Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Burning charcoal under our feet EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Burning charcoal under our feet EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Burning charcoal under our feet EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Burning charcoal under our feet EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Burning charcoal under our feet EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Burning charcoal under our feet EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Burning charcoal under our feet EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Burning charcoal under our feet EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Burning charcoal under our feet EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 20 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 20 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Burning charcoal under our feet



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Vas. 2 Szept. - 21:39
Levin & Fiona
Otthon voltam egész nap. Furcsa volt ez nekem, minden nap Levinnel együtt keltem, vele együtt mentem munkába és együtt is jöttünk haza, sosem volt alóla kivétel. Ugyan én nem voltam annyira mániákus mint ő és nem szerettem annyira a percről percre elrendezett és behatárolt napirendet, de nem szóltam semmit, elvégre ez így nekem is nagyon kényelmes volt. Menet közben sokkal több időm volt a semmittevésre mint neki, elvégre nem tudtam mindent elvégezni, amit ő. Nem is tudom, mennyi időt töltöttem el egy nap azzal, hogy az irodája kanapéján ültem és többnyire nyelvet tanultam, olvastam, jogot tanultam, akármi. Mondjuk szívesen találtam magamnak más feladatokat is, besegítettem a tolmácsolásban is, ha szükség volt rám máshol, elmentem ebédért, leveleket intéztem vagy bármit, amit Levin rám bízott. Szerettem hasznossá tenni magam.
Ma pedig olyan haszontalan voltam, mint soha. Ahogy beértünk a Minisztériumba és Levin elkezdte olvasni a Reggeli Prófétát, szinte azonnal hazazavart azzal, hogy ma más dolga lesz, mindent elhalasztunk egy nappal, mert ez sokkal fontosabb mindennél. Nem adott sok információt, csak annyit, hogy Prewették nagyon hamar megbánják, hogy ezt le merték közölni. Hazafelé menet még megpróbáltam felkapni az újságot, hogy otthon elolvassam, de Levin nem engedte, gondolom, nem akarta, hogy bármiről is lebeszéljem, amiről bizonyára kellett volna.
Így hát otthon ültem egész nap. Pontosabban nem ültem, mert Norman legnagyobb örömére kimentem vele sétálni, ez egyszer nem az erdőbe, hála a jó időnek, hanem a kúriától nem olyan messze elterülő nagy mezőre, ahol kedvére rohangálhatott. Magunkkal vittem egy tálat a víznek és Norman kedvenc labdáját, amit mérhetetlen lelkesedéssel hozott vissza, akárhányszor dobtam el. Vele ellentétben én nem voltam ilyen felhőtlenül boldog, aggódtam Levinért és azért, hogy vajon mire készülhet most. De ez egyszer nyugton maradtam és azt tettem, amit kért: türelmesen (ez a része nem sikerült olyan jól) vártam rá itthon.
Mikor hazaértem Normannel, aki a levegőt is a hátsó felén vette, annyira elfáradt, még nem ért haza, pedig már javában alkonyodott. Most már meglehetősen ideges voltam, ahogy fel-alá járkáltam a szobánkban, a maradék türelmem pedig elég hamar elszállt.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Kedd 4 Szept. - 20:54


