Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

The Wrong Ends of These Tables EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

The Wrong Ends of These Tables EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

The Wrong Ends of These Tables EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

The Wrong Ends of These Tables EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

The Wrong Ends of These Tables EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

The Wrong Ends of These Tables EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

The Wrong Ends of These Tables EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

The Wrong Ends of These Tables EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

The Wrong Ends of These Tables EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 19 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

The Wrong Ends of These Tables



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Zachary Rochester

Zachary Rochester

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kiefer Sutherland

»
» Kedd 16 Júl. - 21:47
30%-ban hálás vagyok, hogy Cerys tegnapelőtt elment sárkányok után vadászni, az okot pedig két 15% teszi ki.
Isaac és Wyatt olyan rivallókat kapnának, hogy két tömbös környezetben nem maradna meg semmi, meg nem fog nyélből rátámadni a vendégre. A Rappaport név nem túl népszerű Vermont állam ezen kis zugában. Ma pedig Elle Rappaport tesz nálam egy látogatást, egy igen szokatlan és körmönfontan megírt bagolyváltás után. Nem érdekel, hogy tud arról, hogy a fiúk nem adták fel a nyomozást, de amilyen kirekesztő társaság tud lenni az övék, még a végén belekevernek mindannyiunkat. Én pedig én vagyok és tartani fogom a hátam, legyen ami legyen. Wyatt is és Isaac is mindkét országban bírálható, kettős állampolgárok. A problémák ott kezdődnek, hogy a Gyomlány ugyan walesi születésű, de japán állampolgár, ráadásul azután, hogy elrabolták, megkínozták, még csak egy éve, hogy egyáltalán járni tud megint. Nagy-Britannia nem tett semmit. Nem folytatták a nyomozást, elengedték, ahogy a fiaimat is, akiknek az is bűnük lehet, hogy a második állampolgárságuk szerinti országban lettek aurorok.
A fejemben gyakorlatilag A-tól Z-ig, a pokolba is, még a görög ábécébe is átnyúlik, hogy ez mennyire ingoványos talaj.
Mint az öreg Rappaport volt. A hangsúly a múltidőn van. Fejétől bűzlik a hal, azóta kaptam tőle a sarat, hogy elkezdtem Ceryssel levelezni és gyakorlatilag, az igen furcsa körülmények közötti haláláig meg is tartotta a szokását, hogy fenje rajtam a nyelvét. Kiváló fenőkő vagyok mindenesetre. Akármennyire nem szívleltem, akkor is meglepett a halálhíre. Kollégám volt, én pedig ember is vagyok, úgyhogy nem csak vállat vontam az egész felett.
Csengetnek. Én felállok. Azért megcsináltam a házi feladatomat. Aki az ajtóban áll az pontosan egyidős Maisie-vel. A balsors verte mugliszármazású lánnyal. Fürge léptekkel termek az ajtó előtt és a földön előkeríthető legdiplomatikusabb mosolyommal üdvözlöm az érkezőt.
- Miss Rappaport. Fáradjon be. - már el is léptem az útjából és tartom a kezem, hogy ha bármit a fogasra óhajtana tetetni. - Kávét? Teát? Esetleg erősebbet?
- Sajnálom, nem akartam korábban illetlen és esetleg tolakodó lenni, de őszinte részvétem az édesapja miatt. Amerika sokat veszített, ahogy az ön családja is.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Elle Rappaport

Elle Rappaport

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Kedd 16 Júl. - 22:18
...quam omnia scire


