Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

S lám, a cikesz vörös kézben... EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 31 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

S lám, a cikesz vörös kézben...



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 9 Dec. - 22:18
Hatalmas ováció mindenfelől. A kommentátorállványról a felerősített kiáltás - és mellette a baleset, ami Regulust érte -, megtette a hatását. Vége a meccsnek, nyertetek! Jamesnél a cikesz, és ez bizony ünneplésért kiált. Az év első meccse sikerrel zárult.
Már az öltözőben is igazán fokozott a hangulat, és mindent elfelejtve neked is fülig ér a szád, holott nem vagy megelégedve a saját magad teljesítményével. Három francos gólt engedtél be...

***

Mikor a toronyba ér a csapat, mindenki hangos üdvrivalgásban tör ki, ami még neked is nagyon jól esik. Ez ám a meleg fogadtatás. Mindig is szeretted az ilyen társaságokat, és most is örömmel tölt el, hogy a házad népe ennyire örül a csapat sikerének. Nem biztos, hogy ez mindenhol így van, sőt, az előző iskoládban senki sem dicsérte a másikat, és nagyon rossz volt a hangulat minden nap.
Te is a néppel üvöltesz - hangodat nem féltve, természetesen, maximum holnap nem beszélsz -, s elmosolyodsz a vajsörrel, és valószínűleg egyéb alkoholtartalmú itallal telerakott asztalon, és elveszel róla egy üveg vajsört. Ilyet elvileg a harmadikosok már ihatnak, és hát.. te már majdnem az vagy, ugyebár...


183 szó
zene
Tessék, lássék! Jöjjön minden griffendéles, akit átjár a kviddicsnyereség okozta örömmámor! Smile

170

-

30


A hozzászólást Bjørn Raido összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 11 Dec. - 13:08-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Jasmine Maya Drake

Jasmine Maya Drake

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
∆ Ashley Moore ∆

»
» Szomb. 10 Dec. - 11:37
∆ letthepartystarted ∆ golions ∆ mertannyiraszarhogymárjó

A győzelmi mámor magával sodorja. A tömegben úszik, szemeit behunyva veszik el benne egy pillanatra, hogy aztán felocsúdva ismerős kezeket ragadjon meg, mosolyokat viszonozzon, pacsikat osszon ki. Félt. Sokáig félt egyáltalán kviddicsmeccs közelébe menni. Annyira sok érzelem szabadul fel az emberben ilyenkor, annyira erős, annyira hirtelen keletkezik minden, hogy félt, egyszer kárt tesz valakiben. De egy Griffendél – Mardekár kezdőmeccset csak nem hagy ki az ember. Ha lenne helye a csapatban, akkor játszana is, de a seprűk túl gyúlékonyak az ő természetének, így marad a szurkolásnál. Átverekedi magát a kiáramló emberseregen, hogy minél hamarabb érjen a klubhelyiségbe. Itt most oltári buli lesz, ez benne van a levegőben, ő pedig szeretne segíteni, hogy a vajsörszállítmány időben megérkezzen, ott akar lenni, nem akar lemaradni semmiről. Lihegve ront be a Griffendél bázisára, de tulajdonképpen elkésett, mert elég sok muníció érkezett már. Hát akkor magasról leszarja, ha nincs rá szükség, akkor nem segít, ellenben szívesen fogyaszt a meglévő ellátmányból. Már a meccs előtt is lecsúszott egy vajsör, így most boldog vigyorral kap a második után.
Mikorra megérkezik a csapat is az üveg tartalmának már csak a fele lötyög a kezében. De amint belépnek, az üdvrivalgás közepette lerakja az italát, hogy mindkét kezét igénybe vegye a mutatványhoz. Tenyereit összeszorítja, homloka ráncba szalad a koncentrálástól. Semmilyen körülmények között nem szeretne megégetni senkit, de ezt az ajándékot nem hagyhatja ki, a csapat megérdemli. Beleremeg ahogy elönt a tűz hulláma, majd tenyerét szétnyitva útjára engedi a lángoló körülbelül fél méteres oroszlánt, ami körbesuhan a klubhelyiségben, hogy aztán forró fuvallatot hagyva maga mögött egy diadalittas ordítással eltűnjön a levegőben. Arca kipirul, megrázza kezeit, és annak ellenére, hogy még mindig nem elégedett az állat kidolgozottságával, hiába gyakorolja évek óta, ezt most tűrhető ajándéknak minősíti. Egy elpattanó szikrán kívül semmi probléma nem volt vele, és látta, amint egy srác gondosan eltaposta, mielőtt lángra kapott volna. Láthatatlan kalapját meglengeti felé köszönetképpen egy kacsintással megtoldva.
- Jól szétrúgtátok a kígyók seggét, gratula! - üvölt bele még a tömegbe, miközben tisztelegve megemeli a vajsörös üveget, hogy egy fülig érő vigyorral feledkezzen bele az alkoholba. Nem, Jazzy nem az a csöndesen ünneplő típus, igenis akarja, hogy figyeljenek rá.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szomb. 10 Dec. - 13:55

A lelátókról a toronyba vezető út nem tűnik többnek egy villanásnál, egy hangos, ezernyi torokból lüktető ordításnál, ami már ráfért a házunkra; főleg, miután a Mardekár tavaly elvitte a házkupát. Fogalmam sincs, az öreg McGee hogyan csinálja, de valahogyan sikerül még a tartózkodó mosolyával is azt sugallnia: megcsinálták, maguk pernahajderek! (Már ha McGalagony mond ilyet, és miért ne mondhatna attól még, hogy előttem nem használ ehhez hasonló szavakat?)

Lelkesen megtapsolom Jazzy oroszlánját, elég pofásra sikeredett, majd belekortyolok az éppen csak kinyitott palackomba. Szememmel Marlie-t keresem, de átmenetileg leteszek erről a tervről, mikor a csapat megérkezik. Én is együtt ujjongok a többiekkel, a lelkesedésük magával ragad, nem kellhet sok hozzá, hogy diákhimnusz szülessen a sztároknak. Azért Regulust sajnálom, ha lesz egy kis holtidőm, talán leugrok és megkérdezem, hogy van. Talán.

Látom Pottert, de a nyári dolgok után most nem érzek késztetést arra, hogy én is odaugorjak hozzá. Túl bonyolult ez az egész, és hamarosan úgyis elmerül az imádóinak gyűrűjében, nem féltem attól, hogy unatkozni fog ma este. Ellenben nekem keresnem kéne egy cimbit, aki bevállalja, hogy a nyakán lógjak egy ideig.

na, ki akar diákhimnuszt költeni?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Vas. 11 Dec. - 19:07



Hihetetlen, hogy képesek voltak a srácok elverni a Mardekár csapatát. Bár még mindig nem sikerült beerőszakolnom magam a csapatba – pedig egészen eltitkolt tehetségem van gurkókat terelgetni – ettől függetlenül úgy éreztem, mintha én is csapat tagja lennék. Boldogan küldtem melegebb éghajlatra minden második mondatommal Phillipset és egyszerűen az egekben voltam – pedig esküszöm hozzá se nyúltam ahhoz a cucchoz, amit még Lip adott a múltkor – amikor Crouch elbénázott valamit és a kvaff átrepült az egyik gyűrűn. Balfasz, háh. Egymásba karolva ugráltunk és esküszöm még McGalagony száját is elhagyja valami oda nem illő mondat, amikor az a Black gyerek úgy tűnik, hogy megszerzi a kis cikeszt.
- Esküszöm, ha Potter elkapja azt a cikeszt megmutatom neki milyen egy igazán hálás kviddics rajongó – üvöltöm a mellettem tomboló évfolyamtársamnak, aki valószínűleg szart se hall az egészből de nem is érdekel, mert abban a pillanatban megnyerjük a meccset én pedig azzal hizlalom az egómat, hogy az előbb elhangzott mondatnak sorsdöntő szerepe volt a meccsben.

