Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

frothingham & macnair  EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

frothingham & macnair  EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

frothingham & macnair  EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

frothingham & macnair  EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

frothingham & macnair  EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

frothingham & macnair  EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

frothingham & macnair  EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

frothingham & macnair  EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

frothingham & macnair  EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 47 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 47 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cheyanne Macnair

Cheyanne Macnair

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
yulia rose

»
» Szomb. 19 Nov. - 14:23
Az egész iskola vagyis azok akik valamilyen szinten kalandnak gondolták, hogy Roxmortsba menjenek halloween éjszakáján, most lent vannak a faluban és idétlen maskarákba öltözve járják a szűk utcákat, ahol valószínűleg akkora a tömeg, hogy minden egyes mozdulatoddal súrolod egy melletted levő egyén valamely testrészét. Arról nem is beszélve mennyi büdös és undorító hajléktalan varázsló rejtőzik meg ilyenkor a tömegben és várják a pillanatot, hogy megszabadítsanak a tárcádtól vagy más egyéb, értékes cuccodtól. Bár akadt egy-két egészen hívogató program, végül mégis úgy döntöttem, hogy mindenkinek jobb az ha a kastélyban maradok, hiszen csak akad még olyasvalaki aki hasonlóan emberundorral küzd a mai estén, mint én.
Tévedtem. A hollóhát tornyát hullaszag lengi át, egyetlen árva lélek sem tartózkodik itt rajtam kívül miközben unottan terpeszkedem a kanapén és az egyik harmadéves kislány naplóját olvasom, amiben épp azt ecseteli, hogy mennyire szeretné ha a két évvel fölötte járó griffendéles –valami Tobias – észrevenné. Csupa unalmas maszlag. Még a kastély szellemei is találtak valami elfoglaltságot, amivel elüthetik az időt. Sóhajtok. Immáron vagy századjára, de mint ahogy eddig: senki sem hallja meg és kérdezi meg, hogy miben segíthet. Na nem mintha akkor népszerűségnek örvendenék és bárki is arra vetemedne, hogy csatlakozzon vagy esetleg a felajánlja a társaságát. Ilyenkor egy kicsit magányosnak érzem magam, hogy nem vagyok olyan könnyen beilleszkedő típus, mint Vesta. Talán nem kellett volna hat éven át az undok picsa arcot erőltetnem.
Az órára siklik a pillantásom, még nem késő felkapni valami cuki kis jelmezt vagy egy álarcot varázsolni magamnak és lesurranni a faluba. Talán megkereshetném Vestát vagy a bátyámat és csapnánk egy fenomenláis bulit. Aztán megint eszembe jut a rengeteg varázsló és boszorkány, akik szintén ugyanezt gondolják és a kölykeikkel az utcákat járják. Szó sem lehet róla.
Már egészen mesteri szintre emelném az önsajnálat és unalom keverékét, amikor lépteket hallok a lépcsők felől. Villámgyors sebességgel tornázom magam ülőhelyzetbe, miközben magamban elmotyogok pár fohászt, hogy olyan ember ajándékozzon meg a társaságával, akivel még nem küldtük egymást a pokolra vagy az Azkabanba.
Et voilá. Andrew Frothingham nyúlánk alakjával, kócos barna hajával és kicsit borostás arcával találom magam szemben – mellesleg meg kell jegyezni, egészen dögösen áll neki ez a leszarom stílus, amit ma választott. Csillogó szemekkel nézek végig rajta miközben vigyorogva beharapom az alsó ajkamat.
- Aandrew Frothinghaaaam - búgom neki, elnyújtva a nevét mintha valami varázsige lenne. Nem lepődöm meg rajta, ha azt gondolja, hogy meghülyültem hiszen soha nem viselkedem így viszont jelen pillanatban úgy tekintek rá, mint egy megmentőre akit Merlin küldött nekem eme silány és szánalmasnak ígérkező magányos estén. Jobb embert nem is küldhetett volna.
- Nagyon remélem, hogy nem a szobádba igyekszel – arrébb dobom a lopott naplót és felpattanok a kanapéról, amin eddig királynő módjára terpeszkedtem – Ugyanis eget rengető szükségem van arra az Anderw Frothinghamre, akivel három órán keresztül sikáltuk az üstöket miután megbűvöltük a kvaffot a griffendélesek kviddics edzésén és emiatt a Hopkins lány egy hetet a gyengélkedőn töltött – odasasszézok elé, ha még nem taglóztam volna le teljesen és a lehető legaranyosabb tekintetemmel pislogok fel barna szemeibe.
- Az egész kastély üres, mindenki azon a hülye roxmortsos halloweeni szarságon van – veszek egy mély levegőt és csak utána folytatom – Szóval szerintem ez tökéletes alkalom arra, hogy kipróbáljuk képesek vagyunk-e túlélni egy egész estét a Rengetegben mindenféle pálca és varázslat nélkül Halloween éjszakáján – rávigyorgok és bár lassan kezd beállni a nyakam a felfelé nézésből – pedig nem is vagyok egyébként annyira alacsony, mint a többi átlagos boszorkány.
- Tehát mit szólsz Andy? Csak Te, én meg egy üveg bor és a Rengeteg – azt hiszem ez a világ legmeggondolatlanabb és ostobább ötlete, de az unalom hülye ötleteket szül, ha pedig az ember egy társat is talál hozzá, akkor valószínűleg végre is hajtják azt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 20 Nov. - 20:54
Kalandozásom a rengeteggel
