Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Eve & Carrie EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Eve & Carrie EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Eve & Carrie EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Eve & Carrie EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Eve & Carrie EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Eve & Carrie EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Eve & Carrie EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Eve & Carrie EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Eve & Carrie EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Carolynne H. Travers

Carolynne H. Travers

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0

»
» Pént. 3 Jún. - 17:25
Késő este van már, a griffendélesek nagy része a hálókörletekben pihen vagy épp még az utolsó imáikat motyogják a holnapi bájitaltan dolgozatért, hogy ne legyen kegyetlen Lumpsluck és váljon vajjá a szíve, ha a hetedik évfolyamra gondol. Szerencsére a bájitaltannal sosem volt problémám, valahogy tehetségem volt különböző főzeteket kreálni, sőt még a saját ötleteimmel is megpróbálkoztam feldobni egy-két receptet – persze, néha mindez balul sült el.
Mindent tudok a holnapi dolgozatra, no meg amúgy sincs abból semmi probléma, ha ez a mostani kicsit rosszabb lesz, mint az eddigiek. Lumpsluck imád és nagy valószínűséggel elnézi nekem, ha egyszer bal lábbal kelek fel.
Ezért is gondoltam úgy, hogy megajándékozom magam egy könyvvel és egy kis egyedül töltött idővel a klubhelyiségben. Fél órával ezelőtt még három hatodéves lány eszmecseréjét hallgattam arról, hogy vajon mennyi az esélyük arra, hogy felhívják magukra Regulus Black figyelmét, én pedig alig bírtam ki röhögés nélkül. Meg kell hagyni, a Black vérvonal valamiért szerencsés volt, amikor a szépséget osztották hiszen még női szemmel is azt mondom, hogy a Narcissa – Bellatrix páros is egészen elbűvölő, a maguk furcsa módján. Nem véletlen, hogy Narcissa kezét máris odaígérték Luciusnak – erre a gondolatra egy pillanat alatt megváltozik a hangulatom és a korábbi kellemes, semmittevést valami borongós természeti csapás váltja fel. Jajj annak, aki most, ilyen késői órán lemerészkedik és szembe kerül velem.
Talán át kellene lopódznom a Hugrabugosok területére és addig kérlelni Gilt, amíg ki nem szökik velem a Csillagvizsgálóba vagy a Rengeteg határára. Megkérhetném Dungot, hogy lepjen meg valami különlegességgel, ami kicsit feldobná a kedvem.
Felsóhajtok, az lenne a legegyszerűbb ha felébreszteném Izzyt vagy Harleyt de amikor lejöttem, akkor már olyan mélyen aludtak, hogy arra sem keltek fel, hogy leborítottam a kis szekrényről azt a fa oroszlánt ábrázoló undormányt. Pedig arra még Flitwick professzor is felébredt volna, márpedig ha valaki mélyen tud aludni, nos az Ő.
Hallom, ahogy a Dáma beenged valakit és érdeklődve fordulok hátra, hogy vajon ki az a szerencsétlen, aki pont most tér be a klubhelyiségbe nem is sejtve miféle veszedelem vár rá, a személyemben. Ahogy hátrafordulok lecsúszik a fekete köntösöm a vállamról, így kócos szőke hajzuhatagommal nem éppen szívderítő látványt nyújtok.
- Welligton? – a szemöldököm az egekbe szalad, ahogy megpillantom a barna hajú lányt. Ha jól emlékszem ő már végzett a Roxfortban és most valahol Londonban kellene irtania a halálfalókat, hiszen mindig is az aurori pályáról áradozott amikor Potterékkel volt.
- Te meg mit keresel itt? – kérdőn pillantok rá, fogalmam sincs, hogy mi hozhatta a kastélyba, főleg ide a régi házának klubhelyiségébe – Talán Remus után szaglászol? – gonoszan elvigyorodom, nem törődve azzal, hogy talán még maga az emlegetett is itt lehet a közelben.
- Ennyire szánalmasan belé vagy esve, hogy miután végeztél még mindig visszajársz? – lebiggyesztett ajkakkal nézek rá, mert igen tudok a kis titkáról, ahogy mindenki más is a Griffendél házban – Ha csatlakozol hozzám elmesélhetek egy-két szaftos pletykát, amit a drága Lupinunkról hallottam míg te távol voltál.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Pént. 3 Jún. - 21:08


