Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Pandora & Andrew EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Pandora & Andrew EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Pandora & Andrew EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Pandora & Andrew EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Pandora & Andrew EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Pandora & Andrew EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Pandora & Andrew EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Pandora & Andrew EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Pandora & Andrew EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 30 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 12 Nov. - 21:20


A szokásos kép fogadja, a szokásos hangulat, ellentéte annak, amely a fogalmas helyen ölelné körbe. Andrew nem szeret a Három seprűbe járni. Mindenki oda megy, nagy a zsivaj, a forgalom, meg minden más, így elkerüli, ha csak teheti. Helyette választja a Szárnyas Vadkan hívását, fogadja el a kissé kopott, puskaporos hangulatot, amely odabent terjeng. A sarok közelében pihenő asztalnál ülve lapozgatja a Próféta mai számát. Szándékosan nem ült a sarokba, hiszen nem akarja azon vendég, vagy vendégek helyét elvenni, akik oda vágynak. Belépéskor tekintett csak futólag körbe, hiszen tisztában van az íratlan szabályzattal, és azzal, hogy sokan nem épp örömmel fogadják, ha egy-egy tekintet több másodpercet időt rajtuk. Amúgy nem is olyan vészes most a felhozatal, kétes alakok persze vannak, de a „jámborabb” fajtából, most nem az az alkalom adódik, hogy még neki is feláll a szőr a karján a vendégektől. A hely vélhetőleg már megszokta alakját, eleinte akadtak még nehézségek, beszólongatások, de eltűntek. Hozzászoktak, hogy nem hallgatózni, kotnyeleskedni, vagy egyéb, őket zavaró ok miatt tér be, hanem csak kikapcsolódni.
Egy pohár vajsör pihen keze mellett, ugyan nem az a mézédes, vastagon habzó fajta, amelyet a konkurenciánál lehet kapni, de neki tökéletesen megfelel a kissé szeszesebb íze. Nem édesszájú, így még szerencsésebb is. Ujjai hamar a korsóra fonódnak, és kortyol bele, miközben tekintete a mozgó fotókon, és betűkön pihen. Nem lát semmi érdekeset, aggasztó hírek is apró betűkkel fekszenek a lapokon, úgy tűnik, a varázsvilág épp oly nyugodt, mint most jelenleg ő maga is. Nagyokat kortyol, elszakítva tekintetét a lapról, majd a félig üres korsó visszakerül az asztallapra. Nem vár senkit különösebben, nem szervezett le találkát, de azok, akik ismerik, vagy legalábbis képben vannak a dolgaival, tudják, hogy itt keressék, ha máshol nem lelik. Van még ideje, de célja is, hiszen ez nem a végállomás, innen még viszi majd az út pár helyre, de nem akar cuccokkal felpakolva beülni, azt majd csak akkor, ha már visszafele tart a kastély felé. Bőven ráér akkor a szokásos beszerzőút, melyet megejt a faluba tett látogatások alkalmával. Az idő pedig még fiatal, hiszen nemrég érkezett, és a naplemente is messze van még. Az évek alatt megszokta ezt a kis hétvégi kitérőket ide, és bár sosem volt annyira rajongója, mint sokan, nem is ellenezte. Egyre jobban hisz annak, amit a fejéhez vágnak, miszerint ezzel a felfogásával, hozzáállásával leköltözhetne a pincébe a többi közé, feladhatná a kék-ezüst adta életszínvonalat, és még nem is hazudtolná meg magát. De ő sosem hisz ebben, nem is fog, ezek a beskatulyázások az iskolában pedig egyenesen bosszantják is néha őt. Mindegy is, nem foglalkozik vele. Csak egy röpke pillantást vet órájára, az őr körbevevő alakokra, majd az ajtóra, hátha a következő arc, aki benyit, az ő ismeretségébe tartozik. Sosem tudhatja előre.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Hétf. 16 Nov. - 6:39
Andrew & Panda