Már egy ideje a csapból is a halloween-i banzáj folyik, mintha ez lenne a legnagyobb dolog a világon. Akármerre ment, mindenhol tanácskozásokat hallott arról, ki milyen jelmezbe bújik, kivel megy, mit tesz, mit ígér meg, és a többi. Mintha a világ sorsa múlna azon, hogy vámpír, vagy épp zombi kinézetet ölt magára. Nem egyszer kapta meg maga is a kérdést, kivel megy, miben, és miért. Azonban a válasz tök egyszerű volt: sehova és semmiben. Nem kívánt részt venni ezen ismét, igaz, pár éve még ő maga is izgatottan toporgott a szobájában, vagy épp a klubhelyiségben a hír hallatán, de ezek az idők elmúltak. Jó visszagondolni rá, azonban egy kissé már idegen is számára, hogy ilyen korszaka is volt. Letagadni nem fogja, viszont most már másféle dolgok érdeklik. Utolsó évében igyekszik valóban odatenni magát a tanulás terén, hogy csak olyan dolgok kerüljenek a végső papírra, amire valóban büszke lehet. A szórakozás belefért az utolsó években, most azokat az időket, amikor épp nem valami könyv felett görnyed, pihenéssel, és másokkal tölti. Vagy épp egyedül, de ez mellékes.
Ásítva nyújtóztatja ki tagjait az asztal mellett ülve. Előtte egy vaskos, és nehéz nyelvezetű könyv, fejében katyvasz forog. Ő az egyedüli élő lélek a könyvtárban a könyvtáros mellett, hiszen kinek lenne ilyenkor kedve tanulni. Évfolyamtársai nagy része biztos mulat, vagy máshol leledzik, egyedül ő az a hülye, aki ilyeneket tesz. A néni puha lépteit hallja, amint a környékén sétál, de mivel már hatvanszor nézett rá, hogy nem-e hajtogat szamárfület nem ér a közelébe. Megállapította nagy nehezen, hogy ezzel a sráccal nincs gond, és nem is akar hangosan, magában beszélni. Pedig egy ideje valóban nem szólalt meg, torka is kiszáradt kissé, így halkan krákogva csukja be a könyvet, áll fel, és indul visszapakolni azt a helyére. Elköszönve távozik a könyvtárból, és veti bele magát a néptelen folyosóba. Kissé meglepi a dolog, hiszen amikor elindult ide, még lézengtek itt az emberek, kik már maskarában, kik anélkül, az időt nem is nézte olvasása közben, de gondolja, hogy egy kicsit sokat lehetett idebent, hogy ilyen változás történjen. Mindenesetre nincs ellenére a dolog, és kényelmes, lassú tempóban indul meg a Hollóhát tornya felé, ahol, tervei szerint benassol, és egy kellemes, szórakoztató regénnyel mulatja el a hátralévő időt. Nem gondolta meg magát, és nem érez késztetést arra, hogy levonuljon a faluba a többiek után. Ha éhes, ott a konyha, ha szomjas, akkor is, vagy a kis készlete. Mindenre megvan a terve, nem kell hozzá a tömeg, amely ott hömpölyög. Nem vágja le az utat a titkos járatokon, kiélvezi a nyugodt légkört, és még így is hamarabb éri a célját, mint gondolta. Mintha már vége lenne az évnek, és itt maradt volna dísznek az iskola falai között, mint holmi szellem. Erre a gondolatra jót röhög magában, kimondja a jelszót, és már bent is van. Azonban a csend, és a tervei helyett egészen más fogadja.
Az első dolog az, hogy a nevét hallja, és ez nem mindig jelent jót. Megtorpanva, meglepve pillant a hang forrása felé, és megnyugodva ér el a tudatáig, hogy ki is búgta felé a nevét. Furcsán hangzik, mintha mást akarna, de ezt inkább nem jegyzi meg hangosan. Csak kiülteti a félvigyorát az ajkaira.
- Szebusz, Cheyanne – búgja ő is, bár nem sikerül úgy, baritonja miatt, de egész jól hangzik a végtermék. Nem ácsorog tovább az ajtóban, közelebb sétál a kanapéhoz, és úgy tekint le rá, kíváncsi tekintettel, hogy mit is akarhat vajon. Az emlék hallatára aprót horkant, hiszen jól megmaradt benne a mágiamentes sikálás, nem egy ujján keletkezett hólyag, vagy egyéb szépség a művelet után. Lehet azt mondani, hogy megérte, mert ez így van, de a büntetőmunka sosem a legjobb dolog. Kétség kívül, nagyon jól tudja megválogatni, kivel tölti el azt.
- Ha most azt várod, hogy közösen takarítsunk, ki kell ábrándítsalak, és a szobámba tartok. De ha az ötlet más, megfontolom, hogy az ágyam és a regény helyett téged válasszalak – ez csak körítés, ha már itt a lány, amúgy se menne fel, viszont nem hagyhatta ki ezt a ziccert. Ki ha ő nem. Elcsendesedve várja inkább, mivel rukkol elő a másik, miféle ötlet az, amit ilyekor a legjobb megtenni. Őszintén meglepi a dolog, és kissé meg is emeli a szemöldökét, hisz arra gondolt, a kastélyban kíván maradni, és kidekorálni pár helyet, erre pedig a legfurább ötlettel jön elő. Hát ez se mindennapi.
- Előbb hittem azt, hogy a faluba akarsz lehívni engem. Szóval azt kéred, hagyjam itt a pálcám, és vessem bele magam a rengetegbe? – nem egyszer fogadta meg magának, hogy soha nem teszi be többet oda a lábát, és mégis belépett, hogy aztán magát vádolja a hülyeségével. Él még benne az, amit Agatha-val átélt, és látott, háta borsódzik a gondolattól, de ajkaiból elsőnek csak egy sóhaj tőr elő.
- Ha a józan eszemre hallgatok, azt a választ jóslom, hogy ott lesz végünk. Ha ezt félreteszem, azt mondom, ebből nagy kaland lehet. Jaj te lány.. – tesz úgy, mintha már nem döntötte el volna rég, kire hallgat. Igaz, hogy nem akarja megszegni saját ígéretét, és legszívesebben valóban elkerülné azt a helyet, de van benne kalandvágy, amelyet nem tud elnyomni. No meg, van tapasztalata; tudja már most, merre nem kell menniük. Sosem felejti el.
- Még bor is lesz? Hát így kénytelen leszek elmenni, ki nem hagyhatom. De azért a meleg pulóverem elvihetem? – kérdez és már készül is arra, hogy felsiessen a szobájába, felkapja azt és visszatérve elindítsa a legmerészebb kalandjai egyikét. Néha nem igazodik ki saját magán..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cheyanne Macnair