to Carrie
Between Scylla and Charybdis


Ajjaj… Ennyit arról, hogy nyugton felosonjak abba a szobába, ami a Griffendél-torony legtetején volt, és oda szállásoltak el. Nem, egy bizonyos hatodévesnek feltétlenül észre kellett vennie, és feltétlenül kötözködnie kellett.
Bírtam Montague-t, de amikor Remusszal szekált, akkor egyáltalán nem voltam jó kedvemben. Főleg most, hogy tudtam, mi fog várni rám. Be kellett olvadnom a halálfalók közé, és úgy kellett tennem, mintha közéjük tartoznék, és közben szivárogtatni Dumbledore-nak az információkat.
- Hagyj lógva, Montague. Hulla vagyok – vagyis pontosabban leszek, ha csak egy rossz kavics is kerül a gépezetbe. Az az egy is végzetes galibát tud okozni, elég csak Romeóra és Júliára gondolni, tessék, már megint! Montague meg… a név adja magát. Kellett nekem nyáron elolvasni azt a mugli könyvet a fenébe is, most nem bírom kiverni a fejemből a sok egybeesést. Vagy talán tudott volna valamit az öreg, aki írta? Ki tudja…
A neheze még csak most fog jönni: el kell hitetnem a mardekárosokkal, hogy úgyszólván „megjött az eszem”, és ők továbbították volna a szüleiknek, ők meg Voldemortnak. Csakhogy ez azzal járt volna, hogy a barátaim szemében is árulónak kellett feltüntetnem magam. Ez az igazán nehéz.
Színjáték kell a profnak? Legyen… kezdjük is Montague-n.
- Ki ne merje mondani többet ezt a nevet előttem! – arcom elsötétült, korábbi mosolyom, amit az esti égbolt csalt arcomra, lehervadt. – Hallani sem akarok róla.
Kíváncsi voltam a reakciójára, hogy mit reagál majd arra, hogy előrántottam a pálcám. Talán elsőre nem fogja elhinni, hogy ekkora változás ment végbe rajtam, de… megtagadták tőlem, hogy eláruljam az igazságot, nem tehetem ki veszélynek a néhai háztársaim. Elvegyülni, és kémkedni. Ez a feladat most.
- Mi lenne, ha inkább megkeresné Capuletéket, és velük bájcsevegne ahelyett, hogy feltart – a hivatalos hangnem, amit sose használtam volna velük szemben. Márpedig most szükséges volt. Ki kellett próbálnom, mennyire vagyok hatásos színész, mert ha már itt elbukik a dolog, akkor jelentenem kell a profnak, hogy ez nem fog működni. Ha a saját szeretteimet nem tudom átvágni a saját érdekükben, akkor mi lesz nyílt terepen, Voldemort seregében?  
- Ennyire büszke a szennyes vérére? Sárarany – annyira… annyira gyűlöltem ezeket a szavakat, amiket kimondtam. Montague félvér volt, és ez egy remek ütőkártya. Lett volna, ha olyan lennék, mint a mardekárosok. Meglátjuk, mennyire sikerül elhitetnem, hogy Voldemort talpnyaló kutyái közé álltam. – Ó, és még valami… milyen érzés, hogy legalább egyben hasonlít rám? Hogy magát se szereti az, akit Ön igen.
Ki ne venné észre azt a szempárbajt, amit folytattak időről időre Luciusszal, valahányszor észrevettük mi azt. Mondjuk azt még én magam se értettem igazán, hogy Jameszék mi alapján döntöttek úgy, hogy bevesznek maguk közé a társaságba, de jól esett. A színjátékom az árulásról nem.
A griffendél klubhelyiségében néhány, lézengő, látókörünkből addig kiesett elsős rémülten szaladt fel a hálókörletükbe, és biztos voltam benne, hogy az események másnap hírüket veszik, és meg sem áll a Tekergőkig. Meg a Mardekár házig…

