Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Doris & Grace EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Doris & Grace EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Doris & Grace EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Doris & Grace EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Doris & Grace EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Doris & Grace EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Doris & Grace EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Doris & Grace EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Doris & Grace EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Pént. 4 Nov. - 23:47
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

Gracelyn ajkait fáradt sóhaj hagyja el, amint visszacsúsztatja Doris elé a sok helyen áthúzott, átjavított, teleirkált beadandót. Szemét kicsit megdörzsöli, majd az órájára néz. Nem hiszi el, hogy még csak fél óra telt el, mióta itt ülnek.
- Doris, ha nem jegyzed meg, hogy az ötödik nemzetközi manójogi konferencia 1855-ben volt, akkor esküszöm kitekerem a nyakadat. Szerintem már tízszer rosszul írtad le – csóválja meg a fejét, majd a dolgozatban egy másik helyre bök. - Itt viszont jól írtad. Nem értem a logikádat – mered hitetlenkedve a pergamenre. Igazából a hollóhátas ötlete volt, hogy egyszer csak elkapja a folyosón ártatlanul sétáló évfolyamtársát azzal az embert próbáló feladattal, hogy ő akkor most segíteni fog neki tanulni. Mert igenis törődik vele. Az már más kérdés, hogy Doris előrángatott (kutya szájából tépett) dolgozata nem a legjobb. Grace még azon is elcsodálkozott, hogy egyáltalán írt már valamit.
- Na jó, figyelj, ez jó lesz így, ha letisztázod a javításaimmal – ereszt meg egy halvány mosolyt a hugrásra. Úgy érzi nem lenne fair megemlítenie, hogy az övé – amit már rég beadott – kétszer ilyen hosszú lett. Azt már csak annak köszönheti igazából, hogy rászánta az időt az igazán releváns könyv megkeresésére, amiben a megfelelő információk voltak.
- Hogy állsz a gyógynövénytannal? Kerestél már növényt? - Kérdezi a másikat, miközben hátradől a széken kicsit megmozgatva elgémberedett lábait. Kezével a mögötte lévő polcról emel le egy könyvet, ülő helyzetben. Jelenleg arra is lusta, hogy felálljon. Szerinte kifejezetten hasznos feladatot adott fel Bimba professzor, hiszen a gyógynövények felhasználása a mugli orvoslásban kifejezetten olyan tudomány, aminek érdemes tüzetesebben utánanézni. Alapvetően Grace-t elriasztják a mugli dolgok, de erről most be kell ismerje, hogy hasznos feladat.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Szomb. 5 Nov. - 2:26


Doris && Grace
Azt sem tudom, hogy mit keresek itt, mert annyi rémlik, hogy Grace iderángatott akaratom ellenére, hogy mi tanulni fogunk. Nekem nagyon nem tetszik ez a dolog, mert ÉN nem akarok tanulni és utálok is.. Én nem tudom élvezni azt, ha órákig egy könyv fölé kell görnyednem és olyan dolgokat kell olvasnom közben, amik nem is érdekelnek.
Mint egy hülye  felnevetek a szavain, mert szerintem baromira vicces a manójog szó. - Manójog, szóval az a parányi jog, ami a manóknak van? - nevetek tovább, na jó.. ez nem vicces, komolyan kéne vennem azt, amit mond, mert csak segíteni akar nekem és abban nincs semmi rossz. De már több, mint fél órája kínoz engem és azt sem tudom, hogy mit akar ezzel az egésszel elérni. De Grace tényleg nagyon elszánt, hogy eddig kibírta velem és nem adta fel. - Valami tévedés lehet én nem szoktam jó dolgokat írni.. - mondom neki komolyan, majd picit elszomorodom, mert én tényleg nem írok sose nagy okosságokat.. Olyan buta és hülye vagyok, csodálom, hogy eddig még nem buktam meg és nem tanácsoltak el innen.. De én próbálkozom -többé-kevésbé-.
Szóval ha beleírom azokat, amiket itt hadovált, akkor már jobb lesz a cirkám, akkor elégedetten bólintok. De nem értem, hogy miért fektet belém ennyi energiát, reménytelen vagyok, már rég itt kellett volna hagynia engem.. De ő mégis kitart talán tanárnak készül vagy valami hasonlónak? Kérdésére pár pillanatig csak pislogok és csak bambulok, de mielőtt megszólalhatna szóra nyitom a számat. - Kamilla? anyu azt mondja, hogy a kamillatea idegnyugtató. - kérdezem bizonytalanul, majd párosul hozzá egy nagyon gyenge érv. Lehet lassan rám férne egy ilyen tea mert kezdenek kikészülni az idegeim és neki is elmesélném, hogy miért kéne a tea, de kiakadna, ha benyögném, hogy megcsókolt az a pöcsfej, aki a naplójával zsarolta. - Te választottál már? - kérdezek vissza remélve, hogy nem fogja firtatni a témát, legalábbis engem nem nyaggat majd, hogy válasszak valamilyen másik növényt.

My dress
Imádok veled játszani <3
made by Leo
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Vas. 6 Nov. - 1:10
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