Cheyanne Macnair

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
yulia rose

»
» Csüt. 24 Nov. - 12:38
Az egyetlen hátulütője annak, ha az ember nem ápol szorosabb viszonyt a háztársai nagy részével az az, hogy az ilyen magányos estéken elég kevés az esélye annak, hogy pont olyannal sodorja össze az élet az illetőt, akivel a házikon és beadandókon kívül másról is el tudnak beszélni. Igazából nem is fűztem sok reményt az estémhez egészen addig amíg Frothingham meg nem jelent.
- Valójában az ágy és a regény sokallta bölcsebb választás lenne, de remélem most nem az eszedre akarsz majd hallgatni – talán nekem sem ártana okosabbnak lennem és gyorsan el is vetni az ötletet, hogy lógjunk ki az erdőbe míg a többiek Roxmortsban tömik magukat tele a legkülönfélébb halloweeni nyalánkságokkal. Nem Macnairhez méltó az ilyen felelőtlen cselekedet, de azt hiszem az utóbbi időben egyre többször hozok szégyent a Macnair névre, tehát ha egyszer csalódást okoztam a szüleimnek, mit számít már ha még sokszorozom ezek számát – És ne is mond, soha többet nem fogok puszta kézzel takarítani. Az ujjaim még most is sajognak, ha az eszembe jut az az este – elfintorodom, valóban roppant megalázó volt ahogy egy szivacs segítségével kellett fényesre dörgölnünk a hatalmas üstöket. Na nem mintha egyébként olyan sok időt töltenék otthon azzal, hogy kitakarítsam a szobám vagy hasonlók, hiszen az a házimanók feladata, tehát feleslegesen nem bajlódok ilyenekkel.
Figyelem Andy arcát, a reakcióját igyekszem leolvasni az arcáról, hogy vajon belemegy-e ebbe a borzalmasan rossznak tűnő ötletbe vagy sem. Reménykedek, hogy jobb lehetőségnek lát engem, mint a regényt és az ágyát bár ha végül visszavonulót fúj akkor azt hiszem én is követem a példáját és bevackolok az ágyamba, talán mindenkinek az lenne a legjobb.
- Végül is a faluba is lemehetünk bár nekem személy szerint nincs sok kedvem unikornisnak öltözött rohangáló kislányokat kerülgetni – vállat vonok majd oldalra billentett fejjel pislogok fel rá, ahogy gondolkozik és valószínűleg összeveti az érveket amik amellett szólnak, hogy belemenjen a játékba és azokat amik az ellenkezőjére sarkallják.
- Tudtam én, hogy a bor lesz a megnyerésed kulcsa – vigyorogva összecsapom a kezeimet és úgy örülök, mint egy kislány amikor megkapja a hőn áhított születésnapi ajándékait – Vesta ágya alatt van egy üveg bor és nem hiszem, hogy nagyon megharagudna ha meginnánk – arrébb lépkedek, hogy Andy megindulhasson a pulóveréért – Persze, persze. Én is magamra kapok még valami melegebb cuccot meg egy kényelmes cipőt na meg ugye előkeresem azt a bort. Szóval egy tíz perc múlva találkozzunk itt – mutatok a helyre ahol állok majd gyorsan meg is célzom a lányok hálókörletébe vezető lépcsőt, hogy mihamarabb összeszedjem a megfelelő cuccokat.
Végül egy kényelmes bakancsot húzok fel, a farmeromat megfelelőnek találom egy éjszakai túrához felülről pedig az egyik Waldentől behúzott pulóvert veszem fel a kabát alá. A hajamat lófarokba kötöm és még egy utolsó bizonytalan pillantást vetek az ágyamon heverő pálcámra, de mielőtt meggondolnám magam gyorsan a borért nyúlok, hogy belesüllyesszem a hátizsákomba majd sietős léptekkel visszatérjek a klubhelyiségbe.
- Nos, azt hiszem indulhatunk is – csillogó szemekkel nézek a kanapé mellett álldogáló Andyre – Ha visszakozni akarsz még van rá két másodperced – ellépek mellette és vigyorogva oldalba bököm – Le is telt. Akkor tehát irány a Rengeteg!



Meglepő módon egészen könnyen és gyorsan lejutunk a Rengeteg széléhez. Nem találkozunk Friccsel meg a rühes macskájával sem, az egész kastély teljesen kihalt – persze jelen esetben ez csak előnyünkre válik.
- Basszus, nem gondoltam, hogy ennyire hideg van – összedörzsölöm a kesztyűs kezeimet ahogy elosonunk Hagrid kunyhója mellett – Még jó, hogy hoztunk bort – nem is állok meg egészen addig amíg a fák biztonságot nyújtó takarásában nem vagyunk és a vadőrnek esélye sincs arra, hogy meglásson minket.
- Na nézzük – megállok egy fánál és leguggolok, hogy előhalásszam a hátizsákból a bort – Hoztam még fejenként három csokibékát meg kekszet, tudom nem a legjobb a túléléshez de több a semminél és én speciel amúgy is teleettem magam a vacsoránál – győztes mosollyal az arcomon tartom fel az üveg vörösbort majd egy pillanat múlva már el is tűnik a vigyor kipirult képemről – Te Andrew. Hogy bontjuk fel ezt a bort ha nincs pálcánk? – természetesen erre nem gondoltam, amikor kitaláltam, hogy mugliként jöjjünk az erdőbe. Egészen elkeserítő, hogy mennyire használhatatlannak érzem magam a pálcám nélkül és csak remélni merem, hogy Andrew egy fokkal talpraesettebb ilyen helyzetekben, mint én.
- Esetleg törjük le a nyakát? -
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 26 Nov. - 1:34
Kalandozásom a rengeteggel
Hazudna, ha azt mondaná, nem gondolkodott el azon, hogy elköszön, és elvonul pihenni. Sok érv, és ellenérv sorakozott fel benne, amire vagy akar hallgatni, vagy nem. Tudja ő, mit kért tőle a lány, mi a terv, és legfőképp az, hogy mi az ára annak, amit felvázolt. Tipikusan úgy viselkedik, mint aki előző éjjel jócskán felöntött a garatra, reggel felkelve minden szentre esküdött, hogy semmit sem fog ezentúl inni, most pedig mégis elfogadja a bort, és kezdődik minden elölről. Jó, annak nincs veszélye, ha ismét részeg lesz, azonban annak nagyon is, hogy abba az átokverte erdőbe megy. De ami tiltott, az a legvonzóbb, nemde?
