Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Mr. Haven & Prof. Farnese EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 43 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Mr. Haven & Prof. Farnese



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Reyna Farnese

Reyna Farnese

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Bianca Balti

»
» Hétf. 16 Jan. - 22:39


"Gyöngéd források az állatok.
Aki szereti őket boldog.
Akiket szeretnek boldogok.
Természetűzte, gyönyörű, szegény kis koboldok."


Darius Haven, ahogy a családneve is mutatja, jó gyerek volt. Az óráimon legalábbis mindenképpen az volt. Az már más tál tészta, hogy nem sok érdeklődést mutatott a tárgy iránt, sőt el-elbóbiskoló kútfeje arról is árulkodott, hogy sokszor igenis unta ezen csodás lényekről szóló áradozásaimat. Igyekeztem én mindig izgalmasan előadni az anyagot, de hát mindennek akkor van sava-borsa, ha az ember a saját bőrén tapasztalja meg azt, hogy mikre képesek a körülöttünk élő szelíd lények és a bestiák.
Jó humorral áldotta meg Merlin a fiút és a szemében is értelem csillogott (a dolgozataival éles ellentétben állva), ezért felajánlottam neki, hogy szabadidőnkben korrepetálom. Bölcsen el is fogadta és most tessék, itt állok ár várva a Sötét Rengeteg szélén, hátamon a gondosan összekészített csomagommal, kezemben pedig a védelmünket szolgáló varázspálcámmal.
A Roxfort csak nem rég vált az ideiglenes otthonommá, nem mondhatnám, hogy kiismertem már. Sokat olvastam az erdő rejtette legendás lényekről, de ezidáig még nem volt alkalmam szemügyre is venni őket. Márpedig az, aki fél életét a vadonban töltötte a bestiák között, nem tud meglenni egy kis "felderítő" séta nélkül. Egyedül azonban nem jó és nem is tanácsos kóborolni, még akkor is, ha a másik illető valymi keveset ért az állatokhoz. Talán valahol tudat alatt ezért is ajánlgattam oly bőszen a korrepetálást.
- Gyerünk, Haven, szedje a lábát. Vagy azt akarja, hogy ránk esteledjen bent a rengetegben? – kiáltok a közeledő fiú felé kedvesen. Úgy beszéltük meg, hogy ebéd után találkozunk a fúriafűz közelében és innen indulunk útnak. Vagyis ő csak annyit tudott, hogy itt találkozunk és hogy szüksége lesz a pálcájára. Diáknak tilos volt a rengetegbe mennie és nem tudtam, mit szól majd hozzá, de én mégis professzor vagyok, akkor is ha még csak tanársegéd, ehhez pedig kell lennie annyi szakértelemnek, hogy biztonságba legyen mellettem. És ha mégsem, hát itt van a hátizsákomban a láthatatlanná tévő köpenyem, el tudom bújtatni alatta.
- Felkészült? Ma különleges magánórát tartok magának! Megyünk és keresünk szemléltető alanyokat… Úgy hallottam sok olyan dolgot rejt ez az erdő, amit érdemes szemügyre vennünk! – mondtam a fiúra nézve végtelenül lelkesen. Reménykedtem benne, hogy díjazza az ötletet és lesz elég merész ahhoz, hogy belevágjon ebbe a kis kiruccanásba.


A hozzászólást Reyna Farnese összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 15 Jún. - 22:33-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 12 Jún. - 23:22




Darius & Prof. Farnese
Success is no accident. It is hard work, perseverance, learning, studying, sacrifice and most of all, love of what you are doing or learning to do.

Tudom, hogy illene jól tanulnom. Legidősebb gyerekként nekem kell példát mutatnom a testvéreimnek, és ha ebből a szempontból vizsgáljuk meg az eddigi karrierem a Roxfortban, nem futottam olyan nagyot, mint az elvárható lenne. Persze, a gyakorlati tantárgyakban jó vagyok, de amihez kicsivel több elmélet kell, mint a nulla, már nem igazán jeleskedem. Egyszerűen csak nincs kedvem leülni és beseggelni a rengeteg oldalnyi tananyagot, amire a késöbbiekben semmi szükségem sem lesz. Valakit biztos érdekelnek az ilyen hülyeségek, mint gyógynövénytan, vagy a rúnák, de engem inkább a terepgyakorlatok vonzanak.
Ezért is örültem annak, hogy Farnese professzornő egy hasonló módszerrel szeretne megmenti a bukás elől. Nem, mintha ódzkodnék a legendás lényektől, csupán nem akarom fejből tudni, melyiknek mit lehet kaja gyanánt adni, vagy éppen melyiket hol és mikor fedezték fel először. Nem evvel szeretnék elsősorban foglalkozni, tehát nincs értelme evvel különösképpen foglalkoznom. Sose árt, hogy tudom, miként kerülhetem el, hogy megöljenek, ha netán összefutnék eggyel, de erre elég kevés esélyt látok.

