Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Cassie & Alex EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Cassie & Alex EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Cassie & Alex EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Cassie & Alex EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Cassie & Alex EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Cassie & Alex EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Cassie & Alex EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Cassie & Alex EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Cassie & Alex EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 30 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 16 Május - 17:03









Alex &

Cassie

darling i'm a nightmare dressed like a daydream




Álmatlan éjszakám volt, hiába feküdtem az ágyban már órák óta, egyszerűen nem tudtam elaludni. Úgy döntöttem inkább csinálok valamit ahelyett, hogy a négy falat bámuljam, így kikászálódtam az ágyból majd felvettem egy nadrágot, belebújtam egy pókóba és egy kényelmes kardigánba. Felkaptam a feneketlen bűbájjal ellátott táskám, ki tudja, lehet lesz benne még valami, ami hasznosnak bizonyul a későbbiekben. Lassan nyitottam ki a szobám ajtaját, majd kikukucskáltam keresve bárkit is aki figyelné, hogy éppen takarodó után készülök elhagyni a hálókörletemet. Pár másodperc habozás után halkan felnevettem.
- Istenem, de buta vagyok, hiszen prefektus vagyok – mondtam majd finoman becsuktam magam mögött a szobám ajtaját.
Sietősen szeltem át a társalgót, ahol szerencsémre egy diák sem lézengett. Bár ilyen tájt, nem is nagyon szoktak már kint lenni. Az órámra pillantottam már elmúlt hajnali kettő is. Miután kinyitottam a klubhelységet elzáró súlyos ajtót, megpróbáltam minél csendesebben vissza zárni azt, de minden próbálkozásom ellenére egy puffanás kíséretében zárult vissza.  A kihalt folyosó falai visszaverték a hangokat. Elindultam hát céltalanul bolyongani az épületben, talán elfáradok a sok sétában és végre kitudom pihenni magam. Kis idő után eszembe jutott, hogy beugrok a konyhára csenni magamnak egy kis csokoládét. A gondolatot tettek követték, kis kitérőm után örömittasan csúsztattam táskámba a zsákmányt. Végül új célállomásomnak a csillagvizsgáló magas tornyát tűztem ki. Megszaporáztam lépteim és a tornyok irányába indultam meg. Mikor elhaladtam a Kövér Dráma portréja elött, rám kiabált a vén festmény, mondván, mit keresek én ilyen későn itt, miért nem vagyok a hálókörletembe, mire nevetve csak annyit feleltem, foglalkozzon a saját dolgával, vagy ha nem tetszik valami, próbáljon meg elkapni. Ekkor megsértődött és eltűnt, én pedig vállat vonva folytattam utamat. A hosszú meredek és kanyargó lépcsők megmászása kimerítőnek bizonyult így késő este. Lehet pont a lustaságom egyik oka, hogy nem járok asztronómia órára. Mikor felértem a torony tetejére, kinyitottam a nehéz ajtót, majd megkönnyebbülve léptem át a küszöböt. A friss levegő átjárta tüdömet. Mosolyogva léptem oda a lőrésszerű ablakok egyikéhez, és gyönyörködtem a holdfényben úszó táj szépségében és a tiszta csillagos égboltban. Kis idő után eszembe jutottak a táskámban lapuló csokoládé táblák, elkezdtem benne kutatni, de elsőnek minden más a kezembe akadt csak a csokoládék nem, miután szépen kipakoltam belőle szinte mindent a kellékeket elnézve, a legutóbbi piknikem elemei maradtak benne. Kiterítettem a pokrócot, és találtam még pár gyertyát is a toronyban heverni, kitettem a kis ablakokba majd meggyújtottam őket, halvány fényük sejtelmesen ragyogta be a tornyot. Leültem a pokrócra, majd könyékig beletúrtam a táskámba, jegyzettömböt és tollat kerítettem és elkezdtem rajzolgatni a nyugtató környezetben, miközben csokoládét majszolgattam.



418 • Outfit • Please just look me in my face • notes: nehezen de meglett








Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Szer. 18 Május - 16:25
without asterisks
...there is NO ME...

Végre vége a napnak. Nem szeretnék panaszkodni, de kicsit már unom ezt az egészet. Minden nap ugyanaz a lemez: felkelek - vagy már régen fent vagyok -, reggelizek valamit, tanítás, lyukas óráimban dolgozatjavítás egy doboz csokoládé mellett - szerintem megbetegedtem ettől a sok édességtől, amit napi szinten megeszek. Nap végén megint eszek, és feljövök a csillagvizsgálóba. Ez már mindennapos, és olyan szinten unalmas, hogy megfordult már a fejemben, hogy célommal elentétes tevékenységet indítok fel Dumbledore igazgató úrnak, és felmondok. Ezt az évet még végig bírom vinni, de kettő már sok lesz. A diákok hogy a fenébe bírják ki azt a sok itt töltött időt. Mi, tanárok legalább Roxmortsba gyakrabban járhatunk, mint ők. Ez szerintem igazságtalan. Már az én időmben is ritkák voltak az ilyen kimenők, és mostani tapasztalatom szerint nem lettek gyakoribbak.