Pislogás nélkül mered Dorisra, mikor az felnevet a manójog szón. Nem, határozottan elmondhatjuk, hogy sosem fogja megérteni mások agyát. De különösen nem Dorisét.
- Igen, manójog – hagyja rá egy legyintéssel. Tulajdonképpen ha nem neki kéne bajlódni azzal, hogy némi tudást töltsön a lány fejébe, akkor kifejezetten szórakoztatónak találná a másik szavait, de így egy kicsit fárasztják. Bár valahol a szíve mélyén irigyli a szőkét amiért képes ennyire könnyedén venni a tanulást, és mindenből viccet csinálni. Ő sosem lenne képes ilyen fokú oldottságra. Na jó, talán a megfelelő mennyiségű alkohol vagy khm.. érdekes bájital hatására eljuthatna ilyesféle szintre.
- Ne butáskodj, ez itt jó lett, mondom! Legyél büszke! - villant egy mosolyt a kicsit elkeseredett lányra. Tényleg úgy érzi, hogy nem hiába nyúzza, ha már egy helyes évszámot talált a dogában. Lehet, hogy gyakrabban kéne neki segítenie beadandót írni? És ezalatt nem azt érti Grace, mint amit Doris szeretne, hogy megírja helyette is. A segítségen van a hangsúly.
- Szuper, a kamilláról tényleg találsz anyagod, és anyukád jól mondja, elsősorban idegnyugtatóként ismert de fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatása is jelentős. Ezt ki ne hagyd! – bólogat szaporán, csillogó szemekkel ismertetve tudását a növényről. - Csak nem ideges vagy mostanában? - kérdezi nevetve. Csupán viccnek szánja, de nem tudhatja, hogy Doris talán tényleg ideges lehet a napokban. A lány kérdésére csak gondterhelten felsóhajt és megrázza a fejét.
- Ne is mondd, napok óta ezen őrlődöm. Nem tudok dönteni a symphytum officinale és az urtica dioica között. Legszívesebben kétszer írnám meg – fújtat bosszúsan, majd észbe kap, hogy Doris talán azt sem tudja miről beszél. Persze jól esik a hiúságának, hogy ilyen szavakat használhat, és a tudatalattija egyértelműen fel akar vágni, megjegyzem teljesen fölöslegesen, mert a hugrás valószínűleg nem érti a latin neveket. Aztán ki tudja, lehet, hogy kifejezetten művelt ilyentéren. - Mármint fekete nadálytő vagy csalán? Szerinted? - Szemeiből csak úgy sugárzik a döntésképtelenség. Jelenleg tényleg ez az egyik legnagyobb problémája. Hogy melyik növényt válassza bemutatásul.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Vas. 6 Nov. - 4:14


Doris && Grace
Lehet, hogy szerinte nem vicces a manójog szó, de szerintem az és én tényleg próbálkozom, de nekem ez a tanulás dolog nem megy.. Ha valahogy érdekesebbé tudná tenni, akkor talán érdekelne is, de így.. - Bocsánat. - csak ennyit motyogok neki halkan, mert én próbálom most már tényleg komolyan venni ezt a tanulás dolgot, de ami nem érdekel, az úgyse megy be a fejembe. Az asztronómia például egy olyan dolog amit szeretek és még érdekel is. Majd szavaira felcsillantak a szemeim és elmosolyodom, akkor nem vagyok ezek szerint menthetetlen?- Köszönöm szépen. - láthatóan sokkal jobb lett a kedvem, mint ezelőtt volt, most már talán e dicséret után sokkal több kedvem lesz tanulni. De tőle nagyon kedves, hogy próbál nekem segíteni, majd talán én is segítek neki valahogyan, csak még nem tudom, hogy miben.
Aztán rátérünk a gyógynövénytanra. Hát azt hittem hogy először butaságot fogok mondani, már vártam volna, hogy kinevessen, de nem nevetett ki, sőt. Jó ötletnek találta a kamillát. Erre szintén csak egy kedves és barátságos mosollyal tudtam jutalmazni az előttem lévő lányt. - Tudom, egyszer kimostuk a macskánk szemét kamilla teával, mert összeragadt neki és begyulladt. - mesélem neki mosolyogva, Julie nagyon megijedt, hogy a cicánk félszemű lesz, de anyu vett egy doboz kamilla teát és kimosta a cicánk szemét vele. - Ha te azt tudnád.. - és kérdéseével sikeresen eszembe juttatja Shane Zabinit és azt a nyamvadt csókot, amit ellopott tőlem.. Kellett nekem szóba hoznom a kamilla teát, de hogy ezt neki semmiképpen nem mesélhetem el, azt biztos.
Majd elkezdünk beszélgetni arról, hogy ő milyen növények közt vacillál. Először azt sem tudtam, hogy mikor beszél, mert én nem értek semmit, talán láthatja az arcomra kiülő értetlenséget, szóval hamarosan elmondja konyhanyelven is a két növényt. - Írd meg mindkettőt és amelyiket jobbnak érzed, azt ad be. - tanácsolom neki, bár nem mintha tapasztalatból beszélnék, mert.. nem igazán szoktam kettőt írni egy helyet, még azt az egyet is néha nagy veszteségek árán hozom össze..

My dress
Remélem jó lesz Embarassed
made by Leo
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Vas. 6 Nov. - 22:49
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

- Semmi baj – rázza meg a fejét és egy kedves mosolyt villant Dorisra. Kicsit bűntudata lesz, mikor a lányra néz. Talán lehetne vele engedékenyebb, talán nem kéne az önmagával szembeni elvárásait kivetítenie. Megrázza a fejét, valahogy azt kéne elérnie, hogy a lányt érdekelje amit csinál, nem csak beleverni azt, amit nem szeretne, és ami ellen foggal-körömmel tiltakozik.
- Ugyan, nincs mit. Tényleg! - bizonygatja, és szívét megmelengeti a hugrás hálája.
A kamilla jó választás. Ráadásul Grace úgy gondolja, illik is Dorishoz. Ő olyan kamillás lány. Persze nem azért, mintha annyira ideges lenne, csak úgy illik hozzá. Szegény cica, nem lett volna a helyében. Még soha nem gyulladt be a szeme, de azért ő is gyakran használja a kamillafőzetet a lábára.
- Remélem azért rendbe jött a szeme – mondja bizakodva. - Én is sokat használom, tudod, a balett eléggé megviseli a lábamat, és nagyon jól lenyugtatja a lüktető bőrt – Feleli, miközben önkéntelenül is tekerget egy kicsit a bokáján. Szereti, ha ízületei mindig be vannak melegedve. Mondjuk sokkal csúnyább dolgok vannak egy balettcipőben, mint holmi kipirosodott bőr, de Dorisnak nem kell tudnia. És különben is, amióta rátalált egy nagyon praktikus bűbájra, minden kényelmesebb, ám a lány szereti érezni a fájdalmat. Szüksége van rá, hogy úgy érezze tényleg táncol. Révedezéséből Doris elejtett félmondata ébreszti fel.
- Mi? Mit tudnék? - összeráncolja szemöldökét, úgy fürkészi a másik arcát. Egyelőre nem erőlteti nagyon, de a kíváncsiság fúrja az oldalát, hogy már megint mi történhetett évfolyamtársával. Ha nem hajlandó elmesélni mi nyomja a lelkét Grace kénytelen lesz még a tanulást is háttérbe szorítani, hogy kiderítse.
- Jó ötlet – csillan fel a szeme a másik javaslatára. - Ha megírom elolvasod? És segítesz eldönteni melyiket adjam be? - kérdezi lelkesen, miközben fészkelődik kicsit a széken. Elég régóta üldögélnek itt és a lábai kezdenek elgémberedni.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Szer. 9 Nov. - 21:25


