Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán... EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 42 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 42 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán...



Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

William McGonagall

William McGonagall

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Szer. 24 Okt. - 0:22
Gondolatok idehordva
mit jelenthetnek?
-nagy talány-

Óh, Clive! Nem is tudod, nem is érzed, mennyire félek. Mennyire félek a reakciódtól… Hisz ha igaz, ha a valóságot látom, akkor te arról már tudhatsz. Akkor már vannak terveid, de ha csak a képzeletem játszik velem, akkor is félek. Akkor nem akarlak bántani, de… Félek elmondani, hogy mit is láttam. Féltem nyáron is, ezért szöktem meg otthonról, mikor eljöttél hozzánk. Nem mertem veled beszélni, de mostmár talán… mostmár talán készen állok erre. Tudom, eltelt két hóbap, és sajnálom, hogy ennyi ideig nem jelentkeztem, de nem ment. Akárhányszor arra gondoltam, hogy fel kellene keresnem téged, csak jobban fájt a fejem, elfogott a szorongás, majdhogynem a pánik, és sokszor el is ájultam a gondolatra anyáék nem kis nyugtalanságára.
Én… tisztában vagyok azzal, hogy minden embernek megvan a maga keresztje, hisz Yves már sokszor tartott erről prédikációt, és ebben igazán egyet is értek vele, de mégis… egy gyerek miért kap ekkora feladatokat, kihívásokat? Miért kell egy fiatalt halálra rémíteni tinédzserkora előtt és közben? Miért kaptam én ezt a képességet, ha csak tönkretesz, a javamat pedig nem szolgálja. Tudom, mindez önző vágy csupán, és nem az a lényeg, hogy nekem, sokkal inkább az, hogy másoknak jobb legyen, mások életét be tudjam aranyozni képességemmel, de addig egy ember sem tud segíteni másokon, míg ő is nyomorog. Márpedig én nyomorgok, akárhogy is nézzük. Lassan, de biztosan összeroskadok küldetésem, keresztem alatt, vagy nevezzük bárminek is ajándékomat…
Lüktető, akut fejfájással indulok el Clive szobája felé, és nem foglalkozom azzal, hány tanár és diák megy el mellettem. Nem foglalkozom azzal, hány tanárnak lenne illendő köszönni, nem foglalkozom azzal, hány felsőbbéves lök arrébb, miközben a nagyterem felé igyekszik, hogy végre elkölthesse jól megérdemelt vacsoráját. Nem foglalkozom semmivel, mert nekem most csak egy célom van: el kell jutnom Clive-hoz, és meg kell vele beszélnem azt, amitől a leginkább rettegek. Meg kell vele osztanom a rólunk született visszatérő álmomat. Akármi is történik velünk a jövőben, megérdemli testvéremként, hogy tudjon minden apró részletet. Talán… talán, ha igaz, amit látok, ez indítja el a lavinát, de nem számít. Nem számít már sokat, mert itt vagyok az ajtója előtt, és bekopogok. Nem számít, mert bizonyára itt van, és jó eséllyel ajtót fog nyitni. Nem számít már, mi lesz öt év múlva, mert csak az a fontos, hogy vele legyek, és beszélgessünk.
Nyílik az ajtó, és mikor meglátom testvéremet, mindenféle szégyenérzet nélkül ölelem át derekát, és szemeimet is lehunyom, hogy csak arra kelljen figyelnem, ami kettőnk között zajlik. Hogy csak az legyen a fontos, hogy mit reagál, és én hogy indítom el a beszélgetést. A fejem most nem is fontos. Hadd fájjon, nem érdekel. Nyugodtan szakadjon szét a fejem, de most akkor is mindent megteszek azért, hogy tisztázzunk egy álmot.
- Remélem, nem zavarok… - hangom elgyötörtnek, fáradtnak és fájdalommal telinek hangzik, ugyanakkor meg sem próbálom szépíteni a helyzetet. Ha beenged, talán le tudok majd feküdni pár percre, utána pedig minden rendben lesz nagyjából egy óráig. A tanórákat is így vészelem át...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Clive Staples McGonagall

