Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Nonna & Timur EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Nonna & Timur EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Nonna & Timur EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Nonna & Timur EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Nonna & Timur EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Nonna & Timur EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Nonna & Timur EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Nonna & Timur EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Nonna & Timur EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 32 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Timur Bronshtein

Timur Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Vincent Gallo

»
» Kedd 19 Júl. - 23:22

get down on your knees

A csirkecsont olyan könnyedén roppan szét az ujjaim között, bárcsak egy csinos kis nyak lenne a helyén. Elképzelem, ahogy ugyanilyen könnyedséggel roppantom szét annak a kis fattyúnak a nyakát, aki már egy fél órája bömböl az anyja karján és nem képesek elhallgattatni. Bárcsak az is ilyen közönyre találna a körülöttünk ülők körében, ha megtenném. Bár az is lehet, hogy egyesek még hálásak is lennének nekem, amiért elhallgattatom. Persze nem állnának ki mellettem nyilvánosan, mert az idegen ettől a koszos, alantas fajtól, de azért belül mélységesen együttéreznének, és az út további huszonkét óráját nyugodalomban tölhetnénk legalább.
Fintorogva, de annál nagyobb vehemenciával rágom le a húst a a csontról, nem törődve azzal, hogy a szaftja a szakállamra csöpög, és megpróbálok nem gondolni arra, hogy milyen koszos csőcselék fogdoshatták össze mielőtt kikerült a tányéromra. Mechanikus mozdulatokkal rágom a csontokat, mint valami kutya, és dobom arrébb a következő tányérra. Nem eszek vele se köretet, se semmit, csak leöntözöm néhány falat után valami savas, bornak csúfolt vörös lével, aztán a kiürült kupát leteszem az zsírfoltos terítőre, majd zsebembe kotorászni kezdek, és előkerül egy zsebkendő, rajta aranyhímzéses B betű hirdeti, hogy melyik házból is való. Amiről persze a körülöttünk levőknek alig lehet fogalmuk, de azért látom, hogy a tőlem balra ülő félszemű fickó egyből górcső alá vette. Valószínűleg azon gondolkozik, hogy vajon hogy kerülhetett egy ilyen cucc a birtokomba, és hogy miért nem dobták már a közösbe, hogy valamelyik élelmes elvtárs túladhasson rajta Nyugaton.
Megtörlöm az arcomat és a kezemet, jó alaposan, habár eredti terv szerint azért hoztam magammal, hogy majd a seggem töröljem ki vele, de hát nem gondoltam, hogy a mugli vonatok annál is leprábbak, mint ahogy azt elképzeltem. Közben megint felvisít a kölök, én meg egészen közel hajolok a velem szemben tüntetően hallgató Nonnához.
- Ha nem engeded, hogy itt nyilvános férfűrdőt rendezzek, akkor legalább gyere vissza a kupéba, mielőtt még mindketten elkapunk valamit mugli nyavalyát – éppen csak fojtott hangon szűröm a szavakat a fogaim között, nem akarok most feltétlenül balhét. Legalábbis amíg ebbe a tetves országban vagyunk, biztos nem. Gyorsan terjednek a hírek, gyorsabban, mint a lepra, de azért azt sem tudom letagadni, hogy rémesen unatkozom. Egy álló napja zötykölődünk, keresztül Transzszibérián. Már azt sem tudom, hogy inkább kanos vagyok-e vagy egy jó kis kínzás hiányzik-e most jobban az életemből.
- Ha már rávettél, hogy önként összezárjam magam ezzel a söpredékkel, akkor legalább gondoskohatnál a szórakoztatásomról – ujjamal végigsimítok állának vonalán, egészen a nyakszirtjéig, de csak finoman. Zavarbaejtően gyengéd vagyok vele, és valószínű, hogy a kis Nonnának fogalma sincs arról, hogy mennyire szerencsés. - Egy kicsit megkínozhatnánk azt a kellemetlen mugli nyanyát a fülkében, aztán ha végre már nem okoz több gondot, akkor foglalkozhatnál végre velem – külső füllel talán úgy tűnhet, hogy ez egy kérés, de azért én vagyok még mindig az istenverte rangidős ebben a családban, és ha mások fölött már rég nem uralkodom, Nonna azért többnyre engedelmeskedni szokott a szavaimnak, hacsak nem akar éppen büntetni valamiért.
 jegyzet & jegyzet & jegyzet
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nonna Bronshtein

Nonna Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 4 Aug. - 22:27
NO FEELINGS
Gyufa sercen. Láng fellobban. Cigarettavég felperzselődik. A füst a kupé plafonjánál elfoszlatja pamacsait, unott ábrázatommal hol azt nézem, hol a szakállról az asztallapra visszacsöpögő szaftot. Egy mélyet sóhajtok. Majd leverem a hamut.
Nem, egy cseppet sem vagyok dühös. A nap elején még talán az voltam, talán még öt perccel ezelőtt is, mostanra viszont a harag minden morzsáját kiszorította a megbántottság. Az asztal alatt, a bal markomba gyűrve szorongattam a férjemtől kapott levelet. A másik kezemmel újra a számhoz emeltem a cigarettát. Mögöttem valaki szólt, hogy oltsam el. Válaszra sem méltattam, csak kifújtam a füstöt. Nem. Mással voltam elfoglalva. Ha éppen érdekel, azon agyaltam, mikor kéne az arcába vágnom a papírgalacsint, mit kéne mondanom mellé, miért kéne azt mondanom. Mármint szó szerint az arcába kellene dobnom, végül is, ha már többé-kevésbé szabályos labda formája van…
Aztán felsír egy gyerek. Felkapom a fejem, nézem, csak nézem és gyűlölöm, mindennél jobban gyűlölöm a cédát, aki a kezei között tartja. Persze, hogy sír. Hogy fogod őt, te szuka!
Megszorítottam a levelet a kezemben. Nem volt semmire se jó, de reméltem, hogy valamelyest megnyugtat.
Nem tette.
Miért is tette volna?
Ilyen semmitmondó pótcselekvésekből áll az egész napom, mikor épp ráunok arra is, hogy unatkozzak, esetleg kinézhetek az ablakon, hogy lássam, hogy suhan mellettünk a táj. De akkor is: ugyanazok a fák, ugyanazok a reménytelen faluk a távolban, aztán a végtelen semmi, amit fehérré színtelenít a hulló hó… Ez a különleges az itteni muglikban – míg a világ többi része fenekestül felfordult már az utóbbi öt évben is, itt évszázadok óta meg vannak elégedve a dolgok örökös változatlanságával.
Visszanézek rá. Beszél, beszél és beszél, de már rég nem hallom, mit mond. Következetesen ingatom a fejem, de hogy ezzel épp ellenkezek-e, vagy egyetértek, már magam sem tudom. Végig simítja az államat, idegesen lehunyom a szemem, majd mikor elhallgat, felpillantok rá. – Nem. – egy újabbat slukkolok, aztán, ahogy kifújom a füstöt, folytatom. – Nem miattam utazunk itt. A hagyományos utazási módszereinket le lehet követni. Silje okos lány, de nem kijátszhatatlan. A hopp-hálózatot előbb kezdi figyelni, mint a mugli vonatokat. Azt hittem, ezt már megbeszéltük.
A hangom hűvösen cseng. Kedvetlen. Végszóra elnyomom a cigarettám a felénél, aztán pár másodperc gondolkodás után rágyújtok egy újabb szálra.