Szokás szerint sétálgatok a torony folyosóján. Szeretem a csillagokat, de egész éjszaka nem érdemes nézni őket, mert elmúlik a varázs. Tapasztalat. Elsőben utáltam csillagokat nézegetni, mert az asztronómiaórák után sokszor nézegettem a falra kitett csillagképeket, és amikor felnéztem, sosem láttam őket. Nem volt sikerélményem, egyet sem találtam meg. Egy évig így nem is nagyon néztem az égre - persze, órán muszáj volt. Másodévben megint elkezdtem érdeklődni az égkövek iránt, és ez azóta is tart. A szabályt viszont be kell tudjam tartanu: Soha nem nézem négy óránál tovább az eget!

Kipp-kopp. Kipp-kopp.
Cipőm halkan hangot képez az alatta sikló, egyhangú, ugyanakkor az épülethez illő járólappal, amint lábammal taposom. Mindennapi utamat megtéve már megszokott ebben az időpontban a festmények számára is a kopogás. Eleinte volt egy alkotás, aki szólt is, hogy visszafele halkabban közlekedjek, mert nem bír aludni. Csodás festmény volt. Egy nagyjából egy méterszer két méteres aranyozott keretbe foglalták, és ami rajta volt, attól minden alkalommal elállt a lélegzetem, és a mai napig is meg-megcsodálom, amikor elmegyek mellette.
A képen egy kopár vidék látható, ami majdnem teljesen kihalt. Viszont a lényeg a majdnem szócskán van. Az egész képet kizökkenti egy égbe törő, búzavirág, és annak színe nagyon is elüt a sárga, kietlen vidéktől. Na már most. A virág ugye nem beszél, a föld sem rendelkezik emberi hanggal. Igazából, aki rám szólt - fontos, hogy aki, nem pedig ami -, egy ember volt. A virág közebéből kukucskált ki, hangja vékony volt, de határozott. igazán csodálom azt a festményt, és persze az alkotóját is.

Közben lassan felérek a toronyba, és nem kerüli el figyelmemet, hogy az általában csukott ajtó most tárva-nyitva áll előttem. A tár csirkecombot hónom alá csapom, és mellényem belső zsebéből előhalászom majomkenyérfából készült pálcámat, hogy aztán magam elé tartva mehessek be. Nincsen üldözési mániám, de ha már a szokásostól kicsit is eltérnek a dolgok körülöttem, akkor mindenkivel szemben bizalmatlanná válok egy pillanat alatt.

Lassan, óvatosan lépek a torony legfelső helyiségébe - komolyan, mintha Csipkerózsika lennék, vagy Aranyhaj; fura érzés -, és amikor alkalom nyílik a körbepillantásra, élek a lehetőséggel, viszont aggodalmam hamisnak bizonyult. Csak egy lány van itt, bár nem értem, mi ennek az oka.

Pálcámat leeresztve, a csirkecombokat karomon egyensúlyozva - pincérnek fogok menni ezek után -, a lány mögé lépek, és belenézek a füzetébe. Annyi fényt úgy látszik tudott teremteni magának, hogy lásson firkálgatni.

- Szép estét. Mit keresel itt ilyen kései órán? - kérdem és megnézem mennyi az idő. Igazából nem zavar, hogy ezen az estén társaságom is akad, egyedül nem olyan jó. Nyomasztónak hatnak a falak. Úgy értem, hogy klausztrofóbiám van, és nem ez a legnagyobb terem az épületben. Viszonylag kicsi, és a fala is kopár. Ezért is szoktam az ablakban állni, most is odamegyek, és a párkányra leteszem a csirkecombokkal teli tálat.

- Szépen rajzolsz. - nem véletlenül tegezem folyamatosan. Amikor nem vagyunk órán, nem szeretek tanárkodni. Nekem is egyfajta felüdülés, ha nem kell feszélyeznem magam a folyamatos magázódás és a felesleges illemkörök betartása miatt.
Tényleg szépen rajzol. Lehet, hogy csak én vagyok oda meg vissza miden rajzért meg ilyesfajta alkotásért, de kifejezetten tetszik, amit a papíron látok.

Régen én is sokat rajzoltam. Került ki kezem alól pingvin, hollóhátas címer és még sok más is. Még mindig szeretek alkotni, de a hegedülés mellett eltörpülnek a firkálmányaim.
Most jut eszembe. Idefent egy szekrénybe be is tettem a hegedűmet, csak már nem tudom, melyikbe. Majd megkeresem holnap, vagy holnapután. Az is lehet, hogy hétvégén. Régen játszottam, rámférne a gyakorlás - a hegedűre meg a hangolás.

- Csirkét? - nyújtom felé a tálat. Igazából fogalmam sincs, miért hoztam fel ennyit. Úgysem bírom egyedül megenni... Lehet, hogy látó vagyok és azért hoztam, mert tudtam, hogy lesz itt más is. - a gondolatra hangosan felnevetek, csak hogy hülyének nézzen. Mit érdekel az engem? Kizárt dolog, hogy látó volnék. Akkor már sokkal hamarabb megmutatkozott volna a látóságom. Ezt így mondják? Mindegy is, nem most akarom kideríteni, inkább a lánnyal foglalkozom, akinek nem mellesleg még a nevét sem tudom.
Egyébként Alexander Awkward vagyok, de szólíts csak Alexnek, és nyugodtan tegezz le. - beleharapok egy combba, és a falat lenyelése után folytatom. - Benned kit tisztelhetek?

words: 815 szó | tag: Cassie

Vissza az elejére Go down

Cassie & Alex

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Cassie & Peter
» Remus & Cassie
» Regulus & Cassie
» Cassie & Hael
» Cassie Fekete Notesz

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-