Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Change the way the story ends EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Change the way the story ends EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Change the way the story ends EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Change the way the story ends EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Change the way the story ends EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Change the way the story ends EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Change the way the story ends EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Change the way the story ends EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Change the way the story ends EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 19 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Change the way the story ends



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Hétf. 26 Feb. - 22:35
Richard és Rody

Minden erőmmel azon voltam, hogy rendezzem a vonásaimat, mire visszaérek a Roxfortba Richardhoz. Beteg volt és pihennie kellett, nem volt neki ideje arra, hogy az én problémáimmal foglalkozzon, amiket most nem is zúdíthattam rá. Egyébként sem neki kell velük foglalkoznia. Mi mindig ketten oldottunk meg minden gondot, de azt hiszem, ami a családjainkat érintette, már más helyzet volt. Nem kellett tudnia, mi történt, nem akartam ennek a súlyát is a vállára tenni. Majd én megoldom egyedül, legalábbis így voltam vele.
Sosem volt még ilyen nehéz a könnyeimet nyelni. Nem féltem a sírástól, sem attól, hogy ettől esetlen gyengének tűnhetek, ugyanis egyáltalán nem érdekelt a maszkulinitás és a hozzájuk járó sztereotípiák. De furcsán mutattam volna, ahogy taknyos képpel vonulok fel Roxfortba. Mégis most olyan nehéznek tűnt ezt megtenni, hogy el sem akartam hinni. Régen nem éreztem magam ennyire nyomorultul.
A szobánkba belépve mindent megtettem, hogy kerüljem Richard pillantását. Nem akartam, hogy bármit is eláruljon az arcom, aminek az lett a végeredménye, hogy a némaságom és a testbeszédem volt az, ami mindent elmondott neki. Biztosa voltam benne, hogy az első másodpercben rájött, hogy valami nem stimmel, de reméltem, hogy nem kezdi el firtatni. Nem akartam, hogy rosszul végződjön a nap, legalább neki ne. Egyébként is, pihennie kellett, sokat aludnia és megenni a süteményt, amit hoztam neki. Sütemény, jut eszembe. Az asztalhoz lépve előkotortam a kabátom zsebéből a picike dobozt, kivettem belőle a sütit és megböktem a pálcámmal, hogy visszaváltozzon az eredeti méretére.
- Hoztam kettőt is -szóltam, a hangom mintha nem is az enyém lett volna. Nem ismertem magamra, de az a helyzet, hogy nem is akartam. Menekülnöm kellett innen, ha nem akartam egy nagyon kellemetlen jelenetet, de nem igazán volt hová. Miért is csinálom most ezt?
Leraktam a süteményeket az asztalra, aztán szótlanul levetettem a kabátomat, a sálamat és a sapkámat, majd anélkül, hogy bármit is mondtam volna Richardnak, elvonultam a fürdőbe. Legalább annyi eszem volt, hogy becsuktam magam után az ajtót, nem mintha az sokat ért volna. Megálltam a tükör előtt, megmostam az arcom meleg vízzel - a hideg biztosan nem segített volna, tekintve, hogy kintről jöttem és ott nagyon hideg volt -, majd megtámaszkodtam két kézzel a mosdókagylón. Ha tehettem volna, biztosan darabokra töröm a porcelánt, annyira erősen szorítottam.
Ismét végigpörögtek a fejemben az elmúlt nem is olyan hosszú idő eseményei. Nem tudtam másra gondolni, csak arra, hogy mennyire elrontottam, mert biztos voltam benne, hogy az egész az én hibám. Cygnus is ezt mondta, én is így éreztem, biztos voltam benne, hogy ez is a helyzet. És ez egyre töltött el mérhetetlen szomorúsággal és tehetetlen haraggal. Utóbbi került előtérbe, amikor egy határozott karmozdulattal levertem mindent a velem szemben lévő polcról és az egyik fogmosáshoz használt poharat is a falhoz csaptam. Szerencse, hogy műanyag volt.
Hogy hogyan kerültem végül a kád mellé a földre, már nem emlékszem, csak arra, hogy a kád oldala hideg volt a hátamon, a kezem pedig remegett, miközben cigarettát próbáltam kikotorni a zsebemből.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Szer. 28 Feb. - 22:59