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Carolynne H. Travers

Carolynne H. Travers

C’est la vie
Elhalálozott
Elhagytam e világot
▽ Reagok :
0

»
» Hétf. 6 Jún. - 18:02
Ha tippelnem kellett volna, hogy ki jön be eme kései órán azon a bizonyos ajtón, először valamelyik végzős jutott volna eszembe Potter csapatából. Remus, Sirius vagy esetlegesen Peter...Valamiért mindig rosszban sántikáltak és mesterien űzték, nagyon kevés volt az az alkalom, amikor sikerült őket tetten érni vagy hasonló. Emiatt még inkább szimpatizáltam velük, de ezt sose kötöttem volna az orrukra.
Azonban Eve Welligton eszembe sem jutott volna. Nem is nagyon tudok olyat mondani, aki ahelyett, hogy gyorsan nyakába kapná a világot amint kilép a Roxfort falai közül, inkább azt választja, hogy visszalátogat a kastélyba, hogy megmondják neki mikor kell lefeküdnie, hogy nem léphet ki az épületből este 9 után és nem beszélhet csúnyán a folyosón, mert McGalagony varangyos békává varázsolja.
Végigmérem a lányt, aki szinte semmit sem változott – leszámítva, hogy a tekintetében mérhetetlen fáradtságot vélek felfedezni, meg valamit amit nagyon próbál titkolni. Ezt abból következtetem, hogy egészen feltűnően kerüli a tekintetem, amit éhes ragadozóként legeltetek rajta.
- És miben fáradtál el annyira? Lupin után futottál? - becsukom az eddig olvasott könyvet, magam mellé rakom és úgy helyezkedek, hogy tökéletesen rálássak a lányra. A hirtelen fordulat, ahogy magázni kezd és a korábbi lezser, félvállról vevése átalakul valami komor, sötét hangulattá kíváncsivá tesz. Meghökkenek, amikor szembe találom magam a pálcájával ezt ki is olvashatja tágra nyílt szemeimből.
- Óh, talán máris tudomást szereztél a Morhange lányról? - felvonom a szemöldököm miután leküzdöm a kezdetleges sokkot, amit ért és felállok így egy kicsivel magasabb vagyok a barna hajú lánynál, akit egészen kedves kis teremtésnek tartottam bár sosem volt rá alkalom, hogy jobban megismerjük egymást.
- Capuletéket? - értetlenül pislogok rá – Talán agybajt is kaptál? - összefonom a karjaim a mellkasom előtt úgy pillantok le rá és a még mindig rám szegezett pálcára – Megköszönném, ha elvinnéd innen azt a pálcát. Meg amúgy is, mi az a fontos dolog, amit ilyen késő este kell véghez vinned a Roxfortban?
Amikor megemlíti a származásom, szinte köpni-nyelni sem tudok. Mikor lett egy vérmániás, sznob picsa Evangeline Welligtonból? Abból a lányból, aki lépten-nyomon a griffendéles branccsal tartott mindenhová és megvetette a mardekáros, aranyvérű kölyköket? Teljesen le vagyok döbbenve, nem tartozom azok közé akik annyira lenézik a mugli születésű vagy jelen esetben félvérű varázslókat. Én egyszerűen a nyomorék, béna, gyökereket nézem le akik fennhéjaznak a semmire és és és … Hosszan kifújom a levegőt, szóra nyitom a szám, amikor olyan megjegyzést tesz amire gondolkozás nélkül emelem a kezem és célzom meg az arcát. Sikerült az egyik legérzékenyebb pontomra tapintania, na nem mintha tudná a tökéletes igazságot. Azt egyedül csak Izzy és Harley tudja, hogy pontosan mi is történt Lucius és köztem. Senki más.
- Fogalmad sincs miről beszél,Welligton – csak úgy köpöm a szavakat a lány felé – Jobban tennéd, ha nem ütnéd bele az orrod olyan dolgokba, amik nem rád tartoznak, mert a végén még sokkalta rosszabbul jársz, mint ahogy azt valaha is gondolnád – szinte forr bennem a düh és nagyon sajnálom, hogy fent hagytam a pálcám a hálókörletben, mert a legszívesebben a Roxfort területéről is kiátkoznám a lányt.
- Meg amúgy is mire föl hordod ennyire fönn az orrod? Te, a nemes lelkű griffendéles … - lökök egyet a lányon – Arcba köpöd saját magad a viselkedéseddel, nem gondolod, hogy ezzel csak még távolabb sodrod magad a hőn szeretett Remusodtól?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Anonymous

Vendég

C’est la vie
Vendég

»
» Hétf. 6 Jún. - 19:14


to Carrie
Between Scylla and Charybdis


Szívesen elmondtam volna neki. A francba is, a hülye paranccsal, hülye Voldemorttal, meg ezzel az egésszel! A Marsra kéne küldeni az iga bát azzal a vérmániás, sznob barommal együtt, veszekedjék ki és nyírják ki egymást, de minket hagyjanak békén…
Kicsit örültem is, hogy vele, és nem Jameszékkel futottam össze. Nem szívesen játszottam az áruló szerepét, aki saját magát is arcon köpi ezzel a kém szereppel. Fojtott ez az egész. Szorított, és féltem amiatt is, hogy… hogy lebukok.
- Nincs humorérzéke. Olvasott mugli szépirodalmat?    
- Aurorként vagyok jelen, nem mint bájcsevej-partnerként, Montague –
emeltem fel fejem, s bár állva Carrie a magasabb, ez nem ijesztett meg. Az az illető pedig egy feketemágus volt, aki veszélyt jelentett a családomra, a barátaimra, a szerelmemre, és rám. Én meg legfőképpen rájuk, mert velük próbálnánk meg engem zsarolni.
A pofon útjából könnyűszerrel kitértem. – Most pedig szedje szépen a lábacskáit és irány a hálókörlete, mielőtt még McGalagony professzorasszonyig átkozom. Elhiheti, nem jókedvemből jöttem vissza, de nem tartozik magára, ahogy az sem, hogy hogyan teszem tönkre a saját életem azzal, hogy megvédem a számomra fontosat…
Csak ekkor kaptam észbe, hogy elárultam magam. A francba. Ennyire hülye nem lehetek… Ha nem lennék fáradt, és nem gyötörne a félelem, ami rám vár majd a nyílt terepen, ha kiküldenek, akkor… akkor jobban menne. Jobban el tudnám hitetni. – Amit hallott, jobb, ha elfelejti most rögtön. Mindkettőnk érdekében.
Leültem egy másik fotelbe. Kezemből leengedtem a pálcám, gondterhelten bámultam a talajt magam előtt. A szemébe néztem volna, de nem tehettem. – Nem hallott semmit, és nem is találkozott velem.
Igaza volt. Arcba köptem mindenkit, de legfőképp magamat tiportam a porba akkor, amikor elvállaltam, hogy részt veszek ebben az egészben, és követem a szüleim példáját. Csak apám nem kémkedett.

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Eve & Carrie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezetlen játékok-