Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

porcukor, az élet megrontója EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

porcukor, az élet megrontója EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

porcukor, az élet megrontója EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

porcukor, az élet megrontója EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

porcukor, az élet megrontója EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

porcukor, az élet megrontója EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

porcukor, az élet megrontója EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

porcukor, az élet megrontója EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

porcukor, az élet megrontója EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

porcukor, az élet megrontója



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rufus Scrimgeour

Rufus Scrimgeour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 4 Feb. - 1:00
Elképzelhetetlenül hatalmas katasztrófa, hogy mekkora hatással van az emberekre az édesség. Mindenki, minden évszakban ezt akarja enni, így természetesen az édesség- és süteményesboltok mind egytől egyig üres szék nélkül állnak helyükön. Ez pedig egy shakespeare-i tragédiával egyenrangú, hisz azt jelenti, állnom kell. Állva viszont már csak elvből sem eszek fagylaltot. (Tudom, tél van, de számomra az olvadékony, lágy édesség akármikor a szemem elé kerülhet.)
Hosszú a sor Florean Fortescue Fagylaltszalonjában is, de ebben az a legjobb, hogy előttem már csak egy ember van. Tény, hogy leülni nem tudok majd - így nem is eszek fagylaltot -, de az óriás linzerkarika így bizonyára hamarabb le fog csúszni a torkomon.
A mai is fárasztó nap volt, csak ezért vagyok itt. Már kora reggel rejtőzködésórám volt, amit önvédelem, majd hatékony támadás követet, és a napot egy alkalmassági vizsgával zártam, hogy mindenki boldog lehessen. Szerencsére átmentem rajta, még akkor is, ha csak éppen átcsúsztam - ami azt illeti, ez szó szerint értendő…
- Szia, kettő óriás linzert kérnék, ha még nem fogyott el. - lépek a pulthoz, amint az előttem álló elmegy. Már érzem is a számban az édes porcukrot, a friss, omlós tésztát, és a két rész közé szorított merlinadta baracklekvárt, mikor elém kerül a csinosan becsomagolt édesség. Mindig kettőt kérek, és általában sikerül akkor érkeznem, mikor műszakváltás van. Ma is szerencsés voltam, olyannyira, hogy én vagyok az utolsó ember, akit a fiatal - igazán ismerősen kinéző - hölgy kiszolgál, mert már mögötte áll az, aki le fogja váltani.
- Remélem nem sietsz sehová. Szeretném megosztani veled a kései uzsonnámat. - mosolygok a lányra, és bízom benne, hogy elfogadja a meghívást, még ha nem is ismer meg. Biztos vagyok, hogy már találkoztunk valahol.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Arya Felicia Thynne

Arya Felicia Thynne

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Keresettek :
▽ Avatar :
Kerti Pahk

