Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Ms. Rayne + Davies EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Ms. Rayne + Davies EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Ms. Rayne + Davies EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Ms. Rayne + Davies EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Ms. Rayne + Davies EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Ms. Rayne + Davies EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Ms. Rayne + Davies EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Ms. Rayne + Davies EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Ms. Rayne + Davies EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 26 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 25 Ápr. - 20:40
Ms. Rayne & Davies

Szerencsére a mai szakkörön semmi olyan nem történt, ami miatt vagy a gyengélkedőt vagy az igazgatói irodát kellett volna megjárnom. Lehet, mégsem volt túl jó ötlet az elméleti előválogató: akik bekerültek már konyítottak a varázslatokhoz és hajlamosak voltak azt hinni, hogy ez azt jelenti, mindent tudnak. Vakmerőek és bátrak voltak, na nem mintha én vagy a diáktársaim ennyi idősen sokkal különbek lettünk volna. Ez az egész flegmaság, "nagy arcom van", "megmutatom, hogy mit tudok" vagy a "nem érdekel semmi" együtt járt a diáksereggel, nem is ez zavart igazán, hanem a felelőtlenség, aminek irányába néhányan elkezdtek mozdulni. Persze kis motivációval el lehetett érni, hogy vegyenek vissza magukból és szépen sorjában haladjunk, mert a folyamatosság nem azt jelenti, hogy visszafelé fejlődnének, hanem éppen ellenkezőleg, az összes eddig elsajátított szintet erősíti meg. Ám most leginkább egy bizonyos diák aggasztott, akire a mai alkalommal kíváncsi voltam, mert tudtam, milyen lehetőség lappangott benne: csakhogy csúnyán elbukott, nagyon meglepődtem, hogy egy átlagos képességekkel bíró, gyakorlatlan ötödéves körülbelül fél perc alatt lealázta az egyik legnagyobb reménységemet.
- Rendben, mára befejeztük. Tegyétek el a pálcákat. - Megvártam, míg kicsit elcsendesedtek és feltápászkodtak azok, akik az utóbbi másodpercekben kerültek a matracokra, mert nem tudták kivédeni a társuk támadásait. Olyanok is voltak, akik még inkább csak a bábukon gyakoroltak, többnyire a fiatalabbak voltak óvatosabbak, míg a felsőbb évfolyamosok előszeretettel püfölték egymást. - Következő alkalommal az egyik személyes kedvencemet kezdjük el átvenni. A patrónusbűbájt. - Mosoly kúszott az arcomra látva, hogy a legtöbbjük szeme felcsillant. - Aki huzalmat érez hozzá és még nem találkozott vele, az nézzen utána. Egy gyakorlott varázslónak is könnyen beletörhet a bicskája, úgyhogy legyetek elemetekben a következő alkalommal. Ügyesek voltatok ma, további szép napot. - Megtapsoltam őket és ők is megtisztelték ezzel egymást és el is kezdtek kifelé szállingózni a teremből. Amint megláttam magam mellett elsuhanni Ms. Rayne alakját, megköszörültem a torkom.
- Szeretném, ha Ön maradna egy percre. - Szólítottam meg és mivel véletlenül sem téveszthette el, kinek szóltam, remélem, hogy nem fog elsietni.