A hozzászólást Nonna Bronshtein összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 17 Nov. - 10:17-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Timur Bronshtein

Timur Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Vincent Gallo

»
» Pént. 12 Aug. - 17:23

get down on your knees

Akár egy nyomorult tücsök is ciriplehetne a helyemen. Körülbelül annyira érdekelné Nonnát, mint most én ebben a pillanatban. Vagy egész jelentéktelen életemben. Mert megkockáztatom az ilyen sötét pillanatokban, hogy valójában sohasem érdekeltem. És minden csak egy gyerekes bosszú része volt. De hát mit várok el tőle? Ő maga is csak egy gyerek. Gyerekes ahogy a haját hátrafésülve hordja, gyerekes ahogy ezt a talárt viseli, amirőla muglik azt hiszik valami átlagos téli viselet, persze, ha végigsimítanának az anyagon, ha megtapintanák, vagy belszagolnának, éreznék, hogy ez nem holmi mugli cafat, mint amiket ők hordanak. Nem mintha valaha megengedné Nonna nekik hogy akár egy újjal is hozzáérjenek.
Gyerek mivolta minden pillanattal csak jobban kidomborodik. Testének tartása, ahogy a cigaretta füstjét kifújja, ahogy hátrapillant arra a kölyökre, és ahogy galacsinná gyűri azt az átkozott levelet. Meg sem próbálja leplezni, hogy mennyire a hatása alá került. Nem kell tudnom, hogy mi áll benne, elég ha tudom, kitől jött.
Egészen eddig képes voltam elhitetni magammal, hogy ha kitesszük a lábunkat azon az ajtón, akkor magunk mögött hagyunk mindent. Nincsen visszatáncolás, nincs sóvárgás. Csak megyünk előre. Dolgunk van. Küldetésünk, ha ez jobban tetszik. De ha rajtam múlna, örkre úton maradnék. De nem így. Nem egy savanyú, aszott nővel az oldalamon.
Az óra a maga ritmusában ketyeg a falon. Ujjaimmal én is dobolni kezdek, gondosan lekövetve a ritmust, de igazából tépi az idegeimet, szeretnék elé kerülni, én szabni meg a tempót helyette, de mindig meggondolom magam az utolsó nanomásodpercben.
- Nem? - úgy nézek rá, mintha pofonvágott volna, és a hangom úgy hangzik, mintha rácsuktam volna a vasajtót a lábamra. Aztán elkezdi a szokásos picsogást arról, hogy ez nem miatta van ez az állapot. Hát persze. Semmi sem az ő hibája. Így könnyű elszámolni azzal a tetves lelkiismerettel. Amikor meggyűjtja pár másodpercre rá a következő bagót, fel akarok állni, ráborítani az asztalt és visszavonulni, de végül ülve maradok.
- Hát persze, ezerszer megbeszéltük, de ha mégegyszer rágyújtasz, esküszöm, azon a puha kis bőrödön nyomom ki azt a rohadt szivarat – hangomra nyugalmat erőletek, de mégis tele van érzelemmel. Mintha egy időzített bomba ketyegne a nő mellett.
- Figyelsz te rám egyáltalán? Csalódott vagyok. Nem erre váltottam jegyet. Nem egy sótlan, száraz picsával akarom végigutazni az egész átkozott Transzibériai Vasutat – hátrabillentem a széket és hintázni kezdek rajta, előre hátra, nyakamat a pult felé nyújtogatva. Hátha hoznának valami ember elé valóbbat, mint ez a savas lötty.
- Nevetséges, hogy hogyod, hogy az a balfasz így kikészítsen – szólalok meg kisvártatva, még mindig a széken hintázva, közben intek a pincérnek, hogy hozzon valami tisztességesebb déli vodkát.
 jegyzet & jegyzet & jegyzet
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nonna Bronshtein

Nonna Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 23 Aug. - 10:25
NO FEELINGS
Szerettem őt. Jobban, mint azt az égi szabályok megengedték volna. Szerettem őt, és volt olyan idő, amikor ez a szeretet volt az, ami köré az életemet építeni akartam. Elhittem, hogy ennek az egésznek van értelme, hogy mindegy, mások mit gondolnak, mindegy, hogy ő mit gondol, vagy én, vagy tényleg bárki, ez szeretet erősebb mindennél, világokat lehet megváltani vele, vagy legalábbis az én világom. Így éreztem hosszú-hosszú hónapokon át, minden éjjel, mikor szerelmes szolgaisággal az ágyába feküdtem, mikor forró mázként egymásra olvadtunk, vagy...
...a picsába is.
Szerettem őt, hosszú-hosszú hónapokon át. Most évekkel később megszokásból álmodozom róla, kettőnkről. Megszokás minden öröm, kéjes sóhaj, félszeg mosoly, ami kiszakad belőlem tőle. Néha meg tudnám fojtani mindenért, amiért egykor a lábai elé térdeltem, ki tudja lehet, hogy ezt kéne tennem, lehet, mindkettőnknek könnyebb lenne így, minthogy ennek az egésznek az értelmét keressük.
Haha. Várj csak! Hah. Végső soron minek ide még az értelem? Mintha jól ellennénk anélkül is. Úgy értem, jobb, biztonságosabb ez az állóháború a logika, az érzések ellen, ez az út tart, ameddig tart, de mit gondolsz, mi lesz, ha megtaláljuk Silje-t, és hazarángattuk? Tatja... - Mi a fenéért hívom így? Na mindegy - Tatjana majd morcos kegyetlenséggel visszazár a rohadt kastélya kapui mögé, következetesen keresztül néz rajtam, aztán leélünk így még öt, vagy tíz évet. Vagy akár egy egész életet. Nincs túl sok jövőm, ami meg mégis, az se túl izgalmas, és akkor itt van ő, bírálva, untatva, dühös sértődöttségben. Legalább megpedzegetné, hogy mi van, ha Silje-nak van igaza? Mi van, ha nem hülyeség a futás? Mi lenne, ha mi is ezt tennénk?
Mi, mi, mi? Napokon belül felkoncolnánk egymást, miután rájöttünk, hogy már tényleg csak a másik van. Elmondom neked, pontosan ez lenne.
- Nem. - ismételtem újra. Hátra dőltem, mélyet slukkoltam. - Hah! Igen? Csináld csak. Az arcomon, a karomon, a melleimen? Hol szeretnéd inkább? Vagy ne, ne szólj előre, hátha hangosabban visítok. - hidegen mosolyogtam, majd unottan levertem a hamut. Játszottan unottan. Timur csalódottsága volt az utolsó, ami fel kellett volna borzoljon, mégis izzadni kezdett a tenyerem a dühtől. Mi a francért érdekelne, hogy akart utazni? A gyűrött levelet az asztal lapjára raktam. A szemeibe néztem. - Igen, valóban nevetséges. Talán jobb is lenne távol maradnom a balfaszoktól. - slukkoltam, felálltam, elnyomtam a levél mellett a cigarettám, és megindultam az étkező kocsi kijárata felé.