Mire a klubhelyiségbe érünk már alig van hangom, mintha egyes egyedül szívtam volna el vagy öt doboz cigarettát fél óra alatt. Örömmámorban úszok, mint a ház többi tagja és a folyosókon együtt skandáljuk a Griffendél dicshimnuszát. Jelen pillanatban mindenki a barátom, nem számít, hogy hányszor tettem robbanós kavicsokat az alsógatyájukba vagy ragasztottam össze a bájitaltan tankönyveik lapját.
Potter mellett elhaladva barátian megveregetem a vállát, hogy mekkora király volt már megint majd mivel nem akarok tömegverekedést kirobbantani azzal, hogy kisajátítom a legendás fogót így gyorsan kijjebb slisszolok a tömegből és egy vajsör után nyúlva úgy döntök Lilyt ajándékozom meg a társaságommal.
- Hát nem csodálatos? – koccintom a saját kis palackom az övéhez és letörölhetetlen vigyorral az arcomon nézem az ünneplő tömeget – Túl feltűnően nézed Pottert – sunyin kortyolok egyet és fáradtan rogyok le az egyik fotelbe – Esküszöm úgy elfáradtam az ugrálásban, mintha én is játszottam volna.



made by
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Peter Pettigrew

Peter Pettigrew

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Zachary Cole Smith

»
» Kedd 13 Dec. - 17:45
Ha kegyes a sors, James még a következő meccs előtt összeszed valami jópofa, sportellenes lányt, akinek a hatására végre beleun ő is a kviddicsbe, hogy aztán ne legyen kötelességünk minden egyes rohadt meccsére kijárni és úgy csinálni, mintha élveznénk, ami körülöttünk történik. Minden mérkőzés amúgy is tök ugyanolyan – seprűvel szálldosnak, mindenféle labdákat dobálnak, a végén meg a kommentátor majd elélvez, mikor kimondhatja, hogy Potter elkapta a cikeszt (néha olyankor is ez történik, mikor a Griffendél nincs is a pályán, komolyan mondom). Szóval az első után tulajdonképpen nem tudott sok újat mutatni, időpocsékolás az egész.
Mire lejöttek a pályáról, már az öltözőben vártam. Keresztbe font karokkal épp azt elemeztem, hogy arról a helyről, ahol a cuccai voltak ledobva, milyen jó rálátás nyílik oda, ahol Hazel és Octavia szokott öltözködni (ejnye, te csúnya, rossz fiú). Olyan közepesen elismerő mosollyal üdvözöltem a túl büszke pofáját.
- Azért ne legyél annyira elszállva magadtól. A Mardekár például ezerszer összeszedettebben játszott nálatok. Komolyan, egy-három. Ha nem ütitek ki Black-et, veszítetek. – szeretett teljesen a vállába bokszoltam, mint egy igaz barát. – Na mindegy, csak szólni akartam, hogy Remus-szal beszéltünk McGee fejével, elég csak holnap visszamenned a büntetőmunkára. – már épp szólni akart, mikor folytattam. – Ne, ne köszönd meg. Csak úgy ment bele, hogyha két órával tovább maradsz, szóval már ne csinálj programot holnap estére. – sóhajtottam. – Na, akkor fent találkozunk, nem?

Aztán fent persze nem találkoztunk. Mondjuk mindegy, amúgy se lett volna akkora lendület bennem a kviddics csapat egójának simogatására, mint mindenki másban volt. A magam részéről nagyon jól elvoltam a klubhelyiség egy félreeső kis zugában két tál rágcsa és Remus társaságában. Épp – tulajdonképpen egész ügyetlenül – próbáltam neki magam magamnak felnyitni egy-egy vajsört, mikor Jazzy eleresztett egy lángoroszlánt a belépő csapat tiszteletére. Szörnyülködve figyeltem a performanszot, aztán Remus-hoz fordultam. – Ez mondjuk kurvára túlzás volt, nem?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Kedd 13 Dec. - 18:31
Lefele jövet a pályáról végig azon gondolkodtam, hogy igazából a legjobb az lenne, ha mind, egytől-egyig helyből Jesse-nél kezdenénk a látogatást. Nincs szarabb, mint lemaradni a meccs eredményéről, csak mert a gyengélkedőn épp kibérelsz magadnak egy ágyat. Meg, ha már ott vagyunk, illene köszönni Regulus-nak is. Egyáltalán odakerült ő is? Nem tudom. És tulajdonképpen mindegy, mert mikor beértünk az öltözőbe és szeretetteljesen megborzoltam Bjørn haját (amolyan atyai, „te vagy az én fiam” mozdulattal), abban a pillanatban meg is feledkeztem az egészről (szerencsére nem csak én, hanem mindenki más is, de oké, hé, a legempatikusabb csapat díjat max nem mi visszük, akkor meg mi van?).
Aztán meg… hát, nem is tudom, pontosan miknek kellett történnie addig, amíg rájöttem, mennyire rohadtul fáradt vagyok.
Az biztos, hogy mikor bekötöttem a cipőmet, már ott volt az érzés, az meg lehet, hogy akkor tört ki rajtam az egész, mikor Peter befejezte nekem a mondandóját, végigmérte Octavia-t, aztán lelépett. El sem tudtam képzelni jobb hírt, minthogy ma már nem kell visszamennem McGalagonyhoz, pedig hé, most nyertük a kibaszott kviddicsmeccset a kibaszott Mardekár ellen!

Az út a Griffendél toronyig: maga a vég. Biztos voltam benne, hogy ha csak még egy lépcsőre rá kell lépnem ma, egyszerűen rám tör a végelgyengülés, elfekszem a földön és meghalok.
Belépni a toronyba: semmihez sem fogható. Szabályosan hátra hőköltem a tömegtől meg a hirtelen üdvrivalgástól meg Jazzy lángoroszlánjától meg mindentől. Fel se fogtam, épp kivel pacsizok le, sőt, Evans vörös haján kívül kevés dolog jutott el a tudatomig, de ráfagyott valami egész hiteles mosoly az arcomra, talán kívülről nem nyújtottam annyira rémes látványt.
- Húha, srácok, igazán nem kellett volna! – egyébként tényleg nem kellett volna, ha rajtam múlik, most mindenki megy szépen lefeküdni és aludni. – Jé, az ott kakaó? – biztos kicseszek valami elsőévessel, hogy gondolkodás nélkül otthagyok mindenkit, csak hogy az utolsó asztalra rakott bögrét megszerezzem magamnak, de nem érdekel. Megragadom a bögre fülét és úgy nézek az italra, mintha az első szülött lányom lenne. Ugyanilyen áhítatos képet vágtam akkor is, mikor az első korty után felnéztem és Marlene-nal találtam szemben magam.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Kedd 13 Dec. - 21:29

