Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Jackie McGonagall

Jackie McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 13 Feb. - 23:35

Nem tudom, mit képzeltem a halál utánra - valószínűleg ugyanazt, amit egy, a kifutók világában jártas ember, sok fehéret, damasztot, sápadt virágokat, hogy bűnbánattal arcunkon fordulunk sekélyesen a kamerába, és mert ez volt a megfelelő idő a bűnbánatra, rögtön tudtam, milyen felszínes, földhöz ragadt képek éltek bennem, sekélyesek, áporodottak is kicsit, és egyszer sem, soha nem fájt úgy a nyakam, mint ahogy most.
A halál utánnak épp olyan a plafonja, mint az enyém - imádkozom, valami ügyetlen gyermeki imával, édesanyámat keresem, a nővérem csigatenyészetét, bátyám, amint nevetve az ajtóban áll, mindüket, de önzőn nem jut lélegzet az összes testvéremre, vagy az összes bűnömre, azt képzelem, Ő is itt jár valahol, és elhiszem neki, már nem szenved úgy attól, amit nem érthettem meg, csak most, csak most későn. Hogy nem öregszem már meg, nem számolom ráncaimat egy nagy, oroszlánkarmos tükörben előbb komoran, majd egy pohár borral, nem futok többé Toszkánában az út mentén fehér ruhában, egy esküvőről, nem dobom még egy képeslapját a többi közé a manzárdszobában, nem szúrom meg az ujjam, amire talán szerettem volna, ha valaki gyűrűt hoz, megköt és lefon magához, mert különben elröppenek, akaratlanul, de azért, mert megtörténik, és otthontalan vagyok egész életemben, egy bőrönddel stoppolok középkorúan, hajam akkor épp rövid, és ahogy megfordulok, a kocsi, ami felvenne, tartalmazza az összes el nem mondott vallomásom: közéjük zsúfolódva zötyögnék a végéig a sötétben, és egyedül halnék meg, míg emberek álltak a napfényben, esőről beszélgetnek, és hogy milyen életteli voltam, a kurva, akit nem lehetett nem szeretni. Milyen különös minderről számot vetni épp a halál után, de találkozom Romannel, és találkozom vele is, aki alácsüggött a mestergerendáról, megkérdezem, tényleg annyira fájt-e neki is az élet, hogy véget kellett neki vetni egy nyári délutánon, mikor mások szerelmesek, mikor mások számára végtelen az ég, a horizont örökről beszél, én legfeljebb nyilván szabásmintákról, míg lelógatom a lábam a tetőről, de lám, én is megöltem magam.
Végül én is megöltem magam, és én sem tudom a választ.

- Jacqueline vagyok. - mondom csukott szemmel, azt hiszem, van jelentősége annak, mi az első szavunk, ha meghaltunk, ebben bízom, de a saját plafonom fogad, és csalódom, nem vagyunk egy bukolikus esküvői montázs hátterében, mint képzeltem, és talán soha, egy percre sem értettem a világot. Míg felülök, helyére rendeződik a helyiség, és ott a szekrényem a kidudorodó szekrénnyel, a redőny lehúzva, és Rufus táskájának tartalma, ami betölti a szőnyegem. Hasra vetem magam, lelógatom a karom, minden igazán szürreális, és nincs is kitől megkérdezni, vajon itt miért fáj még a nyakam. Az ujjammal azt az apró dobozt tapintom ki, ami épp elég nagy egy gyűrű számára, ez tűnik a legkevésbé ideillőnek, talán ez lehet a kulcs a továbbiakhoz, nyilván a halál után mind megfigyelőkké szépülünk, lehet, hogy vár valahol az a meleg fénnyel átszőtt háttérkép, csak még nem érdemeltem meg. Jár az öngyilkosoknak igazi feloldozás?
- Csön-csön gyűrű, aranygyűrű. Rufus igazán szeretheti a leendő gazdád.. mindig azt hittem, ha megkér valakit, vörös lesz, mint ő maga.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rufus Scrimgeour

Rufus Scrimgeour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 15 Ápr. - 11:31
Igazán ritkán dohányzom. Mindig csak akkor, ha erre igazán nagy késztetést érzek, ha olyasmivel állok szemben, amit egyedül nem vagyok képes feldolgozni, vagy amivel megküzdeni szinte lehetetlennek számít. De én mindig is kalandvágyó és makacs ember voltam, így ezen két tulajdonságból az egyik miatt legalább minden alkalommal győztesen kerültem ki. De egyik sem volt öngyilkossági kísérlet. Sőt, bassza meg, ez öngyilkosság volt! Csak sikerült őt visszahozni a halálból. A torkát már épp elkapta az ördög égett, parázsló keze, fekete körmeivel erőteljesen kapaszkodott Jackie torkába, és mit adj'Merlin! Persze, hogy azt lőtte át! A kurva életbe, hogy ilyet csinál! Ennyire nem lehet rossz az élete... Mi vihette rá arra, hogy ilyesmit tegyen? Vannak barátai, családja, én is itt vagyok neki. Egy sóhajára megyek, és csinálom, amit csak szeretne. Nem mondom, hogy abszolút nincs, amire panaszkodhatna, csak én nem látom a negatívumokat az életében.
Előveszem a mindig nálam lévő, ám ettől függetlenül sosem használt cigarettatárcámat, amit felpattintva megpillantom a már pár éve itt sárguló szálakat. Remegő kézzel veszem ki az egyiket, becsukom a tárcát, és pálcámmal egy pillanat leforgása alatt meg is gyújtom a kezemben lévő ideiglenes nyugalmat. Mélyen belélegzem a füstöt, majd kifújom a felesleget, majd mindezt megismétlem. Jackie basszus! Miért? Miért? Miért? A kurva életbe!