- Hát sokszor hallgattam arra, és igazam is lett. Azonban, mással nemigen tudok most gondolkodni, így inkább ész nélkül döntök – így lesz a legjobb. Ha valakit holnap reggel okolhat, az csak maga lesz, nem a lány. A döntés lehetősége az övé volt, és élt is vele, vállalva mindent. Igen, egy kicsit túlbonyolítja a dolgokat, azonban ő már csak ilyen, mindent megrág még inkább kétszer, mintsem átgondolatlanul álljon fölötte. Most kicsit ez a szituáció, de lényegtelen. Inkább vigyort húz a képére, amikor a rossz élmények kerülnek terítékre. Akkor nem vigyorgott így, ez tény, de így utólag már sokkal viccesebb minden büntetőmunka, amit végigszenvedett. Nem volt olyan sok, szerencsére, így csak bele-belekóstolt. Nem sokáig kell már ilyesmiktől tartania, ezért is egyezik bele ilyen könnyedén. Ha már ez az utolsó éve, ne csak a könyvekről, meg a magolásról szóljon, hanem legyenek benne olyan emlékek, amelyek jók, és amikre büszke. No meg azok is, amikre nem.
- Pedig neked sokkal jobban ment, mint nekem. Mire egyel végeztem.. Mindegy is, ha nem várnak ránk rozsdás, koszos üstök a rengetegben, akkor lehet vidám helynek nevezni is azt – a francokat van ez így, de mivel gondolni sem akar azokra a dögökre, inkább retteg olyantól, ami csak a képzelete műve, és ami csak játék. Nem fogja felfesteni az ördögöt a falra feleslegesen, az már tuti. A falu említésére aprót, horkant, és bár volt olyan gondolata a mai nap, hogy lenéz, más nem valami italért, gyorsan elvetette. Ha már itt kerüli a nagy tömeget, ott miért ne tenné? Nem változtat a hozzáállásán, pedig békésebb lenne az estéjük ott, ahol fák helyett emberek veszik körbe őket. Vagyis csak vennék.
- Akiknek a fele titokban részeg. Azt ne felejtsük ki – mintha ez olyan nagy titok lenne. Ilyenkor van forgalma ennek, hiszen nem a kastély területén vannak, hanem szabad terepen, ahol jobban el lehet vegyülni, és titokban ténykedni. Egyszer kis híján így törte össze magát, amikor is meg akarta mutatni, ő mennyire tökéletes egyensúlyt birtokol. Szép kis este volt, és csak nagyon kevés kellett hozzá, hogy lebukjon.
- Egy jó borért majdnem mindent meg kell tenni. Elvégre, rosszat bármikor, bárhol találok – mivel már nagykorú, nem is kell titkolnia, hogy fogyasztja alkalomadtán, amikor a faluban van dolga. Unalmas órák tökéletes kelléke. Így már nincs is visszaút, megkapja az utat, hogy elindulhasson. Ha már egyszer így döntött, nem lép vissza, pedig igencsak megkondult a vészcsengője, és lelkiismerete is duruzsolja, hogy jobb lenne, ha inkább mégis nemet mondana. Elhallgattat mindent, és bólint végül.
- Oké, akkor hozd azt, én meg összekapom magam. Szerencse, hogy nem kell sminkelnem, akkor várhatnál rám igazán.. – röhög egyet a saját hülyeségén, majd már indul is. Mivel senki nincs a hálókörletben, akit felzavarhatna, így átcsörtet azon, felcsapja a ládáját, és már öltözik is. A talár szóba sem jöhet, így inkább kényelmesen rétegezi a ruháit. Két vastagabb, de ahhoz elég bő ruhadarab kerül a végén rá, amely engedi mozogni is, lábára vasrag pamut zokni, és bakancs, táskájába pokróc, kesztyű, dugikaja, és apróságok kerülnek. Sokat hezitál, megszegje-e az, ami az első szabály, miszerint a pálca marad, de végül nem rejti bele a zsákba. Helyette máshogy csal. Egy apró dobozka, benne életmentő fiolák bájitalokkal, amiket vész esetére főzött. A túlélőkészlet, majdnem olyan, mint a mugli gyógyszeres láda, nem?
- Nem kaptam sok időt a választásra – játssza el, mintha valóban kellett volna neki az a két másodperc. Betartva az időt, tíz perc után lent volt, és várt, mint aki jól végezte a dolgát. Azt is tette, hiszen betett mindent, így már készen áll bármire. Na jó, nem mindenre, de végül mégis elindul a lány után, ráérősen. A folyosó kihalt, minden csendes, és még nem hallja, hogy visszaértek volna a faluba. Hisz annyira még nincs is késő, a buli még tarthat, az emberek tombolnak. Hát ennél tökéletesebb időben nem is találkozhattak volna, ezt meg kell állapítania.
- Nem olyan vészes még. Egész tűrhető - persze azonban őt is eléri az, ami a lányt, és bele is borzong. Szerencsére a pulóverek mágiája is hasznos, így nem éri őt a cudar levegő, kényelmes tempóban halad mellette, és közeledik egyre jobban a rengeteg felé. Nem törődik ő a vadőrrel, bárkivel, csak a lombkoronákkal, amelyek mintha sosem fakulnának, és, amelyek ebben a sötétben még hátborzongatóbbak. Kezdi felfogni, mire vállalkozott, de nem ad neki hangot. Csak megáll, amikor ő is, és rápillant.
- Én is hoztam ilyen vackokat, meg a két pokrócot, ha nagyon fáznál .. – erre elvigyorodik, mintha ő nem érezne olyan csekélységeket, mint  a fagy, meg  a hideg. .. De ezt végigvetve egész jók az esélyeink. De nem vészmadárkodom - zárja le ennyivel, és az előkerült üvegre pillant. Speciel a bornyitó volt az utolsó utáni dolog, amire gondolni tudott a mai napon. Szisszen egyet, mintha fizikailag fájna neki a dolog, hogy nem tudják kinyitni oly könnyen, majd be is villan a szikra egyhamar.
- Bízd csak ide – veszi el, és először keresni kezd. Szerencsére itt az erdő mellett elég bot, ágacska van a földön, így könnyen megleli azt, amelyik nem törik ketté, és amelyikkel próbálkozhat. A dolog rém egyszerű, szabaddá teszi a dugós zárat, és addig ügyködik, pontosabbat erősködik, amíg bele nem tudja nyomni a dugót az üvegbe. Elég mugli dolog, és nem is a legszebb, de amikor a parafacsoda a borba pottyan, utat engedve, megkönnyebbülten húzza ki magát.
- Voilá. Már kész is – nyújtja felé a művét. Valamit csak tanult már az életben.
[/b]
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Krónikás