Rody & Richie



Csúnyán megbetegedtem. Napok óta küzdöttem az influenzával, de ma végérvényesen letepert a kórság és csak áldhattam a szerencsémet, amiért éppen hétvégén. Ki sem tudtam kelni az ágyból, alig kaptam levegőt, belázasodtam, fájt minden tagom és könyörögtem Rodynak, hogy vessen véget a szenvedéseimnek. Vagy ha már arra nem hajlandó, akkor legalább hozzon nekem valami süteményt, mert akkor talán a lelki békém helyre áll. Ő pedig - mint mindig - rohant sütiért, csak hogy a kedvemben járjon. Valószínűleg társadalmilag elfogadottabb párkapcsolatok esetében az olyan férfiakat, mint ő, gúnyolták papucsnak. Én jobban szerettem törődésnek titulálni és kicsit minden alkalommal jobban belé szerettem, mikor ilyen egyszerű, de annál édesebb módon juttatta kifejezésre a szeretetét. Olykor egy francia krémes többet jelent minden kimondott "szeretleknél".
Amíg Rodyt vártam, nekiláttam a legutóbbi dolgozatok kijavításának. Az egészségemen nem segített némelyik gyerek teljesen abszurd válasza, nem győztem piros tollal aláhúzni a képtelenségeket a papíron. A legszörnyűbbeknél üzeneteket írtam a lap szélére, ha pedig végre találtam egy jól sikerült példányt, annak a végére a jegy mellé még mosolygós fejet is rajzoltam. Kár, hogy nekem nem támadt kedvem mosolyogni, miközben a második százas csomag zsebkendőt bontottam ki és fintorogva tudtam csak beleinni a teába is. Alapvetően imádtam minden teát, de ha az ember kényszerből iszik meg belőle napi két kancsóval, hamar elmegy tőle a kedve. Még úgy is, hogy Rody tényleg finomat főzött, odakészítette nekem az éjjeli szekrényre a Han Solo bögrémben. Ami nem is kifejezetten az én bögrém volt, ezen folyton összevesztünk amióta tavaly megnéztük a Csillagok háborúját. Nem is kérdés, hogy ki lett mindkettőnk kedvence...
Amint nyílt az ajtó, rögtön félredobtam az egyik félig leellenőrzött dolgozatot.
- Már azt hittem soha nem érsz vissza és hagyod, hogy egyedül szenvedjek - tornáztam feljebb magam az ágyon, a hátamat a párnámmal kitámasztva. - Megint annyi hülyeséget írtak, hogy lassan tényleg felmondok...
Panaszkodni akartam neki a gyerekekről, de amint felé fordultam és megláttam a gyászos ábrázatát, majd meghallottam azt a furcsa élt a hangjában, már tudtam, hogy nagyobb a baj néhány funkcionális analfabéta kölyöknél. Mielőtt még bármit kérdezhettem volna, letette a becsomagolt süteményt és eltűnt a fürdőszobában. Nem mentem azonnal utána, vártam, hátha magától is visszajön és elmondja mi bántja. Mindig úgy kellett kihúzni belőle a legapróbb problémát is, de mégis reménykedtem minden alkalommal, hátha majd most nem akar elvonulni és csendben marcangolni önmagát. Aztán meghallottam a tompa csattanást, ezzel oda is lett minden türelmem.
Kimásztam a meleg takaró alól és utána siettem. Más helyzetben első dolgom lett volna alaposan letolni, amiért már megint idebent akart rágyújtani - Merlinre, mennyit veszekedtünk emiatt, egyszerűen gyűlöltem a füstszagot a szobában. Most viszont ez zavart a legkevésbé, ugyanis a látvány, ami fogadott sokkal inkább elkeserített. Leguggoltam mellé, elvettem tőle a cigisdobozt, hogy ne azzal foglalkozzon és a két kezem közé fogtam az arcát.
- Mi történt, Rody?
Fájt így látni, már annyira régóta nem keseredett így neki semminek... Nagyon szenvedett az utolsó pár évében aurorként, de amióta felmondott, egyszer sem borult ki. Régen legalább kérdeznem sem kellett, mi viselte meg ennyire, most viszont elképzelni sem tudtam mi gyötörte. Létezik rosszabb, mint ez a sok szomorúság azokban a szép barna szemeiben?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Pént. 2 Márc. - 21:45
Richard és Rody