Fiona & Levin


Két fontos információval lettem gazdagabb a mai nap során: megtaláltam Fabian Prewett gyengepontját és megtudtam, hogy törött orral elég kellemetlen hoppanálni. Előbbi természetesen jobban érdekelt, még akkor is, amikor egy vértől átázott zsebkendőt az arcomra szorítva átvágtam a kaputól a kúria főbejáratáig vezető úton. Az ajtón belépve azonnal egy házimanó fogadott, vékony hangon felsipított a vér látványától és kis híján elájult, mielőtt elsietett Fionáért. Utóbbi teljesen felesleges volt, ugyanis Norman úgy rohant le a lépcsőn, mint akit üldöztek és hallottam a nyomában Fiona lépteit.
Eddig túlságosan lefoglaltak a Fabian Prewett és Julianne Vance körül forgó gondolataim ahhoz, hogy akár csak egy fél másodpercnyi aggodalmat is megengedjek magamnak Fiona reakciója miatt. Pedig nem kellett hozzá legilimentornak lennem, hogy kitaláljam mit érzett éppen - bár történetesen elsajátítottam a mágiának ezt a rendkívül hasznos ágát is.
- Fabian Prewett eltörte az orrom - közöltem vele tárgyilagosan. Jelenleg tényleg ez tűnt a legkevésbé fontosnak. - Viszont a látszat ellenére ez nagyon jó hír. Mindjárt elmondok mindent, csak segíts rendbetenni az arcomat.
Nem vártam el tőle, hogy azonnal megértse mennyire pozitív is volt ez a helyzet, magyarázat nélkül, miközben próbáltam felfogni az ingemre csöpögő vércseppeket. Nagyon valószínű, hogy a pillanat hevében maga Prewett sem fogta fel, milyen fegyvert adott a kezembe a jól irányzott ütésével. Nem, nem egy testi sértésért a nyakába varrt pert, ennyire nem voltam kicsinyes. Sokkal inkább az volt érdekes, amiért erőszakhoz folyamodott: Julianne Vance említése. A fiatal újságíró feltehetően közelebb ült a tűzhöz, mint azt eredetileg gondoltam. Valamivel sikerült a főszerkesztő szívébe lopnia magát, ha ennyire érzékenyen érintette, hogy Miss Vance felkeresett engem. És ha ez önmagában nem lett volna hatalmas felfedezés, még a Prewett ikreket is sikerült egymás torkának ugrasztanom, a délelőtt folyamán pedig Artemis Crabbe-el is beszéltem. Hozzám hasonlóan őt is az foglalkoztatta leginkább, ki lehetett a Próféta informátora. Ezt a beszélgetést viszont már nem akartam Fiona orrára kötni, mert nagyon jól sejtettem, mi lesz az áruló sorsa...

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Kedd 4 Szept. - 22:02
Levin & Fiona
A lehető legrosszabb forgatókönyvek játszódtak le a fejemben. Sokat nem tudtam Levin életéről, néma megegyezéssel nem kérdeztem mindenről, ami vele kapcsolatos volt, úgysem kaptam volna választ sokukra és annyira nem is érdekeltek, éreztem, hogy jobb a tudatlanság. Ugyanakkor nem voltam teljesen ostoba sem, tudtam, hogy Levin veszélyes vizeken evez és még ha nem is kötöttem az orrára, nagyon aggódtam érte. Pláne ilyenkor, amikor szó nélkül eltűnik hosszú órákra, azt sem tudom, merre jár, mit csinál, kihez ment, mennyire van veszélyben... Még meg is halhatna úgy, hogy én nem tudok róla. Az utolsó gondolatom az volt, hogy biztosan elvették a pálcáját, aztán bedobták egy medvékkel teli verembe, akik éppen darabokra tépik és felfalják, amikor Norman fáradtsága ellenére felpattant és elindult lefelé a lépcsőn. Azonnal a nyomába szegődtem, tudtam, hogy a lelkessége Levin hazatértét jelzi, amitől hatalmas kő esett le a szívemről.
Már éppen a nyakába ugrottam volna, hogy a csontjait darabokra törve átöleljem, amikor megláttam a vért az ingjén. Kihagyott egy ütemet a szívem, de aztán rájöttem, hogy "csupán" az orra van szépen eltörve.
- Merlin ráncos segglyukára, Levin... -nyögtem fel, de azonnal beszélni kezdett. -Fabian Prewett?!
Nehezemre esett elhinni, hogy a Reggeli Próféta főszerkesztője ilyen könnyen elveszítené a hidegvérét. Nem találkoztam vele sokszor, de eddig akármikor láttam, mindig egy nagyon kimért, udvarias és higgadt embernek tűnt. Őszintén, valahol Levinre emlékeztetett, szinte ugyanúgy beszéltek és viselkedtek, pláne egymás közelében, nem volt gyerekes faszméregetés, csak a munkájukra koncentráltak és... Nem is tudom. Egyszerűen nehéz volt elképzelnem, ahogy Fabian Prewett ökle a férjem arcában landol. Kellemetlen szituáció, és még kellemetlenebb az, hogy vajon mi váltotta ezt ki nála. Kellően biztos voltam benne, hogy Levin sem volt egy ártatlan virágszál és jelentős szerepe volt abban, hogy kibillentse a főszerkesztő urat a béketűréséből.
- Gyere -húztam be magammal a legközelebbi helyiségbe, ahol leültettem rögtön a kanapéra. -Mutasd, hadd lássam!
Óvatosan elhúztam a kezét az arcától, az egész foltos volt az orrából szivárgó vértől, de nem volt ez olyan vészes. Nem mozogtam annyira otthonosan a gyógyító bűbájokban, de azért ez nem igényelt akkora szaktudást. Pillanatok alatt rendbe tudom hozni még én is.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Pént. 23 Nov. - 15:59