Ha a húgaim kérdezik, persze, tök egyértelmű, hogy muszáj tanulniuk, tökéletes jegyeket szerezniük, meg ilyesmi. Főleg, ha már nekem nem megy olyan fényesen, ahogyan azt elvárnák tőlünk az ősök. A legjobbat szeretném nekik, nem azt, hogy bukdácsoljanak több tárgyból is, aztán a professzoraink jóindulatára legyenek bízva, mint most én. Az egyetlen szerencsém, hogy Farnese professzornő hajlandó kihúzni a gödörből, amelybe magamat taszítottam, amellett, hogy seggbebillent, persze. Nem egyszer hallottam az oktatóinktól, hogy többre lennék képes. Na, majd most megmutatom!

Izgatottan közelítem meg a találkánk helyszínét. Fofalmam sincs, mire készül a tanárnő, hiszen a szomorú fűz mellett egy szál pálcával még sosem próbáltak korrepetálni. Reméltem, hogy valami izgalmas dologban lesz részem, mondjuk egy bébisárkányt nyom a kezembe, vagy elrepülünk messzire valamilyen repülő lényen, azon az izén, amit tanultunk tavaly... Rámfér ez a kiokosítás.
A tanárnő kiáltására egy hatalmas mosoly ül az arcomra, és futólépésre váltok, hogy minél előbb szembe állhassak vele. Csak nem azt mondta, hogy a Rengetegben?...
- Jó napot professzornő!
- köszönök neki pihegve, arcomon bárgyú mosoly,
úgy hallgatom, mit mond.
- Szóval a tanárnő most szabályt akar szegni? Nem szép dolog...
- kérdezem, de mindvégig vidáman nézek rá. - Tudja Ön is, hog én akármikor belevágok egy kis szabályellenes túrába! - felelem izgatottan. Szóval tulajdonképpen mégis csak legendás lényeket mutat nekem, de nem is akárhol... Alig férek a bőrömbe, és erről a levakarhatatlan mosolyom is tanúskodik.
code by Chocolate cookie

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Reyna Farnese

Reyna Farnese

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Bianca Balti

»
» Csüt. 15 Jún. - 22:30


"Gyöngéd források az állatok.
Aki szereti őket boldog.
Akiket szeretnek boldogok.
Természetűzte, gyönyörű, szegény kis koboldok."

Ahogy elnéztem a fiú közeledő alakját, hirtelen elkapott az az érzés, ami igen ritkán szokta hatalmába keríteni a szívemet. Egy pillanatra visszavágytam én is a régi iskolámba, a Pireneusok hegyóriásainak erődjében lévő, szökőkutakkal és virágligetekkel díszített kastélyába. Sokszor nem éreztem magam odavalónak, de kétség sem fér hozzá, hogy a varázsigéken kívüli női sikket is a Beauxbatons tanította meg nekem. Rövid idejű ittlétem alatt azonban az tapasztaltam, hogy a Roxfort hangulata és üzenete sokkalta barátságosabb, ha fogalmazhatok így. Én biztosan jobban éreztem volna magam ezek között a falak között, és reméltem Darius is átérzi azt, milyen szerencsés, hogy itt tanulhat.
- Szabályt szegni? – nevettem fel a fiú lelkesedesésén, ahogy azt hitte megint csíntalankodhat. Talán adnom kéne rá egy esélyt, hogy kibontakozzon. – Jaj, kedvesem, most vagy megspórolta megismerni az iskola szabályzatát vagy engem néz olyan fiatalnak, hogy diáknak is elmennék. Mivel csupán jót feltételezek magáról és a fiatalítás hízelgőbb rám nézve, az utóbbit veszem igaznak. – mosolyogtam huncutul és közben intettem a karommal, hogy indulhatunk. Nem siettem túlságosan, nehogy lemaradjon, mert bár tanárral szabad volt egy diáknak a fák közt baragolni, ha valami baja esik, az az állásomba is kerülhet. És hát be kell vallanom magamnak, egyre jobban tetszik a gondolat, hogy professzor lehetek, annak ellenére, hogy sosem gondolkodtam ilyesfajta állás betöltésén.
- Mondja csak, Mr. Haven. Van esetleg valamilyen fóbiája? Nem rémisztik a pókok, kígyók, a sötétség, a magasság vagy esetleg a bezártság? – kérdeztem, miközben eltoltam néhány faágat az utunkból. Alapból nem az ösvényen indultam el, mert ha a rengeteg igazi arcát akarjuk látni, mélyebbre kell merészkednünk. Ehhez viszont tudnom kellett egy-néhány dolgot kis diákomról.
- Volt már valamilyen negatív incidense bestiákkal, vagy van-e olyan lény, amitől mindig is tartott? Tudja, csak azért kérdezem, mert ha igen, hát azt sürgősen ki kell gyógyítsuk magából. – egyelőre nem tudtam, ezzekkel a kérdésekkel megijesztem-e őt, vagy inkább felcsigázom az érdeklődését. Mindenesetre, ha az előbbi is lett volna igaz a fiúra, már nem igazán volt visszaút, hiszen bármerre tekintettünk, csupán a csendesen lüktető erdő sötét mozdulatlansága tárult a szemünk elé. És én már éreztem, hogy ködfátyol leple mögül valami figyel minket...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 19 Jún. - 22:52