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Könyökemmel próbálok utat törni magamnak az embertömegen keresztül, ami éppen a Három Seprű előtt torlódik. Ezek az idióták tényleg nem tudják eldönteni, hogy bemenjenek-e vagy kintmaradjanak? Minek kell az ajtó előtt tátani a szájukat, és bamba tekintettel végignézni, ahogy könnyes szemekkel, lángoló arccal kirontok a kocsmából, majd némi lökdösődés és keresetlen szó elmormolása után bevágok az első szűk kis utcán a házak közé? Gyorsan szedem a lábam, hátra se nézek, de azt azért két szipogás között biztos észrevenném, ha követnének. Szinte már futólépésben haladok, egy pillanatig meg is ijedek, hogy eltévesztem az irányt, de aztán feltűnik a cseppet sem bizalomgerjesztő kúria sziluettje a köd lepte horizoton. Mintha kicsit lenyugodnék a látványtól, lelassítom a léptem, és a köpenyem ujjával megtörlöm a szememet. Azért nem éppen vetne rám jó fényt, ha meglátna valaki zokogni. Nem kicsit rájátszana a gyengeségemre, ami alkatomnál és koromnál fogva is adott.
Tartom az irányt a Szárnyas Vadkan felé, és már csak azt várom, hogy zavartalanul elfüstölhessek egy cigit, anélkül, hogy valamelyik kotnyeles prefektus vagy tanár fülön csípne. Köszönöm szépen, a bátyám már gondoskodott arról, hogy ez életem egyik legszörnyűbb napja legyen, nincs szükségem még egy bagatell büntetőmunkára.  Hogy kicsit megelőlegezzem a nyugalmam, belnyúlok a zsebembe és kitapintom a szögletes kartondobozt. Végigsimítom rajta az ujjam, és ösztökélem magam, hogy újra meggyorsítsam a lépteimet.
Az az idióta. Ha azt hiszi, hogy ezután még szóba állok vele, akkor baromira téved. Azon valahogy túltettem magam, hogy apánkat követve ő is beállt a Halálosztók vagy micsodák közé, és ezt is megpróbáltam lenyelni, hogy még egy gyilkossal kell minden egyes alkalommal leülnöm ebédhez és vacsorához, de miért kell olyasvalakit bántani, akit én is ismerek? Miért nem lehet egy áldozat tökéletesen névtelen? Miért nem egy random muglinak teszi tönkre az életét vagy egy a skót felföldön élő varázslóét, akivel sohasem találkoztam?
Amikor tegnap hallottam Lisa Atwood szüleinek balesetéről, már akkor is gyanús volt valami. Nevezhetjük ezt megérzésnek, vagy csupán egy rossz gondolat, ami beférkőzött a fejembe. Túl sok volt ugyanis a véletlen egybeesés. Úgyhogy ma, amikor elcsíptem a haverjaival a Három Seprűben, félrehívtam és rákérdeztem. Bár ne tettem volna. Sosem tudott nekem hazudni, de másnak sem. Ez lesz a veszte.
Ujjaim görcsösen markolják meg a cigisdobozt. Ugyanebben a pillanatban érzem ahogy a szívem is összeszorul. Egy mozdulattal belököm az ajtót, ez egy kicsit lett csak feltűnőbb belépő, mint amire számítottam. Kinézek a szemembe lógó hajtincsek közül, de még mindig homályos a kép előttem.
- Nézd má, ki vetődött ide! Mi van kicsike, oszt mé' sírsz?
Reszelős férfihang üti meg a fülem. A hang gazdája ott áll előttem, egyenesen az arcomba ereszti a lehelletéből kicsapódó alkohol bűzét. Én meg automatikusan a szememhez emelem a kezem, és egy mozdulattal szétmázolom a szememet elhomályosító könnycseppeket, amelyek újfent megjelentek az arcomon. Csak ekkor tűnik fel, hogy szinte az egész kocsma engem bámul. Többen el is indultak felém, de egyikük sem az a fajta, akitől vígasztalást remélhetnék, vagy várnék egyáltalán. Sőt, ha okos lennék, már rég felvettem volna a nyúlcipőt.
Már éppen azon vagyok, hogy a saját tanácsomat meghallgassam, amikor kiszúrom a sarok mellett az újságja fölé görnyedő fiatal férfit, aki egyáltalán nem illik bele a Vadkan imázsába, és nekem csak ennyi bátorításra van szükségem.
- Úgy látom, segítségre szorulsz. Na gyere, kislány, Billy bácsihoz!
Abban a pillanatban, ahogy a reszelős hangú fickó felém nyújtja bütykös kezét, egy jól irányzott, fürge mozdulattal kitérek előle, és a pult felé veszem az irányt.
- Egy vajsört, legyen szives – hadarom a szakállas pultosnak, majd sebes léptekkel tovább is haladok, megkerülve a fickót, aki éppen hozzám beszél. - Köszönöm, de már van társaságom – biccentek a sarok felé, és azon erőlködök éppen, hogy ne halattszodjék annyira, hogy remeg a hangom, aztán egy mozdulattal lezuttyanok a székre, Frothinghammel szembe, anélkül, hogy akár a kabátomat vagy a táskámat levettem volna.
- Csakhogy itt vagy, már mindenhol kerestelek – bököm ki egy hosszasan elhúzódó kínos csendet megszakítva, amiből esetleg azt feltételeznék a körülöttünk állók, hogy nem ismerjük egymást. Na jó, igazából nem is ismerjük egymást. Annyira.
   
come a little closer

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 28 Nov. - 13:12


H osszú ujjai nyugodtan pihen a bögreszerű, kopott pohár falán, nem kopog, nem karistolja a felületet. Nyugodt alak, így nincs nagyon szüksége kényszercselekedetekre, azonban a körömrágás az egyetlen, amely megmaradt neki már egy ideje. Ez pedig már inkább megszokás, és szinte észre sem veszi, csak azt, hogy nemigen van szüksége manikűrösre. Fülében megannyi hang, amely körbeöleli őt, az enyhén ittas, mulatozó alakoktól származnak. Csak hangok, a szavakat nem veszi ki, mivel nem koncentrál, és nem is akar. Olyan, mint egy nagy massza, amelybe nem nyúl bele, hogy kivegye, milyen formát rejtenek, csak pár, apró darabot simít meg, melyből csak sejti, mi is az. Vélhetően a közelében sötét ügyletet folytatnak, szeme sarkából még mozdulatokat is vél látni, mely feltételezhetően az alak forgolódásból adódik. Bizonytalan, a kocsma felé, a világ felé, sőt, őt is megnézi magának, hogy hallgatózik-e. Biztosan azt hiszi, de aztán kapcsol a kitűző láttán, hogy csak egy diák, semmi több. Nem fenyegetés, legalább is elhiteti ezt magával. A többi alak pedig csak él, nincs üzlet, csak a helyi nők, férfiak, italok kivesézése. Hol mélyebben, hol csak súrolva a témát.
Időközben egy kisebb könyvet szervál elő zsebéből, és lapozza fel. Apró, elgondolkodtató mugli iromány, a misztikum és a félelemkeltés világából. Kopott borítója, és megsárgult lapjai hirdetik, hogy nem mai darab, nem egy ember lapozta már át, falta a szavait. Egy antikváriumban szerezte be, sok más társával együtt, egy szünetben töltött délutánon. Szokása ilyesmiket véghezvinni, otthon is, és itt is sok könyvet pihentet arról a helyről. Nem azzal van a gondja, hogy az újat nem tudja megvenni, csupán a régebbi kiadások, regények jobban felkeltik az érdeklődését, a mai divat pedig messzire elkerüli. Egyszer sikerült belefutnia egy mugli könyvesboltban egy olyan regénybe, amely igencsak arcpirító tartalommal rendelkezett. Noha bele nem pirult, de olyan hatalmas szemeket meresztett az egészre, hogy kicsit hevesebben csapta vissza a helyére, mint amennyire akarta. Nem a szégyen, vagy a prűdség, inkább a bosszankodás miatt, amiért ilyenre pazarolta az idejét. Ezért is marad inkább a borzongásnál, és szabad keze már löki is egymásra az elolvasott lapokat. Még jobban kirekeszti a külvilágot, csak néha kortyol az italába, fel nem emelve tekintetét a lapokról. Így nemigen üti meg egyhamar fülét a zaj, a hang, amely feltámad. Az ajtó nyikordulását érzékeli, majd egy vékony, női hangot. Nem veszi fel, hisz nem egyszer adódik olyan, hogy egy hölgy betér, és disznó módon vetik rá magukat a jelöltek. De ez most mégis más volt, azonban, mint ahogy eddig is, nem akart belekeveredni semmibe, mert veszélyesebb környék volt ez ahhoz, hogy balhézzon.
Újabb lapozás, újabb sorok, majd összerezzen, amikor lehuppan valaki az ő asztalához. Kicsit asztal, két személyes, és el is szokták kerülni, mivel nem nőnemű. Meglepve kapja hát fel a fejét, és találkozik szembe a kissé rémült, kipirult arcra. Mintha sírt volna, de hűvös is van odakint, nem fogadna arra, mi történhetett vele. Az azonban tény, hogy az előbb ő volt a disznók terítékén, és hogy most ő maga a menedék.
- Uhm.. bocs, elfelejtettem szólni, hogy itt leszek. – próbálja felvenni a fonalat, miközben becsukja a könyvet, hátradől, és immáron teljes figyelmét szenteli az előtte ülőnek. Csak az arc ismerős, nevet nem tud párosítani hozzá, majdhogynem vadidegen. De most nem mutat ilyet, van benne annyi jó, hogy ne lökje vissza a fenevadak ölelésébe.
- Sokat kerestél? – vált természetes hangnemre, félrelökve a meglepettség egy apró szikláját is, miközben a körülöttük lévőkre figyel, nehogy most őt találják meg azért, hogy elhappolta a lehetőséget.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Kedd 10 Május - 19:02
Andrew & Panda