Fiona & Levin


Aki már valaha is megosztotta az otthonát egy hűséges kutyával, az tudta, hogy kevés kellemesebb hang létezik, mint a parkettán kopogó négy mancs üteme. Nem tartottam magam szentimentális embernek, de mégiscsak volt valami szívet melengető annak a buta agárnak a rajongó szeretetében. Még akkor is, ha most nem esett jól az örömében két lábon egyensúlyozó, vállamra nehezedő barzoj elegáns negyven kilója és az öltönyzakómra tapadó kutyaszőr. Leparancsoltam magamról Normant, aki sértetten visszakullogott a lépcsőn lesiető Fionához, majd mikor felmérte, hogy senki sem foglalkozik vele, inkább elvonult a szalonba, minden bizonnyal aludni.
- Igen, Fabian Prewett - bólintottam. - Nyugodj meg, nem tett bennem maradandó kárt.
Minden hősködés nélkül állíthattam, hogy Prewett valóban nem okozott komoly sérüléseket, ennél sokkal komolyabb baj is ért már egy baráti kviddicsmeccs alatt is. Már amennyiben a Durmstrang kviddicsmeccseit barátinak lehetett nevezni - elárulom: nem voltak azok.
Engedelmesen követtem Fionát a szalonba, átlépve a szőnyegen elnyúlva alvó kutyát. Senki sem vádolhatott azzal, hogy nem tartottam nagyra a feleségemet, mert egy istennő sem érhetett fel hozzá, de voltak kétségeim a szaktudását illetően a gyógyító bűbájok terén. Fiona zseniális boszorkány volt, azonban nem a precizitása miatt, ami a mágiának ezen ágához kellett. Mégsem ellenkeztem, hiszen egy orrtörést helyretenni nem nagy tudomány... és akinek egy csepp esze is volt, az nem mondott ellent Fionának. Én már csak tudtam.
A csont kellemetlen, de tűrhető fájdalommal forrt össze néhány pillanat alatt. Egy zsebkendővel letöröltem az arcomról a maradék vért, kínosan ügyelve rá, nehogy egy aprócska folt is keletkezzen a kanapén. Mintha bármit is számítana, Nina úgyis mindig leette valamivel vagy felengedte rá a kutyát sárosan...
- Prewett lehozott egy szörnyen kínos cikket a Prófétában, majd elolvasod, a részletek most lényegtelenek. Elmentem Gideonhoz, ezért az irodalmi szennyért hatalmas rágalmazási pert lehetne a Próféta nyakába akasztani. Ezt nem csak én állítom, Gideon is egyetértett, még ha nem is szívesen. Viszont a megbeszélésünk kellős közepén felbukkant Fabian Prewett, gondolom ugyanazért akart találkozni az öccsével, mint én. Gideon persze azonnal kereket oldott, ez a helyzet még őt is feszélyezte, úgyhogy kettesben maradtunk a bátyjával. Nem állítom, hogy egyáltalán nem provokáltam a főszerkesztő urat, de a végkimenetel szempontjából ez úgyis lényegtelen. Ugye még emlékszel Julianne Vance-ra, a kezdő újságíróra, akivel legutóbb találkoztam? Nos, úgy tűnik, Mr. Prewett a kelleténél jobban a szívén viseli Miss Vance sorsát...