Darius & Prof. Farnese
Success is no accident. It is hard work, perseverance, learning, studying, sacrifice and most of all, love of what you are doing or learning to do.

Kicsit izgatott vagyok, hogy őszinte legyek. Valahogy sejtettem, ez a korrepetálás az ínyemre való lesz, de a Tiltott Rengeteg egyenesen király! Valószínűleg nem aludnám át nyálcsorgatva a tanórákat ha hasonlóan ilyen jó kirándulásokból állnának. Nem feltételezném, hogy egy darabka papír helyettesítené a tapasztalatot. Végül is, mire tanulunk, a vizsgákra vagy a való életre? Farnese professzor megragadta a lényeget, úgy érzem, és az utóbbira tette le a voksát. Ami, természetesen, egyáltalán nincs ellenemre, sőt!
Csak bugyután vigyorogva bólintok, mikor Farnese professzor előtt nyilvánvalóvá válik, hogy soha a kezembe se fogtam a szabályzatot, elolvasni meg soha nem volt érkezésem. Meg ingerenciám. Maradjunk annyiban, hogy amúgy is ki-be járkáltam a Rengetegbe, tanár ide tanár oda. Erről persze nagyon senkinek nem kell tudnia, főleg aki ezért kegyetlen büntetőmunkára foghat az év végéig. Megborzongok a gondolatra is. Még van fél évem hátra,
amit, ahelyett, hogy a többiekkel lógnék, megkínozva tölthetném egy émelyítően édes vagy éppen fűszeres szagokkal megtelt teremben, papírokat írógatva alá. Hát, kösz nem.
Ma nem ez várt rám, hiszen úgy tűnik tanárral be szabad mennem oda. Mondjuk, nem vagyok benne biztos, hogy nem tudnék ígyse akkora hülyeséget csinálni, hogy valami bestia felkapjon és elcipeljen a hátán, de majd farnese professzor visszaszerez engem. Az állása múlik rajta.
- Eddig nem tudok róla, hogy lenne... Bár egy macskánál nagyobb méretű póktól mindenképpen a gatyámba csinálnék.
- mondom nevetve, de gyorsan észbe kapok. - Akarom mondani... Megijednék. - köhintek egyet. Szerencsésnek mondhatom magam, mert valóban nincsenek irracionális félelmeim, a mugli értelemben biztosan nem.  Aztán persze a varázslóvilág rengeteg olyan lényt rejt, aminek a puszta neve fenyegetően hangzik, és még azt se tudom micsoda lényt takar eme megszólítás, már eldöntöm, vele sem szeretnék összefutni.
- Igen, akartam is kérdezni, hogy ez a kis faggatózás valami gyógykezeléshez tartozik-e, mert nagyon úgy hangzott.
- mondom, de azért elgondolkodom. Az eddigi Rengetegben töltött időm alatt nagyon nem volt semmi olyan találkozás, aminek én  húztam volna a rövidebb végét, bár találtunk már megszáradt kentaur lábnyomokat
- Nem hiszem egyébként. Nem emlékszem semmire. De például egy baziliszkusszal nem futnék össze szívesen. - Azt se tudom hol élnek, de itt minden megtelepdik, biztos itt kanyargózik valahol. Blöe. - Meg van az a nagy ormányos valami, például remélem abban sem botlunk. - teszem még hozzá.
code by Chocolate cookie

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Reyna Farnese

Reyna Farnese

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Bianca Balti

»
» Csüt. 29 Jún. - 19:54


"Gyöngéd források az állatok.
Aki szereti őket boldog.
Akiket szeretnek boldogok.
Természetűzte, gyönyörű, szegény kis koboldok."