Clive Staples McGonagall

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Tom Hiddleston

»
» Vas. 23 Dec. - 11:34

Everything happens for a reason!
Will & Clive



Túl rendes volt velem az az ember kitalálni mi legyen a megoldhatatlan rejtély első állomásának beugróján, amikor már gondolkodni is képtelen voltam, úgy belezanzulva a Jóslatok könyvébe, mintha nem a Legendás állatok volna a szakterületem és zordókat láttam minden odaképzelt bokorban.
Will nem tud az anyámnak írt, összebőgött levélről, vagy a miatta Alecnek kiakadásról, miközben őt is halálesetek sújtják, ahogy közben engem is sújtott egyéb, borzasztó felismerésekkel, de mégis jó képet vágtam otthon ahhoz, mennyire nem kíváncsi rám a legkisebb.
Kérdéseket teszek fel, költői mind és szánalmasan hangzik „hogy ronthattam így el” vagy csak miértekkel kezdődik és próbálok csendben, kívülállóként segíteni, mintha sosem tartoztam volna a családhoz, akik legkevésbé ismernek és akiket én mindig leginkább próbáltam megfejteni.
Igazából, bármit is vág a fejemhez Will, gyerek még, akit legelszántabban igyekeztem megvédeni a felnőttség próbatételeitől, bent marasztalva a gondtalanság fellegváraiban és ezek mégis úgy roppantják össze, mint az igazi kövek, miközben én tehetetlenül állok mellette, egymás iránti rettegéstől sújtva, mindketten bénák vagyunk, csak ez az össze-vissza kérdez-felelek, magamtól és tőle, őrület, hogy effektíve segíteni nem tudok, kevés ahhoz, hogy bármiféle támasza legyek. Mégis rögeszmésen kutatok megoldások után, Will megmentésének első fázisa, azon túl, hogy mondvacsinált elegaciával távol tartjuk magunkat egymástól, a neki szánt Felix Felicis
Rendezgetem a polcon, jobbra-balra tolom, kényszeredetten porolgatom és majdnem összetöröm rezzenésemben, ahogy rám kopognak.
Persze felöltöm a szívélyesség hamismosolyát, ajtót mégis nagy hévvel nyitok, mert semmi kedvem most…
Will! Will, de nagy baj van, ha önként ide jössz és engem ölelsz meg, amit ijedten és automatikusan viszonozok persze, ölelem, a szívem túldobogja a normálist, kicsi Will, te esel össze előbb, vagy én?
Nyilván nem én, valami nagy baj van és az első sokk után merthisz az ölelése után görnyedek mellé, hogy tekintetünk egy vonalban legyen, már nem opció számomra a szédülés.
- Soha
Alélt csukladozó a hangom, torkom megköszörülöm.
- Soha nem zavarsz. Mi a baj? Bejössz, ugye?
Nem engedem el egy pillanatra sem, vállát fogom, szinte érzem, mennyire rosszul van, ha járni nem tud, felkapom, egyébiránt csak betámogatom, a frissen bevetett, mindenhol gyűrődésmentes ágyra, míg tagjaim visszaemlékeznek hogyan kell mozogni.




Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

William McGonagall

William McGonagall

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0

»
» Vas. 10 Feb. - 21:43
Gondolatok idehordva
mit jelenthetnek?
-nagy talány-

Merlin hatalmas nadrágtartójára mondom, hogy borzalmas érzés, amikor csak vég nélkül fáj az ember feje. Márpedig nálam ilyen egy fejfájás. Az egész életem ebből áll. Egyetlen hosszan tartó fejfájás vagyok, néha megjelenő álomképek, majd még intenzívebb fájdalom. Ez nem élet, bármennyire is próbálja a családom megoldani a problémát. Ők ezzel nem fognak tudni elbánni, nem is nekik kell, mert ez az én feladatom. Nem ereszthetem a vállukra. Pont elég nehéz elviselni azt, hogy miattam aggódnak, és állandóan azt lesik, hogyan is tudnának segíteni rajtam. Pedig a válasz roppant egyszerű: sehogy.
A lehető legszorosabban ölelem a bátyámat, hogy még véletlenül se tudjon menekülni ebből a helyzetből, és ezzel az öleléssel igyekszem mindent átadni, amit eddig képtelen voltam neki elmondani. Ilyen az álom, ilyen az, hogy egész nyáron kerültem, ilyen az eddigi viselkedésem, és még annyi minden más. Legfőképpen hiányzott, hogy megölelhessem, és tudom, hogy megtehettem volna, de nem mertem, egyszer sem kockáztathattam, mert akkor lehullt volna az álca, és elgyengültem volna. Ha megölelem, és éreztetem vele, hogy igenis szeretem, akkor tudom, hogy nem lettem volna képes továbbra is olyan borzasztóan viselkedni vele. Pedig nem érdemelte meg, csak... Csak féltem, hogy mi van akkor, ha bármelyik pillanatban nekemront. Mert megtehette volna, a jóslat is igazolja, hogy könnyen változhat az ember, akár egyik pillanatról a másikra. Persze, ez csak a felszínre igaz, a lélekre nem. És Clive-ra sem.
Leülök az ágyra, aztán lefekszek, és tudom, hogy nem szabadna egy tanár ágyában aludnom, mert mégiscsak milyen dolog az ilyesmi, mégis lehunyom a szemeimet. Így sokkal jobb. Érzem a Clive által puhára feküdt ágyat, és az ágynemű otthonos Clive-illatát, ami valamelyest megnyugtat, mert már ismerem, mégis részint elborzaszt, mert nem vagyok otthon. Ez nem az otthonom, csak annak egy lenyomata néhány emlékfoszlánnyal, hasonló tárggyal, és ismerős illatokkal. De itt sosem leszek olyan nagyon otthon, mint a családi házban, ahol mindig illatozik valami frissen sült sütemény, mindig hallok valami kacifántosnak vélt, de annál egyszerűbb latin szót, és ott mindig láthatom a legújabb divatőrületet. Otthon hallhatok a világról, anya ölébe ülhetek, és igazán az lehetek, aki vagyok. Otthon még a fejem sem szokott fájni annyira, mint itt. Otthon biztonságban érzem magam.
- Bocsánat, hogy nyáron kerültelek, de nem éreztem magam készen arra, hogy... hogy egy fontos dologról beszéljek veled. - lassan kinyitom a szemeimet, és felülök az ágyon, hogy az ágy támlájának támaszthassam a hátamat. Egyedül csak nehezen tudom most megtartani magamat, és ha elkezdünk igenis a fontos témáról beszélni, akkor szükségem lesz erre a plusz támogatásra.
- Semmi bajom nincs, csak... Nem tudom, hallottál-e már arról, hogy megálmodtam a halálomat? - nagyot nyelek. Még én is csak alig hiszem el, hogy ezt így kertelés nélkül kimondtam, mert eddig nem is volt hozzá merszem. Eddig még találkozni sem akartam a bátyámmal, most mégis csak úgy kimondtam, és ennek következményeként rögtön gombóc képződik a torkomban, amit nem tudok lenyelni, nem tudok felköhögni, akárhogy próbálom is. Ezért inkább nem teszem. Bizonyára a beszélgetés végéig ott fog maradni. - Az álom szerint Te fogsz... te fogsz megölni... - nem nézek az arcára, csak a kezeimet tördelem, és erre különösen odafigyelek, hogy még véletlenül se kelljen felnéznem, és még az esélye se legyen meg annak, hogy összetalálkozik a tekintetünk. Nem tudom, hogy mit látnék a szemeiben. Lehet, hogy ezzel megelőlegeztem a halálomat...
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Clive Staples McGonagall

