Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Folyosó - Morhange sisters EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Folyosó - Morhange sisters EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Folyosó - Morhange sisters EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Folyosó - Morhange sisters EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Folyosó - Morhange sisters EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Folyosó - Morhange sisters EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Folyosó - Morhange sisters EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Folyosó - Morhange sisters EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Folyosó - Morhange sisters EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Folyosó - Morhange sisters



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 16 Jún. - 22:21
Megan és Maedeah
Teljesen átlagos napnak indult a mai. Tekintettel arra, hogy mindjárt itt a nyár, még az utolsó hajrában megtömtek minket a tanárok beadandóval, s mivel utálok az utolsó pillanatra hagyni bármit is, bevettem magam a könyvtárba. Nagyon szerettem volna jól megírni ezt a dolgozatot, főleg azért, mert az utóbbi időben feléledt bennem a versenyszellem egy bizonyos valakit illetőn, szóval itt volt az ideje, hogby megmutassam: én is érek valamit. Nos, olyan remekül sikerült ez az egész, hogy nem tűntem fel a könyvtáros boszorkánynak - éljen a csend, amiben tudok dolgozni és az áldott jó természetem, amiért nem zavarok semmi vizet sem - s nekem sem tűnt fel, hogy mennyi is az idő. Csak akkor vettem észre magam, amikor már jócskán tilosban jártam azzal, hogy nem voltam még a hálókörletemen belül.
- Jaj ne már!
Morgom orrom alatt, miközben sietősen szedegetem össze a cuccaimat. A nagy lendülettől megborul a tintatartóm és csak kevésen múlik, hogy nem a dolgozatomra, hanem a ruhámra ömlik egy jó adag tinta.
Ha nem lennék ilyen jól nevelve, akkor biztosan most kezdenék sűrű káromkodásokba, de így csak beszívom alsó ajkamat, összeszorítom a fogaimat és megpróbálok a lehető legnagyobb csendben kiosonni innen. Ha eljutok az alagsorba, az már félsiker lesz. Talán csak nem kapnak el.
Szerencsés csillagzatom körülbelül addig tart, amíg le nem érek az alagsorba. Ott ugyanis a falszegletbe kell húzódjam, mert lépteket hallok. Velem szemből jönnek, s hang alapján nem tudom belőni, hogy kik lehetnek azok. Lehunyt szemmel mantrázom magamban, hogy tűnjenek el, s közben annyira koncentrálok erre, hogy hagyom könnyedén kisiklani kezeim közül az összetekert pergament, amire a dolgozatot írtam. Riadtan kapnék utána, de moccanni sem merek. (Hát még, ha tudnám, hogy erre bizony nem a dolgozatom van írva, hanem a kutatásszünetben önmagam szórakoztatására összehozott versikém, mely egyértelműen elárulja kihez is íródott, tekintve, hogy nevének kezdőbetűi szerepelnek a sorok kezdéseiként. Fentről-lefelé olvasva összeáll a név.) Kisebb gondom is nagyobb épp, a büntetés küszöbén annál, mint hogy milyen minősítést kapok Bájitaltanból az év végén.
Légyszi, légyszi, légyszi! Ne vegyetek észre na..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 19 Jún. - 20:37