©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 25 Ápr. - 22:04
to professor D.
A mai napon is késve érkeztem, ami már alapjában véve sem túl jó pont, de egyetlen rosszalló szót sem kaptam érte. Összehangolni a keddi órarendemet a kviddics-edzéssel és a szakkörrel, nem mindig gyerekjáték, ezért is estem be sokadjára is pár perccel a kezdés után. Nem azért, mert képtelen vagyok észben tartani azt az időpontot, amit a nap folyamán legjobban várok. Dehogy. Az előző órámnak akkor van vége, mikor a szakkör már jó tíz perce tart, ezért mindig én vagyok az első, aki kirobban a teremből és az utolsó, aki végül ideér. Jól bevált taktikám viszont, hogy még legalább annyi ideig meghúzom magam, mint amennyit késtem, utána viszont nem vagyok rest megmutatni, hogy igenis van tehetségem a párbajozás művészetéhez. Máskor legalábbis van, ezt biztosan állíthatom én is, és szinte bárki, aki látott már engem olyan helyzetben, ami pálcahasználatot kíván. Van érzékem hozzá, és rendszerint nonverbális varázslással próbálkozom. Ez viszont fáradtan, kimerülten, kevés összpontosítással nem megy. Rémesen sokat kell még tanulnom róla és gyakorolnom, hogy súroljam az elfogadható szintet. Ezzel tisztában vagyok én is, és valószínűleg a szakkör összes résztvevője is, hisz életem kudarcát éltem meg, mikor az egy évvel fiatalabb és jóval gyakorlatlanabb mardekáros lány a matracra küldött egy olyan átokkal, amiről eddig még csak nem is hallottam. Az óra további részében nem is igazán tudtam használni a pálcás kezemet, olyan érzésem volt, mintha ezer hangya szaladgálna benne, de büszkeségből nem vallottam volna be, hogy nem igazán vagyok a helyzet magaslatán. Mégis hogy vette volna ki magát a helyzet? A fülemig így is elért a hangos üdvrivalgás, amivel a felsőbbéves csoporttársai díjazták őt, és megeresztettek egy-két ezt neked sárvérű kijelentést. A szememet forgatva vettem erőt magamon, elvégre ez nem olyan sérülés, ami komolyabb problémát okozhatna, a hatása rosszabb esetben is néhány óráig tart. Remélem.
Az óra viszont véget ért. Úgy éreztem, most zúztam össze éppen az eddig szépen felépített reményeimet, hogy abban a megtiszteltetésben részesülhetek a közeljövőben, hogy tanársegéddé neveznek ki. Sosem titkoltam, hogy ez a vágyam, de jelenleg csak vágyálomnak tűnik. Talán a patrónusbűbáj lesz az, amivel visszaszerezhetem a belém vetett bizalmat. Igen, ha kivételesen hajtom végre a varázslatot, ami nem lesz egyszerű feladat. De nem riadok meg a kihívásoktól ezúttal sem.
Elbocsátó szavait hallva abszolút úgy éreztem, a dicséretet ma nem nekem címezte. Jobb lenne, ha nem is kerülnék a következő alkalomig a szeme elé, így a tömeggel együtt megiramodtam a kijárat felé, de úgy látszik, ma nem csak a párbajban nem volt szerencsém, a láthatatlanság sem megy. Vagy csak annyira azt akartam, hogy ne vegyen észre, hogy már azzal is magamra vonzottam a figyelmét. Bárhogy is, nagy sóhaj szakadt fel a mellkasomból, amit a kifelé áramlók hulláma magával is vitt, mielőtt a professzor megneszelhette volna.
- Igen, professzor? - maradtam le tőlük jócskán, aztán a táskámat a bal vállamra akasztva fordultam vissza hozzá. Ugyanebben a kezemben tartottam továbbra is különleges, fehér pálcámat, mivel a másik kezem kissé még mindig bizsergett. El fog múlni, már biztosan tudom, hogy nem kell Madame Pomfrey segítsége. Nem akartam ostobaságot kérdezni, és még kevésbé rögtön magyarázkodásba kezdeni, így jobbnak láttam, ha megvárom, míg kiderül, hogy miért marasztal. De sok jóra nem számítok, a makacsságom nem most először állít elém akadályokat.

† Note:  boldogsag  
©️

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 25 Ápr. - 23:01
Ms. Rayne & Davies