»
» Vas. 4 Feb. - 20:30







Rufus & Arya




porcukor




Szokásos, hétköznapi nap. A nap első sugaraira ébredtem, így elkészülés és reggeli után még volt egy kis időm sétálni a parkban. A kedvenc zenészem ma reggel is ott ült, mint szinte mindegyiken, csak miatta hordtam a zsebemben muglipénzt, hogy gitártokjába szórhassam. A park közepén volt egy kis közösségi kert, amióta csak az eszemet tudtam, én gondoztam a legtöbbet, ma reggel is csak pár szál gazt kellett kihúzni, és meglocsolni az ágyásokat, mert tegnap is ugyanerre jöttem, ugyanekkor. Mikor épp senki nem volt a közelben, Augamentivel lemostam a kezemet, majd a parkból kiérve, két épület közé beérve, a szokásos helyről hoppanáltam.
Az Abszol út ilyen tájban mindig csendes volt, hacsak épp nem a hétvégi műszak volt az enyém - akkor már ilyenkor is jóval többen keresték fel, elkerülve a későbbi tömeget -, csak később kezdtek el szállingózni a vásárlók. Úton a Fagylaltszalonba három boltba is beköszöntem, megálltam egy pár szóra, és szóltam a gyógynövényesnél, hogy a műszakom után jönnék a rendelésemért.
Nemrégiben nyílt egy kis virágos, szerény bódéja volt csak, de egy mindig mosolygós asszony vezette, aki nagyon kedves volt. Ma reggel volt egy kis köteg margarétája, egy szálat nekem adott, amit aztán a hajamba tettem.
Mire elkezdődött a műszakom, már várakozott pár vásárló. De semmi nem utalt arra, hogy mennyire nehéz is lesz ez a nap.
Órákkal később, elfáradva néztem végig a vevők során. Mosolyogtam, de gépiesen csomagoltam a süteményeket, szedtem ki a fagylaltot, öntöttem ki az innivalókat. Felüdülés volt megérezni munkatársam érintését a vállamon, jelezve, hogy megérkezett átvenni a műszakot. Bólintottam, és még egy utolsó vevőt megvártam, hogy elmondja a rendelését. Gondosan csomagoltam be a linzereket, amiket kért, majd mikor odaadtam, felpillantottam, és hirtelen pislognom kellett - az arc ismerős volt, de hogy honnan, nem tudtam megmondani. Tudtam, hogy nem azért, mert vásárolt már nálam, ez másmilyen volt - talán a Roxfort folyosóiról emlékeztem rá? Nem tudtam megmondani.
- Jó étvágyat a linzerekhez! - mosolyogtam rá, és már épp hátraléptem volna, hogy átadjam a stafétát, mikor félbeszakított a hangja.
A fehér, magam elé kötött ruhadarabot átemeltem a fejem fölött, és elkezdtem összehajtogatni.
- Szívesen venném - mosolyodtam el végül, és hátraléptem, hogy ne tartsuk fel a sort. Egy pillanatra beléptem az ajtón a kis hátsó helyiségbe, leraktam, amit kellett, összeszedtem a cuccomat, majd kilépve az kis helyiség ajtaján odasétáltam az ismerős ismeretlenhez.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Rufus Scrimgeour

Rufus Scrimgeour

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 18 Feb. - 1:48
Alkalomadtán fel-felsejlik előttem Lumpsluck karácsonyi partija, és az, ahogyan kihúzom magam a további beszélgetés alól, és ilyenkor mindig kiszárad a torkom. A professzorral számtalanszor voltam kettesben, és minden alkalommal azzal dicsekedett, hogy ő tudta ám, hogy ez meg az kvidicssztár lesz. Hogy amaz befut, mint újságíró, és még számtalan embert említett más és más irányultsággal. Talán velem kapcsolatban is igaza van, és nem is lennék jó auror. Nem is erre a szakra kellett volna jönnöm, hanem a Nemzetközi kapcsolatokra, vagy az államtitkári állást is megcélozhattam volna. De én voltam annyira makacs, hogy Lump „jóslata” ellen mentem, és ezzel bizonyára elrontottam az életemet.
Nem! Ezt csak bebeszélem magamnak. Nem rontottam el semmit. Lumpsluck sok mindent mondott az évek során. Az ő szemében voltam már politikus, bájitaltantanár és még sok más. Attól még, hogy a harmadik évem kicsit sűrűbb, mint az előző kettő, nem szabad rémeket látnom. Küzdöttem, és eljutottam idáig. Ez már önmagában nagy szó, hisz ha nem ez lenne az én pályám, az alkalmassági vizsgák nagy részén megbuktam volna. Mert itt nem a tanulás az, amit néznek, hanem hogy mennyire vagy találékony bizonyos helyzetekben, milyen a reakcióidőd, a sebességed és a rejtőzködöképességed. Ezeknek is van köze az észhez, de nagyrészt a fizikai alkalmasság számít.
Szívesen venném. - zökkent ki ez a két szó gondolataimból, és gyorsan arrébb is állok.
- Örömmel hallom. Javasolhatok egy sétát a közelben? - itt aligha találunk üres asztalt, és a tömeg nem a kedvenc közegem. Tudom, hogy az utcákon is ezzel találkozok, de ott könnyebben elviselem, mint zárt helyeken. Férleértés ne essék, nincs semmiféle fóbiám, csak nem szeretem, ha kis helyen túl sok az ember.
- Rufus Scrimgeour vagyok. - nyújtom felé a kezemet, amiben benne van az egyik linzer. Természetesen szalvétástól fogtam meg, hogy még véletlenül se vegye zokon, hogy összepiszkoltam. Egyébként sem piszkos a kezem...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

porcukor, az élet megrontója

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Sok kis, furcsa élet
» Élet s halál játéka
» Ahol az élet elkezdődik
» Álmokba ragad a nagy élet
» Az élet véres csonkjai, avagy mennyire fájhat egy rivalló?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-