Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Damocles Belby EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Damocles Belby EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Damocles Belby EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Damocles Belby EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Damocles Belby EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Damocles Belby EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Damocles Belby EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Damocles Belby EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Damocles Belby EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 27 vendég
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

D. Belby

D. Belby

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Csüt. 8 Nov. - 19:32

Damocles Belby

Csak ne akarj mindenáron zseni lenni, akkor lehet, hogy egyszer véletlenül az leszel.

Becenév:

Damo

Kor:

19

Származás:

Félvér
Lojalitás:

Semleges

Képesség:

Legilimencia és okklumencia

Csoport:

Mágiahasználók

Rank:

Mágiahasználó

Play by:

Ben Barnes

Karakter típus:

Canon, keresett




Ööö… hát nem is tudom, hol kezdjem. Nehéz a családomról beszélni, mert hát annyira furcsa népség vagyunk mi. Na, jó, főleg én. Bár persze az egész nézőpont kérdése, mert anya egészen odáig van meg vissza. Pedig nem is értem, igazából mindig mindent elszúrok. Legalábbis a dolgok többségét. Valószínűleg ezért is utál az öcsém. Mert nem mondhatnám, hogy túlzottan jó testvér lettem volna akár neki, akár a húgomnak valaha is, sokkal jobban lekötött, hogy behúzódjak a vackomra a bájitalaimmal. Arra nem is igazán számítottam, hogy ekkora dolog sül ki belőle, nem is igazán tudok mit kezdeni a dologgal. Mármint tudok, ez túlzás, mert hát ki ne örülne az ilyesminek, csak hát én sokkal jobban örülnék, ha tényleg csak hagynának békében elvonulni. Ezért is nem értettem annyira anya tépelődését sem, hogy mi lesz a családunkkal. Igen, félvérek vagyunk. Na és aztán? Miért kell mindig minden hatalmi játszmába belefolyni, mikor helyette törődhetne mindenki a saját dolgával?
Pedig, ami azt illeti igazán illene már megemberelni magamat. Angus egyszerűen… kezelhetetlen, vagy... hát lehet, hogy nem is ez a jó szó rá, de szerintem a legtöbb ember elég kezelhetetlen.
Igazi kétbalkezes. Vagy mondhatnád azt is, hogy balek. De ellensúlyozandó legalább a helyén van az eszem és a szívem. Már legalábbis szerintem, ebben azért nem ért mindenki egyet. Az esetek többségében kétbalkezes, bár ha nagyon elkezdek valamire koncentrálni, akkor azért ez a jelenség is könnyedén elmúlik. Csak egy kissé szórakozott vagyok, ennyi az egész. Éppen ezért lógtam ki egy kissé a Slug Clubból, de ezt annyira nem is bántam. Elvagyok én a fejemben egészen jól, az emberekkel sokkal nehezebb megtalálni a közös hangot, mint a varázsfőzetekkel. Talán éppen ezért is szeretem őket annyira. Mindig ésszerű, mégis meglepő és magával ragadó.