Nem kellett megismételnem magam, Ms. Rayne vette a célzást és míg a többiek kifelé sétáltak, ő lelassított, majd meg is állt. Két lány vele együtt torpant meg, ez jutotta eszembe, milyen erős is a nők közötti szövetség. Hát még az iskolában. - Csupán pár perc az egész, utána visszaengedem hozzátok. - Mondtam a lányoknak, akiknek ennyi és egy apró összenézés elég volt ahhoz, hogy magunkra hagyjanak minket. Megvártam, míg a terem teljesen kiürült. Négyszemközt szerettem volna beszélni a lánnyal, akkor is, ha az a másfél perc, mire ketten maradtunk kifejezett lelki terrornak tűnhetett. Semmi romboló célom nem volt a maradásra vonatkozó kéréssel... azt hiszem a diákjaim már ismerhettek annyira, hogy csakis a legvégső esetben használtam szidalmazó szavakat, Olivia esetében ilyesmi meg sem fordult a fejemben. Éppen ellenkezőleg.
- Hogy van a kezed? Váratlanul érhetett Mallory támadása. - Jegyeztem meg. Nem siettem a segítségére, mert rögtön felpattant és nem az a fajta diák volt, aki egy kis sebesülés miatt a teljes mentőosztagot maga mellé kérette volna. Kemény lány volt és kivételes tehetség, ma viszont sokkal inkább hajazott egy szétszórt elsősre, mint az egyik legjobbra a csoportban. Attól a lánytól pedig a lehető legmesszebb állt, akire szívesen rábíztam volna a tanársegédi posztot.
- Mi volt ma veled? - Kérdeztem rá egyenesen, az asztalnak dőlve, összefonva a karjaimat a mellkasom előtt, de tartásom ellenére a hangom nem megrovó volt, sokkal inkább kedvesen érdeklődő. Pluszban még a tegezést is megengedtem magamnak, amit csakis azokkal a diákokkal szemben gyakoroltam, akiket igazán kedveltem. - Annyi átkot ismersz, amennyit csak kevesen, néha én is elcsodálkozom azon, hogy egyáltalán hol hallottál róluk. A tesztválaszaidat még olyan dolgokkal is kiegészítetted, amikre nem is kérdeztem rá, de az óra elején nem tudlak kihívni, mert soha nem érsz ide. - Néztem rá komolyan. Ha azt hitte, a majdnem negyed órás késés után észrevétlenül meghúzhatja magát a sarokban, akkor tévedett. Sokan vannak, de ahhoz nem elegen, hogy ne vegyem észre a turpisságokat.

©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 26 Ápr. - 0:16
to professor D.
Szinte nem is érzékelem a külvilágot addig, míg észbe nem kapok, hogy Miranda és Claire még mindig ott toporognak mellettem. Biztos az ő agyukon is átfut az a lehetőség, hogy most leszek szépen és csendesen elutasítva a csoportból és úgy érzik, hogy mindenképp szükségem van az erkölcsi támaszukra, még akkor is, ha ez egyáltalán nincs így.
- Menjetek csak, a klubhelyiségben találkozunk.. - bólintok én is. Nem szorulok senki védelmére. Hiába van két testvérem, egyikükkel sincs olyan viszonyom, ami azt feltételezné, hogy megvédjük a másikat. Ami azt illeti, a barátnőim előbb viselkednek testvériesen, mint a saját vérem. Persze azt tudtam, hogy esély sincs arra, hogy ők nélkülem menjenek fel. Kifáradtak ugyan a teremből, de gyanítom, hogy a folyosón olyan távolságra álltak meg, hogy ha nem is minden szó, de néhány hangfoszlány mindenképp eljusson addig, amik alapján majd jól kifaggatnak, hogy mit akart tőlem Mr. D.
- Megmarad.. - válaszolom és kissé talán sután ökölbe szorítom jobb kezemet, amit a hirtelen támadás ért. Már nem zsibbad az egész karom, ebből levonom a következtetést, hogy ez az átok nem ártalmatlanítja teljesen az ellenfelet, de arra jó, hogy egy-másfél óra kellemetlenséget okozzon. - Inkább az ért váratlanul, hogy az ártásomnak nyoma sem volt.. - sietek kijavítani, nehogy azt higgye, hogy bolond vagyok és nem készültem arra, hogy támadni fog. Mardekáros, még arra is fel voltam készülve, hogy nem játszik majd tisztességesen. És tudom ugyan, hogy a nonverbális varázslás már RAVASZ szintű felkészültséget igényel, és sokan nem is jutnak el odáig, én ma hiába koncentráltam, így bebizonyosodott, hogy ami egyszer megy, az nem biztos, hogy másszor is.
Örülnék, ha megúsznám ennyivel, de valahogy sejthető hogy, nem csak a hogylétem felől akar érdeklődni, azt megtehette volna nagyközönség előtt is, bár előttük igyekeztem titkolni, hogy bármiféle sérülést szereztem volna. A professzort viszont nem nézhettem hülyének, alighanem tudja, milyen tünetekkel jár az átok és még az is lehet, hogy a saját bőrén is tapasztalta már. Ha pedig ez igaz, akkor a kérdés is mindössze egy udvarias felvezető a valódi témához, amit a nyakamba is zúdít azon nyomban. Azon a tipikus módon, hogy azonnal rosszul érzi magát az ember, mert elismerős szavakkal tűzdeli tele a kérdőre vonást. Nem annak van most itt az ideje, hogy megköszönjem neki a dicséretet, hisz semmi kétség, csalódást okoztam neki, de saját magamnak még nagyobbat.
- Igen, tudom.. - helyeselek rá, aztán egy pillanatra elhallgatok. - Nagyon sajnálom a folytonos késéseket. Az utolsó órám odalent van a pincében, képtelenség onnan hamarabb feljutni. Sötét varázslatok kivédése, Merrythought professzorral. - teszem hozzá a szemléltetés kedvéért. Az öreg professzorasszony valószínűleg még őt is tanította, mikor diák volt, bár erre nem mernék megesküdni. Ez egy égető probléma az életemben, de nem tudok rá megoldást találni. Egyik professzortól sem kérhetem, hogy kivételezzen velem, hogy engedjen el hamarabb, vagy kezdjen később. Egyedül az a lehetőségem marad tehát, hogy cikeszként süvítek végig a lépcsőn felfelé, majd a folyosón és ha mázlim van, akkor nem jön szembe egyetlen prefektus sem, aki épp rajtam gyakorolná a hatalmát. Vagy ami rosszabb, McGalagony. Eddig sikeresen megúsztam, pedig az ő órájáról is rendszeresen kések a kviddics miatt. Valami rémes az időbeosztásom.
- De majd kitalálok valamit.. - próbálom menteni a menthetőt, mielőtt még azt a maradék csekély kis esélyemet is eljátszom, ami még lehetőséget jelent a tanársegéd címre. Ki akarom érdemelni.