Some legends are told

   
Egész pontosan öt évnek és két hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy rájöjjek, ha James meccs után hullafáradtan lekászálódik a pályáról, és megkérdezi na, milyen voltam, akkor azt nem úgy érti, hogy hosszú, alapos, háromtekercses elemzést kér a mérkőzés minden apró mozzanatára kitérve, aminek már a harmadik bekezdésénél bevágja a szunyát, mert tulajdonképpen megelégedne egy annyival is, hogy kurvajó vagy, öregem, meg oltári voltál, Potter, te vagy az istenkrály, meg ilyenek. Ezt a következetést is hosszas megfigyelések árán vontam le, de valahogy még eddig a pillanatig nem sikerült rábeszélenem magam, hogy nem dől össze a világ, ha egyszer az életben hosszú, makulátlan pergamentekercsek, és A kviddics évszázadai, A kviddics jövő évezrede és A kviddics most sikerkönyvek bővített, a szerzők által külön szignózott vaskos köteteket a szobánkban hagyom, és zsebre vágott kézzel mászok fel a lelátóba.
Csakhogy így meg valahogy elvesztette a varázsát az egész. Nem találtam a helyem, és a kezeimmel sem tudtam, hogy mit csináljak. Csápolnom kellett volna, mint Peter vagy mint az összes többi emberi lény a lelátón?
Rémesen unalmas volt, mi tagadás, főleg, mert soha még egyetlen percét sem élveztem a kviddicsnek – leszámítva ugyebár a mélyenszántó elemzéseket (ha egyszer James gazdag és híres lesz, kiadhatnám, de valószínűbb, hogy előbb halok meg. Vagy ő, tudja a fene)  és azokat a rangadókat, amikor Megan Morhange még a Mardekár csapatát erősítette.
Aztán tíz perc után rámjött a hasmenés, mert a tétlenségbe tényleg bele tud őrülni az ember, és így persze a meccsről is lemaradtam, ahogy James bravúros cikeszelkapásáról is, már csak Peterrel találkoztam, aki a hömpölygő tömeg élén érkezett, aztán mindenféle kérdés nélkül rángatott McGalagonyhoz.
Kétségtelen, hogy egy prefektus szava döntő lehetne hasonoló esetben, de az öreg boszorkány úgy fel volt spanolva, képtelen volt visszafogni a vigyorát, hiába préselte össze az ajkai, amint kimondtuk szent Potter nevét, a mi megváltónkét, máris bólogatott hevesen, és utánunk hajított még egy egész doboz tejkaramellát, hogy adjuk Potternek. Persze, hogy Peter megdézsmálta a felét, mire felértünk a klubhelyiségbe, de tudja a franc, a hormonok vagy mik tették, de annyira elengedtem magam, hogy képtelen voltam megdorgálni, ahogy most képtelen vagyok prefektusi mivoltomat fitogtatni, miközben minden második ember megérdemelné, hogy most azonnal büntetőmunkára küldjem őket.
Ahogy Peter a vajsört nyújtja felém, berögzött mozdulattal gombolom be a kardigánom, hogy az árulkodó P betűt jótékonyan eltakarja, aztán igyekszem a nagy zsibongásban Peter szavait kivenni, és tekintetem automatikusan Jazzyre emelem, akinek a begyakorolt mutatványa biztos több erőfeszítést igényel, mint az egész csapatnak ez a meccs – persze csak az eddigi tapasztalataimból beszélek, meg egyébkénat is úgy hallottam, hogy kb a vakszerencse az egyetlen, amit ma ünnepelnünk kéne. Elnyíló ajkakkal, kigúvadt szemekkel bámulom, ahogy az oroszlán maradványi lassan a földhöz közelítenek, és egész biztos vagyok benne, hogy felgyújt még valamit, szóval nem várt lendülettel ugrok fel a helyemről és taposom el.
- Azért remélem mindenkinek van életbiztosítása – jegyzem meg félhangosan, félig  lánynak, félig Peternek címezve, de elég valószínű, hogy csak az utóbbi hallotta meg. - Igen, cseppet az volt – ismerem el, és visszamászok Peter mellé a sarokba, és a vajsörömbe kortyolok, látványosan megemelve az üveget pedig még tele van, hogy az arcomon ne látsszék, mennyire meg vagyok bántva, amiért Jamesnek az első útja nem hozzánk vezet, hanem Marlene McKinnonhoz.
- Szóval mi már le is vagyunk ejtve, hát jó – mormogom csak úgy magam elé, aztán kétségbeesetten pásztázom körül megint a klubhelyiséget, és egy hirtelen, elvetemült ötlettől vezérelve megragadom Peter kezét és szó szerint ráncigálom magam után a klubhelyiség másik végébe, keresztül az embereken, akik sokan vannak, és meglehetősen melegek és hangosak és említettem már, hogy totál izzadságszag van? - Gyere Peter, megleszünk mi nélküle is, nem igaz? Mégis mi olyan nehéz benne, csak random megszólítunk valakit, aztán ha nem küld a el a fenébe …
Elharapom a mondatot, mert habár a kiszemelt cél még messzebb van, egy nem várt, egy-negyven centis akadály kerül az utamba, vajsörrel a kezében. A fejemben meg azonnal kigyúlnak a vészjelzők, és habár korábban megfogadtam, hogy elnéző leszek, most vagyok olyan felfokozott állapotban, hogy azonnal nekiállok Bjørnnek.
- Nem lesz ez még kicsit korai, Bjørn? - kérdezem számonkérően, ahogy előbb beleborzolok a hajába, aztán kiveszem a szinte tele üveget a kezéből. Arra, hogy a korai órára vagy a zsenge korára gondoltam-e, nem derül fény, mert már rángatom is tovább magammal Petert, aztán, amikor végre besorolok a Lily Evans - Broderick Raynott páros elé, elengedem a kezét, mert már egészen gusztustalanul összeizzadtunk. Ráadásul rajtunk kívül senki sem andalog kézenfogva.  - Szevasztok.. ömm.. ezt a vajsört neked hoztuk, Lily. Nem, ne örülj annyira, nem James küldi, de nézd el neki, szerinte, ha egy lány nem vodkát iszik, és hempereg órákkal később a saját hányásában, akkor annak nincs is létjogosultsága. Még. Bár szerintem már határozottan alakulóban van – a lány felé nyújtom a már megkezdett üveget egy kínos, de bíztatónak szánt vigyor kíséretében, és próbálok arrébb állni, hogy Peter ne tudjon sikeresen elbújni a hátam mögött.

