Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Narcissa & Druella | Az estély ékköve EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 38 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Narcissa & Druella | Az estély ékköve



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szomb. 7 Nov. - 17:11


Anya & Lánya

Adornment, what a science! Beauty, what a weapon!


A kúria ragyogott; fényben fürdött minden porcikája. Az est előhírnökeiként elegáns pompába öltöztek a helyiségek, melyekben hajlott hátú manók szapora léptei cikáztak, kik serényen jártak dolguk nyomában. A konyhában a telt idomú szakácsnő elkészült remekei fölé hajolt, hogy a cukormázas tortára felhelyezze koronáját – mely mintha csak munkájának lett volna méltó dísze.

Innen a kristálytálcán gőzölgő, finom aromákat eregető fogásokat manók cipelték át az étkező helyiségbe, melynek közepén fehér abrosszal fedett hosszú – szinte végeláthatatlannak tetsző – asztal terpeszkedett kevélyen; erre helyezték fel sorjában az ételeket, melyeknek puszta látványa leküzdhetetlen vágyat ébresztett a gyarló emberben. Innen szélesre tárt kétszárnyú ajtó nyílt a bálteremre, melynek fénytengere beomlott az étkezőbe is; olyan érzetet keltve, mintha az ajtón túl a földi mennyország várna a belépőre.

A báli előkészületek e hosszadalmas, ám minden apró részletében előkelőséget hirdető folyamatát, mint a ház asszonyának, az én feladatom volt végigkísérni. Kísértetként jártam a szobákat sorra; már puszta jelenlétem is szorgosabb munkára sarkallta a biztos kéz irányítása alól kikerülve menthetetlenül lanyhává váló személyzetet, akik jótékony szidásaim és dorgálásaim közepette képessé váltak méltóvá formálódni nemes feladatukhoz.

Mikor megbizonyosodtam róla, hogy nem került kellemetlen porszem a gépezetbe, mely eltompíthatná a Black estély ragyogását, visszavonultam lakosztályom nyugalmába – természetesen nem a megérdemelt pihenésem eltöltése végett.

Bakfisként órákat elszöszmötöltem önmagam csinosításával - ma erre a piszmogásra már nem volt szükségem. Pirosítóval rózsássá paskolt arcom a szokott hűvösséggel nézett vissza rám az arany ornamentikájú tükörből; festékkel hangsúlyozott ívben hajló szemöldököm alatt íriszeim sem tetszést, sem dühöt nem fejeztek ki a manó iránt, aki hosszú mozdulatokkal fésülte a hátamra omló tincseket – csupán jelzésértékűen szisszentem fel olykor, mikor néhány kósza hajszál a hajkefe fogságába esett.

Mikor már teljes díszben, kezemben egy kis dobozkát rejtegetve emelkedtem fel a karosszékemből, egyetlen szűkre szabott pillantásra méltattam csupán a sarokba húzódott petyhüdt testén finom, fehér inget viselő szolgát.

- Fájdalmat okoztál, ezért büntetést érdemelsz. De várj vele az estély végeztéig, nehogy megzavard a vendégeink nyugalmát. – Az undort híven tükröző fintor rángott végig arcomon, mielőtt elfordultam volna az orrával a padlót súroló manótól. Már az is kellemes érzésekkel töltött el, hogy elhagyhattam azt a helyiséget, aminek levegőjén egy ilyen alantas lénnyel kellett osztoznom.

Komor eleganciát árasztó estélyim fekete uszálya halk suhogással úszott mögöttem, míg a folyosón végigsietve Cissy szobája elé érkeztem, majd néhány udvarias kopogtatás után beléptem.

- Hamarosan megérkeznek az első vendégek, akiket fogadnom kell, de előtte még meg szeretnék bizonyosodni róla, hogy az én lányom lesz az este legtündöklőbb dísze. – Mosolyom és pillantásom úgy lágyult el, ahogy végigsimított legkedvesebb lányom arcán, kinek finom vonásait kutatva fiatal éveim egynéhány emlékét fedezhettem fel.

A kedves fény azonban csupán egy röpke pillanatig uralta íriszeimet, azokba hamar visszaköltözött a szokott rendíthetetlen szigorúság.