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Szomb. 24 Nov. - 11:48
Levin & Fiona

Nekem sosem volt kutyám, mielőtt Levin mellé kerültem volna, sőt, semmilyen állatunk nem volt otthon a baglyon kívül, az is pusztán a haszna miatt. Fogalmam sem volt arról ezelőtt, hogy milyen érzés is az, amikor valaki, aki nem is ember, boldogan és szeretettel vár haza. Aztán jött Norman és mindez megváltozott. Nem véletlenül szerettem annyira ezt a nagy őzikét és lettem hirtelen kutyásnő, mellette olyat tapasztaltam, amivel végre megérthettem, miért szeretik sokan annyira a kutyájukat.
- Én ezt komolyan nem hiszem el... Nyilvánvalóan te vagy az az egyetlen ember, aki még Fabian Prewettet is képes kihozni a béketűréséből. - Ki más lenne? Ők ketten örökös harcot vívtak a nagyon ellentétes ideológiájuk végett, emiatt érthető módon sosem kedvelték egymást, de én mindig úgy éreztem, hogy tiszteletet azért éreznek egymással szemben. Levin részéről mindenképpen, de úgy véltem, ez kölcsönös. Vagy nagyon tévedtem, vagy Levin mesterien provokált ki a főszerkesztőből egy ilyen választ.
Valóban nem voltam a gyógyító bűbájok mestere. Nem értettem az ilyesmihez, sosem tartottam lényegesnek vagy nélkülözhetetlennek az életemhez, éppen ezért nem is tanultam őket nagy lelkesedéssel. Jobban lefoglalt a párbajszakkör, amit az Ilvermorny tartott, és a tényleg érdekes varázslatok tanulása. Gyógyítani mégis ki akarna? Azért leellenőriztem a munkámat, nem akartam, hogy még a végén ormánya nőjön, vagy olyan ferde legyen az orra, hogy mindenki sírva fakadjon tőle. Szerencsére nem sikerült ennyire mellé és szabad szemmel nem is lehetett látni, hogy bármi is lett volna vele korábban. Csak remélem, hogy a csont is rendesen összeforrt.
Leültem Levin mellé és csendben hallgattam végig, de a homlokomon egyre jobban mélyültek a ráncok, ahogy haladt előre a történettel. Nem tudtam volna megmondani, melyik fele tetszett a legkevésbé, mert mindkettő elég kellemetlennek és veszélyesnek tűnt.
- Nem tartom jó ötletnek, hogy egymás ellen uszítsd a Prewett-testvéreket -szólaltam meg rövid csend után. -Lehet, hogy Gideon a legjobb ügyvéd egész Nagy-Britanniában, de erősen kétlem, hogy hajlandó lenne az ikertestvére ellen fordulni. Még a szakmai hírneve sem lehet ennyire fontos számára. Ránézésre ők nem olyanok mint a legtöbb aranyvérű család, sokkal összetartóbbak és azért mégis csak egy ikerpárról beszélünk. Közöttük olyan erős lehet a kötelék, amit mi el sem tudunk képzelni. Mérlegelni kell azt is, hogy mi van akkor, ha szépen összefognak ellened... -A Vance lányra egyelőre nem reagáltam semmit. Először ezt a részét tisztázzuk a dolognak.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Csüt. 29 Nov. - 23:38