† Note:  boldogsag  
©️

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Kedd 26 Ápr. - 21:57
Ms. Rayne & Davies

Nem akartam durván a fejére olvasni az idézőjeles vétkeit, éppen csak annyira és olyan módon szerettem volna vele közölni az észrevételeimet, hogy azok építő jellegűek legyenek. Az egyik legjobb diákomról volt szó. Direkt ügyeltem arra, hogy ne a kedvencemnek tekintsem, hiszen ez a titulus maximum a személyiségbeli tulajdonságainak szólhatott volna, ám Olivia Rayne sokkal több volt, mint a megtestesült szimpátia. Alázatos volt, figyelt, keményen tepert és ehhez párosult a kivételes tehetsége, ami az élbolyba emelte. A világon mindenhol, minden témában, csoportban voltak elöljárók, különlegesek: nem sokan, de szerencsére a szakkörön is megmutatkozott, hogy ki az, aki az ügyesség mellett komolyan veszi magát és a foglalkozást is. Nekem nem volt elég a vérben csörgedező képesség, látnom kellett, hogy a rendkívüli alapokkal rendelkezők küzdenek azért, hogy jobbak legyenek és nem csellengenek, nem nagyzolnak és nem veszik félvállról az adottságukat.
- A zsibbadás körülbelül két óra múlva teljesen elmúlik. Ha nagyon zavaró, inkább menj le a gyengélkedőre. - Felettébb idegesítő tudott lenni az érzés, mintha hangyák mászkáltak volna rajtad, de ez az átok ezzel járt. Nem volt súlyos, sőt, éppen ezért nem tudtam hova tenni azt, hogy egyáltalán eltalálta Ms. Rayne-t. - Hidd el, engem is meglepett, hogy egyetlen átkod sem ért célt. Bár igazából nem volt rajta csodálnivaló, egyszerűen nem azokat kellett volna használnod. - Nem láttam jó ötletnek eltitkolni előtte a véleményemet, a túlzott óvatoskodással most nem mentünk volna semmire. Tisztában voltam azzal, hogy nem lehetett könnyű olyan szoros időbeosztással élni, ami neki volt: a kviddicsben is jeleskedett, közben a tanulmányait sem hanyagolhatta el. Az ő korában hasonló cipőben jártam, csak én inkább mellékvágányra tettem azokat a tárgyakat, amik nem érdekeltek. Ő nem ilyen típusnak tűnt.
- Értem. Merrythought professzor. - Halvány mosolyt engedtem meg magamnak. Ő volt az egyik, akitől a szőr is felállt a hátamon, nem is volt túlságosan jó a viszonyunk és a mai napig nem tudta elfogadni, hogy tanárként térhettem vissza a Roxfortba. Eléggé különböztünk mi ketten. - Csupán egyvalamit tanácsolok: nem lenne szabad túlvállalnod magad. Állíts fel egy fontossági sorrendet, különben záros határidőn belül tényleg a gyengélkedőn fogsz kikötni, de már végkimerülés miatt. - Néztem rá kissé komolyabban.