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Annyiszor néztem már farkasszemet ezeknél ezerszer veszélyesebb alakokkal. Ott van például az apám, vagy a bátyám, vagy az a szemétláda Dolohov. Azoknak fele már valószínűleg ölt embert is, de legalábbis jól megkínozta őket. Kegyetlen játékosok mindannyian. Ezek az alkoholtól bűzlő lúzerek meg csak valahogy az élet peremére sodródtak és nem tudnak és valószínűleg már nem is akarnak visszatérni. Kispályás, simlis alakok, engem mégis elfog a rémület, nem tehetek róla. De főként undort váltanak ki belőlem. Ezért ragadok meg minden lehetőséget arra, hogy kicsusszanjak a karmaik közül. Mekkora mázli, hogy Forthingam itt volt, és még nagyobb mázli, hogy van benne annyi jóindulat, hogy vegye a lapot és segítsen nekem. Hatalmas teher gördül le a vállamról, el sem tudom mondani, mekkora. De talán az arcom elárul. Egy pillanatra lehunyom a szemem, amikor meg újra kinyitom, csak a szemem sarkából látom, hogy Billy bácsi még mindig minket figyel. Én viszont nem nézek rá, úgy teszek, mintha baromire elfoglalna a velem szemben ülő fiú.
- Ne tudd meg, de a lényeg, hogy ittvagy és még ihatunk egy utolsót, mielőtt találkoznunk kéne a professzorral – folytatom a beszélgetés fonalát. Igazából bármit válaszolhattam volna, de úgy érzem, hogy azzal, hogy megemlítettem egy felnőttet is, akivel hamarosan találkoznunk kell, jelentősen megnövelte az esélyeinket arra, hogy békén hagyjanak. És láss csodát, igazam is volt. Szintén csak a szemem sarkából látom, ahogy Billy és a bandája csalódottan hátat fordítanak és visszamennek a pulthoz.
Megkönnyebbülten sóhajtok, de csak ekkor jövök rá, hogy nem mehetek most el, különben megint ugyanott tartanánk, ahol az elején. Elég valószínű, hogy meg kell várnom Forthingamet, ha távozni akarok, de most nem tűnik olyan sietősnek, úgyhogy kivetközők a kabátomból és levetem a táskámat a mellettünk lévő szék karjára.
- Köszi – suttogom szinte hangtalanul, ami valószínűleg teljesen fölösleges, mert a kocsmazaj ismét a tetőfokára hágott, és a pult is elég messze van, hogy bőven hallótávolságon kívül essék.
- Azt hiszem, jövök neked eggyel – húzom el a számat. Bár igaz, inkább hálásnak akartam tűnni, csak még nem volt alkalmam eleget gyakorolni. Ritkán mondok köszönetet.  - Bocs, hogy bezavartam. Vársz valakit? Mármint tényleg - nézek rá kérdőn, és közben azért még a biztonság esetére körülnézek, hátha van valaki a közelünkben.  
   
come a little closer

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Csüt. 26 Május - 21:46


Félretolja kettőjük közül a könyvet, és immáron teljesen rá fordítja a figyelmet. A lány ismerős, ennyi év alatt volt ideje ismerős arcokat gyűjteni maga köré, de nem mondhatná azt, hogy annyira jól is áll a dologgal. Mondhatni, nincs mindennel képben, de ami van, az elég is. Nem akar ebbe belemenni, mert arcára azt kell kiültetni, hogy mindent tud, és, hogy ez nem valami random dolog. Sikeresen mutatja ezt, remélve azoknak is, akik miatt történik mindez. Fél szemmel leseget a célzottak felé, és érzi is, hogy a tekintetet rá szegeződnek. Higgadt marad, megemeli a poharát, kortyol párat, szabad kezének ujjaival szórakozottan dobolgat az asztal lapján, fejben létező ritmust követve. Kiabálhatna is, felállhatna, hogy adja a tipikus nagyszájú védekező szerepét, de úgy véli, a csendességben, és nyugodtságban több a fenyegetés, mint a szavakban. Valakinek pont az számít kissé ijesztőnek, ha valaki ennyire nyugodt. Ő pedig szereti alkalmazni ezt, a hűvösséget, pedig, nem egyszer akad olyan, hogy üvölt odabent. Azonban, most nagy a csend.
- Ohh.. – teszi le a poharát, miközben arcára kiülteti azt a meglepettséget, ami akkor bújik elő, amikor valamire emlékeztetik. Mintha olyan mesterien menne neki, pedig csak improvizál. Nyilván látják, hogy bujdos ott némi idegesség is.
- Majdnem el is felejtettem a dolgot. Jó, hogy belém botlottál. – nem cifrázza tovább a dolgot. Sosem volt jó benne igazán, inkább abban, hogy segédkezik, vagy megpróbál. Most úgy néz ki, mintha hatott volna a dolog. Már nem érzi a figyelő tekinteteket, a zajok is normálissá válnak. Vége. Ennek a fejezetnek. Azonban nem csapja fel a könyvet, és vonul vissza a magányába, ahogy nem is hagyják itt. Vagyis abból következtet, hogy lekerül a kabát. Neki sincs még mehetnékje, itala is van, így nem moccan, nem menekül a társaság elől. A köszönetre csak megcsóválja a fejét, némán utalva rá, hogy semmi szükség nincs rá, tette, amit tennie kellett. Akiben van némi jóindulat, ennyit szó nélkül is megtesz, főleg, ha az erősebbik nem képviselője. Nem olyan alak, aki végignéz ilyesmit néma csendben.
- A köszönöm elég volt, nem várok el semmit. De tényleg. – erősíti meg, hogy nem kell majd figyelnie, mikor bukkan fel, és követeli a jussát. Szép is lenne. Amúgy se tudná, ilyenkor mi passzolna, hisz őt nem fenyegeti ilyesmi veszély, minden mást megold egyedül. Ez a legkönnyebb út.
- Nem zavartál. A betűk nem futnak el szerencsére. – utal a könyvére, amit később is tud majd forgatni, nem hajtja senki. Még a könyvtáros sem, mivel időben visszavisz mindent, amit elhoz onnan.
- Senkit sem, tudtommal. Nem felejtettem el senkit sem, vagy, hogy találkám van. – elmélkedik kicsit hangosan. – Csak lejöttem. Neked valami, vagy valaki? Esetleg a professzor? – erre kicsit somolyog, mert fura hely lenne a találkozóhoz, azonban nem elképzelhetetlen. Ők is emberek, és egy jó ital mindig kicsalja őket a terepre.
- Kérsz valamit addig is inni? – ajánlja fel, közben rendezi oda a kiszolgálást is. Neki is kell még egy kör, ha így alakult.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Szer. 1 Jún. - 22:54
Andrew & Panda