Fiona & Levin


Nem sokan aggódtak értem életem során ezelőtt. Apám a katonás nevelés híve volt, anyám alkalmatlannak bizonyult bármiféle őszinte érzelemre, a volt feleségemmel kapcsolatban pedig minden megkérdőjeleződött a válásunk óta. Így nem csoda, hogy egyrészt nem sokat törtem rajta a fejemet, mennyi aggodalmat okozhattam az elmúlt pár órában Fionának, másrészt pedig döbbenten álltam a jelenet előtt, ahogy szinte versenyt futottak a kutyával. Ha hajlandó lettem volna akár csak gondolatban műnyúllá degradálni magam, a szituáció leginkább egy szánalmasra sikeredett coursing versenyre emlékeztetett volna.
- Szeretem, mikor ilyen leplezetlenül dicsérsz, jól esik a csekélyke önbizalmamnak. - Nem tudtam eldönteni, hogy pusztán haragszik rám vagy egy kevés büszkeséget is kihallottam a hangjából. Reméltem, hogy utóbbi az igazság, mert hiába nem tartottam magam gyáva embernek, Fionát nem szívesen dühítettem magamra. Szerettem vitatkozni, de nem itthon és nem vele, ahol részéről remek érvnek tűnt a két napos mosolyszünet.
Óvatos mozdulattal megtapogattam az orrom. Úgy éreztem, Fionának sikerült teljesen rendbe tennie, csak az enyhe fájdalom jelezte, hogy pár perce még nagyon is rászorult egy Hippokraxra.
- Félreértesz. Én nem Gideonra alapoztam a tervemet, hanem Fabianra. Gideon a gyilkos átok elé vetné magát, csak hogy a bátyjának ne essen baja, de Fabian... neki fontosabb a karrierje minden másnál. Képes lesz feláldozni a testvére jóhírét, nem tartja nagy árnak a Prófétáért. Másrészt pedig ott van Julianne Vance, akit valamilyen oknál fogva nagyon félt tőlem. Pedig te is megmondhatod, igazi úriember vagyok. - Természetesen voltak kételyeim a tervemmel kapcsolatban, amit erős túlzás volt tervnek nevezni. A remény sokkal helytállóbb volt ebben a helyzetben, hiszen mindent csak feltételezésekre és félinformációkra alapozhattam. - Meghívtam a Vance lányt a holnapi minisztériumi jótékonysági fogadásra. Ha Prewett elengedi és nem küld helyette mást a Prófétától, akkor kideríthetem, ami érdekel.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Csüt. 27 Dec. - 0:21
Levin & Fiona

A helyzet nálam is hasonló volt, csak éppen a fordítottjával. Soha ezelőtt nem aggódtam még senkiért, beleértve saját magamat is. Egyszerűen nem ismertem ezelőtt olyan embert, aki olyannyira közel állt volna hozzám, hogy aggodalmat érezzek iránta, ami egyébként önmagában nem egy egészséges dolog. De én sosem foglalkoztam ilyesmivel, hiszen mennyivel könnyebb is az élet, ha nem kell féltened senkit semmitől... És ami azt illeti, igazam is volt, sokkal gondtalanabbnak éreztem magam, amikor az volt a legnagyobb problémám, hogy kivel fogok hazamenni hajnalban a buliból. Mégsem adtam volna semmiért azt, amim most volt, még a sok körömrágással és hajtépéssel sem.
- A helyedben nem venném egyértelműen bóknak -dünnyögtem, elég bosszúsan, hogy így kell látnom azt a szép arcát. Azonban határozottan jól érezte, valóban csengett némi büszkeség a hangomban. Néhány alkalommal már találkoztam Fabian Prewettel és mindig az a benyomásom volt róla, hogy apokalipszis is jöhetne a világra, akkor is olyan hidegvérű, kimért és megfontolt maradna, és a helyén tudna kezelni bármilyen helyzetet. Aztán belibben Levin, aki gyakorlatilag versenybe szállhatna vele, hogy ki bírja tovább mosoly nélkül (segítek: évekig tartana a verseny), és mindent felborít, még orrplasztikát is szerez a főszerkesztőtől. Döbbenetes fejlemény volt még nekem is, pedig ismertem a férjemet. Nos, mondhatjuk, hogy ez határozottan büszkeséggel töltött el, mint mindig, amikor Levin valamilyen eredményt elért, legyen az kicsi vagy nagy.
- Én nem vagyok ennyire meggyőződve róla, hogy ez jó terv. Még tőlünk is meredek és kockázatos ebbe fektetni mindent, pedig mi aztán csináltunk már hajmeresztő dolgokat, elvégre a Reggeli Próféta főszerkesztőjéről és Nagy Britannia talán legjobb ügyvédjéről beszélünk. Ha valakik nagyon keresztbe tudnak tenni nekünk, vagyis főleg neked, azok ők ketten, pláne, hogy testvérek is. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy Fabian hajlandó lenne tönkretenni Gideont, Miss Vance pedig... nos, azt el tudom képzelni, hogy vele könnyen lehet irányítani Prewettet, ha tényleg ilyen hevesen reagált rá, akkor ki tudja, mennyire közeli kapcsolatban lehetnek egymással. Még az is megeshet, hogy Fabian házassága nem olyan regénybe illő mint azt sokan gondolják.
A kezembe vettem Levin kezét, az ujjam lassan simított végig az ízületeken, inakon, ereken. Elgondolkodva szuggeráltam a pontot, ahol egymáshoz értünk, nem is figyelve, hogy mit teszek. Talán még az ajkaimat is harapdáltam mint mindig, amikor nagyon a gondolataimba mélyedtem. Hosszú perceknek tűnt az idő, mire felemeltem a fejem, bár nem hiszem, hogy valóban ilyen sokáig tartott volna a csend.
- Túl nagynak érzem a kockázatot, nem tenném rá a nyakamat, hogy az ikrek egymás ellen ugrasztása sikeres lehet. Nekem nagyon veszélyes vállalkozásnak tűnik. -Sóhajtottam egyet, ezzel végleg beadva a derekam, noha már a legelején is tudtam, hogy mi lesz a döntésem: ugyanaz mint máskor. -Mindenesetre én melletted leszek, ebben is, mint minden másban. Akárhogyan is döntesz végül, akármibe vágunk bele, én ott leszek, és együtt fogjuk végigvinni.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Levin Dolohov