Nem is emlékszem rá, mikor borultam ki utoljára ennyire valamin Richie előtt. Értelemszerűen auror voltam még akkor, de azt hiszem, Flora esete után semmi sem küldött ennyire a padlóra. Voltak rosszabb napjaim, nem is olyan ritkán, de ennyire rosszul régen nem voltam. Sőt, ennyire nagyon talán soha még. De ez most nem csupán a munkáról szólt, hanem a családról és egy olyan emberről, aki egykor nagyon sokat jelentett nekem. Még most is sokat jelentett...
Alig hallottam meg, amit Richard mondott nekem, a szavai pedig egyáltalán nem jutottak el a tudatomig. Továbbra is az öcsém hangját hallottam és az töltötte ki minden gondolatomat. Mindent megérdemeltem, amit tőle kaptam, mindent... mégis olyan rosszul esett ezeket hallani is, hogy úgy éreztem, ennél semmi sem fájhat jobban. Mindig azt hittem, hogy jót cselekszem, a jóért küzdök és azt teszem, ami a leghelyesebb, ennek ellenére most keményen szembesítettek azzal, hogy mennyire tönkretettem annak az embernek az életét, aki az egyik legfontosabb volt az életemben. Mégis hogyan tudnék ezután együtt élni önmagammal?
Másoknak mindig működött, ha rombolással és agresszióval levezethették a fájdalmaikat, félelmeiket, frusztrációikat. Én viszont hiába söpörtem le mindent a polcról, hiába vágtam falhoz a poharat, semmi sem lett könnyebb tőle egy hangyányit sem. Pedig milyen egyszerű is lett volna. A cigarettás dobozt pedig még kinyitni sem tudtam. Ezúttal eszembe sem jutott, hogy Richard mennyire gyűlöli, ha rágyújtok a szobában, nem foglalkoztam ilyesmivel. Csak arra tudtam gondolni, hogy mennyire kell az a rohadt nikotin, hogy lenyugtasson, hogy minden könnyebb legyen tőle, még akkor is, ha tudtam, hogy nem lesz így.
Ellenkezni akartam, amikor Richie elvette tőlem a cigit, de képtelen voltam rá. Nem tudtam mit mondani, ahogy a kezeit éreztem az arcomon, felmelegítve azt. Ő beteg volt és lázas, én pedig kintről jöttem és kihűlt a bőröm, olyan éles volt tőle a különbség... Mégsem segített ez a melegség sem, és ahogy felnéztem rá, mintha nem is ő nézett volna vissza rám, hanem ugyanazt a lemondó, megvető és elgyötört szempárt láttam volna, ami annyira hasonlított a sajátomra.
Hirtelen elhomályosult a látásom a gyorsan érkező könnyektől. Nem akartam, hogy így lásson, nem kell neki ezzel törődnie... de már nem tudtam mit tenni ellene. Hiába vetettem bele minden erőmet, tudtam, hogy nem fogom tudni sokáig visszatartani a mellkasomat feszítő és a torkomat szorongató sírást. Egyszerűen lehetetlen volt már. Richard törzse köré fontam a karjaimat és odahúztam magamhoz, az arcomat a vállába temetve. Szükségem volt rá, de még ez sem segített semmit. Talán már semmi sem segíthet rajtam, ahogy Cygnuson sem.
Hogy ronthattam el mindent ennyire?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Vas. 4 Márc. - 18:29