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Kétségkívül Frothingham egy béka, ami nyugodtan, hidegvérrel ül a kis lapiján és onnan figyeli a dolgok alakulást. Néha kinyújtja a nyelvét lustán és egy légy után kap, de aztán megint visszaáll minden maga helyére. Valóban, ha valaki mással hozott volna össze a sors, akkor itt már rég balhé lenne, talán még verekedés is, vagy átkozódás. Kivéve persze, ha az illető mardekáros, mert az is simán hagyta volna, hogy ezek a fickók szétszedjenek.
Nem is akarok túlságosan belegondolni. Megrázom enyhén a fejem, mintha így akarnám elűzni a kellemetlen gondolatokat, közben mutató- és hüvelykujjommal közreveszem az orrnyergemet. Próbálok nem tudomást venni arról, hogy az előbb milyen állapotban lehettem, vagy akár most hogy festhetek. Persze kimenni nem merek. Nem csak azért, mert valószínleg a mosdó sem sokkal kellemesebb, mint a kocsma maga, de azért is, mert akkor át kéne magam verekedni Billy bácsin és bandáját. Abból meg nem kérek, köszönöm.
Hálás szemekkel pislogok Andrew felé, aki felveszi a beszélgetés fonalát. Nem is olyan nagy ügy az egész, hiszen, ha leszámítjuk, hogy kvázi sohasem beszélgettünkmég egymással, akkor nem is tűnik olyan furcsának. Két hétköznapi diák egy hétköznap kimenőnapon. Iszogatnak. Legalábbis a fiú iszogat. Talán nekem sem árt, de sokkal inkább más jár a fejemben. Kezemmel kitapogatom újfent a zsebemet és némi kotorászás után már a kezembn is van a kis dobozka, amit még én láttam el álcázó bűbájjal. Ha rajtam kívül valaki más kinyitja, csak egy kis ajakírt talál benne, de valójában elfér pár szál cigaretta benne. Életem főműve. Még sohasem sikerült egyetlen ilyen komplex bűbáj sem azelőtt, de most valahogy mintha kezdenék ráérezni. De az is lehet, hogy csak szimplán eléggé féltem attól, hogy apám megtalálja. Eddig is könnyen elvesztette a fejét, de most, hogy szinte biztos vagyok abban, hogy mennyire veszélyes valójában, kezd tétje lenni a dolognak.
- Nem bánod? - biccentek Andrew felé, ahogy kihúzok egy szálat és ajkaim közé illesztem, úgy folytatom tovább – Kicsit sok volt az izgalom – teszem hozzá, majd előveszek egy gyufát. Általában pálcával szoktam, de mostanában annyira megtetszett a foszfor illata, hogy igazából csak azért néha rágyújtok, hogy érezhessem. Az apró kicsi lángocska meggyújtja a cigarettát, ami egyből füstölni kezd és olyan hamar nyomja el a foszfor illatát, mintha ott sem lett volna.
- Vagy úgy – szemöldököm a magasba ugrik, ahogy magamban mérlegelem a válaszát. Az én világomban mindennek megvan az ára. Semmi sincs ingyen, főleg ha ilyesmiről van szó. Össze vagyok zavarodva, és ezt nem is próbálom titkolni. - Ilyet is ritkán mondtak nekem – teszem hozzá halkan, majd szívok egyet a cigarettából. Nem akarom forszírozni, de annyira hihetetlen. Annyira abszurd. Nekem nem szoktak csak úgy sivességet tenni az emberek. Maximum csak a nővérem, de ő is folyamatosan zavarba tud hozni. Megkönnyebbülten konstatálom, hogy nem kell elmennem, és nem is zavarok feltétlenül. Csak azt nem tudom, hogy vajon mit fogok egy vadidegennel csinálni egy asztalnál. Még azokkal az emberekkel is olyan nehezen beszélgetek el, akiket ezer éve ismerek. Egyszerűen rémes vagyok az ilyesmiben.
- Akkor jó, mert nem akartam senkit kitúrni. Csak idevetődtem, de én sem várok senkit. Egy időre most elegem van azokból, akiket ismerek – osztok meg egyszerre túl sok információt, amitől egy pillanat alatt elönt a düh. De csupán önmagam irányába, így a külvlág előtt jól tudom leplezni. - Viszont ráéreztél a dologra, szívesen innék... valami.. - egy pillaatra elakad a szavam és habozva nézek körbe, mintha segítséget várnék valakitől. Szeretnék inni, valami alkoholt, valami ami segít ellazulnom, mert arra most nagy szükségem lenne. Csakhogy fogalmam sincs, hogy mit kéne ahhoz inni, ugyanis pár pohár házi mézbort ittam eddig egész életemben, és körülbelül ennyi lenne az alkoholkultúrám. - Van esetleg valami javaslatod? - nézek segélykérően Frothingham felé. - Egyáltalán kiszolgálnak engem itt alkohollal? - teszem fel a teljesen fölösleges kérdést, hiszen már annyi történetet hallottam a többi mardekárostól, akik rendszerint ide jártak, mert itt senki sem kérdezte meg, hogy hány évesek.
   