©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 27 Ápr. - 23:09
to professor D.
Életem problémája, hogy notórius késő vagyok. De erre nekem kellene megoldási módozatokat találnom. Ahhoz, hogy ezt orvosolni tudjam, komolyan át kellene vennem az összes lehetőségemet, átrágnom, elejétől a végéig átgondolnom, akár többször is, és az egészet ismételni ameddig szükséges. Ez viszont rengetek időt és energiát emésztene fel, jelenleg viszont egyikben sem bővelkedek. Azt hiszem ez az a csapda, amibe gyanútlanul sétáltam bele és csak akkor kezdtem érzékelni a helyzet súlyosságát, mikor már teljesen elhatalmasodott felettem. Most pedig azt eszem, amit megfőztem magamnak, csak hát az a bökkenő, hogy egyáltalán nincs ínyemre.
- Semmi szükség rá, teljesen jól vagyok - hárítom azonnal a felételezését, hogy valóban Madame Pomfrey segítségére szorulnék. Megerősített abban a hitemben, hogy semmi szövődmény vagy tartós hatás nem várható, így az ötletet azonnal elvetettem. Csak még több időpocsékolás lenne, amit nem engedhetek meg magamnak. S állítom alátámasztásaként újra átveszem a pálcám a jobb kezembe. Lényegesen jobb, de még nem az igazi. Már nem csak azt érzem, hogy tűk szurkálják a kezemet, a fizikai kontaktus is érződik, ahogy a pálcám markolata belesimul a tenyerembe. Nem tartom még olyan biztosan és szorosan, mint teszem azt egy párbaj közben, de nem rohanok minden apró-cseprő problémámmal a gyengélkedőre. Sőt mi több, lassan egy éve nem jártam ott.
- Előfordulhat, hogy rosszul mértem fel a helyzetet, de abban a szituációban azt gondolom, hogy működhettek is volna az átkaim. - szállok szembe a véleményével. Ez nem azt jelenti, hogy nem adok a szavára. Nagyon is fontos a számomra, hogy látja ő a kialakult helyzetet, de nem mindig neki van igaza. Én pedig nem vagyok köteles minden esetben elfogadni az ő álláspontját. Különbözőek vagyunk, s míg a professzor hosszú évek gyakorlati tudását kamatoztatja, nekem nincs túl sok tapasztalatom. Az elméleti tudást persze annak rendje és módja szerint elsajátítottam, de megfelelő rutin nélkül olyan, mintha a sok tanulás semmit se érne. Használhatatlan. Nem véletlenül voltam az elsők között, aki kapva-kapott a lehetőségen, hogy részt vegyek a szakkörön. Úgy érzem, hogy szükségem van erre a pluszra. Még amellett is, hogy sosem tudok pontosan érkezni így valószínűleg csak egy piszok kis szálka vagyok Davies professzor szemében. Nem hoznám külön szóba, de nem csak őt tisztelem meg pontatlanságommal, sajnos a házvezetőmmel is gyakorta eljátszom. Ami Merrythought professzort illeti, nem szándékozom mögé bújni, így mikor elmosolyodik, kedvem lenne visszaszívni az egészet. Nem akarom, hogy valami módon visszajusson hozzá az információ, hogy épp vele takarózom. Így is elég sajátos meglátásai vannak arról, mi kell ahhoz, hogy azt a tömérdek tanagyagot kellő mértékben és időben elsajátítsuk. Erről nekem is megvan a véleményem: legalább még egy év!
- És mégis hogy a fenében kellene rangsorolnom azt, amit szeretek csinálni és azt, amit egyszerűen csak kell? - csúszik feljebb a hangom egy fél oktávval, de nem neki szánom, sokkal inkább a helyzet kezd tényleg túlmutatni rajtam. Nem tartozom azon diákok közé, akik csak úgy pimaszkodnak a tanáraikkal, a tiszteletlenség határáig meg még talán sosem merészkedtem. Nem is most akartam elkezdeni. De fáradt vagyok, stresszes, ideges és nem értem, hogy várhatja el bárki is, hogy válasszak valamit, ha mindegyikben megközelítőleg egyformán vagyok jártas. A problémakezelésben pedig sosem jeleskedtem, ennek ékes bizonyítéka, hogy a testvéreimmel sincs túl szoros kapcsolatom. De az időszűkére is biztosan van valami megoldás, csak eddig még nem jöttem rá, hogyan nyerhetnék magamnak többet belőle.