A hozzászólást Nonna Bronshtein összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 17 Nov. - 10:18-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Timur Bronshtein

Timur Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Vincent Gallo

»
» Szomb. 3 Szept. - 13:29

get down on your knees


Már csecsemőként is olyan mély megvetéssel nézett rám, amikor elszakítottam az anyja kebleitől, hogy csak utálni lehetett. Ez a megvetés úgy érlelődött éveken keresztül, ott nevelgette a szánalmas kis kertjében, és a sövény csak növekedett, olyan magasra, hogy emberi erővel áthatolhatatlan. Igaz, soha egyszer meg sem próbáltam, de valahogy sokkal  nagyobb volt a büszkeségem, szinte kéjes élvezettel töltött el utálni Tatjánát, mégis ez mind semmi volt ahhoz képest, amikor elvette Nonnát. Talán gyerekes irigység hajtott, magam sem tudott, de kisodort mindkettőnket a szakadék szélére. Nem nyerhettünk mindketten, nem távozhattunk emelet fővel. Hosszú évek évődései, míg végül úgy éreztem, talán a vakszerencse egy kicsit is rám msolyog. Mert igenis, Nonna tud mosolygni, én már láttam párszor, amikor megfeledkezett magáról, ahogy szája széle felfele görbült. Azokért a pillanatokért éltem, és ennek is megvan a maga szánalomra méltó része, és mégsem vágytam többre. Sosem akartam még semit ennyire, ami másé volt. Keserű szájízzel nyeltem le a sok szennyet, amit osztályrészmül jutott és még csak eszembe sem jutott panaszkodni érte. Legalábbis nem olyan hangosan.
Most, hogy itt ez a levél, akaratlanul is úgy érzem, visszaférkőzött közénk, mocskosul, alattomosan, pontosan ahogy azt tőle elvárnánk. Pedig el akartam temetni, mélyen magmaban, nem is godolni rá soha többé. De ez a kis patkány nem adja meg magát egyönnyen. Nem tudom, kitől örökölték ezt a szívósságukat.
Valahogy ez a szívós makacsság Nonnára is igaz, ahogy beledöfi a tőrt a szívembe, aztán unottan megforgatja. Szinte izzik  a tenyerem, úgy szeretném pofonvágni. De helytte csak kitratóan nézem a hamutálat, a levert hamut benne, ami a mozgó vonaton ide-oda csúszkál a tálcán. Nem az bánt, amit mond, hanem az a hideg közömbösség, ami a szavai mögül kicseng. Nem akarom, hogy közöbös legyen, annál semmi sem lehet elviselhetetenebb. Azt akarom, hogy izzon benne a gyűlölet, a szerelem vagy mindkettő egyszerre, csak ébrdejen már végre fel. Belekapaszkodok a székbe, ujjaim egészen belefehérednek, hogy visszafogjam magam. De már nem megy, egy pillanatig bénultan nézek után, ahogy a kocsi vége fele indul, átvágva a pont rossz helyen ténfergő muglikon. Szaporán veszem a levegőt. Hol a távolodó feje búbját nézem hol az asztallapon hagyott levelet és azon gondolkozok, hogy melyiken töltsem ki a dühömet. Végül az a szerencsétlen déli vodka  nyeri meg a soros versenyt, amit egy lendülettel kiverek a pincér kezébőn, ahogy felállok és én is megindulok Nonna nyomában. Nem törődök a tátott szájjal bámészkodókon, kivágom a kocsi ajtaját, és még látom, ahogy félúton jár.
- Állj már meg, te hülye tyúk -  kiabálom utána rekedtes hangon, de meg sem rezzen. Hosszabbakat lépek, hogy könnyebben utolérjem, és amikor már olyan rövidre zárom közöttünk a távolságot, megragadom a karját, durván, mindenféle finomkodás nélkül, és kényszerítem, hogy megálljon. De ezzel még nem érem be, vállánál fogva magam felé fordítom és a vonat ablakához préselem, hogy ne legyen esélye se menekülni.
- Nem emlékszem, hogy mondtam volna, hogy leléphetsz – lihegem bortól párás lehellettel, egészen közel az arcához. Nálunk ez egy ősrégi hagyomány. Az idősebbek autoritása egyszersmind a családtagok felett. Nem számít, hogy nem az apja vagyok, de hát végül is az apósa. És az már majdnem ugyanaz, tekintve, hogy a tulajdon apjától már rég elköltözött.
- Azt mondtam, szórakoztatásra vágyom – ismétlem meg magamat, pedig ha valami bosszant ebben a rohadt életben az az, hogy folyamatosan ismételnem kell magamat, dehát a jó cél érdekében bármit.
Egész súlyommal ránehezedek, de fél kezemel a talárja alá nyúlok, és megragadom a csipőjét, úgy próbálom még közelebb vonni magamhoz. Miközben akaratlanul is a melletünk elsuhanó tájra téved a tekintetem, a kibaszott porhólepte kopár sztyepp. Olyan sokig fagyoskodtunk itt, de most már mindjárt vége.
- Mindjárt vége, nem érzed? - olyan csendesen és szelíd reménykedéssel suttogom ezt már a fülébe, hogy egészen groteszknek hat ez a rengeteg ellentmondás. De én érzem, ahogy minden egyes rohadt kilométerrel a mellkasomat nyomó súlyok is egyre könnyebbek lesznek. Azt akarom, hogy ezt együtt éljük át. Együtt legyünk szabadok. Sosem állítottam, hogy ne lennék átkozottul szentimentális.