Clive Staples McGonagall

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
0
▽ Avatar :
Tom Hiddleston

»
» Hétf. 29 Ápr. - 19:37

Everything happens for a reason!
Will & Clive


Van szemem, amivel látok, kettő is, mégis nehéz elhinni, ami most történik, az valóságos.Nem álmodom-e véletlenül, kivetültek vágyaim a térbe és furcsa mágia áldozata lettem.
Szemem van, levegő most kevésbé, ezért szédülök biztosan, látok sok, fekete csillagot, homályosan őt. Milliószor elképzeltem ezt a percet, éppen így.
Kapkodom a levegőt, ami nincs, az idő pereg, itt van végre, ölelésben. Szorítom magamhoz és most már el sem engedem. Csak az ágyamig, nem messzebb, alig látok a könnyektől talán, elég homályosan, hogy mindennek képzeljem az okokat és miérteket, mostokat kérdezzek magamtól.
Az ágy mellett térdelek éppen és fogom a kezét, nem bírnám elereszteni most és mintegy megérezve, vagy tudva inkább hol fáj mindig, hűvös tenyerem homlokára teszem.
Állam és kifejezésem mégis megacélozom, azokat a hívatlan vándorkönnyeket sem engedem szabad útjukra, én a mindig erős legidősebb, a zord ember, aki belül mégis mézeskalács.
Vagy tettető és bűnös, mintha Will átlátna rajtam, ő gyűlölne egyedül és jogosan.
- Semmi baj. Most már szabad? Én itt vagyok és itt is leszek.
Nem teszek hozzá balgaságokat, meddig, vagy névleges főnixesként meddig nem, amíg tudok, maradok, de az életem sem most kezdem félteni, ebben már nem javulok meg, bűnös vagyok és ő látja, hogy ez sem örök ígéret, addig maradok, amíg tudok és élek.
Fagyottan bámulom, hozzám vágta egyszer, volt időm megfontolni és ezért sem erőltettem rá magam.
Azóta is fontos kutatásokat és előkészületeket teszek annak érdekében, hogy ez soha-soha ne történhessen meg, érted?
- Valamint…adok valamit. Noha nem ismerem a látomás részleteit, ennek mindenképpen segítenie kell.
Ha körülnéz hány tankönyv, jegyzet hever szerteszét, hogy mostanában minden szabadidőm erre fordítottam, hosszúra nyúló éjszakákon át, Álom a Jóslásban, Éber víziók, jegyzetek, viszonylagos káosz abban a rendben, amire mindig kínosan ügyeltem és vad, kissé megszállott tekintet, hogy ezt megoldom és legyen az én gondom, egy kisfiút összeroppant, ezzel teljes körűen foglalkozom, érezze, éreznie kell, mit csináljak?
Simítom az arcát, szeretném megölelni megint, sírnia kell, kiadni és hogyan?
- Ezt én megoldom, jó? Már szervezem a kutatást, jön Alec is, mindent megkapsz, hogy védekezhess, akár ellenem is.
Szeretnék sok mindent mondani ezzel kapcsolatban…Összeszedni minden szerteágazó gondolatom.
- Neked többé ezzel nem kell foglalkoznod, én előbb halnék meg Will, érted? Előbb ölném meg magam, ha kell. Ez nem fog megtörténni, nem hagyom senkinek, hogy bántson, magamnak sem.
Talán nem kellene ilyen vehemensen bizonygatnom, ígérnem szörnyűségeket, de ha engem utált emiatt, megkönnyebbülés lehet akár az, ha eltűnök.





Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Te talán majd megfejtheted egy szépséges éjszakán...

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Egy holdvilágos éjszakán
» Holdfényes éjszakán
» Szép esténk lesz, ha egyszer majd megöregszünk

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-