Levin Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
NPH

»
» Pént. 18 Jan. - 1:45


Fiona & Levin


Egyértelműen bóknak vettem. Fionát nem volt nehéz kiismerni, legalábbis nekem sosem okozott gondot - pedig őszintén szólva, sok évnyi házasság és ilyen-olyan nőügyek ellenére nem tartottam magam a női nem érzelmi világának szakértőjének -, így könnyen kihallottam a hangjából az elégedettséget. Nem tudhatta, de nagyon sokra tartottam az elismerését, legyen szó bármiről. Az előző feleségemet sosem érdekelte igazán a munkám, egyszóval az, amiből az életem legnagyobb része állt. Nem érdekelte a politika, így a sikereim súlyát sem érthette. Valószínűleg sosem volt közös jövőnk, de honnan is tudhatná ezt két tizenéves gyerek, akik házasodni készülnek? Most viszont már távol álltam a tudatlan kamaszfiútól, képes voltam megállapítani, hogy ez, ami kialakult mostanra Fiona és közöttem, valami egészen más. Persze a kétely állandó vendégnek bizonyult.
- Prewett házassága biztosan nem regénybe illő, aki ezt gondolja, az vagy ostoba vagy nagyon különös elképzelése van a jó házasságról. Nekem elhiheted, nem szerencsés, ha napi huszonnégy órából harmincat az irodádban töltesz és gyakrabban látod a titkárnődet, mint a feleségedet. Bár meglep, hogy Prewett szeretőt tart, ennél egyenesebb embernek gondoltam, de mindig akadnak meglepetések. - Úgy tűnt, az életünk több ponton is hasonló fordulatot vett Fabiannal, csupán annyi volt a különbség, hogy én vele ellentétben egyszer sem léptem félre a feleségem háta mögött. Megalázónak tartottam mind rá, mind magamra nézve és ez vonatkozott a Fionával való kapcsolatunkra is. Bár sosem tartoztam az olyan ösztönlények közé, akik két mell láttán eldobták az agyukat és nem bírtak magukkal. És különben is, melyik nő érhetett Fiona nyomába? A válásom után volt alkalmam "ismerkedni" és Fiona volt az egyetlen közülük, aki valóban érdekelt.
- Talán rossz ötlet, talán nem. Nem kedvelem a bizonytalanságot, de néha elkerülhetetlen a kockázatvállalás. És különben is, ebben a játékban egyedül Prewették üthetik meg magukat igazán. - Nem mondtam ki hangosan, Fiona talán nem is gondolt rá, de mögöttem nem újságírók és jogászok álltak, hanem dühös aranyvérűek, karjukon a Sötét Jeggyel. Fabian Prewett tehetett bármit, a kapcsolati tőkéje nem vetekedhetett az enyémmel. - Együtt, bizony.
Nagyra értékeltem, hogy kiállt mellettem, habozás nélkül, de szerettem volna ebből minél inkább kihagyni. Csendben, hogy észre se vegye, ahogyan egyre inkább kiszorul az ügyből. Mindenkinek jobb lesz így.
- Ennek örömére igyunk valamit, mielőtt belehalsz a stresszbe, kedvesem. - Alig fél perc múlva már meg is jelent az egyik házimanó egy tálcával, rajta két pohárral és egy üveggel. - Látom, lefuttattad Normant. Mivel sikerült rávenned, hogy ma végre ne szökjön meg tőled?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fiona Dolohov