Elnyomom a cigit, és belépek az előszobába. Megállok, veszek egy nagy levegőt, és benyitok a már jól ismert hálóba. A táskámat pillantom meg először, majd az az érzés fog el, hogy valami nincs rendben. Csak ezután nyitom ki teljesen az ajtót, és belémcsap a felismerés: nem kellett volna benne hagynom az eljegyzési gyűrűt.
- Hogy érzed magad? - próbálom megőrizni a nyugalmamat, de mindez sokkal nehezebb annak a tudatában, hogy megtalálta azt, amit meglepetésként szánok neki már pár éve. Mindegy, ezen már nem tudok változtatni. Illetve, nem szeretném kitörölni az emlékeit.
Leülök mellé az ágyra, és próbálom minél nyugodtabban kivenni kezéből a gyűrűt. Nem kell ez neki. Mármint... Most lehet, hogy csak megkavarná, és nem akarom, hogy még egyszer nyakon lője magát. Én sem bírnám tovább, és valószínűleg Omar idegszálai is kezdenek rojtosodni. Nagyon sokat köszönhetek neki. Nem egyszer hozott rendbe már engem is. Se szó, se beszéd nélkül él a hivatásának, és nem érdekli, hogy épp melyik félhez, felekezethez, nációhoz tartozik az adott illető, hanem a legjobb tudomása szerint rendbeteszi. Ezért is szeretem és tisztelem úgy, mint senki mást.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Jackie McGonagall

Jackie McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 23 Ápr. - 1:00

Nem tudok szabadulni a benyomástól, hogy csipkét kellene viselnem, bármi közhely volna is - a mennybéli Rufus túlságosan valódinak érződik, és mert esendő egy lotyó vagyok, természetszerűleg felmerül azonnal, vajon hogy mutathatunk mi együtt, ábrándkép és álmodója, és az én álmaim mindig számomra voltak jelentősek, hogy ezért pénzt is kaptam, amíg éltem, tiszta és rosszindulatú szerencse csak.
- Becsapva. Te most is pont olyan értelmetlenségekre pazarolod az időt, mint a nyilvánvalóan semmiségek, amikor kínálhatnál pezsgővel is. Miseborral, ha azt helyzethez illőbbnek érzed. - átejtem a tenyerére a gyűrűt, bár nem teljesen értem, miért veszek részt a drámában, de talán az első megérzésem helyes, az öngyilkosság fejezet, nem a könyv csukódásának hangja.
Voltak ábrándjaim - mikor életem első temetésén vettem részt, tavasz volt, meleg, balzsamos szélben álltunk mind feketében, talán abból is szüzességet vesztettem, nem csak a csodálat mértékében, amivel gyermeki tekintetem megtapasztalta a halál közelségét, létezését. Persze voltak mesekönyveink, azokban dagadó keblű hajadonoknak elhullott leányanyjai - az illusztrátorok perverziója vészes közelségbe egyelőre a lapokon került, de egy McGonagall sem él éppen köztiszteletben álló életet - de a koporsóban nyugvó negyvenes volt, és minden részletében gyönyörű, moccanatlan, szoborra emlékeztető. Utána többször kértem a testvéreimet, játsszunk temetőset, egészen addig, amíg már nem emlékszem, melyik szülőm megtiltotta...

Voltak ábrándjaim, de most bizonyára vérbe fagyva fekszem azon a drága szőnyegen, aminek a felét egy jól sikerült rúdtánccal szereztem meg. Persze, hogy nem lett belőlem szobor holtamban sem, rejtély hát, miért bukkant fel itt Rufus, hogy a halál után is ostoba józanságot hirdessen.
- Kinek szánod?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rufus Scrimgeour