Doris && Grace
Tényleg itt lenne lassan az ideje, hogy komolyan vegyem a dolgokat és elkezdjek tanulni. Nagyon jól esik nekem, hogy ő mellettem van és segít nekem, hogy ne bukjak meg, annyira.. jó tudni, hogy van mellettem valaki, akire számíthatok. Végül rátértünk a gyógynövénytanra és elkezdünk a növényekről beszélni, majd szóba kerül a cicánk, akinek egyszer begyulladt a szeme. - Persze, már jól van. nincs semmi baja. - mondom neki mosolyogva, mert tényleg jobban lett, Julie nagyon is örült neki. - Értem, akkor jó és biztos nagyon szépen táncolsz. - bár nem éppen szeretem az ilyen nagyon lányos dolgokat, de biztosan szépen táncolhat. Egyszer azt hiszem, hogy Julie is el akart kezdeni balettozni, de szerencsére lebeszéltem róla.
Sajnos sikerült felkeltenem az érdeklődését, pedig nem akartam én azt tenni, nagyon nem akartam. Nem tudhatja meg, hogy Shane megcsókolt és azt sem kell tudnia, hogy én nem tudom hogyan is érzek ezzel a dologgal kapcsolatosan. Hát sóhajtok egy nagyot. - Semmilényeges, felejtsd el. - legyintek egyet mosolyogva, majd tanácsolom neki, hogy írjon két beadandót és majd adja be a jobbat, majd mikor engem kér meg, hogy olvassam el és segítsek neki választani, akkor elkezdem a kezeimet tördelni. - Én nem vagyok olyan okos, mint te.. de szívesen segítek. - remélem tudni is fogok neki segíteni, megteszek minden tőlem telhetőt.

My dress
Imádok veled játszani <3
made by Leo
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Csüt. 17 Nov. - 20:50
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

A hírre, hogy a macska jól van már, Grace megnyugszik. Hihetetlen időnként mennyi érzelem szorult belé, máskor meg mintha csak közönyösen vegetálna. Semmi sem mozdítja meg. Doris mondatát nem állja meg nevetés nélkül. Fejét csóválva válaszol.
- Azt mondják az okosok, hogy nem vagyok falábú – szerénykedik egy egészen picit elpirulva. Tudja, hogy a hugrást nem mozgatják meg ilyesféle dolgok, mint balett, ezért nem is fog részletes kiselőadást tartani róla.
- Ja, és még a kamillára visszatérve... – jut eszébe egy ötlet, ami szerinte nyerő lehet még Doris beadandóját tekintve. - ...ha lepréselsz mellé egy igazi növényt, szerintem Bimba kiugrik majd a bőréből – Kacsint a másikra. Igazából ezt a sajátja mellé is tervezte, de miért ne osztaná meg a hasznos tanácsot évfolyamtársával is? Nem az az irigy fajta a vörös, hogy ezt magában tartja. Nyilván mondjuk annak a seggfej Zabininek soha nem segítene.
Az elejtett megjegyzés keltette figyelme cseppet sem csillapodik, ám uralkodik kíváncsiságán, és a lányra hagyja.
- Rendben, de remélem azt tudod, hogy meghallgatlak, bármiről is legyen szó – biztosítja a másikat egy mosollyal hűségéről, de nem firtatja a tovább a dolgot. Ha Doris most nem akarja elmondani, akkor nem mondja el. Majd később beszél, ha szeretne, Gracelyn biztos, hogy nem fog erőszakoskodni. Kifejezetten örül annak, hogy Doris segít neki, és agya hátsó szegletében felmerül, hogy ha véletlenül a szőke nem írja meg addig a sajátját, mert valami közbejön, akkor amit Grace nem ad be, odaadja Dorisnak, hogy fogalmazza át és adja be sajátjaként, ha szeretné.
- Okosabb vagy mint gondolnád! Csak bízz egy kicsit magadban – mondja Dorisnak egy mosollyal. - És köszönöm! - bólogat a lány segítségére. Kinyújtóztatja karjait, tekergeti kicsit a nyakát, egészen elmacskásodott itt ültében. Bírja ő a hosszú tanulást mindenféle lehetetlenül kitekert helyzetben is, de akkor legalább nyújt közben, ez az egyszerű üldögélés nem igazán az ő stílusa.
- Nnna, van még valami kérdésed, vagy hagyjuk mára a tanulást? - kérdezi elnyújtva az első n betűt. Valahogy sejti, hogy mi lesz Doris válasza, de úgy fair, ha szépen rákérdez, mielőtt abbahagyja a „kínzást”, amit ő segítségnek nevez.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Csüt. 24 Nov. - 23:24