Krónikás

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
10

»
» Szomb. 26 Nov. - 12:54
Ahogy a két diák belép a rengetegbe, egy lágy, de mégis vészjósló fuvallat keletkezik. Éppen annyi ideig tart, hogy Andrew egy könnyed kis halloweeni tréfának vélhesse, Macnair kisasszony pedig egyenesen kuncoghasson rajta. Ugyan mindketten tudják, hogy most nem ez a legjobb alkalom egy könnyed kis rengetegi mókára, hiszen minden tanár Roxmortsban ünnepel a diákokkal együtt. A Rengeteg fái közül, egy aprócska résen kipillantva pedig feltűnhet, hogy Hagrid kunyójából sem szűrődik ki a vidáman táncoló tűz fénye. A beszélgetés beálló csöndjében egy apró zörrenést, majd reccsenő faágakat lehet hallani, egyelőre a távolból. A csend azonban kísértetiessé erősíti a helyzetet, és magát a helyet is. Aggodalomra egyelőre csak annyi ok lehet, hogy az erdő ijesztő csendjét megtörve, egy nagyon távoli pontból szűkölés, patadobogás, majd vonyítás hallatszik. Közben pedig egy újabb, nagyobb faág reccsen meg Andrewhoz és Cheyannehez közelebb, az avar pedig megmozdul
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cheyanne Macnair

Cheyanne Macnair

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
yulia rose

»
» Csüt. 1 Dec. - 15:33
- Vannak helyzetek amikor a józan ész csak hátráltat – nagy okosan bólogatva mondom ezeket a szavakat Andynek, bár én is inkább hallgatok az eszemre mint másra talán ezért is kerülöm el sikeresen a lebukásokat illetve büntetőmunkákat a gond csupán annyi, hogy azért elég unalmas tud lenni, ha mindent háromszor átgondolsz mielőtt meglépnéd és néha szüksége van az embernek arra, hogy egy picit kilépjen a saját valójából, olyan dolgokat csinálva amiket egyébként messziről elkerül. A Tiltott Rengetegbe való kiruccanás például pontosan ilyen dolog. Az, hogy a hálókörletből párszor kilógtam és összefutottam Waldennel az egyik üres teremben vagy csak céltalanul kóvályogtam a kastélyban, mert nem tudtam aludni korántsem akkora őrültség, mint amit most készülünk tenni. De Andy mindjárt végez, nekem meg még van egy évem hát mikor máskor, ha nem most tegyük ezt meg?
Csak a szemem forgatom Andy sminkes megjegyzésére bár ki tudja lehet az éjszaka folyamán annyira beállunk attól a bortól, hogy sikeresen ráveszem egy sminkelésre is – mondjuk ahhoz nem ártana sminkcuccokat vinnem az erdőbe, ami merő hülyeség szóval gyorsan le is teszek arról, hogy füstös árnyalattal emeljem ki Frothingham csodás szemeinek színét.