szép, ha együtt a család <3
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nonna Bronshtein

Nonna Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 4 Okt. - 18:30
NO FEELINGS
Maradj csöndben, légy csinos, szülj utódokat – mocskosul egyszerű dolog nőnek lenni, tulajdonképpen ez a három apróság teszi ki a teendők teljes listáját. Három egyszerű, különösebb ész nélkül is elvégezhető kis hülyeség. Rejtély, miért nem megy nekem ez az egész.
Próbáltam jó feleség lenni. Sőt, az esküvőm előtti hetekben, meg talán valamivel utána is még erős volt a meggyőződésem arról, hogy a világon nekem fog ez a szerepkör a legjobban állni. Az eljegyzésünk előtt tulajdonképpen nem is nagyon ismertem Segei-t, hiába láttam már addigra milliószor. A családi találkozók csak holmi felületes gyorstalpalót adtak a másikról, onnantól meg, hogy a gyűrű az ujjamra került, egyszerűen a mániámmá vált, hogy minél közelebb tudjam magamhoz, hogy minél többet tudjak róla. Hogy hordja a haját, mit iszik, mennyi tejet rak a fehéroroszba, szeret-e táncolni, miért szereti? Sergei elméje olyan volt, mint egy felfedezésre váró új világ, de se az esküvőig, se azután nem kaptam oda belépést. Kizárólag anyagi és testi kapcsolat. Semmi több. Elég gennyesen hangzik, nem?
Baromság. Tényleg baromság ezen rágódni. Csak azt akartam, hogy tudd, hogy én tényleg akartam, hogy ez az egész működjön. Már a házasságom. Aztán most meg… picsába is. Nem tudom, minek keresek kifogásokat. Magamat áltatom, vagy a lelkiismeretemet? Mindegy, édes mindegy, amúgy is minden Timur-ral együtt töltött perccel távolabb leszek attól, ami egykor lenni akartam, és nem, nem mondom, hogy ez feltétlenül zavarna. Timur mellett annyira szabad vagyok, amekkora szabadságot soha még csak kívánni sem mertem volna magamnak. Timur mellett annyira szabad vagyok, hogy nem kívánom a további szabadságot, egyenesen megkövetelem. Timur mellett annyira szabad vagyok, hogy boldogabb talán már csak akkor lehetnék, ha fel tudnám feszíteni valahogy az alattunk robogó vonat ajtaját, hogy aztán kiugorjak rajta, és szörnyet halva kitörjem a nyakam.
Különös erővel megragadta az alkaromat. Inkább fájt, sem minthogy meglepett volna. És nem, ez nem az a fajta fájdalom, ami a szívből csordul ki és savként marja szét a mellkasod, itt arról a fájdalomról van szó, amiután félsz, hogy a puszta szorítás felhasítja a bőröd, hogy aztán majd megint csak hosszú kesztyűvel hordhasd az ujjatlan ruháid.
Maradj csöndben, légy csinos, szülj utódokat. Mintha ezzel egy kicsit már elkéstünk volna, hm? Amúgy is, nem feltétlenül az ő utódairól lenne, szó, úgyhogy…
Próbáltam elhúzódni tőle, de persze nem volt hová. Az ablaknak nyomtam a tarkóm, halálos szikrákat hányó tekintettel meredtem a szemeibe. A szakálla ritmusosan rezgett a dühös zihálásától, a válla fel-le ereszkedett, a pupillái tágultak, a lehelete bántó volt, majdhogynem mérgező.
- Részeg barom. – sziszegtem, még mindig a szemeibe nézve. Nem tudom, mit akartam abból kiolvasni. Tulajdonképpen a legboldogabb akkor lettem volna, ha semmit sem. A semmi is jobb, mint az elszántság, a kétségbeesés és a szomorú hatalomvágy torz keveréke.
Maradj csöndben, légy csinos… rám nehezedett, alig kaptam levegőt. Lehunytam a szemem. Éreztem a kezét a combomon, aztán meg, ahogy egyre feljebb csúszott. Nyeltem egyet, újra felnéztem rá, majd minden érzelem nélkül elmosolyodtam. – Pedig most úgy tűnik, mintha épp elég jól szórakoznál. – lassan formáltam a szavakat, halkan duruzsolva. Ellökhettem volna, ordíthattam volna, nem segített volna semmit. Meg egyáltalán tényleg kellett ide segítség? Légy csinos, légy egy kicsit…
- Gratulálok, átmentél részeg, nyálas baromba. – a jobb tenyerem megtalálta a tarkóját, leírt a borzos hajban valami cirógató körmozdulatot. – Nézz rám! – lecsúszott a kezem a nyakára. – Nézz a szemembe! Nem kell feltétlenül vége legyen, ez… ez csak a te mániád.


A hozzászólást Nonna Bronshtein összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 17 Nov. - 10:19-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Timur Bronshtein

Timur Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Vincent Gallo

»
» Hétf. 17 Okt. - 16:12
+18?