Doris && Grace
Nem csoda, hogy szépen táncol, egy ilyen szép és okos lány biztos ért mindenhez, amihez akar. Én nem értek semmihez sem különösebben, de mondjuk engem nem is zavar, szeretek átlagos lenni, azonban egyesek szerint kicsit sem vagyok átlagos ember. - Köszi a tippet. - mondom neki mosolyogva és elgondolkodom. Lehet, hogy rá kéne hallgatnom, mert ő tudja, hogy mit akarnak a tanárok. Én sosem tudtam, de hát nem bántam, ameddig nem szeretnek a tanárok és nem zaklatnak, addig én jól megvagyok. Majd szedek kamillát és lepréselem, csak meg kéne írnom és én nem szeretek ilyeneket írni, sosem szerettem ilyeneket írni.. Miért nem írja meg helyettem? Annyival egyszerűbb lenne, ha ő megírná, úgyis olyan okos.
Ismerem az emberi természetet és tudom, hogy kíváncsi rá, hogy miért kell nekem kamilla tea, de nem mondhatom el neki, hogy a srác, akit mindennél jobban utálhat megcsókolt. Nem is tudom elképzelni, hogy mit reagálna, abban biztos vagyok, hogy én is kapnék ezért, mert nem is tudom, talán megutálna vagy valami hasonló, inkább lakat lesz a számon. - Majd, ha úgy érzem eltudom mondani, akkor elmondom. - mondom neki egy kedves mosoly kíséretében és nézek rá. Nem fogom elmondani neki, nem szabad elmondanom neki, csak csendben kell maradnom, mert ha kikotyogom, akkor itt világháború lesz, eljön a harmadik világégés, azt pedig senki sem szeretné. Biztos vagyok benne, hogy valami ilyesmit kiabálna Shane-nek: "A naplóm nem volt elég, még a barátnőmet is elveszed?!".. még belegondolni is rossz.
Még hogy bízzak magamban, erre csak legyintek egyet kis fintorral az arcomon.. aranyos, hogy ilyeneket mond, de bár igazak lennének ezek a szavak. Aztán mikor azt mondja, hogy hagyjuk-e abba mára a tanulást, akkor csillogó szemekkel pillantok rá. - Mára elég volt... zsong az agyam. - fogom meg a fejemet, majd elmosolyodva rápillantok. Hát szívesen megkérdezném, hogy mi volt akkor pontosan Zabinivel, mert hát mégis két napra gyengélkedőre juttatta, az pedig nem semmi.. - Mesélj nekem, mi van veled mostanság - mosolygok rá és kicsit én is megmozgatom elgémberedett testrészeimet.

My dress
Imádok veled játszani <3
made by Leo
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Szer. 30 Nov. - 11:30
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

Mosolyogva bólogat, mikor Doris megköszöni az apró tippet. Igazán nincs mit köszönnie a lánynak, az a minimum, hogy segíteni próbál neki. Persze, felmerül az is, hogy megírhatná a hugrás helyett a dolgát, de akkor hol marad a fejlődés lehetősége? Csak akkor folyamodik ehhez a módszerhez, ha Doris tényleg nagyon kétségbe van esve, hiszen igenis az ő érdekét szolgálja, ha megírja.
A vörös lány oldalát természetesen fúrja a kíváncsiság, hogy mi lehet az, ami miatt a másik nyugtalan, homloka egy kicsit aggodalmaskodó ráncokba szalad. De nem fogja erőltetni, ő sem beszél mindenkinek a bajairól, félelmeiről, vágyairól. Arra ott van a naplója. Bár kételkedik benne, hogy valaha is biztonságban lesznek ott a titkai. A Zabini-eset óta fontolgatja, hogy esetleg el kéne égetnie. De olyannyira hozzánőtt, hogy nem lenne szíve ezt megtenni.
- Rendben Doris, szólj bármikor – bólint ismét egy apró mosolyt villantva. Mégsem parancsolhat rá, hogy igenis mondd el most rögtön, az kicsit furán venné ki magát. Nem bírja megállni nevetés nélkül, ahogy látja a lány szemeit felcsillanni. Valami ilyesmi reakcióra számított, de mégis megmosolyogtatja a dolog. Látja ő, tisztában van vele, hogy Dorisnak nem olyan jó barátai a könyvek, mint mondjuk neki, vagy bármelyik másik háztársának.
- Oooké, akkor a többit holnapra hagyjuk – nyújtja rá a nyelvét elnyúlva a székben. - Csak vicceltem, holnap hétvége – nyugtatja meg a lányt, mielőtt az végképp kétségbeesne. Valahol Grace fejében teljesen természetes, hogy mondjuk szombat reggel felkel tanulni, de van egy olyan sejtése, hogy Doris összeomlana, ha ezt kéne tennie. Kicsit kotorászva a táskájában elővesz két csokibékát, hogy az egyiket rögtön a hugrabugos lánynak dobja.
- Tessék, megérdemled – vigyorog rá. Tulajdonképpen végig kibírta vele itt ezt a kis tanulást, igazán jár neki a jutalom érte. - Velem? Hát... semmi különös. Tudod az életem olyan szokásosan unalmas. Tánc, tanulás, utálni Zabinit, tanulás, ó és néha aludni is szoktam. Mind roppant izgalmas programok – forgatja meg szemeit, hangjából süt az irónia. Igazán örülne neki, ha valami feldobná a napjait, bár igazság szerint Grace lelkének ez a nyugodt monotonitás nagyon is jót tesz.
- És feléd? Történt valami izgalmas mostanában? Azon kívül, amit most még nem mondasz el – kérdez vissza kedvesen, utalva arra, hogy ismét nem azt akarja megtudni, amit Doris nem akar elmondani, hanem az azon kívül álló dolgokat. Jó, valójában arra kíváncsi, de igyekszik tapintatos és türelmes lenni. Ő vár a sorára.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Csüt. 1 Dec. - 22:53
Örülök neki, hogy van egy olyan barátom, mint ő, aki segít és mellettem van. Örülök neki, hogy kínoz és nem hagyja, hogy ne tanuljam meg a tananyagot, mert nincs sok ilyen ember, aki ennyit megtenne értem. Grace egy kedves és értékes lány, akinek a párja nagyon szerencsés lesz, hogy egy ilyen lány áll mellette, mint ő. Mivel nekem nem lesz párom sosem, ezért szerencsére egyetlen férfinak sem kell majd idegeskednie miattam, egyedül maradok, mint a kisujjam. - Hogy mi?!.. - azonnal elsápadtam és ez még viccnek is rossz volt, mert én nem akarok holnap tanulni, nem akarok én felkelni és arra pazarolni az energiát, hogy felesleges dolgokat tanuljak. Bárcsak nem kéne már soha többet tanulnom és ilyen marhaságokat írnom az órákra, de van egy olyan érzésem, hogy ezek az idők sosem jönnek el. - Ezzel még viccel ni is rossz Grace.. - sóhajtok fle megkönnyebbülve. Nem fogok holnap tanulni, de nem ám.. én nem fogok semmit sem tenni a jegyeim érdekében, aludni fogok és pihenni.
A csokis béka meglep, de nem fogadom el, nem fogadhatom el, így is nagyon kövér vagyok, nem lehetek ennél kövérebb, mert abba inkább belehalok. - Inkább nem, lassan már gurulni fogok.. - sóhajtok fel és nem is kívánok erről többet beszélni, így tehát inkább csak kérdezek tőle és végighallgatom a válaszát, és figyelek rá. Hát az egyszer biztos, hogy nincs valami izgalmas élete, de hát.. nem lehet mindenkinek annyira pörgősek a napjai, mint az átlagnak, aztán Zabini említésén felnevetek és.. aztán eszembe jut a csókunk is, az a csók, aminek nem kellett volna megtörténnie. - Ne is beszéljünk Zabiniről, egy nyomorék az a gyerek, bele fulladhatna a Fekete-tóba. - mondom, miközben megforgatom a szemeimet és ráfigyelek, de lehet, hogy nem fogja viccesnek találni, ki tudja.
- Nincs semmi.. és tényleg semmi. - sóhajtok egyet, mert tényleg nincs semmi.. szóval inkább veszek egy mély lélegzetet és rápillantok, igaz a csókot nem mondhatom el neki de másról beszélhetünk. - Te mész a halloween-i partira? Meghívtak már? - mert engem már igen de csak akkor fogom neki elmondani, ha megkérdezi.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Pént. 9 Dec. - 22:09
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