Zavartan fordítom el a fejemet a pergamenektől, amelyekre korábban jegyzeteltem. Valami nem stimmel. A kriksz-krakszok már olyan sűrűek, hogy rajtam kívül talán nem is tudja senki kivenni. Aztán váratlanul fellelkesülve felkapok egy üvegcsét. Mielőtt azonban a tartalmát kimérhetném, kopogás hallatszik az ajtón. Összerezzenek, a fiola pedig kicsúszik a kezemből – egyenesen bele a főzetbe.
Mielőtt a kotyvalék berobbanna, egy kiáltással vetem magam hasra, hogy elkerülhessem a katasztrófát.
-Hasra! – Én még lebukom az asztal alá, ám a belépő nincs ilyen szerencsés helyzetben – az egész cucc az arcán és a ruháján köt ki, tetemes mennyiségű korom társaságában. Ekkor ismerem csak fel, hogy ki volt az, aki megzavart: Augusta! A vonásaim azonnal meglágyulnak, ahogy a nőt meglátom és sietve kimászom az asztal alól, miközben leporolom a ruháimat. Mielőtt bármit is szólhatna, rászegezem a pálcámat.
-Suvickus! - Ezzel ugyan az elrontott frizuráját nem tudom helyrehozni, de legalább a felesleges és cseppet sem kellemes trutyitól megszabadítom őt. És egyébként is: kócosan is gyönyörű. Kapkodva húzok egy széket az asztal mellé, amit út közben még sikerül el is ejtenem és hangos csattanással landol a földön. Ennek köszönhetően még inkább kapkodva állítom fel.
-Ülj csak le. Ne haragudj ezért a felfordulásért, nagyon elmerültem a munkában. - tördelem a kezem.
-Hagyd! - legyint egyet, majd felém nyújt egy papírt. -Neked jött, a húgodtól. De nem vagyok postás.
Nem is igazán jut el a tudatomig hirtelen, amit mond, csak tovább tördelem a kezeimet. Nem szeretem, ha megzavarnak munka közben, de mégsem ripakodok rá. Képtelen lennék. Helyette elkezdek pakolászni a szekrényben, mintha mi sem történt volna.
-Tényleg ne haragudj! Nem akartalak felrobbantani. Meg... tönkretenni a szép frizurádat se. Jaj! - Lefejelem az egyik polcot, ahogy elmerülök a saját kis monológomban.
-Föld hívja Damoclest! Leveled jött. - ismétli meg a mondatot, én pedig a fejemet dörzsölgetve fordulok hátra. Ja igen, a levél!  
-Kitől jött?
-Most mondtam, hogy a húgodtól.
-Ja, persze... tényleg...
- Kissé szórakozottan veszem el a kezében tartott borítékot. Ahogy bontogatni kezdem, sikerül alaposan össze is gyűrnöm a tartalmával együtt. Csak sokadszorra jutok el odáig, hogy sikerüljön kihalásznom belőle az addigra erőteljesen megtépázott levélkét. A szemöldökömet ráncolva olvasom Theia sorait, majd panaszosan kiáltok fel.
-Holnap!? De hát az holnap van! - közlöm a nyilvánvalót és a többi pergamen közé ejtem a levelet az asztalra. Ezek a váratlan fordulatok igazán nem nekem valóak. El is feledkezem róla nagy hirtelenjében, hogy egyébként nem vagyok egyedül, csak akkor konstatálom újra, hogy Augusta még mindig a szobában tartózkodik, amikor megszólal.
-Igen, ez így van. Én... megyek is inkább, nem zavarlak... akármit is művelsz. - pillant kétkedően az üstre, majd kopogó léptekkel elhagyja a helyiséget, én pedig a fejemet csóválva nézek utána. Nem lehetek ennyire madár megint! És még ez a levél is! Jaj, nagyon sok dolog vár még rám, szegény fejem! De nem utasíthatom el megint Theiát. Már sorozatban ez lenne a negyedik, nem bújhatok ki minden alkalommal. Panaszosan felsóhajtok, majd a főzetem romjaira pillantok. Hosszú lesz még ez az éjszaka...


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Clive Staples McGonagall

Clive Staples McGonagall

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Tom Hiddleston

»
» Szomb. 10 Nov. - 16:02

Gratulálunk, elfogadva!

Üdvözlünk köreinkben, reméljük jól érzed majd magad nálunk.


Mélyentisztelt Mr. Belby!

Mint minden zseni, Ön is az a típus, aki könnyebben szót ért a fortyogó üsttel, felszálló színes gőzpárával.
Még ha véleménye szerint oly kétbalkezes is, aprításban verhetetlen és talán pont ezen kis balesetek okozzák kapkodó zsenialitását?
Megvan a maga élete, mint láthattuk, végtelen ártatlanságot érzek önből, szórakozott tudós jellegét próbálja megtartani, bájos.
Mégha sok is az ellene, irigye, érdekel hogyan alakul kis jövője egy ilyen nagyratörő elmének, Mr. úttörő, kérem ne feledje megőrözni különcségét ebben a sanyarú egyenvilágban. Csak biztatni tudom, bátran váljon ki, nehogy tömegember legyen, kormozza, rontsa el a dolgokat, csak a vérfarkasokra figyeljen oda, az enyém mellett az Ön neve is szerepel a lexikonban. Ez megkíván tőlünk némi felelősséget.
Már foglalózott, megtette az első, nagy lépéseket és én hasonló, lelkes szeretettel köszöntöm köreinkben!

Clive



Foglalók Hírek Kapcsolatkereső Halálfaló lista A Főnix Rendje listája


Vissza az elejére Go down

Damocles Belby

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Damocles Castor Belby
» Damocles Castor Belby
» Angus Belby
» Angus Alastair Belby
» Theia Helen Belby

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Inaktív, és törölt karakterek-