† Note:  boldogsag  
©️

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 1 Május - 20:28
Ms. Rayne & Davies

Láttam rajta, hogy zavarja az állandósulni készülő elcsúszás. Engem is zavart volna, sőt, emlékeztem arra, hogy az én személyes utálatom tárgya is a hatodév volt. Rosszabb, mint a végzős év, sokkal több dolgot kellett csinálni és koordinálni és mivel kamasznak meglehetősen lusta voltam és azzal hosszú ideig nem foglalkoztam, ami nem ragadta meg a figyelmemet, az utolsó két évemben voltak bajaim. És abban az időben jött az életembe Coreine is: ha ő nem lett volna, biztosan nem tudtam volna összeszedni magam. Mint hollóhátas mintadiák addig járt a nyakamra, míg meg nem embereltem magam és feltételeket támasztott, amiket meg kellett ugranom, ha találkozni akartam vele. A tanulmányaim rendezése volt az első és nem bántam, ha akkor nincs eszem, lehet nem is lennék most itt.
- És most mit gondolsz? - Kérdeztem rá rögtön. Nem én leszek az, aki egyből kijavítja, azt akartam, hogy gondolkozzon el a saját hibáin. Sokkal többre értékeltem, ha valakinek volt önkritikája, mintha csak a szavamat követte volna, ezért is szinte örültem annak, hogy visszaszólt és nem szaladt a sarokba. - Mi hibádzott? - Ennyi érdeklődés úgy véltem elég ahhoz, hogy egy remélhetőleg szépen rögtönzött esettanulmányt kapjak tőle. Olivia a tudásával már csak a pálcája felemelésével legyőzhette volna az ellenfelét. Az, hogy időhiányban szenvedett, nem jól koordinálta a tantárgyait és elfoglaltságait, valamint igazából mondhatni a fenti varázslók is összejátszottak ellene kihatott a teljesítményére és én ezt nem terveztem végignézni. A problémának már a gyökerét el akartam vágni.
- Én adjak neked tanácsot arra vonatkozóan, hogyan rendezd az életed? Az nem fog menni. - Nem fogom neki megmondani, mit csináljon, nem leszek olyan tanár, aki okoskodni fog, mit és hogyan lenne jó, ha csinálna. Nincs is attól rosszabb, ha az embernek megmondják, hogyan kellene viselkednie. - Én csak egy irányvonalat tudok adni. - Néztem a még mindig a kezében tartott pálcájára. - Tehetséges vagy, Olivia. Talán az egyik legtehetségesebb diák, akit azóta láttam, hogy itt tanítok. - Vallottam be neki őszintén. - De ha nem gyakorolsz, ha nem adod meg magad az időt és a lehetőséget a fejlődésre, akkor én hiába kopogtatok nálad. - Közelebb léptem hozzá és egy sóhajt engedtem meg magamnak. - Tudod, hogy tanársegédet keresek. - Az előzőre locsolhattam a szenteltvizet, nem nagyon érdekelte, hogy nekem szükségem lett volna a segítségére, sokkal jobban szeretett elcsámborogni akkor is, ha hívtam. - Kíváncsi lennék, hogy érdekelne-e a dolog. - Komolyan tekintettem rá, de nem annyira, hogy elrettentsem vagy túlságosan rosszul érezze magát, csupán a témához illően viselkedtem.