Rody & Richie



Rody egyszer azt mondta, mi olyanok vagyunk, mint a törpepapagájok: ők is egy életre választanak párt. A londoni állatkertben jártunk, a madárházban figyeltük a papagájokat mikor vigyorogva nekilátott felolvasni az egyik kirakott ismertetőt. Utána egész nap a szivárványtyúkjának és hasonló hülyeségeknek nevezett, de valahol mégis romantikus volt. Ahogy most átölelt és a karjaim közé fészkelte magát, eszembe jutott az a nap az állatkertben a faágon összebújó madárpárral.
- Mi történt, babám? - simogattam a hátát és a haját, amit nyirkos volt az olvadt hópelyhektől. Hányszor kell még elmondanom neki, hogy ne vegye le a sapkáját ebben a hidegben?
Mielőtt elindult, megtiltottam neki, hogy fél méternél közelebb jöjjön hozzám, nehogy elkapja tőlem az influenzát. Most viszont háttérbe szorult a betegség és az azzal járó hisztije - általában még nálam is rosszabbul viselte -, ahogy rázkódott a válla a visszatartott sírástól. Az együtt töltött tizenöt év alatt nagyon kevésszer láttam sírni, tőle ez egyszerűen idegen volt. Valamiért mindig próbált megkímélni minden fájdalmától, azt hitte, ezzel jót tesz velem. Már milliószor elmondtam neki, hogy ez a lehető legrosszabb problémamegoldás, de úgy néz ki, még mindig nem értette meg.
- Bántott valaki? - Bár megrémített a gondolat, mégis sejtettem, hogy nem ez történt. Nem hatotta meg mások véleménye, a fizikai sérülés pedig szóba sem jöhetett, nem láttam rajta nyomát és különben is jól viselte. Auror volt, meg különben is, esett-kelt állandóan. Így viszont elképzelni sem tudtam, mi viselte meg ennyire.
- Attól, hogy makacsul hallgatsz, egyikünknek sem lesz könnyebb. Állandóan játszod a hős Luke Skywalkert, pedig nem is ő a kedvencünk... - adtam egy csókot a feje búbjára, amit kivételesen felértem. Ha nem lettem volna beteg, most bizonyára éreztem volna a samponja enyhén mentolos illatát. - Kelj fel, te kis mamlasz, mert sérvet kapok, ha nekem kell felhúznom innen...

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Szer. 7 Márc. - 22:09
Richard és Rody

Szerettem volna, ha nekem is ez jut eszembe erről a látványról és ha olyan boldognak éreztem volna magam így, Richard karjai között. De nem éreztem még csak hasonlót sem, a várva várt megnyugvás is elkerült, amit annyira el szerettem volna érni ezzel az öleléssel. Nem segített, ahogy a hajamat simogatta, nem segített, ahogy szorosan tartott a karjai között, semmi sem segített. Nem tudtam felidézni olyan alkalmat, amikor utoljára ilyen nyomorultul éreztem volna magam. Nem válaszoltam a kérdésére, nem tudtam, mit kéne mondanom vagy hogyan lehetne ezt egyáltalán megmagyarázni neki. Meg fogja érteni az én fájdalmamat, tudni fogja, hogy mit érzek most? Igen, így kell történnie. Hiszen mindig így volt, mindig megértettük a másikat és segítettünk, amiben csak tudtunk, de legalábbis ott voltunk egymásnak. Ennek most is elégnek kell lennie.
Nem érdekelt a betegség, jelenleg úgysem éreztem volna attól rosszabbul magam. Igyekeztem arra koncentrálni, hogy itt van velem, érzem a teste melegét és arra, hogy minél hamarabb megnyugodjak, mert tudtam, hogy őt is megviseli az, hogy így lát engem. Nem akartam neki rosszat, nem akartam megrémiszteni, de egyszerűen nem tudtam uralkodni magamon és az érzelmeimen. A kérdésére, hogy bántottak-e, csak megráztam a fejem, ezzel a könnyektől nedves arcomat a pólójába (az én pólómba) törölve, habár még én magam sem voltam biztos a válaszomban. Cygnus nem bántott, nem, mégis jobban fájt egy erős ütésnél is az arcomba.
Jólestek a szavai. Nem mondom, hogy megnyugtattak, de erőt adtak, hogy magamban tartsam azt a rohadt gyerekes bőgést, ami most kikívánkozott belőlem és hajlandó legyek megmozdulni is. Néhány percig nem válaszoltam neki és nem is engedtem el, már-már görcsösen kapaszkodtam belé, aztán amint normálisabban tudtam levegőt venni és nem éreztem úgy, hogy bármelyik pillanatban előtörhet belőlem a sírás, kibontakoztam az öleléséből és felálltam a földről.
- Ne haragudj, nem kellett volna ezt hazahoznom -dörzsöltem meg fél kézzel az arcomat és a szemeimet, a másikkal pedig ösztönösen kerestem meg az övét és fogtam rá szorosan. Szinte észre sem vettem, hogy csinálom, annyira természetes mozdulat volt. Úgyhogy már az sem tűnt fel, hogy jóformán magam után húzom, amikor kimentem a fürdőből.
Leültem a kanapéra, magamra húztam az egyik kósza pokrócot és ismételten hallgatásba merültem. Össze akartam szedni a gondolataimat, mielőtt hirtelen, szövegkohéziótól mentesen eldarálok neki mindent, aminek a töredékét sem értheti meg, annyira csapongok. Nem, ezt rendesen és érthetően kell előadnom és megbeszélnem vele.
- Találkoztam az öcsémmel. -Bevezetésnek tökéletes. Egyszerű tényközlés, bár talán nem így kellett volna lennie. Nem érdekelt. -Meséltem róla neked párszor, de akadnak dolgok, amiket soha nem említettem meg. Ezek közé tartozik az, hogy mennyire szerettem őt kölyökkoromban és szeretem őt még mindig. Vagy hogy mennyire hiányzott az elmúlt tizenöt évben. Vagy hogy többször is találkoztunk a Minisztériumban... -Rövid szünetet tartottam. Szedd össze magad, Rody, ne csapongj.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Vas. 11 Márc. - 0:41