Évekkel ezelőtt riadtan gondoltam a lehetőségre, hogy megöröklöm egyszer - valamelyik testvérem iránt érzett hűségem okán - a hivatalt, amelyben magam is szavakkal leszek kénytelen háborúkat elindítani. Papa természetesen tartott részünkre ilyen jellegű képzést, amelyben legjobb tanácsa arra vonatkozott: nincs miért aggódni, elvégre a háború régóta tart - mi sáncai lehetünk annak csupán, látszólag mindent sejtő mosolya tapasztalatról árulkodott, olyan marokkal mérve az önmagába vetett hitet, amellyel most sem rendelkezem, ha nem a szakterületemről kell színt vallanom.
Mr. Rochester úgy számíthatott a látogatásra, mint ahogy eljön az idő, amikor elveinkért mind pellengérre állunk, súlyunk pedig mások által határozódik meg - és mert elég gyakorlott voltam a királyi családok politikai jellegű körtáncaiban, ideértve a köreink szokásait, sejtettem, legalábbis mintha sejteni véltem volna, hogy könnyűnek találtatik majd, ahogy én, és előttem minden elődöm, ha nem maga érdemei szerint hozták hírbe. Mr. Rochester kiváló túlélő lehetett, vagy apámnak lényegében közömbös, amit talán kikérne magának, de más magyarázata nem lehet, hogy ilyen későn, ilyen pillanatokkal a tűz gyulladása után ismerkedünk csak meg ezen minőségünkben. Évek óta nem titok előttem, mit tartanak róla, de relatív távolsága ellenére melegen tartja vélt botrányait a vele szembeni ellenségeskedés, kiiratkozott közülünk házasságával, elpártolásával, és mert közösségünk a gyilkosságot is könnyebben bocsájtja meg a tévelygőnek, mint az elveinek elvetését, nem kérdéses, Mr. Rochester, bár remekül elkerülte a megszégyenülést, kellemetlenségeket, olyan bírák elé állt volna, ha fiainak viselt dolgai szabad levegőre kerülnek, akik az irgalmat csak egyszerű italmárkának hiszik, úgy is kezelik.
Vonzó, sokat próbált ember nyit ajtót - de mind azok vagyunk.
- Jó napot kívánok, Mr. Rochester. Talán egy kávé jól esne, a többihez korán volna még. - hányszor eszembe jutott, az irónia mely tartománya lehet, hogy míg a varázstalanok egész világa csak elviselt rossz, öltözködésük gyökeret eresztett a köztudatban. Ha valóban annyira vérre vágynánk, mi mindannyian talárt viselnénk - talán abban kellene lennem, de csak szóvivője vagyok mások valódi hevületének, ahogy ő - Köszönöm szépen, bizonyára nagyra értékelte volna a szavait: gyakran emlegette közösen eltöltött napjaikat az irodán, a rá jellemző nosztalgiával. Azonban nem akartam tolakodó lenni: ha ön szükségét érzi valami erősebbnek ebben az időpontban, gondolom, ez itt szokás, kérem, éljen vele.
Nem jellemző rám, hogy mosollyal kísérem a helyzetet - még a kabátom sem volt alkalmam levenni, valóban udvariatlanság volna az iménti megjegyzés mellé még érzékeltetni, hogy a hangulat nem kedvez a kedélynek. Idegennek tetszik a tér, ő maga különösen, mintha más világban járnék, pedig azonos a nyelvünk: talán apám idézőjeles lenyomata feszélyez benne, azért kellett egyből odaszúrnom, becsvágyból, rosszindulatból.
- Rég láttuk az 'óceán' másik partján, de természetesen megértem, hogy elfoglaltságai okán nem vett részt a temetésen sem. Köszönöm, hogy időt szakított bokros teendői közepette is a látogatásomra, annak ellenére, hogy talán feszélyezi ittlétem.. bár az okát nem egészen értem.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Zachary Rochester

Zachary Rochester

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Kiefer Sutherland

»
» Kedd 16 Júl. - 22:51
Hiába fiatal az aki ide be fog térni, nem követtem el a hibát sose, hogy alábecsüljek valakit. Tágra nyitott szemellenzőkkel járom a földet, ahogy a szüleim is, pedig ők még majdhogynem martalékai voltak ennek a fojtogató és zárt szisztémának. A Rappaportok, főleg az amelyik az évfolyamtársam is volt, ő mindig nyíltan a mellényén viselte a gondolatait, ha megsejtette, hogy vele egyetértő társaságban van. A mágia nem exkluzív előjog, ami felhatalmazna bárkit is bármire. Az iskola falai tudják csak, hogy hány meg hány óra eszmefuttatásom és ütközésem volt vele. A gyermekétől sem számítok kevesebbre, ahogy a saját családomtól sem, mert a név és a vér is kötelez dolgokra... Nálunk ez leginkább a nukleáris család mentális egészsége és testi épsége, meg hogy tudják: ide mindig jöhetnek tanácsért vagy csak rendesen megebédelni és kialudni magukat.
Nekem most ki kell állnom a sajátjaimért, de bizony ebben a lapjárásban benne lapul egy fajsúlyos lelkiismereti és elvi kérdés. Az igazsághoz való jog. Ami pedig engem illet, hogy nem voltam hajlandó tökéletesen formára öntetni magamat ebben a társadalomban, az egy másik ügy. Suttogjanak mögöttem ami a csövön kifér, így is hallom bent az épületben, ha ott akad dolgom. Ha lehetne egy másik képességem még, ami nem mágikus, az a túlélés a munkamorál által. Persze, hogy találnának mást a helyemre. De nem olyat, aki meghúz Amerikában egy madzagot és az a Himalájában zeng.
Fiatalabbnak tűnik, mint amennyi papíron, de az élet kiből milyen fizikai manifesztációkkal jön.
- Egy kávé ebben az esetben. Tej? Cukor? Hogy szereti? - mosolygok nyájasan rá. Nem is olyan meglepő, hogy nem talárban jött, a feleségem az egyetlen akit ismerek aki itthon is képes talárban lenni. Én jobb szeretem az öltönyök, ingek és mellények hanyag eleganciáját.
- Meglehet. Még itt is keveseknek adatik meg, hogy egy évfolyamból egy irodába kerüljenek. Ó, nem, nem szokás. Elég szigorúak az állam alkoholtörvényei egyébként is és a tiszta fejjel, tiszta szívvel elven élek.
Még az is lehet, hogy látható volt egy pillanatra, hogy szabályosan hagytam, hogy átugorja a fejemet az inzultus. Ki hitte volna. Még ennyi idő is meg van a képességem, hogy szelektíven sértődjek meg. Nem áll eszem ágában sem, hogy lássa rajtam, hogy bárminemű ellenérzéssel lennék, az tőlem igen nagyon idegen lenne. Ha átadja a kabátot, akkor a fogasra akasztom.
- Azért remélem a virágok épségben eljutottak, amit küldtem. Ahogy az édesapja is, én is elég hektikus munkarenddel bírok. Feszélyez? Miből gondol ilyet? Egy strand, az feszélyező. De nem szeretném rabolni az ön értékes idejét sem. Kérem fejtse ki, hogy mi egészen pontosan az ön szemszögéből a probléma a levelében foglalt üggyel kapcsolatban... - közben bevezetem a tágas, de láthatóan nagy család számára készült nappaliba, hogy felszolgálhassam a kért kávéját.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Elle Rappaport

