Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Amycus & Narcissa EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Amycus & Narcissa EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Amycus & Narcissa EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Amycus & Narcissa EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Amycus & Narcissa EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Amycus & Narcissa EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Amycus & Narcissa EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Amycus & Narcissa EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Amycus & Narcissa EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 45 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 45 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 30 Aug. - 16:40
Pillanatok alatt omlott össze körülöttem az egész világ, és elvesztettem szinte mindenkit, és mindent, akit, és, amit szerettem. A régi énem, a naiv, és ártatlan jó kislány már nem is járhatna messzebb, még csak a távolodó alakját sem látom már. Eltűnt, és magával vitt mindent, ami egykor én voltam.
Csak későn éreztem meg a változás szelét, kellett hozzá a halálfalók kastélybeli látogatása, a meg nem született gyermekem elvesztése, majd végső csapásként a vérfarkas támadás, ami majdnem az életembe került, végül mégis mindössze testi, és lelki sebeket okozott rajtam, amik talán soha sem gyógyulnak majd be, szeretném, vagy sem elfelejteni azokat, a gyötrő emlékeikkel együtt.
Csak egy embert akartam magam mellett tudni, aki megért, és egyaránt elfogad olyannak, amilyen voltam, és, amilyenné váltam. Egyből ő rémlett fel a gondolatomban, és láttam magam előtt az arcát, amint az egyik halálfaló gyűlés után megosztom vele minden kétségemet.
- Amycus! - mosolygok rá keserédesen, és tekintetemmel végigsimogatom arcának minden egyes ismerős vonását. Még mindig elcsodálkozom mennyit változott ő is, nemcsak én. Túl sok időt töltöttünk egymás társasága nélkül, pedig gyermekként ő jelentett nekem mindent, amit csak egy kisfiú jelenthet egy kislánynak. Bizony, szőke herceg helyett én csakis egy barnára vágytam. Azóta nagyot fordult velem az egész világ.
- Ne haragudj, ha megzavartalak valamiben, meg azért se, hogy pont egy ilyen semmilyen helyre csaltalak. - tárom szét bűnbánóan a karjaimat, miközben szemeimmel komótosan végigkövetem a kis helyen elhelyezkedő, mugli kávézó berendezését. Nem akartam feltűnést kelteni, Luciust kellően idegesítené már csak a tudat is, hogy az unokatestvérével töltöm a kora reggelemet. - Csak reméltem, hogy.. Szükségem volt.. - nem találom a szavakat. Erőteljesen rázom meg a fejemet, próbálva kiűzni belőle a zavarodott gondolatot. - Nem tudok mit kezdeni magammal, egyszerűen nem találom a helyem sehol a világban. - ismerem be, mintha csak gyónnék, bár még soha sem tettem, nem volt még mit. - Azok után, ami történt.. Már nem látom az élet pozitív oldalát. - mintha nem is lenne nagy valami, vonom meg a vállaimat. Pedig az, számomra legalábbis. - Semmiben sem vagyok már biztos, bizonytalanabb vagyok, mint régen. Mióta Lucius, és a halálfalók mellé álltam, már nem érzek.. szinte semmit. - szomorú mosollyal nézek még mindig a szemeibe. Annak ellenére, hogy nem váltam halálfalóvá, és az eszmét sem követem, amit terjesztenek, mégis velük vagyok, és mellettük. - Biztonságban szeretném érezni magam, a családom, és Lucius mellett, de egyszerűen képtelen vagyok. - hiába választottam, még mindig nem érzem teljesnek magam. Csak biztonságot szerettem volna, hogy soha többé ne történhessen velem semmi tragédia, mégis inkább úgy érzem magam, mintha eladtam volna a lelkemet.
- Mondd el, te hogyan csinálod? Hogy bírsz így létezni? - esdeklő tekintettel nézek farkasszemet vele. Nála jobban senki sem tudja, min megyek keresztül. Mindkettőnknek választani kellett, bár mélyen magunkban mindig is tudtuk, nem sok lehetőségünk adódottrá, mégis hittük, talán a mi szavunk is ér majd valamit a körforgásban. Rosszul hittük. Akármit is hiszünk, csak eladtuk magunkat azokért, akiket mindennél, az életünknél is jobban szeretünk. Nincs is ennél kifejezőbb magyarázat arra, amit tettünk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Hétf. 12 Szept. - 12:44

sick and tired

Mindennek meg kellett volna változnia. A csata után nem járkálhatnánk szabadon. Nem normális, hogy az útszéli árustól veszek egy Reggeli Prófétát, egy különösen vaskos példányt és a kölyök nem visít fel, nem rohan el a másik irányba. Úgy sétálhatnék az Abszol úton, ahogy azelőtt. Emelt fővel, büszkén, valahol a saját világomba merülve, vagy éppen máséban. De magasról szarva azoknak az embereknek a gondjaira, akiket nem ismerek nagyon közelről. Éppen  a címlapot futom át, de semmi nyoma, hogy rólunk vagy a családunkról írnának. Ha kiderülne, hogy halálfalók vagyunk, az minimum a címlapon szerepeljen, nagy öles betűkkel. Legalábbis az egóm ennél valahogy nem enged lejjebb. Sosem olvastam el a címlapon túli részeket. Most is a kukába dobom az első alkalommal és a zsebembe süllyesztem a kezemet, úgy lépek ki a kukák között a sikátorba, majd a nyílt, zajos mugli fő utcára. Megszaporázom a lépteimet. Behúzott nyakkal sietek előre. Érzem a szembejövők tekintetét, mintha alaposan megnéznének maguknak, pedig egész biztosan nincs rajtam semmi furcsa. Frissen borotválkoztam, és felvettem egy a manók által frissen vasalt inget. Nem hiszem el, még most sem, hogy nem csak hogy nincs körözési parancs ellenem a Roxfortban történtek óta, de még nyilvánosan beszlallomozhatok az iskolába, és felvételt nyerek az átoktörői szakra. És még ők érzik magukat megtisztelve. Még most is felkavarodik a gyomrom a gondolatra, hogy vajon mennyi pénzükbe és erőfeszítésükbe telt ez Eltonnak és Daphnenak. Elvégre csak Awkward szavát kellett hitelteleníteniük. Meg annak a szerencsétlen lánynak, aki Finnick útjába került. És mi a helyzet Celestinnel? Vajon ő önszántából hallgat vagy kényszerítik rá?