To Maedeah



a small kindness
▲▼▲







Szomorú dolog volt rájönni, hogy nemsokára vége a tanulástól izgalmas életemnek, hogy nemsokára ki kell kerülnöm a nagyvilágba és egyelőre fogalmam sincs, hogy mit kezdhetnék magammal. A kviddics jó pályának tűnt, de féltem, hogy hosszú távon nem ezt akarom csinálni, és nem is akartam Mabel nyomába szegődni. Ő volt a család kviddicsezője én csak hobbi szinten álltam a pályára, semmi komolyabb szándékaim nem voltak vele. Apa szerette volna, ha valaki tovább viszi a növények iránti őrületét, de az nem én leszek, talán majd Mea, őt ahogy még le is foglalták ezek a dolgok, engem a legkevésbé sem. És akkor ott vannak a tömegmunkák. Eladónak hitvány lennék, hisz némelyik embertől a falra tudnék mászni, ahhoz pedig nincs energiám, hogy egy irodai asztal mögött papírokkal pepecseljek. A türelem sosem volt a fő erényem. Talán még az aurorság ami megfogott,  talán. De már ebben sem voltam biztos. 17 évesen baromi nehéz eldönteni, hogy mit szeretnél kezdeni magaddal az elkövetkezendő életedben.
A ma estét is ezekkel a gondolatokkal összezárva töltöttem. Kezdtem már megzakkanni a gondolkodástól, hogy mi is legyen velem mégse tudtam elengedni ennek a nyomasztó súlyát. Úgy döntöttem hát, hogy még nem megyek el a hálókörletünkbe mert a négy fal között csak még ijesztőbb lesz előhajtanom gondolataimat. Csöndes léptekkel sétáltam az alagsorba amikor az egyik mardekárosba botlottam. Igazából a nevét nem tudtam, a talárja volt csak árulkodó.
- Lassan takarodó. – mondta halkan, mire én csak felszegtem a fejemet és sétáltam tovább a csöndes sötétségben. Nem volt kedvem most traccsolni, de a mardekárosnak ez láthatólag fel sem tűnt.
- Bár igazad van, nekem sincs még kedvem bezárkózni. Baj lenne ha veled tartanék? – a szemeim rögtön a mellettem sétálóra tévedtek de nem válaszoltam kérdésére hátha észreveszi magát, hogy igen, ez mekkora probléma.
Pár métert még együtt tettünk meg, még ő mindenféle RAVASZ-ról és bájitaltanról szóló történeteket kezdett el mesélni, nekem pedig egyik fülemen be a másikon ki. Aztán hopp: a földön heverő pergamentekercsen akad meg a szemem.
- Bocsi, de jobban szeretnék egyedül lenni. – villantom íriszeimet a nem kívánt társaságomra, aki lehajtott fejjel oldalog odébb. A kijelentés nem hiába, rögtön felismerem a testvérem írását, majd szavait. Hangosan felnevetek a szerelmes versike láttán s azon, hogy az első betűkből kijön a fiú neve.
- Mocskos alagsori folyosókon,
Eltévedni kár volna,
Akarod hát, hogy segítsek? –
nevetek fel újra önön, keserű humoromon, ami cseppet sem annyira költői, mint amennyire a testvérem szavai a papíron.
- Remélem értetted a MEA összefüggést az mondatok elején. – lépek a bujkáló lány elé, félre billentett fejjel miközben végigmérem tetőtől talpig apró kis testét. Mindig, amikor rá nézek, rá kell döbbennem, hogy mennyire különbözők vagyunk. Ő jobban illett anyáékhoz, ő a legjobb az életünkben.
A pergamenjét még mindig a kezemben szorongatom, de nem szólok egy szót se, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, ha akarja, majd elmeséli mi is ez a vad románc, amit érdemes volt papírra vetni.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 19 Jún. - 21:56



Megan & Maedeah  ▲▼▲


Szeretem a testvéreimet. Ez nem valami örökösen ismételt mantra, hanem tény, viszont most, ahogy meghallom nővérem szavait, megfagy ereimben még a vér is. Pisszenni sem merek, szemhéjaimat csak azért nem szorítom össze dacos ijedtségemben, mert tartok tőle, hogy akkor még inkább vérszemet kapna és tovább ragozná, amit a pergamenen látott, s még később kapnám tőle vissza azt.
- Nem tévedtem el, csak hallottam jönni valakit és elbújtam, mert nem akarok büntetést. - vallom be töredelmesen.
- Értettem, igen. Szeretném, ha visszaadnád azt. Nem - rád tartozik - neked írtam. Magamnak készítettem és szeretném eltenni a hálószobámban majd a ládámba, szóval, ha voltál szíves. Kérlek!
Kezemet nyújtom nővérem felé, felfelé fordított tenyerembe nyugodtan beteheti a tekercset, ha szorult belé csepp jóérzés. Szerintem szorult, nem rossz lány ő, csak más mint én, de ez nem hátrány. Egyébként meg olyan szép! Aki ilyen szép, az csak jó lehet, ha hiszi magáról, ha nem.
- Elszaladt az idő, amíg könyvtárban voltam. - találom meg a magam tökéletesen igaz magyarázatát. Kérdőn-kíváncsian nézek nővéremre, fojtott hangon jön a következő kérdésem is. Természetesen vád nélkül. Nem szokásom vádolni senkit, semmivel. Kivéve azt a lányt, aki el akarja tőlem venni őt.
- Te miért sétálsz errefelé? Nem akarom ám, hogy miattam bajba kerülj, szóval nyugodtan visszamehetsz a szobádba, biztos te is csak nem vetted észre, hogy mennyire késő van! - mentegetőzöm, s ha visszaadta a tekercset, akkor tarisznyámba süllyesztem azt, ha nem adta vissza, akkor pedig még mindig tartom a tenyerem, bár egyre türelmetlenebb és kétségbeesettebb vagyok. Az kéne még, hogy felolvassa! Ugye nem vetemedik ilyesmire?!

× × ×

Bocsánat, nagyon tetszett a kód, csak kicsit átalakítottam, de a creditet benne hagytam áthelyezve. Ha zavar, hogy "loptam", szólj, s kiszerkesztem a hszből azonnal. :$
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Folyosó - Morhange sisters

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Folyosó RT
» Weird Sisters
» Darina & Krystal
» Weird Sisters dobosa
» Maedeah Morhange

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-