Talán a lehető leghülyébb ötlet, hogy pálca nélkül vágjunk neki a Rengetegnek. Hiszen mennyi rémtörténet kering már erről az erdőről? Elképzelhető, hogy nem véletlen büntetik annyira ha egy diák mégis olyan hülye – mint mi – hogy bemerészkedjen a kísérteties fák közé. Ahogy közeledünk az erdő felé egyre jobban borsódzik a hátam, de nem akarok betoji kis tyúkká válni Andy szemeiben, akinek csak a szája nagy és tettek nincsenek a szavai mögött. Ha már én találtam ki ezt az elmebeteg ötletet és még Őt is belerángattam, akkor az a legtisztességesebb dolog ha végig is csinálom és nem fújok visszavonulót a start előtt.
- Jó rendben, akkor éhen nem halunk és meg se fagyunk, ez egészen biztató – bólintok vigyorogva ahogy beérünk az erdőbe. Hátrapillantok még egyszer utoljára és azt veszem észre, hogy nagyon távolinak tűnik a Roxfort biztonságot nyújtó épülete, ez pedig egy picikét rossz előérzettel tölt el de gyorsan a borra terelődnek a gondolataim, úgyhogy meg se ragad az előbbi aggodalom az elmémben.
Az első kétségbeesés akkor jön el, amikor rájövök, hogy dugóhúzót nem pakoltam a táskába és mivel pálca sincs nálam, ezért teljesen esélytelennek érzem, hogy ki tudjam bontani azt az üveg finom bort. Mivel azon kívül, hogy törjük el az üveg nyakát – amivel fennáll annak is a veszélye, hogy üvegszilánkok kerülnek a borba ami igazából annyira nincs jótékony hatással az emberi szervezetre. Kivétel, ha megakarod ölni az illetőt akit leitatsz a borodból.
- Tessék – átnyújtom Andrewnak az üveget reménykedve abban, hogy sokkal találékonyabb, mint én és kevésbé ártalmas megoldást is talál a bor felbontására. Összedörzsölöm a kezeimet és figyelem ahogy egy bottal – mi a szar? – próbálja megfosztani a dugótól az üveget – Nem mondod komolyan, hogy azzal a bottal képes vagy … - elhallgatok egyrészt azért, mert Andynek sikerül belenyomnia a parafadugót az üvegbe másrészt meg valami reccsen a távolban, majd gyanús hangok ütik meg a fülemet. A hang irányába fordulok de csak a fák sokaságát látom, már amennyire ebben a sötétben ellát az ember így mivel további kísérteties zaj nem csapja meg a fülem úgy döntök jobb, ha a bornak szentelem a figyelmem. Elvégre egy erdőben vagyunk ahol – meglepetés – ágak, gallyak vannak amik recsegnek és még az is lehet – hahaha – hogy állatok is vannak körülöttünk. Aggodalomra semmi ok, ez természetes. Remélem.
- Bravo, Frothingham – elvigyorodom és az üvegért nyúlok majd egy nagyot kortyolok belőle kissé grimaszolva, amint megízlelem a bor első nyalatra furcsa ízét – Hát..mit mondjak, száraz és vörös. De biztos, hogy drága meg jó, különben nem lenne ilyen íze – átnyújtom a bort Andynek – Biztos vagyok benne, hogy a következő kör már jobban fog esni – bakancsom orrával arrébb rúgok egy kavicsot és elindulok még beljebb.
- Amúgy szerintem csak fel van hypeolva ez az egész erdő – kikerülök egy furcsának tűnő levélhalmot és tovább haladok – Mármint most érted, csak egy erdő. Ha annyira baromi veszélyes lenne biztos valami védővarázslatok húznának köré, hogy a diákok ne tudjanak itt kószálni.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 4 Dec. - 9:55
Kalandozásom a rengeteggel
Csak egy jót mosolyog a lány megjegyzésén, és valahol egyet is tud érteni vele, hiszen nem egyszer tapasztalta már ezt, és ennek ellenkezőjét is. Nem akar a mai este nagy filozofálásokba, és gondolkodásokba kezdeni viszont, így ezt a témát nem is fogja kivesézni nagyon. Az meg, hogy mennyire fogja igaznak tartani a dolgot, miután eléri a holnapi nap, az a jövő nagy kérdése. Mindenesetre, minden vészharangot lenyom, és elhallgattat, hagyja, hogy a lány vezesse bele a mókába. Ezen az estén amúgy is bármi lehetséges, és ilyenkor valóban kellemesebb szórakozni. Az pedig külön öröm számára, hogy nem kell valami idióta hacukába öltöztetnie magát hozzá. Vagyis, öltözik ő, elég rendesen, de mind hétköznapi ruha, amelyek melegek, és kényelmesek. Bár szívesen megnézné azokat, akik talpig puccban próbálják meg ezt. Szerencsére a lány nem forgat ilyesmit a fejében, bármennyire is csinos lenne benne, tudja ő is, hogy mi kell ide. Sok szerencsét maguknak, hisz az elkel.
A hideg fut végig a hátán, de nem tulajdonít neki nagy jelentőséget, még ha többet is hordoz amúgy magában, mint egy átlagos légáramlat. Oda se neki, gondolja ő, hiszen még csak az elején járnak a dolgoknak, és, felhasználva a múlt dolgait, arrébb kormányozza attól a helytől, amit ő már eleve gázosabbnak vél. Megcsóválja csak a fejét az előbbire, de csak alig észrevehetően, hogy a lány ne gondolja többnek, mintsem annak, hogy épp oldalra pillantott csak, nem morgott önmagában. Kicsit összébb húzza a kabátot magán, és el is felejti azt, ami az előbb még kissé, valahol meg is rémisztette őt.
- Ugye? Egész magas a túlélési ráta is. A végén még majd még dicsekedhetünk is, hogy ide kész nyaralás bejönni – nagyzol kicsit, persze csak a móka kedvéért. Nem épp okos dolog ezzel dicsekedni, hisz nem kívánja ő azt magának, hogy bárki, az elsőbb évesek közül ész nélkül rohanjanak az erdőbe, és ott hagyják a fogukat, vagy esetleg más végtagjukat. No meg, az sem kell neki, hogy ez miatt felelősségre legyenek vonva. Elég, ha ők tudnak majd erről, meg páran. Amúgy is, nem ők az elsők, akik ide szöknek be, hogy dolgokat tegyenek. Úgy hírlik, az erdő külső, még biztonságosabb pereme nem egy szerelmes párocska titkát itta be magába.
- Nem mondom, csinálom – ez egészen mugli módi megoldás, illetve logikus, hisz amit nem tudsz kiröppenteni, befele könnyebben tudod nyomni. Szabadult már meg így vajsörös dugótól is, még régebben, otthon, ahol nemigen használhatta a mágiát. A tapasztalat szüli a jó ötleteket. De nincs idő büszkélkedni, ő is hallja azt, amit a lány. A csendben minden apróság többszörösével csap vissza, bizonyára az ő lépteik is, mások számára kész ágyúlövésnek hallatszódnának. Mindenesetre, még egy ideig fülel, mint valami vad, aki kész az vadász elől menekülni. Nem, nincsenek annyira bent, hogy valami rosszabb legyen. Akármi is az, kicsi, és veszélytelen – reméli ő. Arra eszmél, hogy az üveg kikerül a kezéből, és az első kortyok lecsusszannak a lány torkán.
- Na had nézzem én azt – veszi át az üveget, és most ő kortyol. Arcára nem költözik fintor, szereti a bor ezen ízét, mostanság sokszor téved választása erre az italra, ha a faluban van dolga, és meg is teheti. Nem szokása részegre inni magát, de egy-egy pohárka senkinek sem árt. Legalább is, neki eddig nem okozott.
- Kifejezetten finom. Ahogy a címkét ellesem, nem a legdrágább fajta, azonban egynek tökéletes. Az olcsó borok sokkal fanyarabbak, azt még én is ki tudom köpni – nyújtja vissza az italt, és veszi fel a lány tempóját. Miközben hallgatja őt, és bölcsen bólintgat, fülébe jutnak a távoli, alig kivehető hangok is, melyek nemigen szoktak bármi jót jósolni. Fülel, várja a folytatást, de az nem jön. Talán csak képzelte, talán csak valami madár lehetett. Figyelme visszatér a másikhoz, akire nem is figyelt teljesen a zajok miatt, így kissé lassabban reagál, mint szeretné.
- Valamely része igen, valamelyik nem – kezd bele ismét, mikor a reccsenés visszatér, és mintha a földön is moccant volna valami. Nem tudja olyan hanyagul venni, és megtorpan kissé, keze automatikusan afelé a zsebe felé vándorol, ahol jobbik esetben a pálcája pihen, de csak aprót mordul, kezét leereszti, és lépked tovább, ahogy a lány.
- Az erdő külső fele simán bejárható lenne. Ahova a védővarázs kellene, az mélyen van. A teljes sötétben élnek azok, amik jobb, ha csak szóbeszédek maradnak. A burok pedig elég kellemetlen lenne, hisz odabent élnek a kentaurok is, és nem lenne szép tőlünk, hogy megmondjuk, meddig mehetnek. Szóval.. inkább vigyázzunk – nem tudja elfelejteni az előbbit, így éberen figyelve kíséri őt, és átkozódik, amiért annyiban nem szegte meg a dolgot, hogy a pálcáját elrejtette volna valamerre. De csak nem akar a legmélyebbre menni..
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cheyanne Macnair