get down on your knees


Sosem vettem a fáradságot, hogy jó apa legyek. Sohasem voltam érdeklődőd se Silje se Sergei irányába. Sohasem éreztettem velük, hogy többek lennének apró, jelentéktelen porszemeknél. Ahol értem, megaláztam Sergeit, ahol tudtam, aláástam az önbizalmát, sőt, az egész létjogosultságát egészen csecsemőkorától mostanáig. És biztos vagyok benne, hogy ebben a pillanatban, ahogy a vonat robog alattunk, keresztül Transszibérián, még ebben a pillanatban is aláásom létének minden egyes apró összetevőjét. Vertem az anyját, vertem őt, amikor már szavakkal nem tudtam eléggé bántani, a húsába marni. Mert végsősoron gyenge vagyok, és ha kifogyok alkalomadtán a szavakból, akkor jönnek a kegyetlen ostorcsapások, az öklömnek nyoma, ami hetekig ottvirít az arcán. Egész életemben, minden döntésem ellene irányult. Sohasem akartam megismerni, megtudni, hogy mit érez. Hogy mi játszódik le ott legbelül. Most is csak azért tolulnak a fejembe a gondolatok vele kapcsolatban, mert már egyszerűen megkerülhetetlenné vált. Ahogy egész életében megkerülhetetlen volt a maga módján. Nonnát akarom, teljes egészében birtokolni. Azt akarom, hogy a gondolatai csak körülöttem foroganak. Azt akarom, hogy ha éjszaka nyugovóra is tér, a fejéből, és minden egyes érzékéből képtelen legyen lerázni, eltüntetni. Mindent akarok, és most. Ezzel a vehemnciával szorítom a vonat ablakához, ezzel a mohó vadsággal nyúlok be a talárja alá, és indulnak meg türelmetlen, kutató ujjaim finom, meleg bőrének azon a részein, ahová nem sok embernek van bejárása, és mégis elviselhetetlenül soknak.
Minden súlyommal ránehezedek, nem akarom, hogy kicsússzon kezeim közül. A mellkasomon keresztül is érzem a fékevesztett dübörgést, amit az arcáról letagad, de azok az átkozott vér, ami szélsebesen lüktet az ereiben, nem hazudik. Sarokba szorul, úgy mered rám, mintha menten nekem akarna ugrani, de nem teszi, nem ellenkezik olyan határozottan, és ettől valami furcsa oknál vezérelve nem érzem magam se jobban, se rosszabbul. Ugyanaz az istentelen létállapot, olyan undorítóan semmilyen, hogy úgy érzem, csak abban látnék valami kiutat, ha megaláznám, ha a földre teperném, és leszaggatnám róla a ruhát, de nem teszem. Érdes kezemmel, végigsimítok a puha alhasán, majd rákulcsolom az ujjaimat a csípőjére és megszüntetek ezzel minden fizikai távolságot, ami kettőnk közé ékelődött, és mégis hiába. Megtehetném. Ez a részeg barom rávethetné magát és gátlástalanul, minden megbánás nélkül szennyezhetném be, elvehetném, amit akarok. És mégsem teszem. Zihálok, ahogy belefagyok a mozdulatba, és ahogy fél szemmel az elsuhanó végtelenül egyforma tájat nézem. Mardos belülről az érzes, a pórusaimon keresztül talál magának utat és viszket, égeti a bőrömet. Egy pillanatig megrándulok, mintha el akarnám engedni őt, de végül képtelen vagyok megtenni. Ahogy tekintete az enyémbe fúródik, tudom, hogy az őszinteségnek még írmagja sem maradt benne. Dobálózik a szavakkal, de nem hiszek neki. A viszketés csak egyre erősebb lesz, szinte már elviselhetetlen.
- Egy kicsivel több tiszteletet. Ez a részeg, nyálas barom fog mindjárt megbaszni – könyörtelenül, sértődötten vájom belé a tekintetem, és ezzel együtt a körmeimet is a húsába. Aztán elfordítom a tekintetem újra az ablak felé. Szinte hallom, ahogy a makulátlan, napfényt nem látott bőr sercen a körmeim alatt, és ahogy végigszántok rajta, szinte érzem, ahogy a ragacsos, meleg nedv végigmaszatolódik érintésem nyomán. De kényszerít, hogy egészen rá figyeljek. Nem csak szavakkal, hanem a tarkómat cirógató ujjakkal is. Egészen megfagyok, és egy pillanatig tanácstalanul időzök, képtelen vagyok rá. Hogy fájdalmat okozzak. Vagy csalódást. Vagy mindkettőt. De ugyanúgy képtelen vagyok elviselni az elutasítást. Azt mindennél jobban gyűlölöm. Jobban gyűlööm, mint az anyámat, Tatjánát, a bátyámat, mint bárkit és bármit ezen a világon. Panaszos, szaggatott sóhaj szakad fel a mellkasomból, ahogy térdeimmel útat nyítok a lábai között és kényszerítem arra, hogy szétváljanak. Tudom, hogy bármelyik pillanatban arra tévedhet valami undorító, koszos mugli, de mi a legrosszabb, ami történhet? Hogy meg kell ölnöm? Vagy mindenkit ezen az átokverte vonaton? Akkor legaláb kivívhatnám újra a csodálatát, azt a rajongást, amivel körülölet olyan sokszor a fáradt hajnalokban.
- Az én mániám? Hol élsz te, Nonna? Mégis hogy volna az én mániám, amikor máris fényévekkel távolabb jársz már, mégis hogy lehetnék biztos benne, hogy nem tűnsz el azonnal, ahogy leszálltunk erről a tetves vonatról? - sziszegem a szavakat, bele az arcába, szemei szikrákat szórnak a félhomályban, de így is látható az a mohó vágy és szánalmas kétségbeesés, ami kerülget, ami újabb löketet ad, hogy kezemmel a combja közé nyúljak és elkesereett mozdulattal szakítsam szét az anyagot, ami nem tanúsít különösebb ellenállást. Ujjaim türelmetlenül furakodnak egyre beljebb, erőstakosan utat törve magukban, melegségre vágyva.
- El fogsz tűnni, tudom. Lelépsz és soha nem jösz vissza. Vagy egyenesen visszamész hozzá. Nincs középút.
szép, ha együtt a család <3
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nonna Bronshtein