Elle Rappaport

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 17 Júl. - 3:41
...quam omnia scire


Ő, velem ellentétben - újabb kellemetlen felismerés a magam rossz tulajdonságai között - valóban bele tud helyezkedni még a maga feltételezhető vallatásába is, amely legjobb esetben is semleges lezárással kecsegtet, míg nekem gondot okoz jelenléte, azaz a magam jelenléte. Az utóbbi napokat, így szerénység nélkül emberi társaság nélkül töltöttem, óráimat pedig betegségre hivatkozván halasztottam - ez nem is olyan elképzelhetetlen egy családtag halálát követően - de úgy tűnik, ez a felkészülés sem adja vissza a mostanra kínosan rozsdás hangom a társasághoz. Ugyanakkor nem feszélyez, ő maga nem járul hozzá a személyes pokoljáráshoz.
- Ha van esetleg valamilyen növényi teje, és cukor nélkül, köszönöm. - a kabátomat megőrzésre átadom, és csak egy apró mozdulat, amellyel újra visszagyűröm a hajam a fülem mögé, csak ez enged következtetni egy nyilván rutinos megfigyelőt a kínjaimra. Idegenek színei, holott nem különböznek úgy a miénktől, láthattam az arcát is eleget itt és ott, igazán szégyenletes, hogy ennek ellenére így érzem magam - Ha közös ismerőseinket kínálta volna alkohollal, most menthetné a becsületét, hogy csak a viszontlátás örömét akarta megünnepelni..
Kínosan elmosolyodom, de remélem, a hangsúlyom éltelensége elárulja: csak vicceltem, ha ilyen ügyetlenül is. Ez megint nem az én asztalom, az enyémet most is tornyosuló történelemkötetek foglalják el, és néhány, élő emberek számára kifejezetten unalmas értekezés ezek tartalmának részleteiről. Mr. Rochester bizonyára elnézi nekem, ha cserébe valamiféle cinkosságra léphetünk, ha kényszerűségből és ismeretlen utakon is.
- ...miért pont a strand? - kérdezem rövid szünet után, mikor megértem, hogy nem tesz hozzá többet, és cserben is hagyom magam, már ami a replikákat illeti. Megigazítom a garbóm zárt nyakát - keresztbe teszem a lábam, és elszámolok háromig, nem tovább, és természetesen megfelelő erőt veszek magamon, emlékezvén az alapszabályra, hogy én magam nem vagyok bajban, amíg nem ismertem el. Megszűnnék létezni, ha elismerném, hogy kíváncsi vagyok az életmódjára, de mert ez ilyen közelségbe került - tudományos érdeklődés persze, nem több. - Elnézést, ez igazán értelmetlen volt. Ahogy mondta, a kölcsönös tisztelet: mit jelent az ön számára pontosan ez a fogalom, Mr. Rochester? Biztos vagyok benne, hogy valódi patrióta, és ennek szellemében adta át örökösei részére kissé... megváltozott értékrendjét is, ezt azonban nehezen találom összeegyeztethetőnek elfoglalt pozíciójával. Mint tudja, az együttműködés alapja az őszinteség és a kompromisszum, melyet élvezhet minden fél részéről, annak ellenére, hogy... elvei nos, elég.. sajátosak. A fiaival kapcsolatos híresztelések azonban nem tartoznának a mindenki által elfogadható viselkedések közé, ennek következményeit pedig nélkülem is ismeri.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

The Wrong Ends of These Tables

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» high school never ends
» Change the way the story ends
» welcome back, my friends - to the show that never ends

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-