Rody & Richie



Annyira utáltam, mikor ezt csinálta. Az egy dolog, hogy mások előtt játszotta a rendíthetetlent, de hát Merlin szerelmére, én már láttam pityeregni nyálas romantikus regények felett... Tizenöt év után komolyan azt gondolta, hogy számomra teher vigasztalni őt? Vagy hogy nem veszem észre a fájdalmát, amint beteszi a lábát a szobánkba? Annyira ostobán tudott viselkedni és úgy haragudtam rá ilyenkor, de mégsem veszekedhettem vele, mikor a támogatásomra szorult.
A pokróc alatt mintha összement volna, úgy nézett ki, mint Kenyér, amikor minden tiltás ellenére felmászott az ágyra és bebújt a takaró alá. Még a szomorú barna szemei is olyanok voltak, mint a kutyáé. Éppen csak annyi különbséget láttam, hogy őt nem derítette jobb kedvre egy kutyakeksz.
Türelmesen hallgattam, hiába akartam közbeszólni. Az öccse említésére már sejtettem, hogy semmi jóra nem kell számítanom. Megrémített a gondolat, hogy talán a testvére ártani akart neki, jót nem feltételeztem Cygnusról. Utoljára kisfiúként láttam a Roxfortban, nagyképű, sznob kölyök volt, de egy Lestrange-től aligha lehetett mást várni. Kételkedtem benne, hogy az évek előnyére váltak, nyilván Mr. és Mrs. Lestrange a második fiuk esetén sem jeleskedtek jobban a gyereknevelésben, mint Rodynál.
- Olyan kis hülye vagy... - sóhajtottam fel. - Magamtól is kitaláltam, hogy szereted az öcsédet. Nyilván szereted, a testvéred és ismerlek, nem tudnád utálni őt.
A keze már nem volt olyan hideg, mint néhány perccel ezelőtt. Az ujjai kezdtek átmelegedni a két tenyerem között. Közelebb araszoltam hozzá, majd a kezét elengedve átkaroltam a vállát, odahúzva magamhoz egy ölelésre. Kívülről nevetséges látványt nyújthattunk, egészen össze kellett görnyednie, hogy a vállamra dönthesse a fejét és nem kis erőfeszítésembe telt megtartani a súlyát. Ennyi kényelmetlenséget mindketten kibírtunk, ha cserébe akár egy kicsit is megnyugtatta ez a suta ölelés.
- Mit akart tőled Cygnus? Belekeveredett valamibe? - Ez tűnt a legkézenfekvőbbnek, hiszen valami nyilvánvalóan megrémítette Rodyt. Mivel bizonygatta, hogy senki sem bántotta, így ez tűnt egyedül logikusnak. Engem nem nyugtatott meg ez a lehetőség sem, féltem, hogy a majdnemsógorom bele akarja őt rángatni valami őrültségbe. Rody hagyta volna magát, mindig is indokolatlanul önfeláldozó volt és még annál is meggondolatlanabb. Nem mertem rá mérget venni, hogy hallgatna az észérveimre az öccse szavával szemben. Hiába bizonygatta Rody, hogy nem érdekli a családja, tudtam, hogy neki is épp úgy maradtak kételyei a döntésünk helyességét illetően, mint nekem. Alapvetően nem létezett közöttünk tabutéma, nem beszéltünk félre és úgy gondoltam, nehezen lehetnék egymással ennél őszintébbek és nyitottabbak, de ezeket a témákat igyekeztünk elkerülni. Egyszerűen nem volt mit megvitatni a kitagadásunkon, semmiféle dühösen elmorgott panasz nem változtatta meg a tényt, hogy kihajítottak minket, mint azt a bizonyos macskát. Nem kellett mögötte okokat keresni, nem kellett kimondani, mennyire fájt ez mindkettőnknek, mennyire hiányzott a régi kényelmes életünk, anélkül is nyilvánvaló volt. Aztán idővel már nem is foglalkoztunk vele, berendezkedtünk az új életünkre, a közös utunkra, amit ugyan nem taposott ki előttünk több generációnyi Avery és Lestrange, de boldogok voltunk. Nem akartam, hogy valaki belerondítson a tökéletes háromfős családunkba.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Pént. 23 Márc. - 15:28
Richard és Rody