Kacaja betölti a könyvtár ezen sarkát, amint Doris arckifejezését látva jót derül. Nyakát behúzva pillantgat körbe, mivel nem éppen kedves pillantásokkal méltatják azok, akik tanulni vágynak. Megérti őket, ő is ilyen csúnyán szokott nézni, ha éppen valaki hangoskodik, miközben koncentrálna, de a hugrás lány reakcióját nem bírta ki nevetés nélkül. Fejét csóválva kacarászik tovább halkan.
- Te sosem tanultál még szombaton? Ez olyan... hihetetlen. Én szerintem nem lennék kész soha semmivel, ha néha nem szánnám rá a hétvégét is – előbbi derültsége helyét arcán a döbbenet váltja fel, amint a lányra néz. Tényleg nem érti, miért olyan furcsa másoknak a szorgalom, meg az, hogy igenis rászánja az időt az iskolára. Neki ez teljesen természetes, és ez az első az életében, talán csak a balett előzi meg, de számára a kettő együtt teremt harmóniát, szüksége van mind a két részre az életében ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen.
A csokibéka nem nagy dolog tőle, egy kis motiváció a hugrásnak, de az eszébe sem jut, hogy esetleg nem kéri. Ki az aki nem kéri a csokit? De most komolyan... Ismét kimeredő tekintettel pillant a szőkére.
- Doris Edwards! Ezt most rögtön fejezd be! Teljesen jó az alakod, nyugodtan megeheted a csokit! - próbálkozik, hogy tudassa vele: nem dagadt. Igaz, hogy ebben a korban a lányok külseje igen érzékeny téma, és Grace is küzdött vele elég sokat, főképp azért, mert a tánchoz neki tökéletesnek kell lennie, csak izom, sehol semmi felesleg. És tudja, nagyon is jól ismeri azt az érzést, mikor az ember lánya belenéz a tükörbe és csak egy elfolyó masszát lát. De reméli, hogy Doris nem anorexiás, hiszen tényleg teljesen normálisan néz ki. Sőt, mit normálisan, gyönyörűen.
- Ne aggódj, ha így folytatja előbb-utóbb valaki belefojtja – morran fel. Előbbi derűjének nyomát sem látni, ahogy szóba kerül a hímnemű Zabini. Nem zárta a szívébe a srácot, az már egyszer biztos. Valószínűleg soha nem is fogja. Doris sóhajtására csak csendesen fürkészi pár percig a lány arcát, hogy aztán az érkező kérdésre lesüsse szemeit. Arcát enyhe pír lepi el, és mielőtt válaszolna, hümmög egy sort.
- Ühüm.. úgy. Nos úgy néz ki, hogy megyek – Nem néz a másikra. Még igazából senkinek sem mondta el Gilderoy meghívását, így most eléggé zavarba jön, ujjaival a kezében lévő könyv gerincén babrál, mintha valami roppant fontos dolgot talált volna a kopott köteten.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Kedd 13 Dec. - 20:55
Tanulni szombaton? Tanulni szombaton?! Uramisten, hát én egy ember vagyok, aki utál tanulni, még most is annyira nehezen jöttem el.. Nem tetszik, hogy röhög, ezen nem lehet röhögni, egyszerűen, aki ilyenkor tanul az nem ember, de tényleg nem az. Hogyan tud valaki felkelni úgy szombaton, hogy aznap tanulni fog és készülni a hétfőre? Én sosem tanulok, bár szerintem ez azért meg is látszik a jegyeimen, de hát én egyszerűen sejti szinte képtelen vagyok arra, hogy szombaton tanuljak. Csak kérdőn felvonom a szemöldökömet és nézek rá, mint borjú az új kapura. - Még sosem tanultam és az igazat megvallva még csak nem is tervezem kipróbálni. - én nem fogok tanulni és nem is akarok, mert hát.. miért tanuljak? Rajta nem lepődöm meg, kicsit sem lepődöm meg, valljuk be, hogy egy hollós mindig tanul, akkor is, amikor nem kéne.
Kedves tőle, hogy nekem adott egy csokibékát, de én most nagyon, de nagyon nem akarok ilyet enni, mert hát.. igen, azért rám is felfutott pár kiló az elmúlt hetekben, ami nem igazán jó. - Erről nem nyitok vitát, köszönöm, de nem kérek. - jelentem ki ellenkezést nem tűrően és reménykedem benne, hogy meg is érti, amit mondok. Lehet, hogy nincs semmi baj az alakommal, de attól még ennél lehetne sokkal jobb.Talán ez az egyetlen tipikus olyan női dolog, ami mindegyikünkben megtalálható. Tudom, hogy nem vagyok dagadt és túlsúlyos, de attól még egy kicsit szeretnék vékonyabb lenni. Azért jött fel rám plusz, mert kezd kijönni a rossz idő és nem tudok annyira könnyen kimenni futni.
- Adja az ég. - már csak az hiányozna, hogy megtudja az igazat, hogy elmondjam neki, hogy csókolóztam Shane-el. Nem is akarok most erre gondolni, talán pont ezért terelem el a figyelmét a kérdésemmel. Inkább ezzel fogom zaklatni és látom rajta, hogy kissé zavarba is jön.. Csak nem Grace? - Na mesélj! Ki hívott el? Ismerem? - kérdezem lelkesen és hangosan, majd jönnek a csittek, én pedig szemeimet fogatva csendesedem le.. nem tudom, hogy miért ilyen képmutatóak, nem is tanulnak, csak azért vannak itt, hogy beszólhassanak az olyan embereknek, mint én, aki hangos és lelkes. annyira rossz az életük, hogy már az én jókedvemet is irigylik..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Hétf. 2 Jan. - 13:37
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