Rufus Scrimgeour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 21 Jún. - 18:36
- Nem, határozottan nem vagy jól, ahogy látom. - helyzethez illőbb? Mit akar ezzel? Vagy csak én nem értem, hogy mire céloz, nem vagyok vevő most erre, de azért persze, remegő kezemmel intézek neki pezsgőt, ha ezt hiányolja. Ne szenvedjen ettől, most nem kell. Lesem a kívánságait, ez csak természetes ebben az állapotában. Bár kétségtelen, hogy szívem szerint inkább vizet adnék neki, hátha jobban lesz tőle, vagy rájön, hogy nem jó egy ilyen élmény után az alkohol.
Bizonyára én veszem túl komolyan az életet. Mindig is így volt. Ha a gyermekkoromra gondolok, az iskolatársaim minden alkalommal szóvá tették, hogy ünneprontó a józanságom és a tudatos szabálykövetésem. Nem véletlenül lettem prefektus, nem véletlenül adtam le ezt a tisztséget az első kisebb hibámnál, és nem véletlenül lettem ennek ellenére mégis iskolaelső. Mindig is az első, a karótnyelt, a feddhetetlen jóság és tudatosság. pedig én minden alkalommal küzdhettem volna azért, hogy egy olyan élet legyen az enyém, ami miatt mások sem szólnak meg. Most azonban bebizonyosodni látszik az a vissza-visszatérő mondat, hogy akit régen strébernek hívtak, azt a jövőben főnöknek fogják. Nem ez a célom, de látom, hogy jó úton haladok ennek az irányába is.
Az ismét hozzám kerülő gyűrűt visszateszem a táskámba, és ezzel együtt meg is fogadom, hogy otthon biztonságos helyre teszem, és nem hordozgatom többé magammal, de ahogy magamat ismerem, minduntalan azon fogok gondolkodni, hogy mikor kérjem meg Jackie kezét. Persze erre sem ma fog sor kerülni, ebben biztos vagyok.
- Annak, aki mindig tartogat számomra új meglepetést. - az imént például nyakon lőtte magát, ezzel pedig rám a frászt hozta, amivel nem nagyon tudtam mit kezdeni. Eddig is sokszor lepett meg, mire is képes, mégsem gondoltam, hogy öngyilkosságra adja bármikor is a fejét. A pálcáját már korábban elvettem tőle így remélem, nem próbálkozik mással is. - Miért tetted ezt? - de talán ez korai még.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Jackie McGonagall

Jackie McGonagall

C’est la vie
Mágiahasználó
Varázstársadalom tagja
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 24 Jún. - 9:35

Nehezemre esik elviselni - valami okból kifolyólag Rufus a hétköznapokban mindig egy hideg csiklandás volt az orrnyergemen, amit lehetetlen megvakarni, és nem múlik el semmi alkoholok, örömök ellenére, kitartóan hirdeti, hogy vannak még emberek, akik igényt tartanak a jelenlétemre, de annak minden szélsősége nélkül. Kétlem, hogy Rufus tényleg ismerne, és ha ismerne valóban, ilyen reményteljesen kapaszkodna az emlékembe még a halálom után is - amit tönkretesz, hogy most is felhúz szűkszavú közhelyessége, persze, az érzelmek csupán versekbe és újabb meg újabb rohadt szerelmi vallomásokba valóak, azok biztosan nem tűnnek fel sötét színekben, nem törik el a tányérokat a pulton, és nem azokból születik a bizonyosság, hogy élünk.
- Mert megint szar alak vagy, Rufus, és ez alapján tényleg a pokolba kerültem. - a korábbi zsibbadtságom magára talál, fel akarnék ugrani az ágyról, itt hagyni a maga ízlésére - földszínek, kimértség, klasszikusként eladott szar szabászat! - de gyengének tűnök, és kénytelen vagyok maradni. Ez minden bizonnyal a pokol, ha még kiviharzani sem lehet, hallgatni kell majd a szentbeszédet a józanságról, én nyilván megint a legrosszabb változatomat mutatom, és aztán úgy teszünk, mintha mindez nem annak az erőnek a jelenléte lenne, ami egyszer a víz alá meríti majd Velencét is, bármennyire hisszük, hogy a moccanatlanság gyönyörű.
- Nyilván azért, hogy ne ejtsük meg ezt a beszélgetést. Soha. - ellenségesen magamhoz ölelem az egyik párnámat - vajon ha líraibb helyszínen ölöm meg magam, azt látnám most? - és sötéten méregetem a lehetőségeimet. Rufus sosem értette, mikor kell befognia a száját, én pedig nem értem, miért nem érti meg a depresszió működését, hogy nem érezte az ízét, amikor megcsókolt, és miért kellene nekem most elmagyaráznom valamit, ami világos, érthető, mint az emberi élet végessége. Ez nyilván a bűnhődésem egy stációja lehet, így aztán valóban sokkal rosszabb, mint bármi, ami az életemben várt volna. - Nem várom tőled, hogy a csodálatos, szabályszerű életed paraméterei alapján megértsd, mások mit miért tesznek, de ha tenni akarsz egy szívességet, belátod, hogy nem mind tudunk együtt élni azzal, amit tettünk, vagy amit nem tettünk. Nem azért öltem meg magam, mert olyan kurva jól éreztem magam előtte.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Saint Laurent, Swarowski, Szemfödél

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» saintlaurent,szex&szemfödél

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-