Befordulok a sarkon. Nem ismerem az utat, de valahogy a lábaim automatikusan visznek előre. Apró kis kávézó-szerűség sejlik fel. Alkalmas hely, ha valaki bujkálni akar egész nap, és hát Cissa nem túl valószín,. hogy szívesen nagy dobra verné, hogy éppen hol jár és kivel találkozik. Pláne, ha rólam van szó. Nem is hibáztatom ezért. Biccentek a lány felé, aki a pultnál áll, aztán leülök az egyik székre az ajtótól legtávolabb, de hát még ez is olyan kínosan közel van.
Míg Cissa érkezését várom, belelapozok a jelentéktelen mugli lapba, és próbálok valami épeszű magyarázatot találni arra, hogy miért merevedtek úgy meg a képek. Ekkor mocorgást hallok, és kényszerítem magam, hogy az arcom előtt terülő újságot lejjebb engedjem. Csakhogy a látványra még én sem voltam felkészülve, bármennyire is próbáltam. Fájt Cissára nézni, de szó szerint. Igyekeztem burkolni arcvonásaimat, hogy ne sértsem meg. De egyszerűen képtelen voltam elvonatkoztatni. Hol van az a kislány? Mit csináltak vele? Hozzák vissza Cissát, de azonnal!
Rezzenéstelen arccal hallgatom végig, ahogy magyarázkodni próbál, ahogy kifogásokat keres, én meg szaporán ingatom a fejem.
- Erre semmi szükség, kislány – intek a fejemmel, és csak magamban mosolyodok el, hogy mennyire kínos is ez most. Hagyom, hogy mindent ki adjon magából, amit első bliccre fontosnak érez. Arcomat a kezembe temetem, mintha valami nagyon fárasztó heteken lennék túl. Pedig tudom, hogy az én fáradságom semmi ahhoz képest, amit ő érezhet. – Először is, nyugodj le, kérlek. Itt most biztonságban vagy – nem tudhatom, nem lehetünk ebben soha biztosak. Csak annyit tudok, hogy nyár eleje óta mindig a hátunk mögé nézünk előbb, de most nem érzek veszélyt. Ha mégis tévednék, hát itt vagyok, hogy megvédjem a lányt. Nőt.
- Hozzon legyen szíves két teát nekünk, ginsenget – fordulok a lány felé a pultnál, aztán teljes figyelmemet Cissára összpontosítom.
- Hogy bírok létezni? Tessék? Te ezt létezésnek hívod? Itt bujkálunk egy mugli kávézóban, hogy nehogy nyilvánosan együtt lássanak minket. Mintha valami rosszat, valami törvénytelent követnénk el éppen. Az egész nyaram rettegésben telt, hogy mi lesz most az életemmel, hogy mikor jönnek értem és a nővéremért a dementorok, hogy hány embert sodortam veszélybe ott a kastélyba, és hányat tudtam volna megmenteni, ha valaha is lett volna elég bátorságom hozzá – olyan komoly arccal magyarázok, de egészen fojtott hangon. A mondatom végére felemelkedek félig a székről, és egészen közel hajolok hozzá. – De mindez semmi. Semmi ahhoz képest, hogy te miken mentél át a nyáron és hogy mi vár rád ezután – mélyen a szemébe nézek, aztán visszaülök a helyemre. A pult mögül szivárogni kezd a ginseng illata, és betölti az egész teret. Mégsem tudok megnyugodni. Nem is fogok talán soha többé – Talán tényleg meg kellett volna szöknünk. Sajnálom, ehhez is túl kevésnek bizonyultam – szólalok meg keserűen, pedig nagyon jól tudom, hogy soha nem volt reális alapja annak, hogy mi lelépjünk és a hátunk mögött hagyjuk ezt az egészet. De ha megtörtént volna, Cissával nem történik ez a rengeteg szörnyűség. – Sajnálom, hogy csapnivaló barát voltam. Vagyis tulajdonképpen még most is az vagyok. Ott lett volna a helyem melletted – ha jól csináljuk, akkor Dolohov védte volna a seggem, és  Siljéét. Én pedig az Alectoét és  Cissáét. Cissa az őrült nővéréét és Lucicáét, és így tovább. Valami csodás is lehetett volna ebből. De ehelyett csak a káosz uralkodik azóta, hogy a halálfalók, azaz mi betettük a lábunkat a Roxfortba. A karma útjai valóban kifürkészhetetlenek. – Én.. csak nem tudtam, mit kellene tennem. Vagy mondanom. Most sem tudom – vallom be őszintén. – Csak azt tudom, hogy milyen rohadtul erős vagy. És ezt már akkor éreztem, ahogy beléptél ebbe a nyomorult kávézóba. Kibaszott harcos vagy, Cissa. Nekem kellene inkább tanácsot kérnem tőled.
 of all the decisions
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 14 Okt. - 10:39
Magyarázkodok, mintha a szavak bármiben is segítenének, pedig nem többek pár feleslegesen elnyújtott szótagnál, egyikünk életén sem képesek változtatni, bármennyire is szeretnénk. Mégis, mikor az általa nyújtott biztonságról biztosít, megnyugszik a lelkem, mintha csak erre a pár szóra lenne szükségem, semmi másra, semmi többre. El is mosolyodok. Tudom, benne megbízhatok, talán csak is benne, senki másban, hiszen Amycus az egyetlen ember az életemben, aki őszintén tud rólam mindent, még azt is, amit másnak nem merek elmondani, a testvéreimnek, és a jegyesemnek sem.
Csendben hallgatom végig a szavait. Talán tényleg túlságosan is naiv kérdést tettem fel neki percekkel ezelőtt, talán én is az vagyok még mindig, hiába történt velem annyi rossz, hiába hittem azt, hogy általuk meg is változtam.
Újfent magyarázkodni kezdenék, mégsem teszem, inkább hallgatok egy-két percig, mérlegelem magamban a gondolataimat, csak utána szólalok meg halkan. - Valóban, nem lehet életnek nevezni, amin naponta át kell küzdenünk magunkat. Pedig szívesen tölteném el veled az időmet mindenféle félelem nélkül. De félre ne érts, egyáltalán nem magamat féltem, sokkal inkább téged. Szándékomban nem áll ártani neked, és akaratlanul túlságosan is sok mindent el tud érni az ember lánya. Sajnos már megtapasztaltam. - szomorú mosolyra húzom az ajkaimat. Azóta se tudtam kiverni a fejemből az emlékeket, egyszerűen képtelen vagyok, minden egyes nap újra átélem, és kristálytisztán látom magam előtt azt a két pillanatot, amik könyörületlenül tönkretették az életem.
Mégis próbálok csak Amycusra koncentrálni, és nem mást látni, ha a szemeibe nézek. Nehéz is, pláne, ha a szavait hallgatom.
Pár másodpercre lehajtom a fejem, majd keserédes mosollyal emelem fel. A közelsége segít egy kicsit. - Már soha sem fogjuk megtudni, hogy mi lett volna, ha mégis megtesszük. Nem, mintha hittem volna benne, nem tehettük volna meg, mindketten tudjuk. - még keserűbbé válik a mosolyom. - Éppen ezért nem kell rosszul érezned magad miatta, egyáltalán nem a te hibád, nincs részed benne. Tudom, hogy neked sem volt könnyű, hiszen nem magadért kellett döntened. Mindketten a szeretteinkért tettük meg, amit kellett. - fogom meg a kezét, majd megszorítom. Nem is miatta, sokkal inkább miattam, kell, hogy érezzem a melegét, a biztonságot, amivel előbb ajánlkozott. Talán akkor nem remegne egészében a testem, a szívem sem verné az átlagostól eltérő ritmusát, és a gondolataim sem cikáznának kontrollálhatatlanul a fejemben.
A szavai mégis bátorságot adnak nekem, még talán el is hiszem, hogy az vagyok. Bátor. Nem is olyan régen, csak pár hónappal ezelőtt biztosan nem ezzel a jelzővel illettek volna, sokkal inkább voltam naiv, és védtelen, amit páran eléggé ki is használtak. Talán egyetlen tulajdonságban egyezik meg a régi, és a mostani énem: reménytelenül elveszett vagyok most.
- Szívesen mondanám, hogy már beletörődtem, túltettem magam rajta, mert nem volt nagy ügy, de.. - mélyet sóhajtok, majd elhallgatok, amíg a pincér elhelyezi az asztal lapjára a teánkat. Megvárom, amíg elmegy. - De nem vagyok erős, sem pedig bátor. Valóban nem vagyok már az a lány, aki voltam, más lettem, teljesen mássá formáltak a történtek. Talán felnőttem, mostmár ténylegesen. De hiába próbálok szembenézni mindennel, nem tudom egyáltalán jobb lesz-e majd valaha is. Egyszerűen nem tudok elszakadni a gondolattól mintha minden egyes pillanatban velem lenne, mintha a részemmé vált volna. - megrázom a fejem.
- Szükségem van valakire. Nem a családomra, nem a testvéreimre, sem pedig Luciusra. Ők azt hiszik, igazán erős vagyok, hiszen elviseltem a megrázkódtatásokat, és a fájdalmat, ami velük járt. Nem is szeretném, ha megtudnák, hogy kevésbé tudom tartani magam. De valakivel muszáj őszintének lennem. Valakivel, akivel tényleg mindig az voltam, akinek nem féltem elmondani, amit valójában gondoltam. És az te vagy, Amycus, csak te. - félénken, és szinte kétségbeesetten nézek fel a szemeibe, választ várva tőle.


A hozzászólást Narcissa Black összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 8 Nov. - 13:34-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Szer. 19 Okt. - 0:28

sick and tired

Akármennyire is kétségbeejtő a helyzet, nem tudom leplezni a halvány vigyort az arcomon. Egyszerre méltatlankodnék és bólogatnék hevesen.
- Mert nyilván én vagyok itt az, akit félteni kell – nézek a lányra jelentőségteljesen. Nem kívánok célozgatni, csak valahogy kényelmetlenül érint a dolog, hogy mindenki értem aggódjon, amikor hellyel-közzel épen, egy karcolás nélkül megúsztam az elmúlt fél évet. Vannak őrült gondolataim, nap, mint nap ott dörömbölnek az elmém legbelsőbb szobájának ajtaján, és kikívánkoznak, de van annyi önkontrollom, fene tudja, honnan, hogy ne engedjek a kísértésnek és ne nyissam ki azt a rohadt ajtót. Elég, hogy Alecto folyton istápolni akar, elég, hogy Dolohov, aki nyár eleje óta csak árnyéka önmagának, még ő is a szeme sarkából az én lépéseimet figyeli. Nem vagyok annyira ostoba és felelőtelen, mint ahogy azt gondolnák, és igenis rosszul esik, hogy azt hiszik, nem boldogulok egymagam. Mondjuk valószínűleg arról, hogy ide lykadtunk ki, csak én tehetek. Én picsogok már egy fél éve minden szarságért, mintha annyira szar lenne nekem, pedig kapásból fel tudnék most sorolni legalább két tucat embert a szoros ismeretségi körömből, akikre inkább rájár a rúd mostanában.
- Nem hiszem, hogy lett volna valaha bármi is, ami miatt hibásnak kéne érezned magad – arcomon komoly kifejezés ül, és a fejemben olyan szánalmas kis intermezzók követik egymást, amik esetleg megfordulhattak már Cissa fejében is, pedig abszolút nincs relevanciájuk.
Az arcom egyenesen arányosan borul el, ahogy Cissa arcán egyre határozottabb, keserédes mosolyok játszanak, és ahogy egyre inkább felemlegeti azt a bizonyos, még felelőtlenül naivnak mondható beszélgetésünket, aminek már ismételten nincs semmi relevanciája. Van egyáltalán még valaminek is ezen az átkozott világon?
- Inkább hagyjuk ezt. Nem olyan dolog, amit vissza tudunk csinálni, nem olyan dolog, amit vissza akarnék csinálni. Én...már abban sem vagyok biztos, hogy valóban a szeretteimért csináltam és nem azért, mert féltem, hogy a megszokott, komfortos kis világom darabokra hullik. Vagy csak egyszerűen kilök magából, mint valami fekélyt – látványosan elfintorodok, de a kezemet nem húzom vissza, hagyom, hogy féltő gondoskodással a kezébe vegye, megszorítsa, ha kell, erőt merítsen belőle, és hogy a melegsége átáradjon az én zsigereimbe is. Érzem a remegését, a csuklóján pulzáló eret addig figyelem, amíg egészen bele nem merülök. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ő is saját maga miatt csinálta volna az egészet. Nincs két ugyanolyan ember, ugyanolyan motivációkkal és érzésekkel.
Még akkor sem veszem le a tekintetem a dagadó érről, amikor a teánkat egy addigra arctalanná vált pincérnő leteszi az asztalunkra, amikor a ginseng és a gyöbér illata mintha a pórusaimon szivárogna be a testembe. Csak akkor pillantok fel, amikor már egyedül vagyunk, szinte dühösen meredek a lányra, de a kezét nem engedem el.
- Már hogyne lett volna nagy ügy, Cissa? Mégis miért kellene azt mondanod, hogy nem az? - mintha valami alattomos módon tett volna nekem keresztbe, úgy reagálok a szavaira, kapkodva, azt sem tudom, hogy hogyan rendszerezzem azt a rengeteg dolgot, amit mondani akarok. Végül csak mindenféle előzetes koncepció nélül kiárad belőlem, mint amikor felhajtják a zsilipet.
- Hogy a francba mondahtod azt, hogy nem vagy erős vagy bátor, amikor itt ülsz, mindennek dacára, arculköpve az egész tetves, kórtól beteg mocsadékot? Mások elbújtak volna a külvilág elől, gyáván megfutamodva, egy kibérelt kis magáncellával, megfosztva magukat attól, hogy valaha is ott folytassák az életüket, ahol abbahagyták – nyelek egyet, és egy pillanatra levegőt veszek. Újszerű tőlem ez a gyűlölködő beszéd, legyen szó bárkiről is, de nem tehetek róla, nem tudok mást érezni, ha Cissáról van szó, csak megvetést és gyűlöletet az irányába, aki ezt tette vele. - De nehogy azt hidd, hogy a történtek tettek téged felnötté, ó, nagy tévedés, Cissa, mert benned már régesrég ott lakozott a nő, az, hogy mi történt, az csak egy szerencsétlenség, amit te képes vagy, és képes leszel a saját lényed javára építeni – a szemem annyira izzik a szenvedélytől, hogy félő, rövidesen beleég a szemgödrömbe, de most, hogy belelendültem, képtelen vagyok visszafogni magam. - Talán éppen ezért nincs értelme tagadni. A részed – olyan meggyződéssel mondom ezt, mintha tényleg lehetne bármi fogalmam is arról, hogy milyen érzés lehet. - Abban a pillanatban, hogy elfogadod a részedként, megszűnik az az égő viszketés. Megszűnik az undor, amit saját magad iránt táplálsz – az egyetlen dolog amiről valami fogalmam lehet nekem is. Tekintetem önkéntelenül csúszik az alkaromra, amin az égvilágon semmi sem látszik, mert az ing jótékonyan eltakarja. Nagyon jól tudom fejben, hogy mi a teendő, de mindezt gyakorlatba ültetni, befogadni és a részemmé tenni már egészen más tészta.
- Nem tudom, hogy mitől lennék különb, mint bárki más – szólalok meg kisvártatva, ahogy újra a szemébe nézek. Az, hogy kitüntet a bizalmával, nem újszerű, és nem is mondanám feltétlenül terhesnek, csak egyszerűen nem hiszem, hogy én ehhez elég volnék.
 of all the decisions
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 8 Nov. - 13:34
A legszívesebben felsóhajtanék, jó hangosan, és mélyről jövően, talán még arcon is csapnám, mert Amycus jelen pillanatában képtelen megérteni, mit is jelent nekem a barátsága. Egész életemben nem volt ennyire igaz kapcsolatom senkivel sem, és hiába hittem azt, hogy gyermekkorunk éveiben az addig sorra felhasznált őszinte érzés egyik napról a másikra nemcsak, hogy kimerült, és eltűnt, de valószínűleg soha sem tér már vissza közénk, mégis megtörtént. Most pedig képtelen lennék újra elengedni. - Azt hiszem nem érted, vagy én nem fogalmaztam érthetően, meglehet. Elhiszem, hogy képes vagy vigyázni magadra, de, ha te nem is, a testvéred minden bizonnyal. Viszont egyszer már fel kellett, hogy adjuk a barátságunkat, és most, hogy úgymond visszakaptuk azt, másodjára már nem lennék képes rá, hogy még egyszer elengedjem, ahhoz túlságosan is sokat jelent nekem. - valószínűleg a kelleténél érzelmesebbre sikerül a magyarázatom, mégis azt szeretném, hogy Amycus tudja, mennyit is jelent nekem a barátsága. Annak ellenére is, hogy már nem a sötét fürtjeiben látom a kislányként sokat ábrándozott szőke herceget, mégis ő számomra szinte az egyetlen, aki előtt teljesen önmagam lehetek, és semmit sem kell meg-, illetve eljátszanom neki. Még mindig bizonytalan vagyok ki előtt nyílhatnék meg ennyire, kire áldozhatnám a feltétlen bizalmamat, ki lenne az, akinek a véleményére ennyire adnék, mint Amycuséra. Valószínűleg senkiére, hiába szeretem a szüleimet, a testvéreimet, de még Luciust is, egyelőre képtelen lennék megosztani velük a valódi érzéseimet, hiába hiszik mégis azt, hogy ezt teszem.
- Talán igazad van. Hiábavaló lenne folyamatosan a múlton rágódni, mintha az megragadható lehetőség emléke segítene bármiben is. Ami volt, megtörtént, és ki tudja, talán akkor se lett volna jobb életünk, ha élünk vele. A rossz így is-úgyis elér, ha nagyon akar, a kérdés inkább csak az, hogyan. Ha az egyik utat elszalasztod, a másikon tesz fájdalmasan keresztbe. - gondolom, ujjaimmal tenyerének vonalait követve, éppen csak megérezve a csészényi teák illatát. Legalábbis hiszek benne, hogy a nem megragadott esély lehetősége sem hozott volna nagy változást a történtekben. Ha azt hinném, mégis, minden bizonnyal még nehezebb lenne beletörődni a megváltoztatatlanba.
Megrezzenek a hangjától, a szavaitól még jobban is. Valahol mélyen jól esik a haragja, tudni, hogy szabad rágódnom, mérgelődnöm rajta, és nem felejtenem, hogy lehetek az a kislány, aki voltam, és nem kell egyik napról a másikra mégiscsak felnőtt nőként viselkednem. Eddig csak közhelyekkel traktáltak, minden jobb lesz mostmár, idővel elhalványul az emléke, később már emlékezni sem fogok rá, mert ők minden egyes pillanatban mellettem lesznek. Persze, valószínűleg. Ha egyáltalán tudnák mit jelent álmatlanul forgolódni a baldachinos ágyban, holdtöltekor, mikor bizsereg a bőröm, a sebhelyem, mintha csak őt hívná, csak is őt. - Tudom, bele kellene törődnöm, hogy elvett tőlük, hogy már nem vagyok egy közülük. Megpecsételte az életem további mivoltát, elszakított attól, ami voltam, ami lehettem volna. De küzdök ellene, nem akarok még csak részben sem hasonló lenni hozzá, pedig, amint meglátom a holdat éjszaka, minden egyes porcikámban bizseregni kezdek. Mintha egy harapás elég lenne ahhoz, hogy kötődjek hozzá. - önkéntelenül is a kulcscsontomhoz emelem a kezem, végigsimítok rajta az ujjaimmal. Még mindig forró, vagy csak én érzem annak, lehet. - Attól félek, hogy ő is érzi ezt, hogy egyszer gondol egyet, visszatér, és megteszi, amit akkor még nem tett meg. Végtére is, azt hiheti, hogy mostmár az övé vagyok. Ugyan hogy lennék képes ezt elfogadni?
- Pedig az vagy, nekem legalábbis. Egyszerűen képtelen vagyok megmagyarázni miért, de az vagy. - igyekszem a lehetőségeimhez mérten melegen rámosolyogni. - Önzés a részemről ezt kérni tőled? Mástól el sem fogadnám, abban biztos vagyok, csak a miértben nem. De nem akarok lélekben egyedül végigsétálni a nekem kijelölt úton.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Pént. 18 Nov. - 13:40

sick and tired

Meglehet, hogy Cissa minden erejét belefércölte abba az egy mondatba, hogy engem jobb kedvre derítsen, vagy mi a csoda, de valahogy nem sikerült neki. De nem baj, senki sem tökéletes, meg aztán nem ő tehet róla, hogy képelen lépést tartani a nővérem iránt érzett, konstans változó érzelmi örvénnyel. Morcosan, mintegy tiltakozva vonom össze a szemöldökömet.
- Nincs szükségem arra, hogy nővérem folyamatosan a sakamban legyen.  Hamarosan úgyis fontosabb dolgai lesznek, mint engem dajkálni - hangom könnyed, és még ezt egy vállrándítással is tetézem, amitől az egész groteszk ellentmondásba kerül azza, ahogy valójában érzek, hogy mennyire félek kimondani egyáltalán a szavakat, mert akkor már biztos, hogy elkerülhetetlenné válnak, de szerencsére nem kell sokat ezen agyalnom, mert Cissa gondolatban és szavakban is már rég messzejár.  
- Egy barátság, ha igazi, kibír minden szarságot – szólalok meg kisvártatva, és egyenesen a lány szemeibe vájom a tekintetemet, ami időközben egészen megenyhült, a ráncok a homlokomon is kisimultak. Nem sok mindent tudok a barátságról, mindig valami terhes és természetes dolognak tartottam, és az, hogy valamit tennünk kell esetleg érte, az egészen újszerű dolog számomra.
De Cissáért talán képes lenné rá, mert bízom benne. Olyan dolgokat mondhatok el, amit még Alectonak sem. Sőt, mióta egyre több dolgot nem oszthatok meg vele, vagy a srácokkal, Cissa létezése napról napra indokoltabb, mitöbb létfontosságú lesz.
Örülök, hogy egyetért abban, hogy a múlton rágódni haszontalan, mint ahogy az is fölösleges, hogy szüntelen kétségbeesve gyártsuk a mi lett volna ha elméleteket. Kevés betegesebb és destruktív dolgot tudnék most kapásból felhozni.
Oda sem figyelek, csak begyakorolt mozdulatokkal veszem ki a teafűtartót a csészémből, és rakom le a kis virágos tányérkára, de közben szinte teljes mértékben a lányra figyelek. Egyszerre lenyűgöző és hátborzongató az egész. Valójában sohasem leszek képes beleképzelni magamat a helyzetébe, és mégis megtudom érteni egy vékony szeletét, túlságosan is egyszerűen. Alecto is megharapott még egyszer, amikor kicsik voltunk, talán onnan eredhet ez a beteges kötődés. De persze nevetséges a két dolgot összehasonlítani. Ostoba vagyok, és amikor ezt realizálom, lesütöm a szememet, és a mozdulatát követve a kulccsontján állapodik meg a tekintetem.
- Tudod, hogy ez nem fog megtörténni. Arra már rég halott lesz, mielőtt még csak újra a közeledbe kerülhetne – hangom elszánt és magabiztos, tudom, hogy Bella simán kicsinálná a rohadékot, mielőtt újra Cissára fenné a fogát.
Annyira elcsigázottan figyelem a kulccsontán lévő forradást, hogy szinte alig hallom meg, hogy megint hozzám beszél. Nekem tulajdonképpen az sem lenne ellenemre, hogy csak üljünk és nézzük egymást csendben, miközben teázuk, de tudom, hogy nem mindenkinek hasonlóak a felfogásai a lelkizésről, mint nekem. Újra a szemébe nézek, és valóságal zavarba ejt, hogy különbnek gondol.
- Nem értelek, komolyan. Nem vagyok éppen a finomságomról híres, vagy arról, hogy törődnék másokkal – szárazon nevetek fel, és egy pillanatra visszahúzom a kezemet, hogy a forró csésze köré fonjam az ujjaimat. Nem hazudok egyébként, de valahogy Cissával más. Mintha a húgom lenne. Mármint az, amit mások a húguknak neveznek. A mi családunkban a testvér jelentése azt hiszem messze meghalad bármi más evilágit vagy túlvilágit. - Nem megyek sehová – hangom újra határozott, mintha tényleg tudnám, hogy mikor kell annak lennem, és csakis akkor képes lennék erőt venni saját fásultságomon.
 of all the decisions
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 21 Dec. - 12:03
- Hát persze, hogy nincs szükséged rá, értem én. - bólintok rá óvatos mosolyt csalva az arcomra, hiszen tudom, hogy Amycus világának a testvére a központja, állítson akármit is róla, változzon meg a véleménye hébe-hóba, de az, hogy Alectonak mekkora szerepe van az életében, az mindig is változatlan marad majd. Legalábbis én így látom, bár kevésbé lehetek elfogult, ha a nővéreimre gondolok. A velük való kapcsolatom már réges-régóta megváltozott, és bár a szüleik igyekszenek eltitkolni mások elől, de a családunk már szétesőben van, és Bella Medával egyáltalán nem megegyező nézetei is jelentősen hozzájárulnak ehhez.
A következő kijelentésével viszont már teljesen egyetértek, és nem csak azért, mert szinte Amycus az egyetlen igaz barátom. A barátságot mindig is többre tartottam más kapcsolatoknál, viszont az évek alatt nem tudtam elég figyelmet szentelni neki, talán éppen ezért zúdítok mostanában mindent egyszerre az ő nyakába, bele sem gondolva abba, hogy mennyire terhelő lehetek ezzel a számára. De, ha valakit, akinek a szerepére már régóta vágytál, egyszerre csak visszakapok az élettől, megállíthatatlanul próbálod majd bepótolni mindazokat a pillanatokat, amiktől a sors megfosztott titeket, téged legalábbis.
Csak bólintok, egy kimondottan kedves és szeretetteljes mosollyal az arcomon, hallgatva, csendben bízva abban, hogy a miénk valóban igazi barátságnak minősül. Nem csak, hogy bízok benne, hiszem, sőt, tudom is, éppen ezért felesleges ezt bizonygatnunk egymásnak.
Eleinte hozzá sem nyúlok a csészéhez, majd mégis magamhoz húzom, a két tenyerem közé fogom, és hagyom, hogy had melegítse fel azokat, de akkor sem válok el tőle, mikor már nem a kellemes és bizsergető melegséget, hanem a bőrömet csípő forróságot érzem. Abszolút nem érdekel, sőt, inkább azt gondolom, hogy az elmúlt hónapok eredményeként fagyossá vált belső világomat is képes egyszerre felmelegíteni és felolvasztani. Néha hiszek még a csodákban, előfordul.
