Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Ms. Rayne & Mr. Awkward EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 34 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 34 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 16 Május - 17:34
without asterisks
...there is NO ME...

Se gyerekek, se munka, csak én, a szobám és a mindig csillagos eget mutató mennyezet. Ilyen egy tökéletesre tervezett hétvége. Ehelyett mit kapok? Öt korrepetálás, nem kimondottan az érdeklődő fajtából; odakint esik, és az egyik taláromat sikeresen felgyújtottam. Komolyan, ilyen szerencsétlen csak én lehetek. Kizárt, hogy hét év alatt elfelejtettem, hogy kell pálcával meggyújtani egy gyertyát!

Kell egy kis pihenő! - mondom magamnak a negyedik diák távozása után. Jó, persze, tanár vagyok, bírnom kéne, de ez sok. Az átlagos óraszámom a napi három. Nem sokan érdeklődnek az asztronómia iránt, ami részben fáj, ilyenkor azonban nagyon is örülök ennek a nagymértékű tárgyutálatnak, illetve, hogy néhányan lusták tanulni. Néhányan... mit beszélek? A társaság fele ellébecolja a tanulásra szánt idejét - már ha egyáltalán szán bármit is a tanulásra. Ilyenkor bezzeg nem tudom mondani, hogy Bezzeg az én időmben még mindenki tanult. Egyrészt azért nem mondhatom, mert nem volt így, másrészt pedig, fogalmam sincs, hogy mit csináltak a társaim, míg én a két évvel idősebbeknek írt tankönyveket bújtam. Nem érdekelt sohasem, hogy a többiekkel mi is van. Engem csak a bizonyítási vágy, a könyvek és a csillagos ég érdekelt akkor is, és most is.

Kis szabadidőmet kihasználva az asztalon előttem heverő pergamenkupacot kezdem el böngészni. Az elsősöket sem érdekli túlzottan a tárgyam, de bennük még van egyfajta lendület, aminek szikrája negyedévtől kezdve a legtöbbekben kihuny.

Tanár úr, kérem nézze el nekem, hogy ilyen rossz lett  dolgozatom. A nagymamám halála miatt nem tudtam tanulni rá. - olvasom a kis üzenetet egy lány dolgozatának végén. Meg kell, hogy mondjam, felesleges volt idebiggyesztenie, így is az övé lett az egyetlen hibátlan dolgozat. Pennát és tintát fogok kezembe, hogy pár szót karcolhassak a pergamenre, amikor is megkondul az óratorony hatalmas harangja és én összerezzenek. Ezt sosem fogom megszokni. A harang négy kondulás után elhallgat. Négy óra tizenötre jön a következő korrepetálandó lány. Azt hiszem Oliviának hívják.

Abbahagyom a dolgozatjavítást, és elkezdek előkészülni az órára. Előveszem a csillagnaptáramat, hisz nincs még elég sötét ahhoz, hogy az égen vizsgálgassuk a csillagokat. Valahova elkevertem a naptárat, ezért fel kell forgatnom az asztalt, de nem bánom, ez még belefér. Ez az utolsó diák, ezt még ki fogom bírni.
Mikor mindent elővettem, a széken csukott szemmel ülve várom a "pácienst".

words: 368 szó | tag: Olivia

Vissza az elejére Go down

Ms. Rayne & Mr. Awkward

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-