A hollóhátas lány számára természetes a szombati tanulás, ezért is a nagy megdöbbenés Doris elhűlését látva. Végül azonban csak megvonja a vállát.
- Hát, te tudod, én nem erőltetem, de egyszer nem ártana kipróbálnod! - egy kacsintás is elfér még az ajánlat mellé. Tulajdonképpen Grace azt az elvet vallja, hogy legalább egyszer mindent érdemes kipróbálni. Vagy legalábbis a legtöbb mindent. Elvégre mikor máskor kísérletezgessen az ember? Most van itt az ideje. Tizenévesen, hogy aztán legyen mit mesélni az unokáknak, mikor azok érdekes történetekre vágynak. Bár az is tény, hogy egy áttanult szombatból nem lesz túl izgalmas sztori.
A csokibékával tényleg csak jót akart, de úgy tűnik nem nyerte el túlzottan a hugrás tetszését, ezért csak csendesen csúsztatja vissza a mindent elnyelő táskájába. Ha nem, hát nem; úgy tűnik ezt a témát lezárták, de azért Grace észben tartja majd, hogy megfigyelje a másik lány étkezését. Nem szeretné, ha bármi baja lenne, esetleg összeesne valahol, mert mondjuk visszautasította a reggelit meg ilyenek. Arra is rákérdezhetne, hogy kinek akar ennyire tetszeni a lány, de inkább lezárja ezt a témát, és csak bólint egyet végül.
- Hát ha más nem teszi meg, én leszek az – pillant fel vigyorogva a szőkére, amint Zabini vízbefojtása kerül terítékre. Valószínűleg erre még ő sem lenne képes, de ki tudja egy-egy elborult pillanatában a Zabini iránt lángoló ősi ellenszenve talán még erre is rávinné. Azért a legjobb ha az emlegetett mardekáros és ő minél távolabb vannak egymástól.
Aztán az előkerülő téma zavarba hozza. Nem is kicsit. Ajkát harapdálva kerüli a másik tekintetét. Még nem mondta senkinek, és nem is tervezte csak... hát Dorissal jóban vannak, végül is megbízhat benne.
- Aham, biztos ismered – mondja még mindig kerülve a másik tekintetét. Aztán eszébe ötlik egy remek lehetőség. Hiába, az ő oldalát is fúrja a kíváncsiság, így számára kézenfekvőnek tűnik az alku lehetősége. A szőke szemeibe pillantva vázolja a helyzetet.
- Ha elmondod mi bánt téged, miért kell a kamillatea, akkor én is elmondom ki az – néz a hugrásra egy halvány mosollyal. Elvégre számára elfogadhatónak tűnik a dolog. Különben sem olyasvalaki, aki szívesen bevall ilyeneket rögtön elsőre.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Csüt. 5 Jan. - 20:48
Fúj, szombaton tanulni öngyilkosság, társadalmi öngyilkosság vagy hogy is mondjam.. nem fogom arra pazarolni az időmet, hogy felesleges dolgokat tanuljak meg. Nincs nekem arra időm, hogy ezt csináljam és szavain elmosolyodom, de ezt talán neki nem kéne tudnia. - Talán megpróbálom. - mondom neki sóhajtva. Dehogy fogom, nem vagyok én megbolondulva és nem is leszek, nem fogok én tanulni szombaton sosem és tényleg.. Inkább megbukok és élek szégyenben, de nem fogom én terhelni az agyamat, eddig is jól megvoltam tanulás nélkül, pedig állítólag, ha tanulnék, akkor bármit elérhetnék, gondolom minden lusta diákot ezzel etetnek, de ez a tanárok dolga.
Szerencsére hamar túljutunk a csokibéka témán és nem tesz fel semmilyen másik kérdést, aminek nagyon örülök, de aztán jön egy olyan téma, ami nem is nagyon a kedvencem, mert nem akarok és Zabiniről beszélgetni, főleg nem a történtek után. - Túl jó vagy ehhez, amúgy is.. ne az ő vérével szennyezd a kezed. - mondom neki kacagva, azt hiszem Shane nagyon sokat csuklik mostanában, egyre többen nem szeretik, amit nem is kéne csodálni, nem éppen a legkellemesebb személyiség. Nem is értem, hogy miért vannak barátai, de ha kiindulunk belőle, akkor ezt nem is kell csodálni. De talán én is képes lennék rá, vannak pillanatok, amikor úgy érzem, hogy teljes mértékben megérdemli a halált, mert néha joga sincs élni. Annyira idegesítő egy ember, hogy az már borzalmas. De mindig minden körülötte forog.
Majd átérünk egy kellemesebb témára és inkább a bálról beszélünk, meg a hamarosan eljövendő mulatságról. Érdekel, hogy ki hívta le és mikor azt mondja, hogy ismerem, akkor teljesen felpörgök.. tudnom kell! El kell mondani és nem szórakozhat velem, mert kikészít idegileg. - Követelem, hogy mond el. - aztán nem is tudom, megzsarol.. érdekel ez engem annyira? Sajnos igen, de nem tudom, hogy tényleg tudni akarja e a dolgot, mert ha elmondom, akkor egy bomba semmi sem lesz hozzá képest. De nem tudom, sóhajtok egy hatalmasat. - Te erősködtél.. - sóhajtok még egyet és nem tudom.. jobb lenne, ha nem mondanám el neki, de ha tudni akarja ennyire, akkor megtudhatja. - Zabini megcsókolt engem büntető alatt. - mondom neki halál komolyan és szerintem ő csak egy hatalmas röhögésben fog kitörni, de én el sem fogok mosolyodni, arcomról leolvashatja, hogy teljesen komolyan mondom azt, amit mondtam.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Vas. 8 Jan. - 23:47
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

