Oldalköltözés
clementia.
Kedves Mindenki!

Oldalunk új formában nyitotta meg kapuit: clementia. néven. Sok szeretettel várunk benneteket, ahogy új discordunkon is! Ott találkozunk! : )

b & caelor & effy

Lépj beljebb
ki jár itt?
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
 Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
válts felhasználót!
Felhasználónév:


Jelszó:


Bagolyposta
az oldalon fecsegõk
Friss posztok
pergamentekercseink

Hírek
Alastor Moody

Potter & Evans EmptySzomb. 25 Dec. - 10:27
MARAUDDDERS
Alecto Carrow

Potter & Evans EmptyVas. 5 Dec. - 0:12
Practise makes perfect... really?
Alex R. Emerson

Potter & Evans EmptySzer. 21 Júl. - 14:54
Elkészültem!
Lucius Malfoy

Potter & Evans EmptyPént. 9 Júl. - 1:06
Marvel Universe
Vendég

Potter & Evans EmptyCsüt. 8 Júl. - 9:43
Lucius A. Malfoy
Lucius A. Malfoy

Potter & Evans EmptySzer. 7 Júl. - 16:18
arasznyit fölötte léptek
Yves McGonagall

Potter & Evans EmptySzer. 30 Jún. - 3:38
First Knight
Martin Nott

Potter & Evans EmptyKedd 29 Jún. - 2:33
en passant
Anathema Avery

Potter & Evans EmptyKedd 29 Jún. - 0:34
A hónap írói
a hónap posztolói
Erre kószálók
ki kóborol erre?

Nincs


Jelenleg 39 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 1 Bot
A legtöbb felhasználó (89 fő) Csüt. 10 Jún. - 19:03-kor volt itt.


Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Csüt. 9 Jún. - 15:29

Potter & Evans


Még sosem jártam a Szárnyas Vadkanban. Valószínűleg a por, a mogorva kiszolgálás és a rosszarcú fazonok széles választéka rettenti el a hozzám hasonló elsőbározókat, mert ez a hely kicsit sem hasonlít Madam Rosmerta világos, meleg és barátságos ivójához. Ami pedig a söntésnél álló alakot illeti, a kocsmárosnő dús kebleivel nem igazán veheti fel a versenyt, bár a szakálla mindent megtesz a győzelemért. Valahonnan nagyon ismerősnek tűnik, de nem akarom hosszan bámulni, nehogy kitessékeljen. Kisasszony, meressze máshol a szemét és a hátsóját! Tehát igyekszem bejáratott, komoly vevőnek látszani, ahogy a piszkos vajsörös üveggel játszom. Potternek nem mertem kérni semmit.

Van ebben a találkozásban valami beteges báj. Szükségem van James Potterre, a bizalmára, és a térképére, amiről néhányan már suttognak. Ki tudja, létezik-e igazából? Most majd minden kiderül. Lámpalázasan harapdálom a szám sarkát, amikor kitárul az ivó ajtaja, és betámolyog rajta…  egy már amúgy sem szomjasnak tűnő, fátylas boszorkány. Hát, ez nem jött össze.  Kicsit kavarog az asztalok közt, porfelhőt verve maga után, majd lerogy a pultnál álló egyik székre.

Észre sem veszem, hogy az ajtó nem csukódott be az érdekes küllemű nő mögött. Potterrel együtt nyári meleg és hangzavar áramlik be az utcáról. Elmosolyodom, más helyzetben talán még intenék is, de nem vagyunk olyan sokan idebent, hogy eltéveszthesse az asztalt.
- Szia! Kösz, hogy egyedül jöttél - köszönök neki, ha felém veszi az irányt. - Bocs, nem tudtam, mit kérjek neked.

Elmondtam 232 szóban. ; )szettmorajlás©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Pént. 10 Jún. - 13:08
Will we burn or we just smolder
Talán jobban igyekezhettem volna, hogy leszakadjak Sirius-ról, elvégre már-már veszélyesen késésben voltam, na meg ő is magyarázott valamit arról, hogy miért nem alkalmas. Nem tudom pontosan, hogy mi volt a kifogása, de biztosan használta a program, a McKinnon és a kopj már le, Potter szavakat. Aztán persze a főutcán még együtt baktattunk végig, akkor hagyott végleg ott – lemondó sóhajjal, vagy anélkül, ezt már a fantáziádra bízom - mikor beugrottam pár csokibékáért egy édességboltba.
Utólag átgondolva mondjuk, nem az édesség tűnik a legjobb muníciónak, ha egyszer az ember úticélja a Szárnyas Vadkan. Úgy értem, ha vannak helyek, ahová belépve inkább átkokat érdemes mantrázni, semmint a zsebben megbújó csokoládét szorongatni, akkor ez a kocsma például pont ilyen.
Gyanakodva lépkedtem a piszkos kis mellékutcán, gyanakodva megálltam az ajtó előtt, hogy aztán megint csak gyanakodva kémleljem a ki- és belépő, sötét arcokat, körülbelül addig a pontig, míg végül én magam is gyanússá válok, vagy amíg a csokibéka, amit a zsebemben markolászok, meg nem olvad. Amelyik előbb bekövetkezik.
A legőszintébben, ötletem sem volt arra, mit akarhat tőlem Evans egy ilyen helyen, és a legőszintébbnél is őszintébben, kedvem se sok volt ahhoz, hogy a talány végére járjak. Mert lássuk be, ha nem akar feltűnést kelteni a találkozóval, javasolhatott volna olyan helyet, ahová, nem is tudom… amúgy is sok, hozzánk hasonló, rendkívül szimpatikus fiatal jár? Két lehetőségünk van: Evans valójában meg akar öletni, és ha belépek azon az ajtón, hét-nyolc tagbaszakadt bunkó majd felkoncol, már miért is ne alapon; vagy pedig Evans annyira nem ért a rejtőzködéshez, hogy sikeresen kiválasztotta az egyetlen olyan helyet a városban, ahol feltűnő lenne két Roxfort diák találkozása.
Végül is magamra vessek, nem? Mondhattam volna neki nemet is.
Vettem egy mély levegőt, aztán valaki nyomában beléptem az ajtón. Rövid terepszemle után előre törtem ahhoz az asztalhoz, aminél Evans-t véltem látni.
- Hé szevasz! Semmiség. – szélesen, ámde különösebb lelkesedés nélkül elvigyorodtam. Vártam pár pillanatot, hogy vajon lerohan-e valamelyik sarokból pár orvgyilkos, de végül is azon túl, hogy külső szemlélő számára bizonyára bambán álltam, furán körbe bámulva, nem sok dolog történt. