Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Narcissa & Lucius; könyvtár EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 29 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Narcissa & Lucius; könyvtár



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 23 Okt. - 20:34
Narcissa & Lucius; könyvtár Tumblr_nf92kiJqwf1szxfwno5_400_www.kepfeltoltes.hu_
'I just want to undress her, see if she has wings.'
Az alsóbb évesek cikázásától hangos a folyosó a takarodó előtti órákban. Kuncognak. Viháncolnak. Hencegnek. Nyafognak. Örömködnek. Dacolnak a közeledő határidővel. Futkározó neszek zavarják a fülemet, mielőtt befordulok a könyvtárhoz vezető folyosóra, de elhalnak, amint megpillantanak. Visszább vesznek a sebességükből. Jócskán. A szó is beléjük fagy a legutóbbi eset óta. S az nem ma volt. Főleg hugrabugosok csürhéje gyűlt össze. Elsők a selejtesek listáján; kik már sehova se jók. Igazán lángra gyúlhatna a hálóban lévő faliszőnyegük, míg az igazak álmát alusszák. Nem lassítok a lépteimen. Határozottan haladok előre, akad fontosabb dolgom is most annál, hogy megálljak rendre utasítani őket. A fal mellé sorakoznak, síri csendben várják ki, míg elmegyek és még utána is pár percig csendben gubbasztanak kis híján. A sarkon túl nem dehoppanálok. Sőt, meg is állhatok. Sose tudnak egynél tovább gondolkodni. Rémesen visszamaradottak.
Kerestem. A klubhelyiség közelében nem találtam. A barátosnői össze-visszacsicseregtek, hol ezt, hol azt szajkózva, egymásnak teljes mértékben ellent állítva; nekem semmi hasznot nem hozva. Az egyikőjük által elkottyantott 'holnapi számonkérés' adott tippet a lehetséges fellelhetőségéről. Okos lány, hogy valóban tanul vagy csak töpreng, libamentes övezetre vágyott egyelőre rejtély. Előbbi ideálisabb volna. Suttognak. Egyre többet, bár koránt sem olyan sokat róla, mint a húgáról. Családjaink látszólag szoros kapcsolatot ápolnak egymással. Éppúgy, mint az aranyvérűek közt megszokott egy délutáni tea mellett csevegve. A közös cél azonban ezt szorosabbra fűzi. Akarjuk vagy sem. Az elvárások nagyobbak nálunk. A kötelezettségeink kimondatlanul sorakoznak a hosszú listában. Erre kell többek közt emlékeztetnem. Oldalt kell választania, nem tartózkodhat. Bella rég megtette, Meda.. Is. Senkinek sem hiányzik, hogy ismét elkallódjon egy Black. Atyám figyelmeztetett róla. Odadobta elém az ukázt. Kamatoztassam a régi ismeretséget, a Malfoy-hagyaték által a génjeimben.

Csendtől terhes a levegő. Szinte vágni lehet a könyvlabirintusban. Csak a kint csörgő láncok szűrődnek be, ahogy a Báró elhalad az ajtó előtt, miközben Helénát keresi. Nem tudta, hogy halkan kell megközelíteni a hölgyeket? Az oldalsó folyosókkal próbálkozom először. A táncoló lángnyelvek fényét keresve próbálom megtalálni Cissy-t. A pálcámat az övembe csúsztatom. Nincs rá szükségem most. A pulóver ujját feljebb gyűröm az alkaromon, miközben a székeket ellenőrzöm melyiken ki ül. A szám grimaszba fordul kis híján, amikor az egyiken egy újabb hugrabugost látok a nála lévő kötettel szerencsétlenkedni. Kirántanám a szék lábát, ha nem most tettem volna el a büszke szilfát. A gondolataimat erről a következő sornál helyet foglaló lány tereli el. Szép kis könyvtorony mellett lapozgatja az aktuális bőrborításút.
Ügyelek, hogy gördülékeny maradjak, ne csapjak neszt, ahogy mögé sétálok. Talán egy csököttebb, általam észre sem vett mosolyszerűség odaeszi magát a szám szegletébe. Talán. A szék támlájára helyezem a kezeimet, ha nem figyelt fel rám idő előtt. Művészetről vagy valóban tananyaggal kapcsolatos sorokat olvas, nem foglalkoztat különösebben, csak hogy zavarba hozzam, amiért elmerült a betűhalomban. Előre hajolok. Egészen a füle mellé, hogy finoman belefújjak a nyakába. Libabőrt lopjak a bőrére, de ki ne ugrasszam belőle a hirtelen felbukkanásommal.
- Mit olvasol? - félrehúzom a haját. A füle mögé tűröm, hogy jobban lássam. Nincsenek már sokan. Alig akad elvétve egy-egy lélek, aki netán hallhatná a halkabb hangvételem vagy látná a szemérmetlen mozdulatot. Nem tehetek róla, kedvemre való az a pír az orcán.
to Cissy, with love. ♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 25 Okt. - 17:29
Lucius, és Cissa.
Is something so special to all of us.

Csak egy nyugodt helyet szerettem volna magamnak, ahol a csend uralkodik, és, ahol nem botlok bele minden áldott másodpercben egy diáktársamba. Ahol egyedül lehetek, és, ahol elterelhetem a gondolataimat a régi könyvek lapjainak illatával. Tanulnom kellene, és a holnapi napra ígért számmisztika dolgozat minden bizonnyal a lehető legjobb kifogásnak tűnik ahhoz, hogy ne a családom, főként a testvéreim körül forogjanak a gondolataim, inkább a tananyagon.
A könyvtár tűnt ideálisnak. A délutáni, immár esti órákban alig látni benne diákokat, csak pár kék szegélyes talárt öltött fiatalt látni az asztaloknál a könyvek felé görnyedni, illetve a polcok tartalmában kutatni, mint tettem én, órákkal ezelőtt.

Már a második könyv háromnegyedénél járok, elmélyülve olvasom, szinte habzsolom a sorait. Mindig is szorgalmas voltam, a maximalizmusom pedig olyan határokat öltött, hogy még az apró, száraz részleteket is élveztem, ellenben a társaimmal, akiknek a fele előszeretettel hagyta ki a tanórákat. Most mégis, eleinte kényszeríteni kellett magam, hogy a néhol már megsárgult lapok tartalmára összpontosítsak, az elmém ugyanis szinte teljesen máshol akart járni.
Kicsit össze vagyok zavarodva. Vagy inkább nagyon is. Bella titkának megismerése óta érzem, hogy közeledik a változás, a szele pedig minden bizonnyal engem is megérint. Csak sejtem, mit is vár el a családom tőlem, de eddig, naivan azt hittem, hogy elég lesz az arany középúton megállnom. Semlegesnek vallom magam, nem vonz sem az egyik, sem a másik oldal, és őszintén, a hasznomat sem látom semelyikben sem. Nem így a testvéreim. Mindketten választottak, noha még úgy tűnik, Meda habozik, valójában én teszem ezt. Még soha sem voltam ilyen bizonytalan, semmiben sem.
Sikerrel jártam. A mondatok szépen, lassan elnyelték a lényem, és immár fel sem pillantva belőlük, hagyom, hogy teljesen elvonják a figyelmemet.

A leheletét érzem meg először, végigszántja a nyakam finom bőrét. Beleborzongok, mégis kellemes érzéssel tölt el. Kérdésére, és az azzal egyidejű érintésére önszántamon kívül az uralma alá von a gyengeség, jeleként az arcom pirospozsgássá válik, még a légzésemet is elfojtom. - Csak.. számmisztikát. A dolgozatra. Holnapra. - hadarom, még enyhén oldalra fordítom a fejemet, de nem tekintek fel rá, nem akarok elveszni a jégkék íriszeiben. Csak másodpercekkel később, de akkor már.. Már késő. Elfelejtkezem a könyvről, és minden egyébről. Igen, azt hiszem mégis vagyok nagyon bizonytalan, másban is.
Csak nagy nehézséggel karöltve nyögöm ki, halkan, félve, hogyha megemelem a hangomat, a csenddel együtt ő is eltűnik. - Mit keresel itt?

I love you ©️

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 25 Okt. - 20:11
Narcissa & Lucius; könyvtár Tumblr_nf92kiJqwf1szxfwno5_400_www.kepfeltoltes.hu_
'I just want to undress her, see if she has wings.'
Az összerezzenésére akaratlanul somolyodom el és egy szekundumnyi időre sunyi pillantással lesek végig rajta. Az oldalán, amit ilyen közelségből láthatok belőle. Nem mozdítom el egyelőre a fejemet. Nem moccanok el mellőle, hogy túl hamar szabaduljon tőlem. Egy csipetnyi szórakozás úgy vélem kijár és kétlem, hogy szenvedő mártírként élné meg. Ékes jeleül szolgál ennek a pőre bőrön nyíló rózsa.
Ujjaimmal a szék háttámláján dobolok az utolsó szám helyre parancsolása után. Feszült frusztrációban, figyelemben dúskálunk anélkül is a magunk módján. A hadarás erre utal. A lesütött szemek szintén. Csendesen szuggerálom. Ha úgy vesszük noszogatom, hogy kússzon el a tudatáig a már-már szoborszerű mozdulatlanságom útján: a röpke válaszadással nem érem be.
- Hogy haladsz vele? - a feltett kérdés igazán mellékesnek nevezhető. Nem kell találgatni hozzá, hogy nem efelől jöttem érdeklődni. Nem emiatt töltöm itt az időmet ahelyett, hogy más elfoglaltsággal kötném le. Egyedül arra várok, hogy felém fordítsa az arcát a két kék érmével együtt. Ne csak a földet sepergesse velük. Az nem lenne méltó. Sem illő. Éppen ezért, mikor megkapom a jussomat felegyenesedem, hogy derekammal az asztalnak támaszkodhassak, amin a polcról levett kötetei sorakoznak. Az egyik szórakozottnak hatóan elmarom. Nem azt, amit ide sompolygásom idején olvasott. Egy csukott darabot, de nem nyitom ki. Hiába a kíváncsiskodó szándék. Csak a kezembe veszem, semmi több.
- Tudod.. ez egy szabad bejárású könyvtár. - komoly komolytalanságom éle érezhetően ott van a szavaimban. Nem is nyújtom őket hosszúra. - Attól függ mit mondasz; olyannyira belemerültél és szükséged van időre az elkövetkezendő dolgozathoz... vagy elrabolhatlak a könyvektől. - az egyik szóban forgó tananyaggal már megtettem és ha valamilyen úton-módon az elsőként felkínált opcióra esik a választása, nos, azt nem mondtam távozom is. Akad szabad szék, amit idehúzhatnék. Nem tágítanék és ennek tudatában van talán ő is. Valahol, megérzés szintjén bizonyosan. Egyetlen lépéssel sem mentem távolabb, csak pozíciót váltottam. Több teret, levegőt hagytam neki. Egy mélyebb lélegzetvétel sosem árt.
Türelmesen fonom össze a karjaimat. A könyvet nem teszem vissza a helyére. Tekintetem rajta függ. Igaz, mondhatna nemet, próbára tehetné koncentrációs képességeit azáltal, hogy ideülök, de.. fog is?
to Cissy, with love. ♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 25 Okt. - 20:59
Lucius, és Cissa.
Is something so special to all of us.

Sérti az önbecsülésem, hogy egyetlen lélegzetvételével képes zavarba hozni engem, és hiába igyekszem, esélyem sincs, hogy mindezt elfedjem előle, az arcomra kirajzolódó vörös szín akaratán kívül elárulja a tulajdonosát. Az sem könnyíti meg a helyzetemet, hogy kétségkívül tudja - legalábbis az ilyen alkalmakkor megvillantott pimasz mosolya igazolja - mennyire, és milyen hatással van rám. Kétségbeesek a közelében. Ennyire kiszámítható lennék, mások számára is, vagy Lucius az egyetlen, aki előtt kénytelen-kelletlen, de teljesen felfedem a gyenge oldalam? Félelmetes.

Igyekszem erős maradni. A tekintetem is mindössze csak oldalról képes súrolni képes az arcát, habár szívesen időznék el szoborszerű vonásain, amelyeket már réges-rég az emlékezetembe véstem el. Rettentő mélyen.
Hallgatása csak olaj a bennem éledező tűzre. Magamba fojtott sóhajtással próbálom a felszínt elkerülve elzárni mindezt előle. - Haladok. - suttogom, majd mikor ráébredek, rövid válaszadásom minden bizonnyal nem elégíti ki őt, folytatásra ösztönzöm magam. - A magány, és a csend sokat segít a tanulásban. - szavalom, majd akaratlanul is magyarázkodásra szorulok. - Nem rád értettem, te nem zavarsz. - fordul mélyvörösbe az arcomra kiült pír, majd inkább az alsó ajkamba harapva elhallgatok, elkerülve az esetleges lehetőségét annak, hogy még kínosabb helyzetbe hozzam magam.
Íriszeimmel követem a kézfeje által megragadott könyv útját, egészen a mellkasáig. - Persze. - lehelem. - De téged nem sokszor látni itt. - reakcióm cseppet sem cseng gúnyosan, egy ártatlan kijelentés, semmi több. Ártatlanabb, mint az övé. Az előttem kitárt könyv egyik lapjával kezdenek játékba ujjaim, kell valami elfoglaltság. Kétlem, hogyha a tanulást helyezném előtérbe, helyette, egyetlen szó nélkül sétálna ki a könyvtár ajtaján, és kétlem.. hogy valóban ezt szeretném. Ráemelem a tekintetemet. És felsóhajtok. - Esetleg.. Szükségem lenne már egy kis pihenésre. - felelem, a lehető leghatározottabb, mégis halkan csengő hangszínemen. Erőt véve magamon, azon igyekszem, hogy a lehető legtovább tartsam fent vele a szemkontaktust.

I love you ©️

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 27 Okt. - 20:47
Narcissa & Lucius; könyvtár Tumblr_nf92kiJqwf1szxfwno5_400_www.kepfeltoltes.hu_
'I just want to undress her, see if she has wings.'
Nem az ördög lakozik a részletekben, hanem amit nem akarnak az emberek egymás elé tárni. Nem egyből. Évek ismerete áll a rendelkezésemre, előnyömre, ami a középső Black lányt illeti. A szokásai, berögzült mozdulatai nem ismeretlenek. Atyám éleslátásra nevelt, ezáltal - különösen - az ismétlődések nem kerülik el a figyelmem. Egyre többször kapta el a tekintetét. Sütötte le. Megremegett a levegőbe eresztett szó. Erőtlenül bukdácsolt a hangszíne. Sietett. Kapkodott. Hibázott szemérmes jegyesem; eladdig nem kínálkozó szórakozási lehetőséget adott. Ezáltal érdekesebbé vált. Újdonsággá, ahogy a felszín alatt pattanásig feszülnek a borzongó idegei és tajtékzanak az érzelmei. Egy másodperc. Csak ennyire voltam tőle, hogy türelmetlenségemet kifejezve fújjak figyelmeztetést a nyakgödrébe. Egy apró, finom kis ugrasztás, mielőtt belefeledkezik a kényelmes, kétség kívül biztonságosabb hallgatásba.
- Szóval én kivétel vagyok. - vonom le a következtetést. Szándékosan nem tartom meg magamnak. Nem piszkálásból. Legalábbis nem teljesen. Tisztában lenni vele és beszélni róla; két merőben különböző dolog. Ha eddig nem érezte magát a saját komfortzónáján belül.. most minden bizonnyal úgy érezheti, mintha a határai felé húznám. Nem lököm. Csak fokozatosan terelgetem. Kíváncsian lesem, miközben szemben elhelyezkedem. Hajszálnyi helyet hagyok kettőnk közt. A lábam nem is, nadrágom anyaga azonban alig érezhetően hozzáér.
Várakozóan pihennek meg az ujjaim a bőrkötéses darabon, amit magamhoz vettem. Csak egyetlen centiméterrel kellene feljebb emelnie azt a csinos állat, hogy végre felvegyük egymással a szemkontaktust. Egyetlen eggyel. Nagyot emelkedik és süpped a mellkasom, ahogy az ennek megsegítésére irányuló késztetésem egy sóhajba fojtom, illetve a komolytalan élű válaszba. Fogást váltok a könyvön, morfondírozva bólintok rá a logikájának nyitjára.
- Tény. Gondoltam nem ártana változtatni ezen a szokásomon. - az a fél pillanat se, amíg a szemeim a magasba nyúló plafon felé csalinkáznak olybá tűnik nem hozza el a várva várt egy centimétert. Helyette akarva akaratlan gondoskodik egy leendő szamárfülről a lap sarkában.
Kulcsszóként. Varázsigeként hat a megadása. A hozzá közelebb eső kezemet leeresztem, hogy rávezessem a pihenés útjára, mely egy csukott könyvvel kezdődik. Ártatlan közvetlenséggel moccanok, pont akkor, mikor bátorságot véve magán les rám. Nincsenek a kékeimben sunyi csillanás, vagy csak nagyon elveszett. Nem is biztos kifürkészi. Az sem, hogy nem keres ürügyet magának arra, hogy más után nézzen, amint az ujjaimat az övéi közé csúsztatva emelem el a mancsát a sárguló lapoktól.
- Ez esetben lenne egy feltételem.. - nem eresztem, tartom a kezét, míg a nálam lévő keményfedelessel lehajtom az aktuális tanulni valót. - ..lazíts. A könyv nem fog felfalni, ha így teszel. Az pár sorral odébb van. Viszont, ha nem teljesül a feltételem.. nem garantálhatom, hogy én nem foglak érte.
...pedig megtehetném. Megbánás nélkül, amiért megszegem a szavaimat.
to Cissy, with love. ♥
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 2 Nov. - 19:15
lucius, és cissa

Ismerem, már mióta. Gyermekkorunk óta. Ő a fiú, akit soha sem tudtam figyelmen kívül hagyni, a jegyesem, akit mostmár soha nem is fogok, és lám, mégis képes még az évek múltán is kellően zavart kelteni bennem. Hozzászoktatásom lagymatag lábakon áll, akármennyire is igyekszem, gyengének bizonyulok, elbukok a közelében.

Mintha bűnt követnék el, sütöm le a szemeimet. Hibáztam mikor magyarázkodásba fogtam, teret engedve ezzel, hogy félreértse a szavaimat. Vagy pontosan úgy értse, ahogy azt valójában gondoltam..
Arcom hamar a mélybordó árnyalatában kezd el játszani. Ismételten. - Mondhatjuk. Te vagy az, aki ritkán szokott megzavarni az időtöltésemben. - válaszomban ott bujkál a leheletnyi vád, mintha elvárnám tőle, hogy foglalkozzon velem. Végtére is, el. Bár nem tőlem várták el a döntést, nem is tőle, néha pont úgy sikerül viselkednem, mintha önszántunkból akarnánk összekötni az életünket, nem pedig a családjaink kapcsolatának megerősítése érdekében.
Érdekes dolog az erőlködés. Kudarcba fullad a legkisebb szellőre is. A közelsége szélviharként hat rám, még ruhaneműjének apró érintését is erőteljes megragadásként élem át. Szemkontaktusunk fenntartása érdekében viszont megremegésem nem tart pár másodpercnél tovább. Tanulok. Igyekszem legalábbis ebben hinni, így nagyobb biztonságban érezve magam. Egyszerre vonz, és ijeszt meg az érzés, amelyet a személye vált ki belőlem.
Íriszeiről a tenyerébe fogott könyve esik a pillantásom, majd alig észrevehetően vissza rá, megismételve mindezt pár alkalommal. - Ha így gondolod, szívesen látlak itt bent. - szakad fel egy óvatosan kedves mosoly az arcom pírje mellé. - Kétség sem fér hozzá, értékelném a társaságodat, amennyiben így döntesz. - gyűröm véglegesen a lap sarkát, majd kékjeimet határozottnak szánva, ámbár inkább zavartnak látva emelem rá.
Szánt szándékkal hagyom, had vonja ki kezemet az érkezése előtt tanulmányozott könyv lapjairól. Feltételét emlegetve mosolyodom el, ellenére annak, hogy ujjai fogva tartásától libabőrt varázsol a bőröm felszínére. - Igazad van, a könyv nem. Esetleg a professzor, igen. - rázom meg aprón a fejem. - Viszont nincs szívem téged csendes terrorra kényszeríteni, így kénytelen vagyok a szavamat adni neked, az esetben, ha elárulod, mit értesz pontosan a feltételed alatt.

I love you ©️

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Narcissa & Lucius; könyvtár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Könyvtár - RT
» Lily x James /könyvtár/
» Vilhemina & Denise - Könyvtár
» Narcissa Black
» Andromeda & Narcissa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-