Azt hiszem ezt a szombati tanulás témát túltárgyalták, és holott Grace tudja, hogy a „Talán megpróbálom” mögött az „Eszem ágába se jut ekkora hülyeség soha” lapul, annyiban hagyja a dolgot és nem erősködik tovább. Ő már tényleg megtette amit tehetett. Innentől kezdve a másik lányon múlik a dolog.
A csokibéka is végül a hollóhátas táskájában landol, habár a vörös nem ezt a sorsot szánta neki. De ez van, ha Doris nem kéri, akkor rendes lesz, és nem nyomja le a torkán, mint a tananyaggal tette az imént.
Ám aztán a lány következő mondatán elgondolkodik, hogy arcán egy elutasító fintor vegye át helyét a korábbi viszonylag közömbös kifejezésnek. Hogy ő túl jó lenne? Ha Doris tudná, ha lenne fogalma arról, mire képes. Olyan ártatlan ez a kis szőke, nem szennyezheti be a lelkét olyanokkal, amikre egy Nott képes. Olyanokkal, amikre rákényszerült mégis úgy élvezte, mintha erre szomjazott volna egész életében.
- Ühüm... túl jó – mormogja maga elé meredve. Nem fogja az orrára kötni minden kis titkát, jobb Dorisnak így, és talán bátran állíthatja, hogy biztonságosabb is. Mondhatná, hogy a következő téma kellemesebb, de bizony zavarba hozza a hollóhátast. Azért a hugrabugos követelése megmosolyogtatja, mintha érne valamit.
- Doris, ne követelőzz, nem áll jól! - még a nyelvét is kiölti a szeretetteljes korholás mellé, ahogy felnevet. Persze csak halkan, nehogy megzavarja a még mindig tanulókat. Aztán a vigyor az arcára fagy egy pillanatra míg eljut a tudatáig az információ, amit a másik közölt.
- Ez valami rossz vicc, igaz? - vágja rá megnyúlt képpel. - Vagy Vestáról beszélsz? - húzza fel szemöldökét, de mikor tekintete találkozik a hugrás komoly arcával csak elkezdi rázni a fejét. - Nem, nem, nem, nem … ez most nem lehet komoly – jelenti ki ellentmondást nem tűrő hangon. Nem hiszi el, hogy Doris tényleg pont ezzel viccelne. Hiszen tudja, hogy mennyire ki nem állhatja a mardekárost, csak nem talál ki ilyen mesét csupán azért, hogy Grace-t bosszantsa. Hitetlenkedő csalódottság tükröződik a lány arcán. Még mindig nem képes befogadni ezt, agya kiáltozva ágál a tudat ellen. Az ellen, hogy Zabini még a barátnőjét is lenyúlja, hogy az a seggfej ott rúg belé, ahol tud.
- Várj! És te mit csináltál? Remélem jól felképelted azt a gyökeret. És fúj, azóta ugye mostál már fogat? - érkeznek a kérdések a vörös felől, ahogy arca ismét fintorba torzul. Még mindig nem fogadja el ezt igaznak, de talán többet megtudhat, ha figyel Dorisra, arra amit mond, és nagyon reméli, abban bízik, hogy egyszer csak felkacag és közli, hogy minden csak egy hülye vicc volt. Mert ugye az?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Doris P. Edwards