Fiona Dolohov

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Hayden Panettiere

»
» Pént. 1 Feb. - 2:56
Levin & Fiona

Világéletemben nyitott könyv voltam mindenki számára. Nem rejtettem véka alá a véleményemet és nem lepleztem, ha dühös voltam, szomorú vagy éppen vidám. Nem láttam szükségét, elvégre sosem volt olyan munkám, amire ez hatással lett volna - egészen mostanáig, bár hozzá kell tennem, hogy mostanában rájöttem, mennyire jó is az, amikor az ember megjátssza magát és megtudja, milyen érzés legalább egy kicsit bábmesternek lenni. A kapcsolataimat pedig ugyanennyire nem sajnáltam, ha valamelyik az őszinteség miatt ment tönkre, akkor az éppen annyit is ért. Levin mellett pedig még csak félnem sem kellett tőle, hogy ez problémát okozhat, mert ő is éppen ugyanolyan kéretlenül őszinte volt, amilyen én is, hacsak nem valami nagyon fontos célt szolgált a hazudozás. Akkor mindketten profik voltunk, de egymásnak sosem hazudtunk, nyíltan egész biztosan nem. Értelemszerűen voltak dolgok, amiket nem mondtunk el egymásnak, mert egyszerűen nem, de én elég nagy szakadékot éreztem a titkolózás és a hazugságok között.
- Egyértelmű, hogy nem túl jó a házassága. Amikor kispadra ültetsz a Minisztériumban, eléggé szoktam unatkozni és az egyik ilyen alkalommal átrágtam magam egy halom régi Prófétán. Akkor még nem is tűnt fel, nem erre figyeltem, de most, hogy ez szóba jött... A régebbi fotókon, amikor valami szó volt Fabian Prewettről, mindig a feleségével mutatkozott, mostanában viszont minden róla készült fotón egyedül van. Lehet, megint megnézem majd azt az archívumot, hátha találok benne más érdekességet. -Azt hiszem, nem lettem volna csapnivaló oknyomozó. Ha őszinte akarok lenni, odáig voltam ezekért a dolgokért, egy-két alkalommal megesett már, hogy Levinnel beszéltünk valami ehhez hasonló dologról, én pedig pár nap múlva megjelentem a válasszal, mert addig és addig kutattam, amíg ki nem derítettem, amit tudni akartam. Akkor döbbentem rá, hogy mennyire szeretem ezt csinálni és mindig alig vártam, hogy ismét megtehessem. Fabian Prewett ügye pedig tökéletes lehetőséget nyújtott erre.
- Remélem, hogy igazad lesz. Fiatal vagyok még ahhoz, hogy özvegy legyek, az Azkabanban pedig biztosan nem foglak meglátogatni, mert rettegek a dementoroktól. Úgyhogy el ne merd cseszni nekem.
Bármikor, bármiért kiálltam volna mellette, nekem mára ez lett az életem. Nem ebben az országban nőttem fel, nem voltak itt barátaim, sem családom, gyereket sosem szültem, egyelőre nem is akartam, mindenem, amim volt, az Levin maga. Soha nem számítottam volna rá, hogy én is egy olyan feleség leszek egyszer - már azt sem igazán, hogy valaha is feleség leszek -, aki mindig, mindenben a férje után megy és úgy támogatja, ahogy csak tudja, mégis ez lett. És tulajdonképpen egyáltalán nem zavart, mert én választottam ezt, hogy így legyen, és boldog is voltam vele. Más nem számított.
- A gondolataimban olvasol -adtam egy gyors csókot az ajkaira, majd elfordultam a kanapén és kényelmesen hátradőltem, félig a párnáknak, félig pedig Levin vállának. -Ó, csak a labdáját kellett magammal vinnem, máris fontosabb voltam minden másnál. És nem mentünk túl messzire sem, nem akartam megkockáztatni, hogy elrohanjon, még a végén megint hazáig vonszolt volna egy medvebocsot, mint legutóbb. -Majdnem elsírtam magam, amikor Norman egy általa leölt aprócska macival tért haza, miután elmenekült tőlem. Nagyon sajnáltam szegény medvét.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Burning charcoal under our feet

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-