Mindig is imádtam az erdőkben bóklászni. Arisztokraták sarja voltam, aki Róma szívében született, öröklött csillogás és reneszánsz gazdagság közepette, aztán aranymíves antik bútorok és extravagáns kelmék között nőttem fel a pireneusi kastélyban... és lám, annyi csecsebecsével körülvéve, mégis az erdő tudta visszatükrözni lelkem valós világát. Mert ez az ősi csend nem sokat megélt, mégis halott tárgyak csendje volt.
- Mr. Haven! Hallja mit mesél nekünk az erdő? – kérdeztem titokzatosan. Tudtam, hogy félre fogja érteni a kérdést, s tán ezek után nem néz teljesen épelméjűnek, de azt akartam, hogy ezzel is felkeltsem a figyelmét. Mert ahhoz, hogy megértsük, ami körülöttünk zajlik, s ezzel túléljük a vadon sokszor kegyetlen leckéit, figyelnünk kell rá nemcsak a szemünkkel, hanem a teljes valónkkal is. Ha ma mást nem is sikerül a fejébe gyömöszölnöm ennek a gyereknek, legalább erre az egyre hadd’ tanítsam meg.
- Ezt örömmel hallom! – mosolyogtam bátorítóan. Jól gondoltam, hogy ez a fiú nem besz@ri fajta. Ha olyan lenne, el sem indultam volna vele. Semmi értelme nem lett volna, hogy mindvégig csak nyugtatgassam, ezt is túléljük valahogy. – Jobb is félni az akromantuláktól, baziliszkuszoktól és egyéb veszélyes bestiáktól. Én a legtöbb elhomályosultan ítélkező  magizoológussal ellentétben azt vallom, hogy ezek a lények tényleg veszélyesek... mondjuk nem úgy, ahogy azt a Minisztérium előadja. Ha minden lényt a maga helyén kezelünk és nem kompromittálunk, semmi baj nem érhet minket. Csak az ember képes arra, hogy akaratból sebesítsen és öljön. Egy bestia ezt nem akarja, de gondolkodás nélkül megteszi, ha kell! – egészen belejöttem a magyarázatba, de az érzés, hogy valaki vagy valami figyel minket, egyre jobban csiklandozott a gerincem mentén, ezért lennebb halkítottam a hangomat.
Amikor egy olyan részre értünk, ahol egy-egy fénysugár sikeresen átverekedte magát a fenyves dús lombkoronáján, megálltam. Lassan, összeszűkűlt szemekkel néztem körül és minden újonnan megszerzett információt beépítettem gondolati térképembe.
- Nos, Mr. Haven. Első lecke! Jól nézzen körül, fedezze fel a rejtett jeleket és mondja meg, milyen lények földjén állunk éppen? – tettem hátam mögé két kezemet, s ahogy egy ezredes parancsot oszt egy kadétnek, úgy vártam én is, hogy diákom teljesítse a rá rótt feladatot. Nem mondhatni, hogy a legkönnyebbel kezdtem, de lévén, hogy tél van és hótakaró fedi az avart, minden sokkal jobban észrevehető. Kíváncsi voltam, igazából mennyit tud ez a gyerek, mert az, hogy a dolgozataiban leleményesnek bár, de érdektelennek bizonyult, aligha jelent mást, mint hogy nem éppen az LLG a kedvenc tárgya. Nem is baj az, nem kell mindenkinek tudnia, hogy a doxiknak hány liter vérük van, vagy a graphornok szíve miért nagyobb az agyuknál... de azért azt bárkitől elvárhatja az ember, hogy legalább felismerje ezeket a lényeket és tudja, melyiket hogyan lehet kezelni/túlélni.
Darius - előbbi sunyításából ítélve - nem most először fordulhatott meg a Rengeteg masszív fáinak koronája alatt. Munkámból adódóan jól olvasok a jelekből, így nem volt nehéz észrevenni, hogy elhallgat ezt-azt előlem. Én is ezt tettem volna a helyében. Sőt, abban sem voltam biztos, hogy nem ismeri úgy az erdőnek egy részét, ahogy a tenyerét szokta az ember, ezért is tértem le már mindjárt az elején az ösvényről. Hátha errefele nem járt még és nem az emlékei, hanem ténylegesen a jelek olvasása miatt tudja behatárolni jelenlegi helyzetünket.
Míg ő nyomok után kutakodott, én tekintetemet egy sötét foltra emeltem és elmosolyodtam jelezvén, hogy tisztában vagyok a lény kémlelő jelenlétével, s nem szándékszom háborgatni mindaddig, amíg magától úgy nem dönt, felfedi magát előttünk.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Mr. Haven & Prof. Farnese

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Darius Haven & Oliver Moore
» haven’t had a dream in a long time
» Max & Rog - Hello prof!
» Calix Prof. & Evangelina
» Davies prof. & Fletcher

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-