come a little closer

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 26 Jún. - 15:35


Kicsit azért fura neki ez az egész. Ha tudják, hogy milyen alakok járnak erre, miért engednek be diákokat? Persze, ott a másik ivó is, ott barátságosabb is a helyzet, de na. Valaki, és ő is többek között, a kicsit miatti zsongás végett kerüli el, csendes akar, békét, meg miegymás. Nem örülne, ha nem engedne be ide senki többé diákokat, de megértené, ha ez lenne a soron következő szabály, amit meg kellene jegyeznie. Mindegy is. Legalább az ilyen kétes alakokat szűrnék ki akkor, amikor ők itt vannak. Mert nem jönnek sokszor, ez tény. Egy-egy nap nem döngölné a földbe a helyet, se senkit. Őket meg biztosan. Annak viszont örülhet immáron a lány, hogy nem egy gyáva nyuszi alkat, hanem a csendes gyilkos, aki lappang, és aki, most legalábbis a jelenlétével hozott szerencsét. Reméli, egyszer eléri azt a szintet, amikor elég lesz megemlíteni a nevét, és minden rendeződik. Nem, nem akarja azt, hogy rettegjenek tőle, hanem ismerjék el. Ez máris reálisabb.
- Dehogy, csak nyugodtan. Hozzászoktam már – nem egy ember teszi ezt mellette, még ha tudja is, hogy nemigen lenne szabad. Nem prefektus ő, hogy megszólja, ki mit tesz, de ha az is lenne, akkor se. Ő lenne a legrosszabbak egyike. Nem épp kenyere a stréberizmus.
- Ebben igazat kell adjak neked. Nekem annyira nem, de ennyivel is beérem – nem is vágyik cigarettára, erre már rájött. Persze, néha jól jönne neki, azonban ahhoz több kell. Még mindig magasabb az önuralma, mint sokaknak, és ez látszik is. Egy izzadtságcsepp sincs homlokán, arca kifejezéstelen volt, most is csak annyiban változott, hogy a lányra figyel, és az unalom vonásai sem sejlenek fel. A felé áramló füstöt beszívva fúj egy kicsit, hogy a nagy része elmásszon onnan, nem lenne okos dolog totál füstszagúan visszamennie a kastélyba, de akárhogy is próbálkozik, ebben a krimóban csak ilyen szaga lehet, némi alkohollal. Mindegy. Azért a látszat legyen meg, mielőtt megbélyegzik majd.
- Nem? Fura. Teljesen átlagos dolog, hogy ilyesmiket mondunk. Nekem az lenne a fura, ha egy összeg, vagy egy zsíros szívesség esett volna ki a számon. Nem akarok másokból megélni, az valahogy… nem az igazi. Szóóval.. nyugodtan szokd csak meg, a legtöbb ember valahol mélyen önzetlen, még ha el is titkolja – ő sem reklámozza. Azonban a dobozka jobban felkelti az érdeklődését. Nem is titkon figyeli, majd hosszú ujjai megindulnak felé, megállnak a dobozka előtt, tekintete a lány arcára vándorol.
- Szabad? – formalitás a kérdés, mert már magához is húzza. Óvatosan nyitja fel, mintha valami veszélytől tartana, vagy attól, hogy tönkreteszi érintéssel. És lám, cigaretták sora helyett ő már csak az ajakbalzsamot látja, amely ismerős neki, tekintve, hogy Agatha is keni néha magát ezzel, aminek jó az illata. Amúgy sosem próbálta ki.
- Trükkös holmi az ilyen, sokszor jól jönne. Te csináltad? – azzal visszacsúsztatja elé, és kezei ismét maga előtt pihennek meg végül. Szemöldöke magasabbra csusszan, amikor tudatja vele, hogy hogyan is áll az emberekkel. Noha ő maga is szokott ilyesmit érezni, de az már inkább a múlt. Manapság ügyesen ignorál mindent, amit nem akar észrevenni. Igen, ezért nevezik bunkónak, de lényegtelen. Nem is ő a fontos jelenleg.
- Ha jönne is valaki, szék még van. De mitől lett eleged? Ha publikus – teszi hozzá, nehogy azt hihesse, most faggatót fog játszani. Távol álljon tőle a dolog, a kíváncsisága nem halt meg, él a mai napig is. A kérdésre viszont körbetekint. Hát tipp az jó kérdés, de a másik fele. Fogalma sincs, ő nem szokott ilyesmikkel foglalatoskodni, azt iszik, amit kap. Visszafordul végül felé, és megcsóválja a fejét.
- Hát, fogalmam nincs, hogy adnak-e. Elvileg nem, ha kiskorú vagy, gyakorlatilag lehet, hogy ha egy érmével többet adsz, bármit. Én vajsört ittam, szerintem az is elég jó. A bornak csak a szagát érzem, de.. – fintorog egyet, amivel jelzi, mit gondol a dologról, és hogy mennyire nem ajánlja. Addig azonban jelez a kiszolgálás felé, hogy ha akad ideje, tévedjen feléjük.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Vas. 10 Júl. - 11:56
Andrew & Panda

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Már nem remegek mint egy nyárfalevél, és tulajdonképpen nem tudnám megmondani, hogy pontosan minek is köszönhetem. Talán, hogy elült a közvetlen veszély, vagy a cigaretta van rám ilyen nyugtató hatással, esetleg Frothingham jelenléte volt a sorsdöntő? Az azért furcsa lenne, mert általában nem érzem magam jól emberek társaságában. Sokkal nagyobb rá az esély, hogy frusztráljanak, feszélyezzenek, dühítsenek mint arra, hogy kellemes érzéssel töltsön el a jelenlétük. Mindenesetre már eljutottam ara a szintre, hogy kinyújtom begörcsölt végtajaimat, a lábakat hosszan az asztal alatt, vigyázva, hogy ne rúgjam meg a velem szemben ülő lábát. Szívok mégegyet a cigarettából és a füstöt hosszan eregetem, mintha segélykérő jeleket akarnék küldeni valakine, de valójában már egészen rendben vagyok ahhoz képest, ahogy a beérkezésemkor festettem.
- Érdekes lehet az a fele a világnak ahonnan te szemlélődsz. Engem mindig azzal bíztattak, hogy a való világba kikerülve majd még ennél is durvább lesz, szóval jó, ha már idejébe fekészülök, hogy semmi sincs ingyen – engedek meg magmnak egy aprócska, de annál látványosabb fintort. Tudom már, hogy hány babám, csokibékakártyám és otthonról kapott csecsebecsém látta kárát ennek az üzleti világnak, míg végül odáig jutottam, hogy postafordultával visszaküldtem minden ajándékot, amit otthonról kaptam. Ha nincs semmid, akkor nincs mit elvenniük tőled. Legalábbis akkor még naivan azt gondoltam, hogy csak anyagi dolgokban lehet ezt mérni.
Látom, ahogy a kis dobozkám megragadja a figyelmét. Nem szólok semmit, ahogy érte nyúl és közelről megvizsgálhassa.Talán valami hasonló ézés lehet a büszkeség, amit most érzek. Halvány foszlány csak, de egészen kellemes a maga nemében.
- Aha, én csináltam. De nem biztos, hogy összejönne mégegyszer – vallom be – és egyébként is szükségem van hozzá valami jó kis motivációra. Egyébként egy lusta dög vagyok ahhoz, hogy valaha is újra próbálkozzak – teszem hozzá újfent az igazságot és megvonom a vállam. A kérdése őszntén szólva meglep, nem is számítottam rá, hogy bárki kíváncs lenne rá, de valószínűleg ez egy ilyen udvariassági dolog. A gyomrom bukfencezik egyet, miközben próbálom megtalálni a megfelelő szavakat, amik leírnák, hogy mi is éppen a problémám, anélkül, hogy túl sok infót kiteregetnék egy vadidegen vagy bárki előtt. - Á, csak egy kis családi ügy. Semmi gáz, csak most tudatosult bennem, hogy a bátyám halálfaló – most, hogy ezt kimondtam, mintha valami helyre került volna bennem. Sohasem gondoltam volna, hogy ezt valaha kimerem mondani hangosan, vagy akár beismerni magmnak, és mégis, most olyan könnyen és fesztelenül hagyják el a szavak a számat, mintha éppen a bájitaltan leckéről beszélgetnénk. Ez nem is olyan nehéz számomra. Nem hiába kaptam már jó pár pofont a nagy szám miatt. Újfent szívok egyet a cigarettából, és valahogy sokkal jobban esik, mint addig. Olyan apróságokkal nem is foglalkozom, hogy mi van, ha Andrew inne rögtön Dumbledorehoz vagy a hatóságokhoz megy. Mert végül is megtehetné, nem is smerem, és mégis, talán az lenne a legjobb. Megérdemelné, hogy az Azkabanban rohadjon. És akkor én sem rettegnék minden nap a közelébe menni.
- Akkor a vajsör tökéletes lesz. A vendégem vagy – intek a csapos felé, immár türelmetlenül, és pár pillanat múlva már ott is áll a két habos, koszos korsó az asztal lap tetején. Pár pillanatig méregetem, majd felemelem fél kézzel, nem számítottam rá, hogy ilyen nehéz lesz, úgyhogy a cigarettás kezzemml kicsit megsegítem. - Egészségedre!
   