Nonna Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 16 Nov. - 17:47
NO FEELINGS +18
Lehet, hogy nem úgy tűnik, de tulajdonképpen meg lehet szokni.
Egy idő után elmúlik a düh, beleszoksz a szerepbe, és minden ellenérzésed egy ponton átcsap valamiféle kötelességteljesítésbe, vagy... nem is tudom.
Miért szerettem Timur-ba? Miért szerettem ki belőle? Mama halála óta ő az első és egyetlen, akit egy kicsit is érdekel a létezésem, de… hát szóval nem igazán vagyok biztos abban, hogy megéri nekem ez az egész. Úgy értem, félek bevallani, hogy nem éri meg egyáltalán. De éjjelente Sergei mellett fekszem, és Timur-ral akarok lenni. Napközben Timur alatt fekszem, és legszívesebben elhúznék valahová máshová. Reggelente magamra maradok az ágyban, és legszívesebben már csak meghalnék.
Nem tudom, hova vezet ez az egész, azt se tudom, vezet-e még valahova. Néha elgondolkodom, mi lett volna, ha a gyermekünk, ha a gyermekem életben marad. Tényleg csak néha. De bármennyire is igyekszem, hogy egyáltalán eszembe se jusson, mikor megfeledkezem magamról, egyszerűen csak bevillan az arca. A szemei, a homlokába lógó sűrű, fekete haja, meg ahogy egészen csendben nyugszik a karjaim között, szaporán verő, tompa szívvel, mint valami sérült kismadár.
Nem tudom, mi lehet az oka, talán a szülés maga, talán az ő halála, vagy a méreg, amit bevettem, miután eltemettük, de, amennyire én tudom, ő volt az első és az utolsó gyermek, ami tőlem származhat. Egyszerűen… nem megy. Bármennyire próbálkozom. Bárkivel próbálkozom. És mire jó egy nő, ha már az utódodat sem tudja kihordani?
Épp csak arra, hogy végleg elfelejtsed.
Ezért voltam biztonságban Timur-ral, Sergei-nek semmi, az égvilágon semmi oka nem volt arra, hogy valaha újra akarjon látni. Bármit is írt a levelében, egyszerűen nem lehetett igaz. Örülnie kéne, hogy nem vagyok ott. Kereshetne magának másik feleséget, igen, biztos vagyok benne, hogy vagy tíz nálam különbet talál. Az enyémnél nagyobb áldást nem is kaphatna a frigyére.
Azt viszont nem állítom, hogy feltétlenül biztonságban voltam Timur-tól. Persze, az holt biztos, hogy megvéd bárkitől, aki kezet mer emelni rám, de engem ki véd meg attól, ha ő emeli rám a kezét? Szeretném szeretni őt, de most már rettegni sem megy. Szeretném szeretni őt, de tulajdonképpen azzal is megelégszem, ha elkezdem végre egy kicsit jobban szeretni magamat.
Meg fog baszni. Hát jó, végül is nem ez az első eset. Nagylány vagyok, kibírom.
Maradt a mosoly az arcomon, rajta az érzelmek teljesen diszkrét hiánya. Tulajdonképpen egészen motorikus maga a cselekmény, nincs egy pillanat sem, ami ne történt meg volna már köztünk valamikor máskor, valahol máshol, talán épp valahogy máshogy, de a végeredmény mindig ugyanaz. Kevésbé fáj, ha nem ellenkezel.
- És mit kéne tisztelnem ebben? A gesztust? – beharaptam az alsó ajkam. Tudtam, hogy ezzel csak felbosszantom, de meg kell tanulnom nem félni a fájdalomtól. Különben idegbénulást kapok.
Aztán meg tulajdonképpen jó móka. Tudom, hogy engem akar. Tudja, hogy most még megkaphat. Biztos van ennek egy valamivel romantikusabb interpretációja is, de azt minek elővenni? Néztem a szemeit. Alig torzult el az arcom, ahogy a húsomba karmolt. Sok hasonló sebem volt már, némelyik után heg is maradt, ez tulajdonképpen jobban zavart. A térdével szétfeszítette a combjaim, nem sok időm maradt.
- Kénytelen leszel egyszer az életben megbízni bennem. Megoldom. Megoldjuk. Együtt. – a dühös zihálás, a szikrázó szemek, szóval tulajdonképpen semmi nem vett volna rá, hogy egy pillanatra is elnézzek a szemeiből, pedig ő már rég nem az arcom figyelte. Valahová távolra, mögöttem. Biztos kiszúrt a sínek mellett egy szarvast, míg az anyag ott alább ismerős hangon tépődött, szakadt, aztán hangtalanul a földre esett. Végsősoron játszhatunk is.
- De, van középút. – valahogy furcsán rezgett a hangom, mintha sírás után próbálnék beszélni. – Mindig van középút. – A tarkójáról lecsúsztattam a kezem, végig a nyakán, aztán a mellkasán egész az ágyékáig, ahol a szokásos, biztos fogást kerestem, csak úgy ruhán keresztül. – Előbb halnék meg, minthogy visszamenjek hozzá. – ez az, amit hallani akar, nem?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Timur Bronshtein

Timur Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Vincent Gallo

»
» Szomb. 3 Dec. - 18:14

get down on your knees


Ahogy görcsös ujjaimmal egyre erőszakosabban és egyre beljebb tolakszom, és a várt melegséget megtalálom ugyan, de száraz, kietlen, mint a fagyos, terméketlen sztyeppék, amiken a vonat átrobog, próbálom csalódottságomat palástolni. Mintha valósággal arra számítottam volna, hogy majd erőszakkal préselem ki belőle azt, amit szép szóval nem ad nekem, akkor majd a férfiasságomon esett csorba csodával határos módon megjavulna, és a belé vetett bizalmam visszatérne. De talán ez a vonat már rég elment. Ahogy a hangját megtalálja, és alsó ajkát beharapja, látszik rajta a megadás, de minden lehetséges módon az arcomba akarja vágni, hogy nem szívvel-lélekkel, még csak nem is önszántából teszi.
Hallgatok, és egy hosszú, végtelennek tűnő pillanatra a szemébe nézek, de egészen beledermedek a mozdulatba. Makacsul, kétségbeesetten vágyom rá. Azt a Nonnát akarom, aki szinte még kislányként, sétált be a szobámba, és a tudtán kívül vallot szerelmet, de nem ostoba, hazug szavakkal, hanem sóhajokkal, nyögésekkel, az ágyon meggyűrt lepedővel, a térdén vöröslő horzsolásokkal, a cserepes ajkával, a lapos melleivel, a madárcsontokkal a lapockáján, a cseresznyékkel az ajkai között, a hosszú, egyenesszálú hajával, amit én fontam be neki, az apró, gyöngyfogakkal, amikkel képes olyan mélyet harapni, a régi kopott nercbundával, ami az anyjáé volt, és először olyan félve vette le.
Vagy akár azt a Nonnát, aki később már érett nőként tért vissza hozzám, és önként, teljes odaadással borult a lábam elé, szemeiben végtelen, éjfekete szomorúságot hordozva.
Ez a Nonna valahol Szibéria másik végében maradt, ha létezik még egyáltalán, ha másképp nem, azon a tucatnyi átkozott fényképen, amiket megmentettem saját tomboló dühöm elől, amikor fel akartam gyújtani az összeset. És most valahol boldog vagyok és átkozom a gyengeségemet egyszerre, hogy megtettem, mert amilyen szánalmas szentimentális balfasz vagyok, fogom magam és visszamegyek értük. Mert ez itt, ez a nő csak régi lenyomata önmagának. Halvány más, mégemlítésre sem méltó, arra sem, hogy itt viaskodjak vele és újra meg újra megalázzam önmagam. Hogy hason csússzak, könyörögve a kegyeiért.  Nem fér a fejembe, hogy miért szeretem mégjobban ezt az aszott, hideg, koravén szukát, mint a ártatlan gyermeki valóját, vagy azt a Nonnát, aki önként vágódott hanyatt az ágyamon.
Talán ha néha megkérdezném, hogy hogy van, mint régen. Vagy beszélgetnénk a vágyainkról, az álmainkról. Hogy hiányzik-e még az anyja, vagy a poronty. Talán akkor másképp történik minden.
Keserű íz önti el a számat, ahogy olyan nyilvánvalóan, olyan természetesen hazudik bele a képemben. Az arcátlanságnak ezt a mértékét senki sem meri velem megkockáztatni. Senki sem, csakis ő. És ő az egyetlen, aki anélkül megússza, hogy véres barázdákat hagyna a pálcám a tökéletes, sima, fehér hátán, ami az otthoni hómezőkhöz fogható csak. Egy szelet abból, amit magam mögött akarok hagyni, ha lehet, végleg, és mégis, az az átkozott szentimentalizmus most megint arra sarkkal, hogy sohase ejtsek nyomot azon a tökéletességen, hogy ha majd kínozna és marna belülről az istenverte honvágy, mindig ott legyen. Mert egyértelmű, hogy ezekután Nonnának is mindig ott kell lennie mellettem, akkor is, ha be kell zárnom újra, és a kulcsokat el kell dobnom jó messzire.
Mozog a szája, de annyi ostobaságot hord össze, hogy legszívesebben felképelném, mégsem teszem, csak bámulok kifele a vonatablakon, hogy ne kelljen a szemébe nézzek, de ahhoz teljesen sterilnek kéne lennem, hogy hidegen hagyjanak a szavai és az érintése. Ahogy keze gépesen érinti meg az ágyékom táját, csak úgy, nadrágon keresztül, dühösen villantom rá sötét, éjfeket szemeimet. Hazudik. Minden szóval és mozdulattal.
És az emésztő indulat, ami belülről mardos, mintha savval öntötte volna legbelsőbb szerveimet, egyetlen remegő, görcsös mozdulaba összpontosul, ahogy ingerülten csapom le a kezét, aztán hátrébb lépek, kezmet kihúzva a lába közül, és ezúttal a derekát ragadom meg.
- Hazudsz – fröcsögöm olyan indulattal, olyan kétségbeesett dühvel, hogy egészen megremeg a hangom. - Hát már annyira sem veszel emberszámba, hogy legalább őszinte legyél?  - kezem ezúttal nem a vonatablaknak csapódik, hanem fékezhetetlenül, egyenesen az arcába. De annyira, hogy az az átkozott családi gyűrű, amit ki tudja még mi a francért viselek, felsérti az arcát. Egy hosszú, de egészen lehelletvékony vágás a tökéletes fehét bőrön, én meg lihegek levegőért kapkodva, és olyan vehemenciával rángatom le gyűrűt az ujjamról, mintha az lenne a hibás, mintha az bántotta volna Nonnát és nem én magam. Halltszik a koppanás, a csilingelés ahogy párszor megpördül a padlón, aztán ki tudja, hol áll meg. Nem érdekel. - Vissza fogsz menni. Vagy el, örökre. Azt hiszed, hogy nem ismerlek annyira? Nincs középút – fenyegetően hajolok fölé, szinte hangtalanul sziszegek, olyan meggyőződéssel, mintha éppen most magyaráznom a tetteimet. A most következőket, és amik már régen elmúltak.
Aztán mintha meg sem történt volna az előző közjáték, erőszakos, hirtelen mozdulat következtében  Nonna háta újfent  a vonatablakhoz csapódik, bortól savanyú szám az ő finom, puha, rúzsos ajkaira csap le, és a korábbinál sokkal határozottabb mozdulattal feszítem szét szorosan egymáshoz préselt combjait. Szabad kezemmel most már a talárja látható részét szakítom le egyetlen mozdulattal felfedve a  hófehér keblét, ami valósággal hivogat, hogy belémarjak, újra, meg újra.
 <33
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Nonna Bronshtein