- Tévedsz, nem tudom, inkább csak remélem. - vonom meg a vállaimat, mintha teljesen normális lenne minden egyes éjszaka a fenevaddal álmodnom, és a sebhelyem lüktetését éreznem minden egyes porcikámban. Mint ahogyan most is érzem az ujjbegyeimen keresztül, egyre mélyebben a bőrömbe hatolva. Képtelenség figyelmen kívül hagyni, bármennyire is szeretném. Talán majd egyszer, sokára, sikerül..
Kortyolok párat a teából, majd ismételten a tenyereim közé szorítom a csészét, mintha amúgy nem tudnék mit kezdeni a két kezemmel, kell, hogy valamibe kapaszkodjak. - Hát éppen ezért. Tudom, hogy ki vagy Amycus, ahogyan azt is, hogy milyen. Én pedig csak.. egyszerűen nem tudom, hogy hogyan kellene viselkednem, mit kellene csinálnom az érzéssel, amit azóta érzek. Önzőnek tűnik, hogy szeretnék csak magammal foglalkozni, hiszen régen nem ilyen voltam. Mostanra viszont ráébredtem, hogy túlságosan sok mindent tettem meg azokért, akiket szeretek, amiket akkor még nem láttam kényszerítésnek. Pedig az volt. - rázom meg a fejemet, majd a válaszára elmosolyodok, őszintén, kedvesen, de mégis komolyan. - Tudom már, hogy mit szeretnék kezdeni magammal. De őszintén? Félek, hogy mire végigcsinálom, mire az leszek, aki szeretnék, akinek kell lennem, már senki sem marad mellettem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Mici Visconti

Mici Visconti

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
10
▽ Avatar :
Xavier Dolan

»
» Csüt. 26 Jan. - 22:15

sick and tired


Dacára az óvatos mosolynak, és annak, hogy tulajdonképpen a kedvemben akar járni megint, mégis csak egy keresetlen fintorral jutalmazom. De ez a fintor sokkal inkább saját magamnak szól, mint neki. Komolyan, már én unom a saját lemezemet. Talán éppen ezért érzem olyan sűrgetőnek, hogy inkább róla beszéljünk. Vagy ki tudja, ezúttal tényleg valójában érdekel egy emberi lény sorsa,  aki mondjuk nem Alecto, és akihez nem kötnek hosszú évek íratlan testvérkódexei.
És éppen ez a reveláció az, ami a következő percekben igen csak kínossá vált volna, ha mondjuk hangosan kinevet, vagy az arcomba vágja, hogy de hát mi mégis, hogy lennénk barátok?
Szóval az időzítés remek, sőt, tökéletes. Valam melegséggel bélel ki pont a leghuzatosabb helyeken.
- Pedig jobban is bízhatnál a nővéred bosszúálló erejében – nem tudom leplezni rosszallásomat, de esküszöm, próbálom elrejteni most az egszer a Bellatrix ellen táplált ellenérzésemet, amit nem más, mint a félelem szült és táplált sok sok éven keresztül. - Vérfarkas legyen a talpán, aki még egyszer a közeledbe mer jönni, mert... – olyan szenvtelenül élcelődök, egy pillanatra egészen elfeledkezek arról, hogy nem az a megfelelő hely, idő és téma. És hogy zavaromat leplezzem, a csészét én is a két kezembe fogom és felemelem, hogy az arcom jó részét eltakarja, a többit meg a jótékony gőzfelhő.
- … mert akkor nem csupán a nővéreddel találja szembe magát -hangom most már sokkal komolyabb, sőt, valami meghatározhatatlan elszántság bújkál a szavaim mögött. Aztán belekortyolok óvatosan a teába, de tekintetemmel végig követem  a tétova mozdulatait, mintha nem tudná, hogy mit kezdjen magával, és ez a bizonytalanság túlságosan is ismerős ahhoz, hogy ne nyillajon belém úgy egészen mélyen, csontig hatolóan. Csak némán hallgatom, nem szólalok meg, csak arra tudok gondolni, hogy néha nekem sincs másra szükségem, csak hogy valaki jól seggberugdosson, vagy legalább helyrepofozzon. Nem mintha én most itt erőszakot akarnék tenni Cissán, talán erre most már végképp nincs szüksége, csak...
- Mi az, hogy nem tudod, hogyan kell viselkedned? Mondok neked valamit, Cissa, ezt itt és most abba kell hagynod. Hogy próbálsz megfelelni mindenkinek. És mi van, ha nem sikerül? Ha kudarcot vallasz? - hirtelen csattanok fel, majdhogynem ingerülten, és ujjaimmal képzeletbeli macskakörmökkel formálok. - Elbujdokolsz? Ide a tetves mugli világba? Hát idejutottunk?  - csörömpölés, ijedt sikkantás a hátam mögött, ahogy egy mozdulattal felállok, és leborítom a saját székemet. És az udvariassági kódex úgy követelné, hogy elnézést kérjek, és rendet tegyek magam után, de nem teszek. Helyette magamra kanyarítom  a kabátomat, aztán határozottan nyújtom a kezem Cissa felé. - Nincs semmi, amit szégyellned kellene közüttük. Nincs okunk arra, hogy mint két piti bűnöző, a mieinktől száműzve érezzük csak magunkat biztonságban, és folyton azon aggódjunk, hogy avjon mi a jó nekik.
Odadobok sietve az aztalra pár mugli bankjegyet, remélhetőleg többet, mint amennyi kellene. Aztán meg sem várom, amíg a lány észhez térne, vagy túl sokat vaccilálhatna azon, hogy mit akar, megragadom újra a kezét, és már húzom is magam után.