come a little closer

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 10 Júl. - 19:53


Szemmel láthatóan javulnak a vele szemben ülő idegszálai, és ezzel a kedélye is. Azért ennek örül, hiszen nem életcélja mindenki napjának, életének megkeserítése, de nem is akar mindenkinek segíteni. Az azért nem az ő műfaja, ő akkor kerül színre, amikor szükség van rá. Mint például most is. Azért persze nem kezdi el magát most fényezni, és a vállát sem fogja veregetni, vagy megkérni rá a másikat. Ez olyan.. ösztönös dolog, vagy hogy nevezik. Számára. Az, hogy valakiben erre nincs gerinc, arról ő nem tehet. És nem is érdekli. Kicsit mocorog a széken, mert már egy ideje itt ül, és a feneke kezd egyre jobban tiltakozni a kényelmetlen szék ellen. De még ráér, ennyit ki kell bírnia. Egy tanórán sem nagyobb a kényelem. A lány szavaira figyelve kissé elmosolyodik, majdhogynem felnevet. De visszafogja magát, és arca is hamar rendeződik, így csak megcsóválja a fejét a dologra. Hát ilyen az, amikor tényleg különböznek az emberek egymástól.
- Semmi érdekes nincs benne. Ez olyan dolog.. amit a férfiak, mármint, ezt ne egózásnak vedd, de minden ellenszolgáltatás nélkül tesznek meg. Aki itt ül, és csak figyeli, ahogy egy nőt zaklatnak, és nem tesz semmit… hát nekem az a gáz. Persze, nem tiltakozom, valóban semmi sincs ingyen, de az ilyesmik számomra igen. Nem nagy ördöngösség ez – vonja meg végül a vállát, és visszatér az eddigi témához. Időközben a ládika jobban leköti, de csak rövid ideig, majd vissza is juttatja a tulajnak. Érdekes holmi, ő még nem próbált ilyesmit, pedig neki is néha jól jönne egy két zseb, amibe beledugva a kincseit, nem lát senki semmit, csak pár koszos zsepit, és hasonlókat. Na majd megpróbálja.
- Ó sosem tudhatod. Sem azt, hogy lusta vagy-e rá. Majd elválik, mindenesetre nekem jó ötletet adtál, köszi. Hátha nem felgyújtom azt, amire gondolok – nem mintha pocsék lenne a bűbájok terén, de az újdonságoknak, az ismeretlennek néha ára van. Mindegy is. Érdeklődve figyel tovább, és észleli, hogy sikerült azért kényelmet terepre tapintania. Na gyönyörű. Gondolta, hogy nagy a dolog, ha így kifordít valakit, de a mértékét nem sejtette. Már épp nyitná ajkait, amikor is végül megszólal, így visszacsukja azt, és arcára meglepettség kerül. Nem is kicsi. Arca komorrá válik, és bólint. Hát igen manapság ez nem idegen dolog, még náluk is felmerült, mind a gyanú, mind a téma, amivel nemigen akart eddig foglalkozni. De lassan akkorára nő, hogy muszáj lesz valamennyire foglalkozni vele.
- Értem. Hát.. sajnálom. Vagy nem tudom ki hogy áll ehhez, de sejtem, nem kellemes. Kinek mi – fejezi be végül, majd hozzáteszi azért. – Persze, nem fogom kikotyogni a dolgot – zárja le végül, hiszen ez tényleg nem olyan téma, amiről mindenkinek tudnia kellene. Meg amúgy sem egy pletykafészek. Az a nők dolga.
- Rendben van, és ismét köszi – dől hátra, majd mikor kihozzák italaikat, megemeli a köszöntésre, és nagyot kortyol belőle. Neki ez is elég, nem szokása erősebbre vágyni. Ráér vele.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Pént. 15 Júl. - 0:07
Andrew & Panda