Cheyanne Macnair

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
yulia rose

»
» Csüt. 8 Dec. - 16:02
Nem egyszer hallgattam már Walden történeteit arról, hogy milyen királyság kiszökni a Rengetegbe éjszaka és különböző állatokat elfogni majd megnézni hogyan reagálnak arra, ha lemetsszük az egyik végtagjukat vagy esetlegesen élve felboncoljuk őket. Nem különösebben izgattak – mármint a boncolás része – azonban eszem ágában sem volt úgy elhagyni a Roxfortot, hogy legalább egyszer – bár ki tudja lehet ez lesz az első és utolsó alkalom is egyben – be nem tenném egy éjszaka kellős közepén a lábam az erdőbe.
- Úgy legyen, Andrew – kisimítok az arcomból egy kósza tincset amit a hirtelen feltámadó bajlósan suttogó szél repített az arcomba közben pedig egy pillanatra megtorpanok mielőtt még beljebb haladnék. Igazából konkrét ötletem nincs, hogy mivel is akarom eltölteni az estét hiszen mégsem gyalogolhatunk az erdőben egész éjszaka – ki tudja mekkora az egész, meg hol lyukadunk ki a végén. Talán napokba fog majd telni mire visszatalálunk bár bízom Andrew memóriájában, habár nő létemre – ezt Walden nagyon sokszor a szememre vetette – egészen jól tájékozódom és jegyzek meg feltűnő részleteket a környezetemből, mint példának okáért most az a korhadt fa aminek a belsejében egy fiatalabb diák simán elférhetne.
Hatalmasra tágult szemekkel figyelem, ahogy Andrew mindenféle varázslat nélkül megszabadítja a boros üvegünket a parafadugótól és jelen pillanatban úgy tekintek fel a nálam egy évvel idősebb srácra, mintha valami istenséget látnék magam előtt. Talán még áldoznék is neki valami galambot vagy szűz lányt, amiért ilyen talpraesetten megoldotta a problémánkat, ami azért meg kell hagyni egészen nagy kaliberű volt. Józan ésszel nem bírnám ki az estét a Rengetegben és szerintem egy óra sétafika után felvetném az ötletet, hogy forduljunk vissza mivel nincs is itt semmi érdekes. Becsiccsentett állapotban azonban sokkal bátrabb és vakmerőbb vagyok, mint az emberek nagy része.
Fanyar grimaszba húzódnak ajkaim ahogy lecsusszan az első korty bor de a kellemes melegségért, ami rögtön utána átjárja a nyelőcsövemet és a gyomromat kárpótol minden fintorságért. Tekintetem le nem veszem Frothigham arcáról és apró mosoly költözik a szám szegletébe ahogy ő mindenféle pofavágás nélkül kóstolja meg a finom nedűt. Ah, igazi férfi ember!
- Nagy szakértő lehetsz – oldalra billentem a fejem és kesztyűs kezem az üvegért nyújtom, hogy nekikezdjek a második körnek, ami ahogy az várható is volt sokkal könnyebben és mindenféle idétlen fintorgás nélkül jut le a gyomromba. Sőt még rögtön utána még egy slukkot húzok belőle mielőtt visszaadnám, fejembe pedig már kellemes zsibbadtságot érzek. Soha nem állítottam, hogy olyan kurva jól bírnám a piálást.
- Tényleg te jártál már beljebb? – lehúzok egy faágat és jófej módon megvárom míg Andy is mögöttem lehajolva kikerüli az ágat, nem hagyom, hogy arcon csapja – pedig egészen vicces lenne, de nem akarok kibaszni vele, mert egészen kedvelem a furcsa stílusával együtt.
- A kentaurok ijesztőek – megborzongok és tovább haladok a vélhetőleg állatok által kitaposott ösvényen míg nem egy újabb kidőlt fa állja az utunkat és úgy döntök, hogy ez a hely egészen tökéletes arra, hogy megpihenjük egy picikét – Mármint tudomásom szerint nem épp a legbarátságosabbak az emberekkel és elvileg öt vagy hat évvel ezelőtt volt egy hollóhátas csaj, aki a barátjával tervezett egy extrém légyottot csak összefutottak pár kentaurral és a csaj elvileg azóta is a Mungóban van és nem szólal meg – lehuppanok a fára és pislogva nézek körbe és valahogy úgy érzem, hogy itt bent sokkal sötétebb van, mint ahogy azt az elején érzékeltem és a csend is sokkal nagyobb.
- Azért van ebben valami szépség is – törökülésbe tornázom maga az újdonsült ülőhelyemen és úgy figyelem a másikat – Mindig is bejöttek az ilyen titokzatos dolgok bár jobban szeretem, ha nem kell azon aggódnom, hogy vajon milyen bestia akarja letépni a fejem – halkan elnevetem magam bár a helyzet egyáltalán sem vicces – Szerintem kereshetnénk valami nagyobb tisztást ahonnan jól be lehet látni az eget, baromi szépek ma a csillagok – igen, most már biztos vagyok benne, hogy minimálisan spicces állapotba kerültem – És egyébként mit tervezel a Roxfort utánra? – elszakítom a tekintetem a csillagos égről és Andyre nézek miközben elkuncsorgom tőle az üveget.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 21 Dec. - 22:09
Kalandozásom a rengeteggel
Ha úgy lesz, ha nem, egyben fognak innen kimenni, az tutibiztos. Ettől senki sem tudja eltántorítani, még egy csapat nagy, szőrös fenevad sem. Na jó, azok igen, ha mondjuk lerágják a lábát, de az ilyen szörnyű dolgokra nem akar most gondolni. Meg máskor sem, inkább maradna a békés dolgoknál. Mint mondjuk ez a kis séta, dátumtól eltekintve, meg úgy minden. Neki nem kell nagydobra verés, mint ami a mai „ünnep” körül is van. Egy átlagos kedd este is ugyanolyan para ez az erdő, mintha itt érvényesek lennének azok a faktorok, amik egy kellemesebb, vagy épp erősebb horror-történet kellékeinek is elmennének. Ennyire persze csak maga az igazgató festi le veszélyesnek a helyzetet minden év elején, de hisz muszáj, mivel a kicsiknek valóban nem való a környék, a nagyobbaknak se mindnek, mivel ide több és kell, mint elbújni az üvegházak mögé, hogy smárolhassanak hosszú percekig. Persze, sokan így is meglelik a helyeket, és a pillanatokat, hogy igen kellemesen érezzék magukat a fák között. Azért reméli, nem fognak egy birkózó gerlepárba sem belefutni, nem kell neki felvilágosítás arról, mint kell egy lánnyal csinálni, hogy az arca kipiruljon, ajkait pedig kettőnél több sóhaj hagyja el. De úgy érzi, nem lesz ezzel ma gond, a faluban viszont annál inkább. Kíváncsi a lakók fejére, akik épp kiteszik a macskát éjjelre, és azt veszik észre, hogy épp fajfenntartanak a hátsó kertjük sötétjében. Na azon biztos rekedtre tudná röhögni magát, pedig neki nem elég egy görbe kisujj a nevetéshez. Kincs lenne az az alkalom.
De visszakanyarodik a baljós hangok felé, pontosabban azok hiányához. A bor immár kellemesen lélegzik, és a bomló avar melletti illatot az ital jellegzetes bukéja keveri meg. Mintha mi sem történt volna az előbb, úgy adja át magát az élvezeteknek, és miután az első kör leszalad, és ismét hozzákerül az üveg, még kellemesebben fogadja magába. Az alkoholtól csak kevésbé érzékeli a hideget, és az ilyenkor csak hasznos. Persze, három korty kevés hozzá, de majd amikor már több levegő lesz az üvegben, mint lőre, más kissé másképp gondolkodik majd erről.
- Áááá, a francokat vagyok az. Ahhoz kicsit többet kell iszogatnom, és jelenleg nincs sok alkalmam rá, sem ingerem. Egyszerű, a faluban kétféle bort lehet kapni. Azt ami iható, meg ami szar. Utóbbit egyszer kóstoltam, de komolyan azzal vallatni lehetne. Csoda, hogy nem mászott ki a kupámból. A másik meg.. nos annál ez ezerszer jobb. Örömmel fogadom, hogy mégsem odalent iszogatunk, mert akkor olyat fintorognék, hogy leátkozna a kocsmáros – húzza el a száját a kellemetlen íz-emlékekre, és egy ismételt korty után adja át az üveget a lánynak, addig pedig, kezeit a zsebébe süllyeszti melegedni. Nem emlékszik, pihen-e kesztyű a táskájában, mert az rémlik neki, hogy megfogta odafent, de hogy a táskába, vagy az ágyra vágta-e.. nem tud rájönni. Na mindegy, meglesz most így is.
- Jártam – hajol le közben, hogy áthaladjon az ág alatt, ami igencsak útban lenne, majd már folytatja is. - Nem egy alkalommal, de egészen bent csak egyszer. Kijjebb még azt mondom para, de oké. Aztán ha átléped azt.. nem tudom, hogy az a melák Hagrid hogy képes szeretni az erdő mélyét. Vagy annyira ostoba, hogy nem képes félni, vagy.. vagy nem tudom. Nekem elég volt az az egy is – csóválja meg a fejét, és inkább foglalkozik azzal, hogy letelepszik a lány mellé, egy még kellemes ülőhelynek nevezhető fatörzsre. A táska mellékerül, újabb kortynyi bor a gyomrába, és már nem is gondol olyan furcsaságokra, amelyet nemrég hallott.
- Velük sosem futottam össze. Azt mondják maguknak való népség. Arról a csajról meg mintha hallottam volna.. Biztos a kentaurok miatt? Ki tudja.. Én se örülnék, ha becsörtetnének az udvaromba, és ott akarnának kufircolni, de határozottabban kedvesebb lennék, és nem kerülne miatt a Mungóba – vonja meg végül a vállát, és kiropogtatva az, lábait nyújtja kifele, hogy még jobban élvezhesse a kényelmet. Egy kicsit későn kapcsolva rángatja elő az egyik pokrócot, és lengeti meg a lány előtt.
- Kell? – nem érzi egyelőre a hideget, jól beöltözött, annyi szent, és az éjszaka sem olyan zimankós még, hogy ne lehessen bírni. Aztán a lány szavaira koncentrálva sem a hőmérséklet a fontos, felnéz a foltokra, ahol még látni az eget.
- Itt élvezheted a szépet, nem harap meg senki. És kb tudom azt is, merre lehet olyan tisztás, ahol szintén nem jár semmi. Tudomásom szerint, lehet, amikor én jártam ott, szabadnapos volt – ejt meg egy vigyort, mintha ez amolyan ijesztgetős poén akarna lenni, majd ismét iszik, és ismét átadja az üveget a másiknak. A kérdésre elgondolkodva réved a sötétségbe, a fák sziluettjét keresve. Vannak tervei, de sok, és kusza, vagy épp lehetetlen. Meg sok függ attól is, mik lesznek a jövőben.
- Régen, akik kijárták az iskolát, elmentek világot látni. Egyelőre ez az, ami érdekel. Apámnak persze a „családi vállalkozás” a szent, én viszont azt még nem akarom. Szóval szerintem utazni fogok. Na és neked?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Krónikás