Nonna Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 29 Dec. - 23:03
NO FEELINGS
Csak addig hervaszt ez az egész, amíg meg van benned az a baromság, amit talán egészséges életösztönnek nevezel, vagy másnak, valami egész másnak, nekem mindegy. Mindegy a te véleményed, és mindegy az is, hogy mi történik velem épp. Jó, rossz, fáj, pont, hogy kellemes, úgyis elmúlik, aztán olyan lesz, mint bármikor máskor is. Szorongás, folyamatosan kitörni készülő pánik, a szív klausztrofóbiát kap a mellkas ketrecébe zárva, miközben egyre-egyre valami felettem álló, nevetséges ösztön hajt: mozgásban maradni. Remegve várni a napfelkeltét. Egy újabb napot, ami azután ugyanúgy nem old meg semmit sem.
Jobb lesz nekem, ha megtaláljuk Silje-t?
Romlik bármi, ha sose lesz meg?
Ugyanolyan hülye kérdések ezek, mint amilyen hülye ötlet volt felszállni erre a vonatra. Am
Amúgy is: mit számít, mi lesz, ha? Mit számít, mi lett volna, ha? Az se számít, ami épp van , akkor meg?
A meleg, puha helyükre érnek az ujjak. Nekem meg már nem megy parancsra örömöt találni ebben. Hideg a keze, nem is a megfelelő helyre nyúl, nekem meg az egyetlen gondolatom ettől az egésztől, hogy az előbb még azt a félis nyers sültet szorongatta, nagyjából ugyanekkora átéléssel, hévvel, vággyal, és hogy azóta szinte biztos, hogy kezet se mosott, szóval megint lehet majd egy kellemetlen negyed órám a vonat mosdójában, hogy nekivetkőzzek, és megmosakodjak, mert valahányszor muglik közé csöppenek, rám tör ez az örökös tisztálkodási kényszer.
És…
És, és, és?
Hát szóval ez a gondolat talán mégis csak hiba volt, vagy az volt a baj, hogy milyen későn fogtam fel, mennyire nem rá figyelek. Minden szavam csak ösztönös, vagy inkább automatikus volt. Betanult baromság, hamis mosoly, ami még azután is az arcomon virított, hogy Timur mondta, amit mondott. Fel se fogtam a mondottak jelentését, addig legalábbis biztosan nem, amíg a kezemet el nem lökte magától.
Egy pillanatra megmerevedtem.
Egy pillanatra az idő is megállt.
Egy pillanatra a világ is megsemmisült.
Aztán meg ugyanúgy folyt minden tovább, minden másodperc és minden mozzanat és minden élet a létező legkevesebb értelemmel a maga kijelölt medrében. Ha választanom kéne, mindebben talán a legmeglepőbb az a fájdalom volt, ami elöntött, miután megütött. Mert nem, véletlenül sem az ütés volt a meglepő, nem is az az indulat, amivel lekeverte, csak a fájdalom – ismerős érzés (ki az, aki még nem kapott pofont?), de nem tőle. Tőle sohasem.
Nem is volt olyan kemény, mármint biztos létezik ennél rosszabb is. Szóval nem értem, miért, mire fel lábadt könnybe a szemem. Valóságos szökőár a pupillák felett, átlépve a szemhéj, a pillák gátját, kitörtek végig mosva az arcot, amíg a véres sebbe nem folytak, addig legalábbis, míg hatalmas műgonddal le nem töröltem a kézfejemmel mindkettőt.
- Hagyj békén. – szipogtam. Fájdalmas gyenge, erőtlen, szánalmas nyávogás. Nonna, Nonna, Nonna, hát eddig süllyedtél?
De már szakadt a ruha, és a falnak csapódott a hát, és szorította ki belőlem a szuszt, én pedig, mint valami lyukas vizestömlő, minden ilyen mozdulat után csak újabb könnyet eresztettem. Röhejes. Az ajka az ajkamon. Próbálok elhúzódni, de nincs hova. Próbálom ellökni magamtól, de nincs bennem elég erő. Mint egy élettelen, rugalmas báb. Halott is lehetnék, friss, meleg halott, ugyanilen kényelemmel ki tudná szolgálni magát.
A kezem kapkodva, remegve a talárom zsebébe csúszik, valami vékony, kemény, hosszú tárgy után kutatva – habozás nélkül ragadom meg a pálcm, habozás nélkül szegezem a torkának (erősen, az se baj, ha átszúrja a bőrét, ha az én véremért nem kár, majd pont az övé…), miközben veszettül próbálom felszabadítani a számat, hogy a képébe ordíthassam:
- HAGYJ MÁR BÉKÉN!