A csípős őszi szél az arcomba vág, de ügyet sem vetek rá, határozttan vágok utat magunknak a muglik között, akik mintha hirtelen nőttek volna ki a földből,  mint megannyi kalapos gomba. Úgy vonszolom magam mögött Cissát, mintha legalábbis tudnám, hogy mit kell tennem, de mindenesetre legaláb megpróbálom nem mutatni neki, hogy mennyire tanácstalan vagyok én magam is. - Tudod, én most már nagyon kíváncsi lettem, hogy mit akarsz kezdeni magaddal. Szóval beavatsz még útközben, vagy ha majd visszaértünk az Abszol útra? – szinte ordítok, hogy túlharsogjam a zajos autókat, miközben átvágunk a négysávos úton, ahol gyakorlatilag megrekedt a forgalom.
 of all the decisions
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 19 Júl. - 11:09
Nem állítom, hogy teljes mértékben meg tudom érteni a testvérével való kapcsolatát, annak ellenére sem, hogy én is szívem egész szeretetével ajándékozom meg mindkét nővéremet. A velük való kapcsolatom azonban mégis teljesen másnak látszik, ha Amycus és Alecto viszonyát nézem. Talán kicsit egyszerűbbnek és átlagosabbnak is, mint a kettőjüké. Valójában ezt csodálom annyira bennük, hogy abszolút nem érdekli őket, miket is gondol róluk a társadalom, és, hogy még ennyi kevésbé jó esemény és fordulat után is képesek testvérek maradni és kitartani egymás mellett, még akkor is, ha jelen pillanatban Amycus szemeiből teljesen mást tudok csak kiolvasni. Mégsem szólok egyetlen egy szót sem, hiszen hogyan is érhetnék fel hozzájuk, hogyan is adhatnék pont én tanácsot a kettőjük kapcsolatára vonatkozóan, amikor legtöbbször azt sem tudom, hogy saját magammal mit kellene kezdenem, nemhogy a családtagjaimmal és a barátaimmal?
Azt viszont teljes bizonyossággal állíthatom, hogy Amycus valóban egy igaz és őszinte barátom. Talán az egyetlen is. Attól függetlenül, hogy régen sajnos sikerült megszakítanunk a kapcsolatunkat, hónapokkal ezelőtt mégis újra egymásra tudtunk találni, és talán a jelenlegi kötelékünk egymás között máris sokkal erőteljesebb, mint kisgyermekkorunkban volt. Csak remélni tudom, hogy nem is szakad meg soha többé. Ha rajtam múlik legalábbis, biztosan nem fogom hagyni.
- Nem arról van szó, hogy nem bízok benne. Bízok, mert tudom, hogy mire is képes valójában, de éppen ettől rémülök is meg. Meg attól az érzéstől, amit legbelül érzek, attól, hogy azt szeretném, hogy meghaljon az, aki velem ezt tette. Soha sem kívántam még senkinek sem a halálát, most mégis, és úgy érzem, mintha nem ez lenne a megfelelő, hiszen a bosszú egy rémes dolog, még annak ellenére is, hogy mit tett velem. Ilyenkor csak az jár a fejemben, hogy mennyire lehet önző az ember lánya? Kérhetem, illetve akarhatom én ezt egyáltalán? - bizonytalanodom el egy pillanatra. Valóban ez a kérdés foglalkoztat már azóta, amióta teljes valómban megtépázott az a vadállat. És nem, abszolút nem akarok én megértő és kegyes lenni, de a teljes értékrendemnek ellent mond az, hogy bárkinek, bármilyen okból is a halálát kívánjam.
Még akkor is, ha jelen pillanatban más nem is eshetne jobban, mint Amycus teljes mértékű támogatása. És, aminek másodpercekkel később csupán csak a meglepettségtől elkerekedett szempárral tudok csak idézőjelesen hangot adni, mielőtt megragadná a kezemet, és a kíváncsi tekintetek kereszttüzében, a pillanattól fűtve magunk mögött nem hagynánk a kávézót, hogy az utca forgatagába vessük magunkat.
Fogalmam sincs hova tartunk, és miért megyünk, egészen addig, amíg Amycus újra meg nem szólal, csak azután válik nyilvánvalóvá bennem, hogy mi is a célja ezzel az egész dologgal. A hála melegsége pedig azon nyomban elönti a szívemet általa.
- Pedig egyszerű, és talán éppen olyan átlagos, mint bármi más. Csak erős akarok lenni, határozott, céltudatos, de leginkább szabad, és független, amilyen, valljuk be, soha sem lehettem, és nem is voltam. Nem akarok már senki mástól sem függeni, sem a családomtól, sem az unokatestvéredtől, sem pedig a kevésbé kellemes emlékek tömkelegétől. Mindezt szeretném  magam mögött hagyni, és a saját kezembe venni az életemet, és a sorsomat. - a hangom máris eltökéltebbé válik, amint a terveimet ecsetelem. Mintha már a puszta gondolatuk is képes lenne erőt adni nekem ahhoz, hogy véghez is vigyem majd azokat. - Mindössze csak el kell kezdenem, valahogy. Utánanéztem, a muglivilágban létezik egyfajta listaszerűség azokról a dolgokról, amiket az emberek szeretnének az életük folyamán véghez vinni. Lehet, hogy hülyeség, nevessen ki miatta bárki, de én mégis szeretném megpróbálni. Végtére is, valami új dolog, ami végre-valahára korántsem köthető a varázslathoz, és az aranyvérhez, már abszolút nem árthat meg. Te mit gondolsz?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Amycus & Narcissa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Narcissa & Cameron
» Narcissa & Nikolai
» Narcissa Black
» Narcissa && Antonin
» Nikolai & Narcissa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-