Doris P. Edwards

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
↑ Sasha Pieterse ↓

»
» Kedd 10 Jan. - 17:48
Meg sem kéne lepődnöm azon, hogy Grace végtelenül rühelli Zabinit, de hát ő tényleg túl jó ahhoz, hogy bemocskolja a kezét egy olyan alávaló dög vérével, mint Shane. Mindegy, most nem is ez a lényeg, sokkal inkább az, hogy valami nem stimmel vele vagy velem, lehet a sok tanulás miatt van, ami káros az egészségre. De tényleg, volt aki a tanulásba halt bele. Szerintem nem a rövid élettartam miatt hullottak az emberek, hanem a tanulás miatt, de mindenki csak kiröhögné ezt a gondolatomat, nem is tudom, hogy hogy jött ide.
Szavaira csak megforgatom a szemeimet. - Még jó hogy nem az alapján élek, hogy mi áll jól nekem. - mert ez valóban igaz, sosem azt nézem meg reggel, hogy hogyan áll rajtam a ruha, hogy milyen boltból van és stb. Nem érdekel engem a divat, sosem voltam olyan lány, aki mások véleménye alapján él és erre büszke is vagyok. Majd nem sokkal később megkapja a választ, amit annyira akart tudni, de most már kétlem, hogy érdekelné, legalábbis remélem, hogy nem fogja érdekelni. Mindkét kérdésére megrázom a fejemet, ez nem csak egy rossz vicc és nem is Vesta csókolt meg engem.. mindeközben komolya marad az arcom és elhiheti, hogy én sem örülök annak, hogy így alakultak a dolgok.
Kérdésére csak pislogok, ezt most ő sem gondolja komolyan, igaz? - Kapott egy jó nagy pofont hidd el, és igen legalább tízszer. - mondom neki egy sóhaj közepette, de ha büszkévé akarom tenni, akkor a rákövető nap eseményeit is elmesélem neki, mert azok is viccesek.. Legalábbis szerintem az volt, de most nem is ez a lényeg, sokkal inkább az, hogy ezt tudnia kell. - Másnap felkeresett és megakarta velem beszélni a dolgokat, az lett a vége, hogy tökön térdeltem és otthagytam egyedül szenvedni! - mondom neki mosolyogva, majd a barátnőmre kacsintok, mert tudom, hogy ezt a tettemet értékelni fogja. De én megtettem, most neki is el kell mondania, hogy ki hívta meg. - Rajtad a sor. - mondom neki, majd kiöltöm rá a nyelvemet és tudom, hogy érteni fogja a célzást.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Gracelyn A. Nott

Gracelyn A. Nott

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Laura Schuller

»
» Hétf. 30 Jan. - 23:57
Doris & Grace Tumblr_n9j0b7jsVu1sqpeago1_500

Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!

A vörös lány csak a szemeit forgatja a szőke megjegyzésére. Persze, egy ilyen makacs, önfejű kis öszvérnek beszélhet az ember. Majd egyszer talán benő a feje lágya, és nem követelőzik majd mint egy kisgyerek. Nyilván Gracelyn-nek van annyi esze, hogy ezeket a csodásan felsőbbrendű gondolatait megtartsa magának és ne kösse Doris orrára. Aztán másfajta gondolatok furakodnak be elméjébe amint a lány közli az oltári képtelenséget. És igen, Shane Zabini már megint megcsinálta, hogy a hollóhátas miatta bosszankodjon. Ha tudná, tényleg képes lenne megfojtani a srácot egy kanál vízben is. De félretéve a gyilkos hajlamait inkább kérdésekkel árasztja el Dorist. Kicsit megnyugtatólag hat rá a válasz, miszerint Zabini kelleténél nagyobb pofája megkapta a jutalmát.
- Helyes – bólint egyet a kurta válasszal, ahogy ajkait mérgesen összepréseli. Nem, ezt nem úszhatja meg szárazon az a beképzelt hólyag. Csinosan ívelt szemöldökét felvonva hallgatja a másnap eseményeit. Oh, milyen rendes ez a Doris, egészen hasznos ahogy kárt tesz Zabiniben. Bár azért a vörös lány elborult, ominózus esetéhez képest ez egy enyhe büntetés, pedig akkor csak egy naplóba kukkantott bele.
- Doris. Ha Zabini bármivel is próbálkozik még, megkeres meg ilyenek, csak szólj nekem. De komolyan – kéklő tekintetét a hugrás szemeibe fúrja, komolyan szuggerálva, hogy ha bármi összetűzésbe kerül a mardekárossal, ne habozzon szólni neki. Kezével lágyan végigsimít a másik karján. Reméli, hogy bízik benne annyira a lány, hogy a tudtára adja, ha segíthet valamiképpen. Egy ilyen csók... felkavaró lehet. De ha Doris tényleg nem akarta, akkor akár szexuális zaklatásnak is minősülhet. Ha nem átkozhatja le a gatyát is a fiúról, akkor attól sem retten vissza, hogy jogi úton keressen elégtételt, és ha rajta múlik, meg is fogja találni. Töltött ő már éjszakákat könyvek fölött, ez esetben is megteszi, ha kell. Gondolataiból a hugrás szavai zökkentik ki.
- A sor? Mi? - pár pillanatig csak értetlenül mered a másikra, nem érti mit akarhat. Aztán persze leesik neki, hogy miről is beszéltek korábban. - Ja, hogy az... nos, hát... hogy ki volt az?... - akadozva beszél, tekintetével kerüli a lány szemeit. Körbepillant, majd ahogy megbizonyosodik róla, hogy senki nem figyel, majd egy halk sóhajjal kiböki a nevet.
- Gilderoy Lockhart – kellemes bizsergést érez a mellkasában, ahogy kimondja a nevét, határozottan kedveli a srácot. De mindezek mellé még egy érzés hatalmába keríti, egy hangos mordulás kíséretében. A hang a hasa felől jön, és nagyot nyújtózva áll fel a helyéről, megelőzve Doris kérdéseit.
- Nyugi, elmondok mindent, de éhen halok, úgyhogy előbb menjünk le vacsizni – hihetetlen gyorsasággal pakolja vissza a könyveket a helyükre, hogy már rángassa is kifelé az izgága hugrást a könyvtár békés csendjéből. Pontosan jól tudja, hogy túl sok rosszalló pillantást kapnának, ha ezt itt kezdené el kifejteni és belefáradt már abba, hogy Dorist csitítgassa. A könyvtár egy szentély, oda tényleg tanulni járnak az emberek, de hát egy hollóhátasnak ezt nem kell magyarázni. Viszont a mese majd tökéletesen beleolvad a nagyterem zsivajgó tömegébe.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Doris & Grace

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Ted & Grace
» Grace Peterson
» Doris & Shane
» Doris & Shane
» Doris & Cathy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-