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Csak akkor tisztázódik le bennem, hogy az előbb kvázi zaklatás áldozata voltam, amikor a fiú erre utalást tesz. Egyébként nem is tűnik már fel. Mi volt Billy bácsi mondjuk ahhoz a görény Dolohovhoz képest? Vagy mi volt Billy bácsi egyáltalán bármelyik háztársamhoz képest? Csak egy jelentéktelen amatőr. Annyira hozzászoktam már, hogy mindennapi rutinná vált. Mechanikusan reagálok már csak az ilyesmire. Maximum elkönyvelem magamban, hogy már megint én voltam a hibás, már megint megérdemeltem. Fura, horkanásszerű hangot hallatok, ahogy azokról a fickókról beszél, akik nem lépnek ilyenkor közbe. Nos, én szívesen bemutatnám Andrewt annak a többtucat díszpéldánynak, akiket csak arról ismerek, hogy lapulnak, mint béka a csihányban, és nem tesznek semmit. Kezdetben őket utáltam a legjobban. Ma már csak sajnálni tudom őket. Bár belegondolva, talán én sem lépnék közbe hasonló esetben. De hát én ilyen rohadt bosszúálló típus vagyok.
- Gyakrabban kéne ilyen fickókkal lógnom, ezek szerint – jegyzem meg, csak úgy mindenféle célozgatás nélkül – Persze ne vedd ezt célzásnak. Nem akarok rádakaszkodni, hogy aztán testőrnek hsználjalak. Csak hát.. azért megnyugtató lehet a tudat, hogy valaki kész közbelépni, ha eldurvulna a helyzet. Szívok még egy utolsó slukkot a cigarettából és az előttem álló piszkos desszertestányéron elnyomom a csikket.
Figyelem, ahogy a ládikával babrál, én feltétlenül nem tartom olyan érdekesnek, mint mondjuk amennyire hasznosnak.
- Felőlem, adhatok pár tippet – vonok vállat, mintha nekem aztán mindegy lenne. Mert hogy egyébként mindegy is. Nem ragszkodok annyira a szellemi tulajdonhoz sem, mint ahogy a földi javakhoz pláne nem. Tekintetem a dobozról az arcára kúszik, ahogy a reakcióját figyelem, habár kezdetben egyáltalán nem voltam rá kíváncsi. Nem tűnik túlzottan megbotránkozottnak, és végső soron egészen korrektül reagálja le a dolgot, amiért végső soron hálás vagyok neki.
- Bocs a túl sok infóért, de ha nem osztom meg valakivel, felrobbanok – vonok vállat és tekintetem továbbvándorol a válla a fölé. Úgy teszek, mintha a hátamögött ülőket fixíróznám, de valójában inkább csak a semmibe meredek. Nem folytatom tovább a gondolatmenetet olyan baromságokkal, hogy egyébként egy szál ember sincs jelenleg az életemben akinek elnyavalyoghatnám a bánatomat, úgyhogy egy vadidegenre sózom rá a törékeny árut. - Én szeretnék abba az állapotba kerülni, hogy ne érdekeljen – fűzöm hozzá a gondolatmenetéhez miszerint kellemes-e ennek a ténynek a tudatában lenni vagy sem. Ennek megfelelően úgy emelem a számhoz azt a korsót, hogy hosszú-hosszú másodpercekig el sem eresztem. Ahhoz képest, hogy ez életem első vajsöre, elég szépen kiittam a hatalmas korsót a feléig. A kezem enyhén megremeg, ahogy próbálom úgy letenni az asztalra, hogy ne koccanjon túl hangosan, majd frissen felszabadult kézfejemmel letörlöm a habot a számról. Arcvonásaim enyhe meglepttségről árulkodhatnak, de végsőroron nem fintorgok, sőt, egészen kellemes, csak hát a hasam fog valószínűleg pár perc múlva fájni. - Ez egész jó, de nincs valami erősebb? - a kérdés persze eleve hülyén hangzik. Nem futna sokáig ez a kocsma, ha nem tartanának jó fokos szeszeket. Enyhén csilligó szemmel nézek most a hollóhátas fiúra. Mintegy várakozóan, és ujjaimmal dobolni kezdek az asztalon.
   
come a little closer

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 17 Júl. - 18:44


Arról ő nem tud, hogy átélt-e már ilyesmit a lány, vagy sem. Nem is akarja faggatni erről, de reméli, hogy nem lesz itt még egy ilyen alkalma, találkozója. Nem tudja azt sem, hogy az iskola falai között ez mennyire elterjedt dolog. A felsőbb éves diákok, amikor felfedezik, mi van a lábuk között, és hogy az nem csak vizelésre való, kifordulnak magukból – persze tisztelet a kivételnek. Nem egyszer látja, hogy egy-egy csoport épp füttyversenyt tart, vagy épp odacsapódnak egy lány mellé, és ráerőszakolják magukat. Szebbnél szebb szavak, rossz helyre tévedő kezek. Nem tud minden ilyenbe belefolyni, és nem tudja azt sem, hogy a lányok igazából élvezik ezt, vagy épp pont a pasijuk viselkedik így vele. Amikor tud, és úgy látja, hogy egyik sem, közbelép. Nem egyszer fajult majdnem átkozásig a dolog, de ez van, ha az ember szeretne tiszta lelkiismeretet, és becsületet. Nem bánja, legalább a lányok hálásabban néznek rá, mint alapesetben. Nem egy egyszerű figura ő, de azért odáig nem fajul, hogy viccből tapogasson hátsókat, és mocskolódjon. A horkantásra megemeli a szemöldökét kissé, nem tudja, ez most valami elfojtott nevetés, vagy épp az ellentmondás véleménye. Furán jött ki neki.
- Hülyeséget mondtam? – ad is hangot az érzésének, ha már akad rá alkalom. Most nagyon csacsogós kedvében van, legtöbbször hallgat, igaz, most sem ömlik belőle a szó, de manapság könnyebben neki a kommunikáció. Hiába, valahol mélyen elbújt benne egy nő, és nem bírja megállni a dolgot. Azonban a mondatára kissé elmosolyodik. Hiába, ez jól esik az egójának, meg úgy mindenének. De kinek nem. Elvégre, ritkán ismerik el, hogy hasznos a társasága.
- Lehet, hogy nem lenne rossz ötlet. Főleg, ha nem idegen neked a szituáció. Ennyi kangörcsös van a mardekárban? – ezek szerint, de jobb, ha ezt olyan biztosítja, aki ott is él nap, mint nap. – Nyugi, nem veszem annak. Ha gondod van szólj csak, de tényleg. Majd én megtanítom nekik, hogy hova akarja dugdosni a micsodáját – vagy akármi. Nem biztos, hogy megfogadja a dolgot, de ő felhozta, feltette, és majd eldönti, él-e vele. Ő azonban könnyebben fog dönteni a másik dologról, amely felbukkant beszélgetésükben.
- Azt szívesen venném – bólint is hozzá, mert hát abból sose gond, ha kap valamennyit. Nem árt, ha így okul. A sötétebb téma azonban egyelőre elássa a ládika titkát. Azért lopva körbepillant, nem figyeli-e valaki őket lopva, hogy valamiféle pletykaalapot lophasson. Szerencsések, mindenki elvan a maga dolgával, és senkit nem érdekel az, hogy két diák mit vitat meg egymással. Azért ez, a lány szempontjából csak jó dolog. Manapság minden félreértett mondatnak ára van, és nem az, hogy kigúnyolják, vagy épp kinevetik őt. Súlyosabb.
- Semmi gond érte, ha neked jól esett. Tény, hogy könnyebb feldolgozni valamit, ha elmondod másnak. Azonban.. máskor az ilyet egy nyugisabb helyen öntsd ki nekem. Nem örülnék, ha ilyen miatt bajba kerülnél – utal arra, amely miatt leskelődött, és ami felüthette volna a fejét. – Ezt nehéz úgy kezelni, de könnyebb lenne. Sokan kívánják. Én nem tudom, nálunk mi a helyzet, de eddig semmi rossz. Nem tudom, ennek örüljek-e – mert hát, ha ellenállás áll fent, akkor, amikor beüt majd a krach, csak minden rosszabb lehet. Nem is akar inkább erre gondolni, elhessegeti a gondolatot, az egész témát, és kellemesebb dolgokra kezd gondolni. Mindenre, bármire. Eleget gondolkodik esténként azon, mi lesz ebből a fel-felbukkanó sötét mozgalomból. Semmi jót nem sejt..
- Erősebb. Akad. Megoldom, ha ennyire nem jön be a vajsör. Várj egy kicsit – azzal megemeli magát, és pár percre magára hagyja. Némi idő kell hozzá, de szerencsére borostája engedi, hogy a kérdéseket ne tegyék fel neki, és, amúgy is mindjárt betölti a nagykorúságot. Meg is lepődik, hogy ilyen simán megy, de mire visszatér, egyik kezében valódi sör pihen, a másikban pedig egy finom bor. Előbbit magának, utóbbit pedig a lány elé helyezi. Nem akarja leitatni, ezért döntött ez mellett.
- Remélem, ez már jobban fog ízleni – telepszik le ismét, és immáron a hideg, habzó italába kortyol bele. Mennyivel másabb egyből minden.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Pandora Selwyn