– Hogy néz ki a hajad? Ezzel azonnal kezdenünk kell valamit. – Miközben a fésülködőasztalhoz lépve elemeltem róla az ezüst hajkefét, ujjaim közül az asztal lapjára csúsztattam a bársonyfedelű dobozkát, anélkül, hogy bármit szóltam volna.

Cissa aranyhaja selyemként omlott szét ujjaim között, majd az összegubancolódott szálakat nem kímélve a hajkefe fogait a sűrű tincsekbe mélyesztettem. A művelet alatt pillantásom lányom tükörképén időzött; megelégedett csodálattal néztem az alabástrom arcot, mely már nem egy kislányhoz, hanem egy fiatal úrhölgyhöz tartozott. Anyaként ezt szívfájdalommal vegyülő örömmel vettem tudomásul.







Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 22 Ápr. - 19:15
druella & cissy

Életem fénypontjai a bálok. Legyenek más számára ósdik, gondolják csak az aranyvér családok alantos szórakozásának, nekem egyet jelent, magát a szabadságot. Felszabadulást a családom, barátaim nyomása alól, megálljt parancsolva az élet kusza labirintusának. Amíg ezzel mulatom az időt, lefoglalom magam, és nem kell olyan dolgokkal foglalkoznom, amivel nem szeretnék. Félbeszakíthatom a nézetek által szőtt gondolataimat, a világosság, és a sötétség örökös harcát bennem, és az életemben, ami úgy látszik, soha sem akar véget érni. Hacsak nem döntök egyszersmind, és mindörökké, mert a választásom minden bizonnyal megváltozhatatlan lesz. És ez az, ami egyáltalán nem tetszik nekem, és, ami rettenetesen megrémít, félelemmel tölt el.
De nem lehetek gyenge, nem engedhetem meg magamnak. Bella olyan erős, és Meda is tudja már, mit akar, csak én vagyok ilyen bizonytalan. Naivan várom, hogy jeleket kapjak, de legalább egyet, hogy megértsem végre mi a szándéka velem a sorsnak. Hogy választ tudjak adni arra a kérdésre, hogy ki mellé álljak, ki mellett maradjak, és kit veszítsek el végleg.
A gondolatok csak úgy örvénylenek a fejemben, mialatt a hajamat csavargatom. Már vagy századjára szántják végig a fénylő aranyszín tincseket az ujjaim, hogy aztán köréjük tekerjem a rakoncátlan tincseket. Rossz szokás. Körforgás, ez is, mint az életben olyan sok más.
Észre sem veszem belépni anyámat, még a kopogást sem hallom meg, csak az ismerős hangszín jut el a tudatomig. Felnézek rá, és azon nyomban elmosolyodok. Érte mindent megtennék, a családomért bármit. - Anya, már megint túlzol. - ragyognak fel az íriszeim, miközben a vonásait szemlélem. Mintha csak a tükörbe néznék. Sokan mondják, hogy tiszta anyám vagyok, én pedig büszkén viselem e jelzőt, hiszen mindig is különleges, és szoros kapcsolat volt köztünk, ami elég ritka az aranyvér családtagoknál. Nem a származásunk, inkább az egymás iránt érzett szeretetünk az, ami összeköt minket, örökre.
Aprót bólintva hagyom, hogy mögém lépve hozzáférjen a tincseimhez. A tekintetemet nem kerüli el a doboz, amit az asztalra csúsztat, de már megtanultam, hogy nem illik kíváncsiskodni, így inkább figyelmen kívül hagyom. Csak a tükörképemet figyelem, mely mögül kimagaslik anyám magas, mégis nőies alakjának körvonala. Néha úgy érzem, mintha csak mi ketten lennénk, mintha nem létezne apám, sem a testvéreim. És olyankor, mintha az élet is százszor könnyebb lenne. Persze ez csupán illúzió, és soha, semmiért nem varázsolnám el őket az életemből. Hozzám tartoznak, és én hozzájuk, éppen olyan nehéz megválni tőlük. Ifjú hölggyé értem, a kezemet már elígérték, lassan Malfoy feleség leszek. - Lucius, és a családja is eljönnek az estélyre? - kérdezem, és pír önti el az arcomat, mint minden alkalommal, amikor szóba kerül a személye.


Vissza az elejére Go down

Narcissa & Druella | Az estély ékköve

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Druella Black
» Cameron & Druella | Ötórai tea
» Bella & Druella | Görbe utakon járva
» Narcissa Black
» Narcissa & Cameron

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-