©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 4 Május - 0:26
to professor D.
Csak sikerült meggyőznöm, hogy nincs szükségem a javasasszony segítségére. Most legalábbis biztos nincs. Gyakorta vagyok vendég nála egy-egy kviddics meccs után, főként a mardekárral folytatott mérkőzéseket szenvedem meg. De legalább már el tudok vonatkoztatni a bizsergő kellemetlenségtől és el tudom dönteni, hogy igénylek-e segítséget. A válasz egyértelműen nem. Mint olyan sok más dologra is. De megtanultam áldozatokat hozni, tudom, hogy egyik-másik nap megköveteli tőlem, hogy több energiát fektessek bele, mint a többibe, de az utóbbi időben csak ezek érik egymást. Helye sincs a lazításnak. Még most se, mikor már azt hittem, hogy vége a mai napnak és már csak a vacsorát kell túlélnem. Cáfolatot várok, helyette viszont kérdést kapok, ami arra ösztönöz, hogy legalább most túráztassam magam egy kicsit, ha már a mai alkalommal életem talán legrosszabb formáját hoztam.
- A találat. - vágom rá egyértelműen, de tudom, hogy ennyivel nem úszom meg. - A fegyelem és a figyelem. Az egész olyan volt, mintha nem lennék összhangban magammal. Kiütközött, hogy szétszórt vagyok, talán egy kicsit alul is becsültem az ellenfelet a koránál és tapasztalatlanságánál fogva. Előnyben éreztem magam, és mindent feltettem volna egy varázslatra, ami végül nem sikerült. Talán bolondság azt gondolni, hogy a pálcának lelke van, de én hiszek benne. Az enyém makacs, ha nem érez maximálisnak, fellázad a mágiám ellen. Máskor pedig odaadó társam a párbajban, ez csak tőlem függ.. És talán nem kellene minden áron erőltetnem a nonverbális átkozódást.. - teszem hozzá még egy apró mosollyal. Nyílt titok, hogy RAVASZ-ra készülök, amihez el kellene sajátítanom a nonverbális varázslás minden csínját-bínját, de ezidáig még nem jártam sikerrel. Olykor megvalósulnak ugyan apró bűbájok ennek segítségével, de mint azt a példa is mutatja, ha mégsem sikerül, képtelen vagyok elég gyorsan magamhoz térni a támadás idejére. Mindig számítok rá, hogy megtörténik majd egyszer mindenki szeme láttára is, és bizonyítani tudom mindenki előtt, hogy bennem bizony több tehetség van, mint azt gondolnák. Ahogy a legjobb barátom mondta elsőéves koromban kellő túlzással: hiába muglik a szüleim, több mágia van a kisujjamban, mint amit mások valaha birtokolhatnak. Ennek ellenére azért csak sikerült újfent lejáratnom magam.
Követem a pillantását a pálcám irányába és én is végigmérem. Már akkor tudtam a fehér rezgőnyárpálcáról, hogy különleges - és nem csak a színe miatt. Nem hagyott nyugodni, így utánaolvastam egy kicsit, belekontárkodva a mágiatörténetbe. Nem sok leírást találtam, de említést tesznek egy párbajszövetségről, amit Ezüst dárdának hívtak, és akik közül minden tag hasonló pálcával bírt és kivételes tehetséget mutatott a párbajozás művészetében. Érdekes história, már ha igaz belőle valami.
- Értem, professzor úr. - nyugtázom szavait összepréselt ajkakkal. Komolyan veszem minden szavát, de a dicséret most nem bóknak hat, sokkal inkább szemrehányásnak, mintha én magam nem venném észre a tényt, ami az orrom előtt van. Választanom kellene, de az azt jelentené, hogy valami olyantól fosztom meg magam, ami teljes bizonyossággal sosem lesz pótolható az életemben. Félő előbb fog bekövetkezni az ő feltevése a végkimerülésről, mint az, hogy én mérlegelni kezdenék összevetve a kviddicshez és a párbajszakkörhöz fűződő hasznosságot és motivációt.
- Mármint hogy engem? Várjunk... Szóval nem akar kirúgni? - kérdezem magasra szaladó szemöldökkel. Egész idő alatt az járt a fejemben, mikor kapok majd végre ultimátumot, hogy ne magamtól kelljen választanom, hanem rá legyek kényszerítve egy döntésre. Talán jobb is lenne, ha tudnék valakit hibáztatni a választásom miatt és nem egymagamnak kellene birkóznom vele. Az csak lassan jut el a tudatomig, hogy épp most kérdezte meg burkoltan, hogy szeretnék-e tanársegéd lenni. Mellette.  