Pandora Selwyn

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
2
▽ Avatar :
Ella Purnell

»
» Hétf. 25 Júl. - 23:11
Andrew & Panda

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

   

Nem számítottam arra, a legkevésbé sem, hogy valami apró kis felhorkanásra felkapja a fejét. Nem szántam magyarázatot hozzáfűzni, de ha már így direkt rákérdezett, nem sok választsást ad. Egyébként is, ahogy telik az idő, úgy engedek fel én is fokozatosan. Ilyen korábban soha nem történt, de talán azért, mert még sohasem kocsmáztam csak úgy emberekkel. Lehet, hogy ezt pont az ilyen magamfajtáknak találták ki, és ha már belebonyolódtam, és valami megmagyarázhatatlan könnyűség lett úrrá rajtam, hülye lennék szándékosan elriasztani. Magányosan ücsöröghetek bármikor. Arra ott az év többi napja.
- Nem mondtál semmi hülyeséget, csak azért én tudnám cáfolni a kijelentésedet. Hidd el, azért elég sok gyökér van, aki inkább a másik irányba néz ilyenkor. De meglehet, én vagyok mindig rosszkor rossz helyen -vonom meg a vállam. De a következő pillanatban már nem sikerül megőriznem azt a fene birkanyugalmamat. Egy pillanatra elfeledkezek magamról és úgy bámlok rá, mintha most repült volna be egy perzsaszőnygen, ami ugyebár nincs kizárva, de elég szokatlan jelenség kis hazánkban. Egy pillanatg tényleg annyira megfeledezem, hogy hangosan felnevetek. Ilyet azért nem szoktam túl gyakran, de hár Frothingham nem tudhatja, hogy milyen szokatlan jelenségnek lehetett most tanúja. Mulattató elképzelni, ahogy Andrew az én oldalamon lép fel mondjuk Dolohov ellen. Egymagában. És monduk még túl is éli. Mert valószínű csak kislányokkal mer kiállni. De ebben már rég nem vagyok biztos. Szóval lehet, hogy egy pillanatig jól érezném magam, de ha utána gyufásdobozban küldenék haza a srácot a szüleinek, nos, attól nem lennék boldog. Határozottan.
- Kangörcs? Hát, mondhatjuk úgy is. És tudom, hogy nem úgy néz ki, de azért többnyire megtudom védeni magam – hazudom szemrebbenés nélkül, egy halvány mosoly kíséretében. Szó sincs arról, hogy valaha is lenne esélyem, és valójában már attól is rég elment a kedvem, hogy kiálljak magamért. - De azért igazán értékelem.
Első körben nem értem, hogy mire akar kilykadni azzal, hogy legyek óvatosabb. De aztán valahogy nagynehezen leesik a tantusz.
- Talán igazad lehet. Csak valahogy mindig oda lyukadok ki, hogy ennél rosszabb már úgysem lehet, és akkor nem törődöm ilyen apró részletkérdésnek tűnő dolgokkal – sóhajtok és valóban, mindig a nagy szám az, ami bajba sodor végül. - Hogy érted, hogy legközelebb? Nem hiszem, hogy olyan gyakran lennének hasonó jóhíreim, amit majd megoszthatok veled – nézek rá egészen zavartan, és határozottan mondogatom magamnak, mintha egy mantrát ismételgetnék, hogy nem, nincsen szükségem senkire. Ez egy egyszeri alkalom.
A beszélgetés egy pillanat alatt szakad meg, de nem mondanám kínos csöndnek. Amíg az italokra várakozunk, az nem lehet olyan rossz. Kíváncsian figyelem, ahogy közelít a két pohárral, majd a borral telit leteszi elém. Ez határozottan alkohol. Helyes. Bólintok, mintegy köszönetképpen. Majd nyúlok is hamar a pohár után. Először csak megszagolom, majd megízlelem a nyelvem hegyével. Biztos az a fajta bor, amit apám még csak a házba sem engedne be soha, de határozottan nem akarok most válogatni. Óvatosan, majd egyre bátrabban kortyolok bele egymás után többször. Nem mondom, hogy borzalmas, mert tulajdonképpen van egy kellemes utóíze.
- Határozottan alkohol íze van – mondom ki végül az ítéletet, és leteszem az asztalra a poharat. - Egyébként mit értettél azalatt, hogy nem tudod, örülj-e? - térek vissza az előző beszélgetésünk fonalához.
   
come a little closer

   
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○


   
©

   
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Pandora & Andrew

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Pandora & Silje
» Pandora & Cveta - Why me?
» Pandora Lovegood
» Pandora Lovegood
» Pandora Selwyn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-