megtaláltam a dalunk <333 : ((((((
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Timur Bronshtein

Timur Bronshtein

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Vincent Gallo

»
» Szomb. 21 Jan. - 17:46

get down on your knees


Az ajka is száraz, mintha egyáltalán meglepne. Olyan sivár, akár a lelke és én hiába préselem emberfeletti erővel a falhoz, hiába tépem le róla a talárt, hiába markolom a bőrét kíméletlenül, semmiféle elégtételt nem érzek. Ha erőszakkal kell kicsikarnom belőle az odaadást, a sóhajokat, akkor francot sem ér az egész. Élveznem kéne, hogy felé kerekedek, hogy egy pillanatig én vagyok az erősebb, és ő nem tehet semmt ellene. Meg tudnám tenni, talán, de hiába hunyom le a szememet, hiába tolakszom a lábaimmal a lába közé, az arcát nem tudom elfelejteni, a két könnycsepp, és az átkozott karcolás a tökéletes bőrön, és még mennyi karcolás fogja végig szántani a testét, mire végzek vele. Mert nem hagyja magát, nem olyan, mint az a szolgalelkű Sonja, aki már buzgó nyugalommal hajol előre az íróasztalnak támaszkodva, és emeli fel a szoknyáját a derekáig, egyetlen zokszó nélkül hagyja, akkor is, ha másnap még ülni is képtelen. Még az arca sem rándul, nem hogy egy panasz elhagyná a száját. Jobban jártam volna, ha inkább vele maradok, és hagyom a pokolba az egészet. Nonna egyedül is képes. Minek kellek én lihegő kivert kutyaként a nyomába szegődjek? Miért kell a porban csússzak a lábai előtt? Miért kell olyan dolgokat tennem vele, amelyek örök életemben kísérteni fognak?
Ujjaim már a bugyijának anyagát markolják, de a szipogás, és a könnyek, amik az arcomat súrolják, olyan végtelenül kiábrándító. Nem megy. Legszívesebben ráordítanék, hogy hagyja abba, de helyette csak még erősebben szorítom, nekifeszülök, és hiába rángatózik, a testem automaikusan válaszol, mintha tényleg elhinném, hogy képes vagyok őt gúzsba kötni.
Aztán a fájdalom egészen belémynilal, nem tudom, honnét jön, és miért, de reflexszerűen húzódok hátra, megrökönyödve nézve Nonna könnyel áztatott és a szétkenődött rúzstól vörös arcára, ahogy zihálva kapkodja a levegőt, és ahogy azt az átkozott pálcát a nyakamhoz szorítja. Nem engedem el, az első reakcióm az, hogy makacsul megmerevedek, de érzem, hogy valami kaparja a torkomat, és ez a keserűség mintha az egész lényemet elöntené. Pislognom kell, szúr a szemem, hirtelen annyira égeti a szemgolyóm a gödrömet. Nonna pálcát szegezett rám. Kibaszottul rám emelte a plcáját.
Alig észrevehetően remeg meg az ajkam, de a térdem már annál látványosabban roggyan meg, és felemelem a kezemet, még egyszer utoljára végigsimítva a mellén és a derekán.
- Nonna, az ég szerelmére, próbálj meg egyszer felnőttként viselkedni, nem vagy már dacos kamasz, bármennyire is szeretnéd – a szavak megálljthatatlanul törnek utat maguknak. Szárazon nevetek fel, a hangom rekedt, de nem hagyom abba, hosszan elnyújtott kínos nevetés ez, amivel próbálom elodáznia  szégyenemet, és a keserűséget, de képtelenség ezt ép ésszel bírni.
- Te rám fogtad azt a rohadt pálcát - csak ennyit bírok mondani, amikor már képtelenség tovább tartani. De nem nyúlok hozzá, egy ujjal sem. Most már tudom, hogy bármire képes lenne. - Te rámemelted az átkozott pálcádat – ismételgetem ugyanazt, mint valami kínos mantrát, amit képtelen vagyok kiűzni a gondolataim közül. Az arcom kifejezéstelen, és mintha minden vér kifutott volna belőle. Hogy hova, azt én sem tudom. . - És mégis mit akasz velem csinálni? Elmetszed a torkomat, megkötözöl vagy jöhet a jó öreg cruciatus? Gyerünk, mutasd meg, hogy mit tennél most velem legszívesebben, Nonna, ne fogd vissza magad. Vesd le magadról ezt az álszent picsa jelmezt, és legyél már végre őszinte újra.
Valami eszelős fény villan a szemeben, valami hisztérikus, valami bronshteini, amit képtelen vagyok levetkőzni. Minden előzetes előjel nélkül térdre ereszkedek, vagy inkább valósággal borulok, és nem fogalalkozva azzal hogy ezzel rákényszerítem, használja végre a pálcáját, átkarolom a térdeit. Arcomat a lába közé fúrom, és magamba szívom a jól ismerős illatot, az ágyékának melegségét. Még mindig remeg az egész lába, de nem fogalkozok vele, csak erősebben szorítom. Nem az a legnagyobb félelmem, hogy szarrá átkoz vagy megöl, ha egyszer teheti, hanem hogy itthagy magamra.
 <33
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Nonna & Timur

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Timur & Nonna
» Vasili × Nonna
» Nonna && Dolohov
» Nonna & Silje
» nonna bronshtein (+18)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-