   
Some turn to dust or to gold
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Szomb. 17 Dec. - 14:12



Mindenki & Marls

Attól, hogy nem vagyok valami nagy kviddics rajongó, sosem hagynám ki a házam egyetlen meccsét sem. Már csak azért sem, mert az évfolyamtársaim is  játszanak és hát valamiért szentül meg vagyok győződve róla, hogy biztosan rossz néven vennék, ha nem lennék ott a kilátón. Pedig szerintem épp nem azt figyelik a pályáról, hogy kik is vannak ott a tömegben; na meg hát legtöbbször nem furakodom legelőre... semmi szükségem rá, hogy összenyomjanak a megszállott rajongók. Azért természetesen a meccs végén én is kaptam egy löketet abból az adrenalinból, amit a cikesz elkapása hozott magával. Rövid kis ujjongásba kezdtem, és amikor a kommentátor bejelentette a meccs végét, elsodródtam a tömegben a barátaim mellől.
Aztán mégis elég hamar felértem a klubhelyiségbe, ami természetesen már készen állt a csapat fogadtatására. Nem is tudom mikor láttam utoljára ennyi embert itt egyszerre... szinte úgy kellett átrágnom magam a tömegen, hogy az asztalokhoz léphessek egy vajsörért, amivel kicsit ontani tudom szomjam és közben szememmel keresni kezdtem Siriust, és hát valószínűleg túlságosan belemerültem a kutatásba ahhoz, hogy észrevegyem Lily-t és a többieket; feleszmélni csak akkor eszméltem, amikor a csapat bevágódott a klubhelyiség ajtaján és ismét kitört a pályán is hallott üdvrivalgás. Jasmine oroszlánjára pedig tátva maradt a szám: azta, mi ilyet is tudunk?! Mondjuk picit arrébb léptem, amikor felém tartott a forrónak tűnő varázslat, de azért elvigyorodtam. Nem éreztem nagyobb késztetést arra, hogy a tömegbe bevonuljak és mindenkivel lepacsizzak - ezért csak azokkal pacsiztam, akik mellettem sétáltak el és akartak pacsizni -, inkább csak belekortyoltam a vajsörömbe és azon kezdtem el merengni, melyik bagázshoz lépjek oda kicsit társalogni. Aztán mire megindultam volna, James Potter került mellém.
- Héé, gratula. Mondjuk gondolom már eleged van a sok tapiból meg ilyesmi, de biztos jó érzés. - Igazából fogalmam sincs, miért vagyok most zavarban, de inkább beleiszok a vajsörömbe. Mit kellene még mondani ilyenkor?


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fawena Bradley

Fawena Bradley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
1
▽ Avatar :
Lily Collins

»
» Vas. 18 Dec. - 16:12

Let the lion roar!




Kellett nekem pofázni bűbájtanon, hát tessék most emiatt lemaradtam a kviddicsmecsről, pedig pont a házam játszott és ráadásul a Mardekár ellen! Merlinre, ez aztán jól időzített bűntetőmunka volt.
Amint Flitwick professzor méltóztatott véget vetni kínszenvedésemnek, hogy leltárt készítsek az összes szobájában lévő könyvéről, ABC sorrendben, címmel, íróval és kiadási időponttal egyetemben, rohanni kezdtem a klubhelység felé. Fogalmam se volt, hogy nyertünk-e vagy sem, de azt már a prof szobájából hallottam, hogy nagy a nyüzsgés a kastélyban, szóval a meccs véget ért. Futás közben elrebegtem néhány imaszösszenetet, hogy győzelmi buliba csöppenjek, amikor a Kövér Dáma feltárja a klubbhelység ajtaját. Miután gyorsan elhadartam a jelszót, fülig érő vigyor terült szét az arcomon.
- Ezaz! - vetettem be lelkesen magam az éljenző tömegbe. Nyertünk! Tekintetemmel a játékosokat kerestem, hiszen gratulálni szerettem volna nekik, de a jelenlévő részük körbe volt véve ünneplő barátokkal és rajongókkal, így úgy döntöttem, majd később ejtem meg ezt. Ekkor egy tűz oroszlán süvített el a fejem felett. Tudtam ám, kihez tartozik ez a mutatvány és nyakamat nyújtogatva kerestem meg Jazzyt, aki a helység másik oldalán állt.
Próbáltam átverekedni magam az ugráló tömegen, de útközben szemtanuja voltam annak, hogy Lupin, prefektusi létét kihasználva, megfosztotta Bjørne-t a vajsörétől. Gyorsan kerestem egy új üveget és odavittem a csapatunk örzőjéhez, majd a kezébe nyomtam.
- Tessék, Raido! Nagyszerűen védtél, megérdemled! Gratulálok és egészségedre! - mosolyogtam, majd megveregettem a hátát. Mint aki jól végezte dolgát, úgy furakodtam át magam néhány embercsoporton.
Amikor Jazzy közelébe értem, hátból támadva ráugrottam és lábaimat összekulcsoltam a derekán, hogy le ne essek.
- Itt van az én kedvenc piromágusom! Merlinre, Jazzy! Ezek szerint nyertünk! Mondd csak, mennyi lett az eredmény? - kérdeztem kíváncsian. Az ex-szobatársammal még mindig nagyon jó viszonyt ápoltam és úgy volt, hogy együtt megyünk le meccset nézni, de hát Bradley nem tudja tartani a száját...


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Szomb. 31 Dec. - 13:20
Lenyaltam a felső ajkamról, meg arról a helyről, ahol egy jobb világban a bajuszom nőne az odatapadt kakaót, egy különösen kecses és férfias nyelvmozdulattal, aztán szélesen Marlene-ra vigyorogtam. Mindig is bírtam a csajszit, tényleg jópofa lány volt, bár azt nem igazán tudtam sohasem, hogy pont ő mit enne Sirius-on (mármint, khm, ha a tényleges evésről van szó, persze vannak elképzeléseim, de kinek nincsenek?), mindig is azt hittem, hogy ennél azért több esze van, de hát… nem ez az első csalódásom a Sirius-szal kapcsolatos dolgokban, nem?
Azért valahol kedves, hogy még a hetedik évben is úgy tesz, mintha őszintén érdekelné bármennyire is a rohadt kviddics meccsem. Mondjuk szerintem valahol az első év közben, még mikor mind kis szaros elsősök voltunk, megmondtam minden ház- és évfolyamtásamnak, hogy egy nap majd benne leszek a kviddics csapatban, és majd engem fognak úgy sztárolni, mint egykori elődömet, akinek őszintén, kurvára nem emlékszik senki sem a nevére, mióta itt vagyok én. Szóval, minden költői túlzás nélkül, azért igyekszem egy kisebb lelki terrorban tartani őket, hogy tudják, mennyire fontos ez a dolog, és hogy a meccs után betaláljanak az ilyen kötelező seggnyalások, mert hát amennyire fáradt vagyok, legalább annyira élvezem is őket. Ez az igazság.

- Egy jó tapi sose rossz. - vigyorogtam megint csak, aztán különös lendülettel egy újabbat kortyoltam a kakaómba. Furcsa, már mióta megy ez a tanév, eddig valahogy mégsem hozott arra az élet, hogy Marlene-nal beszélgessek. Mármint, így kettesben, nem pedig társaságban. Nem mintha ténylegesen ketten lennénk, de… érted, mire gondolok, nem? – És, te hogy vagy? – ásítottam. – Úgy értem, komolyan. Mi újság?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Jasmine Maya Drake

Jasmine Maya Drake

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
∆ Ashley Moore ∆

»
» Hétf. 2 Jan. - 17:35
∆ életbiztosítás?minekaz ∆ Fawdrága *-* ∆ mertmégmindig

A tapsvihar, a mámor, a győzelem múlni nem akaró érzése betölti egész lényét, amint a tömeg tapsát, és hangzavarát hallgatja. Egy aprót meghajlást is bemutat mutatványa után, hogy aztán levakarhatatlan vigyorral az arcán pillantson fel. Igazából tudatában van, hogy Lupin eltaposta az esetlegesen tűzveszélyes maradványokat, és mintha valami életbiztosításról is mondott volna valamit, de a hangzavarban nem hallotta tisztán, szóval majd ha eszébe jut, akkor holnap megköszöni neki. Igyekszik követni az eseményeket, de jelenleg ez számára lehetetlen. Azt azért észreveszi, hogy a kis Raido kezében vajsör van, de ezen csak mosolyog, ők is ittak anno ennyi idősen, nincs ebben semmi extra. A másik irányba fordulva nézelődik tovább, amikor váratlan támadás éri Fawena személyében, aki lesből ugrik a hátára. Megtántorodva locsolja ki a földre a vajsör maradékának felét, hogy aztán gyorsan észbe kapva inkább az első vízszintes felületre rakja le az üveget, hogy kezével megtartsa a lányt a hátán.
- Basszus Faw, kiöntöttem miattad a vajsört! - kiált fel, de a méreg a hangjában nem valódi; ugyan sajnálja az alkoholt, de sokkal fontosabb, hogy itt van ex-szobatársa. - És amúgy igen, baszki, nyertüüüüünk! De azt ne kérdezd mennyi lett, fogalmam sincs, a lényeg, hogy Potter elkapta a cikeszt – nevet fel hangosan, ahogy egy kicsit felnyög. Persze szokott edzeni, meg vannak izmai, de nem szívesen cipeli hosszan Fawenát.
- Te figyi, meddig akarsz sárkányháton lovagolni? Mert nem azt mondom, hogy sokat eszel, de azért hosszútávon nem vagy túl könnyű – közli még mindig vigyorral a száján. Nem akarja megsérteni a lányt, de amennyire kiismerte, ennyitől nem kapja fel a vizet. Meg mondjuk legalább elfogyasztaná a maradék italát, ha már a nagy része a földön landolt. Reméli azért senki nem esik rajta hasra. Ám annyira azért nem zavartatja magát, hogy esetleg feltörölje vagy ilyesmi.
- De ha legközelebb is büntiben leszel a meccs helyett, esküszöm sült madarat csinálok belőled! - fenyegeti meg, de persze a világért sem ártana a lánynak, ahhoz túlzottan jóban vannak. - Tök magányos voltam ott nélküled – teszi még hozzá lebiggyesztve telt ajkait. Persze ez nem egészen igaz, és valószínűleg ezt Bradley is tudja, de hozzátartozik a fenyegetéshez.


A hozzászólást Jasmine Maya Drake összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 9 Márc. - 13:25-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 3 Jan. - 22:44

Megjegyzését hallva nem bírom megállni, csipkelődve meglegyintem Bro vállát, még hogy én nézem Pottert túl feltűnően, haha, azt a kutya meg a mája! Kicsit zavarba is jövök, a nyári események némafilmként peregnek a szemem előtt, de utólag kár ezen rágódni.
- Tényleg? Inkább mesélj arról, mikor dolgozod be magad a csapatba! - vigyorgok Bro felé, és az arckifejezésem csak tovább derül, mikor megpillantom Remust és Petert - kézenfogva?!
- Hát belétek meg mi a fene ütött? - elkerekedik a szemem, miközben elveszem a felém nyújtott üveget, és azon nyomban kortyolok is belőle egy keveset. - Kolléga úr, remekül tette, hogy elkobozta az alkoholt! - méltatom Remust ünnepélyes hangon, mikor azonban eljut a tudatomig, hogy ő is Potterrel húz, elfelhősödik a homlokomon.
- Nem tudnátok valami másról beszélni? Komolyan, és még én vagyok megszállott, mikor ti beszéltek állandóan Potterről - füstölgök, majd még egyet húzok az üvegből. - Inkább beszéljünk arról, hogy Faw kipótolta Raido kezében az üveget.

na, ki akar diákhimnuszt költeni?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Csüt. 5 Jan. - 21:58



Mindenki & Marls

Talán a tavalyi évzáró óta most jutottam el először odáig, hogy tömegbe merjek menni. Sok dolog történt, túl sok rossz velem, és ez nem is volt titok a baráti köreimben. Főként, hogy a nyár lényeges részét a Szent Mungóban töltöttem. Mégsem verem olyan nagy dobra a belső őrlődésemet, amit igazából csak kis részben az évzáró okozott, a nagyobb részét a halálfaló, aki megkínzott és brutálisan helyben hagyott. Sok pletyka is kering erről a sztoriról még a mai napig, én pedig persze megpróbálom minél inkább elzárni ezt az egész helyzetet magamban.
Pontosan így kerültem a meccsre is és hát most pedig ide, erre a buliszerű akármire, ahol jólesően kortyolgatom a vajsörömet James Potter társaságában. A vigyora engem is igazából arra késztet, hogy valamiféle mosolyszerűt megejtsek felé, és hát kicsit el is kell nevetnem magam a kijelentésén. Hát persze!
- Akkor valószínűleg inkább a tömegben lenne a helyed mégis csak! - Tekintetemmel a csapat körül gyülekező nép felé biccentettem, kicsit el is nézelődtem ott, ahogyan még mindig ujjongnak és örvendeznek, aztán ismét James felé fordultam. Kérdésére kicsit fel kellett sóhajtanom.
- Őszintén? - Nyeltem egy nagyot, de nem akartam elrontani a hülyeségemmel a kedvét. - Nem túl jól, de azért már jobban. Próbálok rájönni, hogy mivel foglaljam el magam az idei évben, hogy minél kevesebbet agyaljak bizonyos dolgokon. De azért komolyan úgy érzem magam, mintha ott ragadtam volna úgy egy évvel ezelőtt, semmi komoly változás nincs az életemben. - Fuh, nem is tudom mikor eredt meg ennyire a szavam Potterrel szemben. Rövid ideig hallgatok, és még mielőtt bármit is tudna mondani, visszakérdezek. - Na és veled? - Egy sejtelmes mosollyal is megfűszerezem a kérdést. - Te csak így lazában ünnepelsz ma? - Vajsörömmel a kezemben az ő kakaójára bökök.


Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Peter Pettigrew

Peter Pettigrew

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Zachary Cole Smith

»
» Hétf. 9 Jan. - 17:05

Egyébként nem értem, minek takargatja a mellkasát. Vagyis jó, alapesetben azért persze megérti az ember, hogy miért nem akarja Remus, hogy pont az ő testében gyönyörködjenek – illetve mondjuk úgy, hogy ő nem akarja, hogy gyönyörködjenek benne, az kevésbé éles megjegyzés, mintha rávilágítunk arra a tényre, hogy Megan Morhange-en kívül senki nem leli különösebb örömét a horpadt mellkasának a látványában (leszámítva Potter pár különösen kéjenc, azzal együtt őszinte pillanatát, amiről valamiért egyezményesen senki nem beszél). Mindenesetre mégis csak fájt, hogy nem mutatja azt a szép, kackiás P-t a fölsőjén. Még tőlem kapta, évekkel ezelőtt – direkt nagyobbat szereztem neki, hogy később is tudja hordani – aztán, mivel ez pont egy kviddics meccs előtt történt, gondolom, összekeverte a Potter fan klub start up csomagjával, pedig az én nevemben sokkal több P van. Már nem azért…
Na, mindegy, valahogy aztán lenyeltem az efölötti búslakodásom. Amúgy is elég erőltetett volt pont emiatt megsértődni. Helyette komoly arccal és ráncolt homlokkal bólogattam, ahogy a parazsat taposta a padlón. Igen, szerintem is igazam van, kurvára túlzás az egész. A legjobb, a legokosabb az lenne, ha azonnal szétverné a bulit. Minek is tettetjük, hogy olyan kurvára szeretjük egymást és minek is akarjuk elhitetni, hogy valóban érdekel minket ez a kibaszott kviddics? Vagyis nem is az, hogy minek tettetjük – hanem hogy kinek? Van, aki ezt még elhiszi? Van, aki tényleg tudja, hogyan kell játszani ezt a játékot, és felfogja, mi történik a pályán és teljesen tisztában van azzal, hogy most minek kell örülni? Kaptunk pár házpontot. Jó. És?
- Ne vedd a szívedre, mind tudtuk, hogy egy nap majd ő is kirepül. Újra. – sóhajtottam valami kedves meghatottsággal Remus-nak, ahogy elkezdtem vele együtt talán kissé feltűnően pásztázni a Potter-McKinnon párost. - Te, Potter nincs már túl ezen a szőke koszakán? – kérdeztem, mintegy mellékesen, mielőtt kézen ragadott, akár egy hősszerelmes, és elkezdett rángatni, akár egy… jó, oké, be kell vallanom, nem tudom, mi szokott dolgokat rángatni. Talán a szél.
Undorodó grimaszt vágtam hívó szavaira. Szocializáció? A háztársaimmal? Szerintem, ha annyira vágynék a barátságukra és szeretetükre, már évekkel ezelőtt megszereztem volna azt. Meg hát, ha az embernek három ilyen barátja van, akkor azután minek akarna újabbakkal szenvedni? Eleget lehet tanulni ezekből is, hogy egy barát birtoklása mennyi fájdalommal és kényelmetlenséggel tud járni.
De hát Remus magasabb, erősebb, plusz a kezemet is fogta, szóval úgy vágott át velem a tömegen, mint késen a vaj. Molesztáltunk kiskorú alkoholfogyasztókat. Ellöktünk az útból… sok mindenkit. Aztán elengedett, de már későn, túlkésőn: ott voltunk Lily és Broderick előtt. Ezeknek most már… köszönni kell. Baszd ki már!
- Öhm, helló. – mondtam azért, bár különösebben senki nem törődött vele. Fáradtan sóhajtottam Lily szavaira. Igazából Potter tehetne a világnak egy szívességet és végre kinyalhatná ezt a csajt, mert már az én agyam rohad le attól, hogy úgy csinálnak, mintha… jó, valójában nem is tudom, mit csinálnak. Csinálnak egyáltalán bármit is? – Merlin, csak próbáltunk italt hozni. Tudod, ilyenkor mondod, hogy köszönöm - fájdalmasan néztem az üvegre a kezében. Nekem, azt hiszem, nagyobb szükségem lett volna rá. Megcsóváltam a fejem, aztán Remus-hoz fordultam. – Te, egyébként hallottad? Nem tagadta, hogy ő is megszállott. - majd lebiggyesztett ajkakkal Faw meg a törpe irányába néztem, pedig igazából... hogy is mondjam? Nem érdekelt.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Szer. 11 Jan. - 17:35
//ez most így végig Marls-nak <3

Undorodó grimaszt vágtam a tömeg szó hallatán. Igazából kedvesek ezek az ünneplések, legalábbis egy bizonyos pontig azok voltak, aztán rájössz, hogy ezeket csak úgy lehet csinálni, hogy megóvd magad McGee tomboló haragjától (és hidd el nekem, egy bizonyos kor után meg akarod óvni magadat McGee tomboló haragjától, sőt nem csak magadat, de McGee-t is és ezek után még a világon mindenki mást is), szóval úgy irányítod a szálakat, hogy az minden korosztálynak egyformán szórakoztató legyen. Igazából még azt sem tudom, hogy a vajsöröket hogy sikerült kibulizni, mert hát… ez azért nem az a kategória, ami egyformán szórakoztató egy tizenegy évesnek és egy tizenhét évesnek. Nézz csak körbe, minden kis taknyos milyen vágyakozva bámul ezekre az üvegekre, pedig annyi alkohol nincs is bennük, hogy egyáltalán megérje vágyni rájuk. Semmi gond, srácok, majd eljön a ti időtök és ti is ugyanúgy kiábrándultok belőle, mint szerénységem. Na mindegy, ennyit az össznépi mulatozásokról.
- Bőven elég, ha te tapizol. – sóhajtottam. A fasz akarta ezt flörtölésnek kihozni. – De persze mondhatsz nyugodtan nemet. Sőt! Mármint… ahogy neked kényelmes. – zavart vigyort villantottam, de szerencsére az egybegyűlt háztársakat pásztázta. Követtem a példáját. És akkor, pontosan abban a pillanatban vettem észre először, hogy senki sem idősebb nálunk a teremben. Merlin! Mikor öregedtünk meg ennyire? Ez legalább annyira fontos kérdés, minthogy miért úgy reagált a kérdésemre, ahogy. Őszintén? Nem, én nem vártam őszinte választ. Ezért is volt meglepő, hogy azt kaptam.
- Velem? Hát… én csak azt nem értem, hogy mi bajod azzal, hogy bizonyos dolgokon agyalj. Akarom mondani… - kicsit megráztam a fejem. - Bocs, nem akarok tolakodó lenni.
Aztán meg elgondolkodva a kakaómat kezdtem bámulni. Elvigyorodtam rajta vele együtt. – Nem tudom, mi a bajod. Tök finom. Figyeld csak meg. Menővé teszem. Meg ez is menővé tesz engem. A Hugrabug utáni meccsen fogadjunk, hogy te is már csak ezt fogod inni.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fawena Bradley

Fawena Bradley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
1
▽ Avatar :
Lily Collins

»
» Vas. 12 Feb. - 18:14

Let the lion roar!




Az ünneplő tömeg magával söprő aurája lassacskán az én tudatomat is hatalmába kerítette. Bjørne-höz való szamaritánusi tettemet szemmel láthatólag nem díjazták a felsőbbéves “soha egyetlen szabályt meg nem szegő” diáktársaim, de szóvá egyik sem tette. Raidonál megmaradt az üveg, engem nem hatottak meg a szúrós tekintetek, szóval mindenki felhőtlenül boldogan ünnepelhette a győzelmet.
Jazzyt váratlanul érte a támadásom, de örömmel konstatáltam, hogy inkább engem választott a vajsöre helyett, ugyanis ez utóbbit, miután kilöttyent, letette az asztalra és helyette engem ragadott meg, nehogy leessek.
- Ekkora pazarlást, szégyeld magad, Drake! – dorgáltam meg barátnőmet, mintha ő lett volna a hibás a kiömlött vajsörért, majd fél kézzel a dús, göndör hajrengetegbe túrtam, hogy jól felborzoljam.
- Ejha, te aztán jó elmélyülten nézhetted azt a meccset, ha még az eredményt sem tudod! Melyik férfiún legeltetted azokat az égető szemeidet? – kérdeztem vigyorogva és hirtelen ötlettől vezérelve mély levegőt vettem, majd jó erősen a fülébe fújtam, hátha megcsiklandozom vele.
Éreztem, hogy egyre gyengülnek az engem tartó kezei, de amikor kedvesen szóvá is tette, hogy nehéz vagyok, kopjak le a hátáról, nem tagadhattam meg tőle ezt a kérést.
- Hát mernék én egy tűzről pattant menyecskével vitatkozni? –  hüledeztem színpadiasan és engedelmesen leugrottam a hátáról. – Pedig már mondani akartam, hogy gyí te gyík… de úgy tűnik a sárkánylovaglást még nem húzhatom ki a bakancslistámról! - kerültem meg a lányt, majd egy kacsintás kíséretében eltulajdonítottam a vajsöre maradékát és fenékig kiittam, még mielőtt lett volna ideje megfosztani tőle.
- Sólyompecsenye lesz? – nevettem a fenyegetőzésén. Hát tehetek én róla, hogy Flitwick prof ilyen liliomlelkű? Biztos nem én vagyok az első ember, aki megjegyzéseket tett a méreteire, megszokhatta volna már. Bár az is igen valószínű, hogy csak rabszolgára volt szüksége a leltározáshoz.
- Oh, te szegény! Már látom is magam előtt, ahogy csöndes magányodban elmorzsolsz néhány értem hullatott könnycseppet. – vicceltem és imitáltam is a jelenetet, amit biztosra vettem, hogy még csak közel sem állt a valósághoz. - Átérzem a fájdalmadat és esküszöm, többé soha nem hagyom, hogy egyedül bámuld a jó öreg kviddics rabságba ejtett ifjait.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Marlene McKinnon

Marlene McKinnon

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
47
▽ Avatar :
Josephine Langford

»
» Pént. 24 Feb. - 19:04



Mindenki & Marls

Kicsit kínosan felnevetek, ám mégis csak végül vigyorogva megrázom a fejem és a tömegen pihentetem tovább a szemem. Nem is tudom, hogy őszintén mit akart ebből James kihozni. De elég furcsán jött ki. Nagyon furcsán. Tekintetem később visszaterelődik a fiúra, és gyanúsan méregetem tovább.
- Bocsi, de izé, nem akarlak tapizni. Az milyen lenne már?! - Őszintén? Meg sem tudom mondani, hogy a hét év alatt milyen kapcsolatom volt James Potterrel. Most, hogy kicsit sikerült jobban elgondolkodom ezen a kérdésen, nem is tudom igazából megmondani rá a választ. Persze, kedvelem és azt hiszem sosem voltunk rosszban, de még talán ennyi sosem dumáltunk egyfolytában mint most.
- Nem vagy tolakodó. - Sóhajtottam egy aprót és belenéztem az üvegembe. - Nem gondoltam volna még pár éve, hogy egy ilyen világba fogunk majd belecsöppenni. - Vonogatom meg a vállamat. Nem akarok most háborúról és lázadásokról dumálni, ez nem az a nap. Csak nem voltak mostanság túl jó találkozóim, nem fűznek túl jó emlékek a szünetekhez és a halálfalókhoz sem. Pedig én csak azt szeretném csinálni, ami érdekel.
Végül örülök neki, hogy átterelődik a téma a kakaóra. Valahogy éreztem, hogy hasonló választ fog majd adni, és a végére nem is bírom ki, hogy ne nevessem el magam.
- James Potter, a kakaó reklámarca! Naná, hogy mindenki ezt fogja majd a kövi meccsen inni, sőt, már most is. - Mutatok hirtelen egy mellettünk ácsorgó lánybanda felé, akik olyan jól elsugdolóznak egymás között, valószínűleg épp Potterről, kezükben kakaóval. - Nem is értem, hogy csinálod. - Nézek rá kérdőn, a mosollyal az arcomon. Igen, érdekelne a titka, amivel meg tudja nyerni az embereket egy szempillantás alatt.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Remus Lupin

Remus Lupin

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
12
▽ Avatar :
Matthew Hitt

»
» Szomb. 25 Feb. - 17:59

Some legends are told

Peter valahogy mindig képes minden fölösleges udvariassági kör nélkül az arcomba tolni a kegyetlen igazságot, de ez most valahol a hasznomra válik. Sikerül elérnie, hogy egy pillanatig tényleg elengedjem a dolgot, és ne bámuljam olyan leplezetlenül, ahogy James éppen bitang hipszter módjára a kakaójával akar bevágódni Marlene McKinonnál.
- Én is úgy tudtam, de hát szerintem ez nála az évszakokkal lehet valamilyen összefüggésben. Marlene McKinnon meg legalább nem neurotikus ámokfutó. Legalábbis nem bizonyítottan – teszem hozzá, miközben már a tömegben nyomulunk előre, mert igaza van, el kell engednünk James kezét. Megint. És inkább egymásét kell helyette... na jó, talán akkor is jól meglennénk, ha nem fogdosnánk egymás kezét állandóan, és akkor talán az emberek sem néznének olyan furcsán, mint mondjuk Lily Evans, aki még nem átalotta hangosan is felhívni rá a figyelmet, hátha valaki nem vette volna észre. Pedig hoztunk neki sört. Azt hinné az ember, hogy ezzel végképp lekenyerezi a másikat, de úgy tűnik, még csak halvány lila gőzöm sincs, hogyan múködnek az emberek. Mindenesetre Peter beszólását egy kegyetlenül jól célzott oldalba bökéssel jutalmazom, pontosan két borda közé.
- Hah, persze, így megspóroltunk magunknak egy kitérőt a szupertitkos sörraktár felé, de szerintem nem kell neki öt perc és újra akad a kezébe valami – tapasztalatból beszélek, és direkt Lily Evansnek szánom egyébként. Ötödéves tejfelesszájú prefektusként volt alkalmunk már megtapasztalni, hogy mi az igaz szélmalomharc, ha a piásüvegek elkobzására tett kísérletekről van szó. - Na, látod, erről beszéltem – éppen csak befejezem a mondatot, a lány máris felhívja a figyelmemet, hogy valójában mennyire hiábavaló is a mi létünk. Már ami ezt a pozíciót illeti. - Jobb, ha elengeded, én már megtettem – teszem hozzá gyorsan, aztán kortyolok egyet az italomból.
- Nyilván nem tagadta. Miért tette volna? Mintha nem tudnád, hogy milyen érzés – jegyzem meg félig-meddig cukkolva, másrészről meg mély együttérzéssel egyik pillanatban Peterre, a másikban már megint Lilyre nézve. - Jó, akkor bizonyítsátok be, hogy nekünk négyünknek van esetleg valami más közös témánk is, mint ő, és akkor boldog ember leszek, mert egyébként nem kell végigmennünk ezeken a szörnyen frusztráló, kínos pillanatokon, amiközben az emberek próbálják kipuhatolni, hogy vajon hányadán is állnak a másikkal. És hogy vajon mi az, amit elmondhatunk, mi az ami érdekli a másikat és mi az, ami teljesen hidegen hagyja.. – hosszú karjaimmal hevesen gesztikulálok, miközben próbálom értelmes szavakba önteni tinédzserkori frusztrációim egy jelentős hányadát. Aztán újra kortyolok, az üveget jócskán megdöntve már, miközben azért szurkolok, hogy valaki tényleg találjon valami közös témát, különben az est hátralevő részét tényleg Peterrel kettesben kell töltenem.


Some turn to dust or to gold
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Jasmine Maya Drake

Jasmine Maya Drake

C’est la vie
Griffendél
Ha vakmerõ vagy s hõsi lelkû
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
∆ Ashley Moore ∆

»
» Csüt. 9 Márc. - 14:03
∆ hogyanégavajsör? ∆ Fawdrága *-* ∆ ezmármarad

Ünnep van, ez minden griffendéles számára nyilvánvaló. A ma esti lerészegedés meg éppen tervezett, és jókor jön. (Mondjuk mikor nem jön jól?) Jazzy kiélvezi a felé forduló figyelem minden cseppjét, amit ma este megkaphat. Ha esetleg játszana a pályán még több járna neki, de így megelégszik ezzel a mulandó rivaldafénnyel is. A lesből támadó Fawena váratlanul érni, aminek következtében a lány földre borítja az üveg tartalmának jelentős mennyiségét.
- Már szégyellem is magam össze meg vissza! - kiált fel vigyorogva, a bűntudat leghalványabb szikrája nélkül. Ugyan, majd szerez magának másik vajsört, ezen már nem múlik. Bár szívesen kötne fogadásokat arra, hogy vajon ki nyalja fel ezt a tócsát pár óra múlva.
Ismét csengő kacagást hallat, mikor Bradley a fülébe fúj. - Naaa, ugyan kérlek, nem is tudom miről beszélsz, én ugyan nem szoktam senkin legeltetni a szemeimet! - Azért ez a tagadás sem hangzik valami meggyőzőnek, pedig ha tehetné, Jazzy még glóriát is festene a feje fölé, ha ezen múlna. Persze, nyilván az összes jóképű kviddicses a szeme elé került, válogatás nélkül. Persze nem vasgyúrónak született, az ő fizikai képességének is megvannak a határai és ezt szóvá is teszi a csimpaszkodónak.
- Helyes, helyes, ne is vitatkozz - nyújt nyelvet amint a súly lekerül a hátáról. - A sárkánylovaglást el kell halasztanod, sajnálom, ez a sárkány még nem érett meg a lovaglásra - okítja barátnőjét mindenféle bestia megülésével kapcsolatban, majd az arcára fagy a vigyor, amint meglátja, hogy a lány eltulajdonította az italát.
- Héhéhéééé, erről nem volt szó - horkan fel, majd mérgesen ráncolja össze a szemöldökét. Sejthette volna, hogy ha Fawenát a vajsör közelébe engedi, akkor abból nem sok jó sül ki. Ezáltal legnagyobb problémájává rögtön az lép elő, hogy szerezzen magának egy másik üveget. Meg is akad a szeme egy palackon, amit valaki gondatlanul helyezett el egy asztalra, és alig hiányzik belőle. A vadászó ragadozó gyorsaságával csap le a zsákmányára, hogy aztán egy pillanat múlva már ismét szemtelenül vigyorogjon Faw arcába.
- Igen, sólyompecsenye, csak azt sajnálom, hogy ilyen kis csontos vagy - böködi meg a lány oldalát megforgatva a szemeit. - Igazán felszedhetnél pár kilót - hecceli a lányt, megcsipkedve a karját.
- Na azért, szavadon foglak, és én magam rontok be Flitwickhez vagy McGalagonyhoz, vagy bárkihez, aki meg akar büntetni, és még az asztalt is rágyújtom - bólogat nagy komolyan, hogy aztán jól meghúzza az üveget, és ismét elterüljön a vigyor az arcán.
- Lehet, hogy nem ártana ezt feltakarítani, mielőtt valaki megcsúszik rajta - morfondírozik félig Fawenának, félig a vajsörtócsának címezve a dolgokat. Azért nem venné szívére, ha háztársai miatta szenvednének balesetet. - Szerinted, ha meggyújtom akkor elpárolog? Vagy egyáltalán meggyullad? - veti fel a hihetetlenül balesetveszélyes ötletet, miközben szabad tenyerében máris néhány apró láng táncol, tekintetét pedig a szétfolyt vajsör tócsán nyugtatja. Jasmine Drake, talán nem ártana belegondolni, hogy hogyan oltod el, ha egyszer meggyújtod… Senki nem akar egy tűzvészbe fulladó bulit!
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Fawena Bradley

Fawena Bradley

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
1
▽ Avatar :
Lily Collins

»
» Szer. 29 Márc. - 20:25

Let the lion roar!




Jó volt így látni a házam népét: önfeledten, boldogan, győzedelmi mámor közepette. Ránk fért már egy jó hír is ezekben a vészterhes időkben, s az, hogy lenyomtuk a Mardekárt, pont megfelelt a célnak. Számomra mi sem volt nagyobb megtiszteltetés, minthogy ex-szobatársammal és egyben igen jó barátommal oszthattam meg az örömöm. És biztosan állíthatom, hogy ő is örömmel osztozkodott a vajsörén velem, még ha ezt nehéz is volt bevallania. Mondatára, hogy "ez a sárkány még nem érett meg a lovaglásra", kénytelen voltam felnevetni.
- Nem? Annak a fiúnak is ezt mondtad, akit legutóbb magaddal csalogattál egy kis tűz körüli táncikára és miegyébre? – kérdeztem szemrehányóan, de így, hogy mosolyogtam mellé, mondandómnak gyengébb éle lett. Persze fogalmam sem volt, hogy vitt-e egyáltalán magával valaha férfinemű egyedet az ilyen szeánszára, de ha Jasmine Maya Drake-ről van szó, akkor elég távoliak tudnak lenni a fantáziám határai. Hát nem hiába a barátnőm, na!
- Na de kérlek, az igaz barátok testvériesen megosztoznak az ilyen élvezeteken! – mutattam végig az elkobzott vajsörös üvegen. Vigyorogva néztem végig, ahogy Jezzy kipótolja kezében a hiányt és újabb üveggel tér vissza. Bevallom, megfordult a fejemben, hogy ezt is elcsórom, de aztán úgy döntöttem, hogy hagyom hadd élvezze ki a tudatot, hogy azt ő egymaga fogja fenékig kiinni.
- Ááááh, valahol van itt izom is, nem csak csont! – feszítettem be a karomat, hogy láthassa a bicepszem lágy ívét. Na igen, ráférne még egy kis gyúrás, magam is tudom. – Egyébként is, az előbb még nehéz voltam, most meg már hízzak? Merlinre, rajdtad kiigazodni!- vicceltem én is szemet forgatva.
- Hát ha így lesz, tuti nem fogunk többé egyetlen kviddicsmeccset sem nézni, amíg a Roxforba járunk! – nevettem. Azért egy pillanatra kellemes érzés volt elképzelni, ahogy McGalagony asztala lángol, ő pedig hüledezik felette. Félre ne értsetek, semmi bajom sincs a professzor aszonnyal! Éjt napallá téve melózok azon, hogy nehogy ellaposodjon az élete és elkényelmesedjen. Teljesen a jószándék vezérel, eskü! Jezzy sem azért szándékszik most felgyújtani a klubszobát, hogy bosszúságot okozzon, ő csupán kíváncsi, kísérletező típus. Ilyen tüzes a természete, hát tehet ő róla?
- Sajnálom, de erre nem tudok neked szakszerű választ adni, sosem próbáltam. Tégy úgy, ahogy jónak látod! – mondtam és a lány kezében megjelenő lángot figyeltem. Semmi jónak nem akartam én az elrontója lenni, az életemet is rábíznám Jezzyre, de talán nem ez volt a legmegfelelőbb idő arra, hogy a képességeit csillogtassa. Mindannyian tudjuk, hogy bár ura az erejének, nem várt mellékhatások még bekavarhatnak, ahogy a tűzoroszlános példa is mutatja. De talán… ezúttal nem lenne elegendő a prefektudok két lába, a göndörfürtös főnix lángcsíráinak eltiprásához.



Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

S lám, a cikesz vörös kézben...

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Vörös és fekete
» Vörös és sárga
» Vörös-sárga kavalkád

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-