† Note:  boldogsag  
©️

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 9 Május - 19:42
Ms. Rayne & Davies

Szerettem, ha a diákoknak rálátásuk nyílt a saját hibáikra, ezért is hagytam nekik mindig, hogy önmagukat kritizálják. Voltak, akik egyáltalán nem voltak vevők erre, hiszen ha a tükörbe néztek, akkor a megtestesült tökéletességet látták és csakis azt gondolták fejlődésnek, ha a saját, önző céljaikat megvalósították. Olivia nem ilyen volt, az eszén kívül megvolt a maga önkritikája is, ezért is reméltem, hogy a kérdésemet nem odázza el egy egyszerű vállrándítással és azzal a magyarázattal, hogy fáradt volt. Biztos voltam benne, hogy a teendői összehangolatlansága miatt elkezdett a túlzott kimerülés határa felé táncolni ő mégsem ezzel mentegetőzött.
- Olyan volt, mintha a saját testeden kívül lennél. Ahogy te is mondtad: nem figyeltél és azt hitted, mert az ellenfeled fiatalabb, ezért tapasztalatlanabb is. Láthattad, hogy a kettő nem mindig jár kéz a kézben. Te is játszva le tudnál győzni jó néhány hetedévest, amikor jó formában vagy. A RAVASZ-ra való készülés közepette pedig most nem engedheted meg magadnak, hogy ne koncentrálj száz százalékosan. - Persze, hogy tudtam, milyen vizsgát készül tenni. Ha nem lett volna a téma a tanárok között, akkor valószínűleg a folyosón hallottam volna, a  tanulók között is téma szokott lenni, hogy kinek milyen tervei vannak. Olivia ígéretes tehetségnek mutatkozott, annak a fajtának, aki ha komolyan veszi a dolgait, akkor sikereket érhet el, de az erőn felüli vállalkozás ostobaság volt. Értettem én, hogy sok mindenhez van kedve és több területen is kipróbálná magát, ám egyszerre huszonöt vasat tartani a tűzben lehetetlen vállalkozás.
- Miért rúgnálak ki? - Kérdeztem egy röpke pillanatra elnevetve magam. Úgy ismert, mint aki minden apróságért ugrott, büntetett és kizárt? Ha ez a kép élt rólam a diákok fejében, jobb, ha máris szögre akasztom a pálcámat és vissza sem nézek a kastélyra, hanem nyugdíjba vonulok. - Nem öltél meg senkit, nem okoztál komolyabb sérülést, semmit nem csináltál, ami miatt ezzel büntetnélek. - Nyugtattam meg mellékesen, ha az nem lett volna elég, hogy burkoltan felajánlottam, hogy magam mellé venném tanársegédnek. Ebből hogy lehetett arra következtetni, hogy legszívesebben nem is látnám többet a foglalkozáson? - Az igazgató engedélyezte, hogy egy diák legyen a tanársegédem, sőt, kifejezetten jó ötletnek találta, hogy aki megérdemli annak nagyobb lehessen a látóköre. - Első jelöltem a velem szemben álldogáló lány volt, ám most igazán el kellett gondolkoznom azon, vajon megérné-e még egy terhet pakolni a vállára. Nem akartam, hogy az én ajánlatom roppantsa össze. - Olyasvalakit keresek, akiben teljes mértékben megbízhatok és aki komolyan veszi a lehetőséget. Nem tudom, képes lennél-e úgy helytállni, hogy két nap után ne ess össze. - Adtam hangot az aggályaimnak, remélve, hogy a szavaimat inkább motivációja növelésére használja fel, mint megsértődésre.

©
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Ms. Rayne + Davies

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» some kind of Dueling Club with Ms. Rayne & Ms. Nott (+Prof. Davies)
» A.... Rayne
» Ms. Rayne & Mr. Awkward
» Krystal Rayne
» Olivia Rayne

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-