Krónikás

C’est la vie
Mesélõ
Ki mozgatja a szálakat
▽ Reagok :
10

»
» Hétf. 26 Dec. - 2:10
Ha beljebb is mennek, egyre nyugtalanítóbb a helyzet. Patadobogás hangzik fel először, aztán egy gyors futás zaja, végül farkasüvöltés. Először nyugtalanító lehet a helyzet, végül elmúlik a nyugtalanító dolog. Egy darabig csend honol az erdőben. A patadobogás azonban ismét felerősödik, a két fiatalt ez megállásra kényszeríti. A faágak közül egy egészen fiatal kentaur sziluettje bontakozik ki. Oldalán még nem lóg számszeríj. Hosszú, szőke fürtjei csillogóan omlanak vállára. Arckifejezése árulkodik arról, hogy meglepettsége ennél nagyobb alig lehetne. Közelebb lépdel az üldögélő diákokhoz, ám épphogy csak annyira, hogy ne zavarja őket túlságosan.
- Csikók! Itt, az erdőben. - vakarja meg az állát. - A csillagok már szóltak érkezésetekről. De nem a legalkalmasabb időben léptetek az erdő mélyebbik szegletébe. - a fiatal patás nem úgy beszél, ahogy az idősebb társai. Ajkaiban bujkáló mosoly árulkodik arról, hogy örül az emberek jelenlétének. - Most nem a legbiztonságosabb menedéket nyújtják a fák a kellemes időtöltéshez. -
Andrew és Cheyanne közelebb mehet a patáshoz, ha akar, nem fogja bántani őket. Ha a két diák nem tesz lépéseket a kentaur felé, ő lépked egy picit közelebb, de egyelőre még mindig távolról figyeli őket.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Cheyanne Macnair

Cheyanne Macnair

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
yulia rose

»
» Kedd 17 Jan. - 13:36
Kellemesen bódult állapotomban az erdő már kevésbé tűnik veszélyesnek, mint a bor kinyitása előtt. Mozdulataim egy picikét sutábbak, mint amikor elindultunk de még nem nevezném magam részegnek, inkább csak kellemesen spiccesnek, az a szint amikor még tudatában van az ember annak, amit csinál csak sokkal jobban élvezi azt. Remélem,hogy Andrew még nem vette észre és mielőtt rájönne arra, hogy bizony én már megéreztem a borunk jótékony hatását, nos azelőtt jó lenne ha ő is eljutna arra a szintre, amin most én vagyok. Nem kívánom beégetni magam egy hetedéves hollóhátas srác előtt, akit én rángattam bele ebbe az egészbe.
Hallgatom Andrew hangjának kellemes baritonját míg arrébb húzogatom az ágakat, hogy képesek legyünk haladni az erdő mélye felé. Azonban meg kell mondanom, nem leszek különösebben motiváltabb ahogy a mondandója vége felé ér. Elég volt az az egy is beljebb? Egyáltalán honnan számít beljebbnek? Vajon mennyire vagyunk közel ahhoz? Hagrid miért nem járőrözik ilyenkor? Igazán ránk találhatna, hogy közölje mekkora hülyék vagyunk amiért pont a mai estén döntöttünk úgy, hogy sétálunk egyet az erdőben. Aztán szépen pislognék párat rá annak reményében, hogy büntetőmunka és a házvezető előtti megszégyenítés nélkül megússzuk az egészet – nagyobb biztonságban érezném magam a félóriás mellett.
- Nos, ha én is akkorra lennék, mint Hagrid valószínűleg kevésbé félnék – vállat vonok – Talán a bátorság a magasságoddal együtt nő vagy az ostobaság az? De az is lehet, hogy az agyad mérete és a magasságod fordítottan arányos – mi a faszt hordok itt össze? Elhallgatok inkább és összevont szemöldökkel tanulmányozom a farönköt, mintha egy kanapét szemrevételeznék, hogy megéri-e pénzt költeni rá. Megéri, leülök.
- Háát … - még mindig elgondolkozott fejet vágok – a szóbeszédek alapján kentaurok voltak, bár tudod mennyi az igazságalapja annak, ami szájról szájra terjed a kastélyban.De jó tudni, hogy te nem küldenéd a Mungóba azt aki az udvarod választja egy légyott helyszínének – elvigyorodok és nyújtózok egy nagyot miközben figyelem ahogy Andrew is helyet foglal mellettem.
- Ó, köszi – átveszem a pokrócot és magam köré csavarom mielőtt visszaülnék és a tekintetemmel a csillagokat tanulmányoznám. Ma valahogy sokkal szebb, mint amikor a Csillagvizsgálóból figyeltük az eget Doris-szal – Ez esetben viszont akkor még maradnék itt – elvigyorodok és előveszem a borocskát de még nem iszok belőle csak figyelmesen hallgatom Andrew terveit a jövőt illetően.
- Hm, ez nem is olyan rossz ötlet – bólintok egyet – Nekem sincsenek még különösebb terveim. A tárgyakat is egyformán szeretem, de nem tudok kiemelni egyet sem amivel később is kedvem lenne foglalkozni – elgondolkozva forgatom a borosüveget az ujjaim között – Bár van egy olyan sejtésem, hogy a szüleim inkább azt szeretnék ha férjhez mennék és engedelmesen követném az uram parancsait meg hasonlók – elhúzom a számat, itt az ideje egy korty bornak – Mondjuk .. - kezdeném, de képtelen vagyok befejezni a mondandómat mivel abban a pillanatban ahogy megcsapja a fülemet a farkasüvöltés majd a közeledő léptek zaja, a mondandóm további része egy minutum alatt eltűnik az agyamból és rögtön a zsebemet tapogatom, hátha időközben valahogy odavarázsolódott a pálcám. Hiába. Ösztönösen húzódok közelebb Andrewhoz, biztos vagyok benne, hogy ő még pálca nélkül is hatékonyabb lenne egy csatában, mint én – legalábbis abból kiindulva, hogy minden baszakodás nélkül képes volt kibontani egy üveg bort egy faággal.
Nagyon közelről hallom ágak reccsenését és automatikusan odakapom a fejem. Szemeim tágra nyílnak a borosüveg félúton megáll a szám felé ahogy realizálom, hogy a fák közül kilépő lény egy kentaur. Az agyamban kutatok valami információk után, amit órán tanultunk a kentaurokról de hiába is keresem, hogy pontosan miképp kellene viselkedni velük az agyam mintha leblokkolt volna.
- Csikók? - ennyit bírok csak kinyögni, miután visszatérek az átmeneti sokkból lerakom a bort, ügyelve arra, hogy fel ne boruljon és felpillantok az égre – honnan a francból tudta ez, hogy jövünk? Meg mi az, hogy csikók? Talán időközben patákat meg farkat növesztettem? Sok mindennek hívtak, de a csikó még sosem szerepelt köztük.
- Igazából nem szándékoztunk amúgy sem sokáig maradni – igyekszem halál nyugodtnak tűnni és legyintek is egyet, de a hangom illetve a kezem is remegni kezd és csak még inkább növekszik a gombóc a torkomban, ahogy közeledik a lény. Kétségbeesetten pillantok Andrewra, remélve, hogy megint találékonyabb lesz, mint én. Szent szar, mibe keveredtünk?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

frothingham & macnair

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Andrew Frothingham
» Andrew Frothingham
» Macnair lak - RT
» edwards vs macnair
» Cheyanne Macnair

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-