Sosem akartam, hogy Richard miattam érezze rosszul magát vagy éppen az én lelki nyomoromért aggódjon. Mert más volt egy romantikus regény vagy egy megható színdarab, ez annál sokkal komolyabb volt, engem pedig sokkal jobban megviselt mint egy könyv, értelemszerűen. Nem akartam hagyni, hogy ez is az ő vállára nehezedjen, kettőnk közül mindig ő volt az, aki sokat stresszelt és mindenre rágörcsölt, nem kellett még az is, hogy az én személyes problémáimat is magára vegye. Nem véletlenül akartam kihagyni őt ebből, hiába volt naiv vágy, hogy azt megtehessem.
Nem ártott nekem, sosem tudta volna megtenni. Habár... talán mégis képes lett volna rá. Én csak reménykedtem benne, hogy nem így van, mert azt már nem bírtam volna elviselni. Ez is borzasztóan nehéz volt, az, ahogy mindent a fejemhez vágott és ahogy minden alkalommal hallgathattam még a Minisztériumban a sértéseit. Mert persze azok is nagyon rosszul estek, csak könnyebb volt lesöpörnöm a vállamról, mint egy kis piszkot. Most már nem volt olyan egyszerű, amikor szemtől szemben kaptam meg, hogy mekkora hibá követtem el azzal, hogy teljesen kizártam őt az életemből. Mintha nem lett volna anélkül is egyértelmű számomra.
- De nem érted -ráztam meg a fejem. -Cygnus, ő... ő állt a legközelebb hozzám a családomból, de talán nem csak ott, mielőtt téged megismertelek. A szüleim sosem érdekeltek, a kisebbik öcsémmel sem foglalkoztak soha, Cygnus viszont tényleg olyan volt nekem mint egy testvér. Én tanítottam mindenre, én kezdtem el vele kviddicsezni, én vettem észre, milyen rosszu lát ő is, mert a szüleinket természetesen nem érdekelte, én gondoskodtam róla, amikor beteg volt, anyánk meg a kicsivel foglalkozott. Merlinre, még sört is én adtam először a kezébe. Aztán... aztán elbasztam.
Közelebb húzódtam Richardhoz, ahogy megéreztem a karját a vállam körül és én is átöleltem a derekát, ahogy teljesen hozzásimultam. Gyerekesnek éreztem magam és szánalmasnak, de nem tudott érdekelni. Megnyugvásra vágytam, azt pedig csak ő adhatta most meg nekem, mert senki más mellett nem éreztem magam olyan biztonságban, mint az ő karjai között.
- A karján van a Sötét Jegy -nyeltem egyet. -Biztosan apánk akarta így, Cygnus nem akart volna ilyenbe belekeveredni, ő soha nem volt olyan, hiába volt meg a maga stílusa. És tudod, miért van ez? Tudod, miért történhetett meg? Mert nem voltam ott. Mert megígértem neki, hogy mindig írni fogok, de sosem tettem meg. Kizártam őt az életemből és nem védtem mega, amikor arra volt szüksége. Elcsesztem, érted? Nekem kellett volna ott lennem és kihúznom ebből a szarból, de nem tettem, azért, mert ostobán azt gondoltam, hogy azzal teszek neki jót, ha teljesen eltávolodom tőle. Ennek nem így kellett volna lennie, Richie...
Az arcomat a vállába fúrtam, beletörölve az arcom a pólójába. Szétmaszatoltam a könnyeimet, de nem érdekelt. Egyre kevesebb dolog érdekelt most.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Richard Avery

