kedves szándékkal.
- Én viszont úgy látom, hogy a lányok épp indulni készültek. – Emeli meg hangját Firenze mire láthatóan Gideon megtorpan és hátrál még nem a főnök mögé ér.
- Milyen igaz is. Mi már épp menni készültünk. – ragadtam karon Harleyt. A félelem nem volt az én asztalom és most sem ez irányított hanem az, hogy még nem volt kedvem meghalni és ez a Gideon nevű kifejezetten nem tűnt jó arcnak.
Amikor a fák sűrűjéből kiértünk magunk mögé parancsolva a kis párbeszédünket rögtön szóra nyitottam a számat.
- Honnan hallottál te erről a Gideonról? Nagyon nem tűnt jó fej kentaurnak. – lépdeltem tovább a bozótosban és rá kellett döbbennem, hogy a mai kirándulásnak ezennel vége. Maradjon ez egy csodás emlék és rakjuk fel az asztalunkra, hogy ezt is túléltük.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Harley Sayre

Harley Sayre

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
❀ gigi hadid

»
» Kedd 14 Jún. - 15:01

Megan & Harley


Hogy nem kellene ilyen nyíltan kérdezősködnöm a kentaurtól? Hogy nem kellene még most is csak jártatnom a szám? Ez valóban így van, de nem tehetek róla, ez is a lényem része, s ha nem beszólogatok másoknak, akkor pletykálok, s ha ezt sem teszem, akkor be nem áll a szám és addig beszélek, amíg csak bírok. Mondjuk, nem hiszem, hogy csak hülyeségeket magyaráznék, hanem a legtöbbször olyanokat, amik másokat is érdekelnek.
Igazából lehet, hogy félnem kellene és úgy éreznem, hogy bajba kerültünk, de örülök a dolognak, hogy végre életnagyságban is láthatok egy kentaurt és nemcsak könyvekben képeket és rajzokat róla. Mindig is tudtam, hogy élnek kentaurok a Tiltott Rengetegben, de nem gondoltam volna, hogy egyszer majd utjaink keresztezik egymást.
- Nincs semmi gond – mondom Megannek. A kentauroktól nem kell félni, még ha bepöccennek sem tesznek kárt bennünk. Békés lények és védelmezőek, még egy ilyen beszólogatás után is, amit az előbb műveltem is megvédenének, ha hirtelen veszély közeledne plusz nekik feladatuk szemmel tartani a Roxfort diákjait, akik az erdőbe keverednek. Aggodalomra semmi ok.
- Érdekes – csak ennyit mondok. Most már nem fogok pattogni neki és magyarázni, mert talán akkor hívja Hagridot, mi meg megint mehetünk büntetésbe, ami nem lenne túl jó. Még nem régiben tudtam le az előzőt, amit Carrie miatt kaptam, mert megint valami oltári nagy baromságot talált ki, én meg természetesen nem tiltakoztam, hanem rögtön belementem, mint mindig. Szegény McGalagony professzornak már bizonyára elege van belőlünk, mert hála a sok büntetésünknek nem gyarapodnak azok a házpontok.
- Már itt sem vagyunk – fordulok sarkon, s közben Meganre mosolygok. Csak azt bánom, hogy nem ittuk meg a bort, de majd egyikünk elrakja és a következő alkalommal még jól jön majd, amikor kisurranunk, mert biztos vagyok benne, hogy nem ez volt az utolsó ilyen eset.
- Én mindent tudok, ami a Roxfort falain beül történik, tisztában vagyok a dolgokkal és ebbe a hatáskörbe Hagrid is beletartozik – mondom sejtelmesen. Senkinek sem árulnám el a forrásaim és hiába csípem Megant, nem most kezdek majd kitárulkozni.
Ezután csendben elköszönünk egymástól és elindulunk a saját klubhelységünkbe, míg az én utam felvezet a tornyokhoz, addig Megané le az alagsorba, ahol a mardekárosok klubhelysége és hálótermei találhatók.





Köszönöm a játékot! Smile
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Megan && Harley

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Megan & Amy
» Megan Morhange
» Megan & Killian
» Remus & Megan
» Remus & Megan ᛰ embarrassing moments

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-