Richard Avery

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Iwan Rheon

»
» Csüt. 29 Márc. - 13:57




Rody & Richie



Türelmesen hallgattam, pedig szívesen leállítottam volna már az első mondat után. Dehogynem értettem. Nem ismertem az öccsét, soha nem volt lehetőségem megismerni Cygnust, de attól még értettem. Mindent tudtam Rodyról, többet is talán, mint saját magamról. Persze, hogy felfogtam miről beszélt, tizenöt éve együtt éltünk és szerinte nem találtam még ki, miért nem beszél soha a családjáról? Én sem emlegettem fel a sajátomat, de az okát nem is rejtettem véka alá: fájt minden, ami történt és lehet, hogy sosem tudok majd igazán túllépni rajta. De Rody... ő túl makacsul bizonygatta, hogy már azelőtt eltávolodott tőlük, hogy kitagadták. Talán már éppen itt volt az ideje, hogy beismerje, mekkora hazugságot szajkózott másfél évtizedig.
Kerestem a megfelelő szavakat mindarra, amit hallottam. Általában ő volt az, aki lelket öntött belém, megpróbált felvidítani és azt mondta, hogy holnapra úgyis jobb lesz. Ilyenkor mindig kicsit tanácstalan voltam, mert amíg engem észérvekkel többnyire meg lehetett nyugtatni, Rodyra ezek kevésbé hatottak. Ha ő érzett valamit, az mindig annyira intenzív volt és úgy bele tudott süppedni örömbe és bánatba is, mint senki más. Ha maga alatt volt, egy kentaurcsorda is alig tudta kirángatni a mocsárból, amiben pillanatok alatt nyakig elsüllyedt.
- Nem rontottál el semmit. Nem a te hibád, ami vele történt, egyedül az apátok tehet róla. - És saját maga, de ezt nem mondtam ki, mert nem akartam éppen most szidni az öccsét. Még akkor sem, ha igenis magának köszönhette, hogy így kisiklott az élete. Mindig, mindenkinek van más választása. - Mégis kinek lett volna jobb, ha ott maradsz? Szerinted akkor az öcséd élete egy csapásra jobb lett volna? Ugyanilyen szörnyűségekbe keveredne, csak talán téged is rántana magával az egész rokonságod.
Ha nem rázkódott volna a válla a sírástól, megjegyeztem volna neki, hogy a bajusza csikizi a nyakamat. A pornósztáros bajusza, ahogy négyszemközt hívtuk. Mikor először így jött ki a fürdőszobából, egyszerűen nem bírtam abbahagyni a nevetést, de ő csak azért sem szabadult meg attól az idióta bajusztól. Én pedig idővel hozzászoktam, mi több, megszerettem. Neki még ez is jól állt.
- De, Rody, ennek így kellett lennie. Ha velük maradsz, akkor engem kellett volna elhagynod és most ugyanígy ostorozhatnád magad, hogy cserben hagytál. Együtt meghoztunk egy döntést, és én még mindig azt gondolom, hogy akkor ez volt a legjobb döntés. - Elképzelni sem tudtam, mihez kezdtem volna nélküle. A fél életemet mellette töltöttem és már annyi ponton összeforrt kettőnk története, hogy egyszerűen belegondolni sem tudtam, hogy ez másképp legyen. Már régóta nem volt külön Rody és külön Richard, csak Rody és Richard, ketten együtt. És ennek így kellett lennie, bármennyire gyűlölte érte a testvére. - Tudod mennyire boldog voltam, mikor először odajöttél hozzám? Hetekig másra sem tudtam gondolni és a nap minden percében a te leveleidet vártam. Annyira rosszul éreztem magam előtte, komolyan elhittem, hogy valami baj van velem, hogy egy selejt vagyok. És aztán jöttél te, a hülye vicceiddel meg azzal a Rody-mosolyoddal és minden jobb lett. Negyedikes korom óta te voltál életem szerelme és az egész olyan volt, mint egy csöpögős romantikus regény, amiket úgy szeretek. Nem tudom, mi lett volna velem, ha egyik napról a másikra közlöd, hogy vége. De abban biztos vagyok, hogy az öcséd semmit nem róhat fel neked, mert minden épeszű ember úgy döntött volna, ahogyan te is. És ezt mindig te mondod, de most rajtam a sor: ha még egyszer így megsirat, esküszöm, élve fogom elásni a cseresznyefánk alá.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rodney Lestrange

Rodney Lestrange

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Pedro Pascal

»
» Csüt. 5 Ápr. - 22:16
Richard és Rody

Őt ezerszer jobban megviselte a kitagadásunk mint engem. Én nem szerettem az apámat és nem is vágytam az elismerésére, anyámhoz sosem fűztek gyengéd érzelmek, a kisebbik öcsém meg olyan szinten hidegen hagyott, hogy arra szavaim sincsenek. Cygnus viszont... igen, az nagyon rosszul érintett, hogy őt is ki kellett zárnom az életemből. Lehetett olyan, amilyen, akkor is a testvérem volt, az egyetlen testvérem, akit annak is tartottam és akit akként szerettem. Igen, rettenetes érzés volt, hogy meg kellett szakítanom vele a kapcsolatot, de eddig erővel tartottam magam a földhöz és nem hagytam, hogy rosszul legyek miatta. Most viszont elemi erővel tört rám a bűntudat és minden más negatív érzés is.
- Nem, nem -ráztam meg hevesen a fejem. -Ki tudtam volna rángatni belőle, vagy segíthettem volna neki, ha beszélek vele, ha írok neki. Csak egy levél kellett volna, egyetlen rohadt levél. -Nem hittem, hogy meg tud győzni róla, hogy nem az én hibám volt, ami történt. Nagyon annak éreztem és ezt olyan szinten el is hittem, hogy esélytelennek tartottam, hogy meggyőzzön az ellenkezőjéről.
Pornósztáros bajusz... Merlinre, mennyit hallgattam ezt. Már magam sem emlékeztem rá, hogy milyen indíttatásból hagytam először magamon, talán éppen azért, hogy Richardot nevettessem meg vele, nem is tudom. Aztán csak rajtam maradt és azóta nem is vágtam le, csak nagyon ritkán. Megszoktam, hogy így nézek ki és nem is volt vele problémám.
- Persze, hogy ez volt a legjobb döntés, én is tudom. Rohadtul szeretlek téged, ahogy Florát is, és nem bírom elképzelni nélkületek az életemet. De... de ez nem jelentette azt, hogy Cygnustól meg kellene szabadulnom. Nem lett volna szabad magára hagynom a családunkkal, az tette őt tönkre. Én pedig nem segítettem. -Akármilyen rosszul is éreztem most magam, a szavai megmelengették a szívemet. Most, ahogy sokszor máskor is, rádöbbentem, hogy minden probléma annyira csekély, ha van mellettem valaki, aki úgy szeret mint Richie, olyan jó illata van mint neki és olyannyira szeretem hallgatni a hangját mint az övét. Szerettem őt, nagyon szerettem, ez pedig mindent könnyebbé tett pár percre. Tudtam, hogy másnap ugyanúgy mardosni fog a bűntudat, még utána is, de most már nem éreztem magam egyedül a fájdalmammal. Akadt, aki támogatott. -Úgyis ráférne valami új táp a fára. -Ennél többre nem futotta, jobbra még annyira sem. Csak szerettem volna vele maradni, bebújva a takaró alá és a karjaival magam körül.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Change the way the story ends

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Our horror story
» The Wrong Ends of These Tables
» high school never ends
» welcome back, my friends - to the show that never ends
» Molls & Kat & Fea - i really don't understand this change

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-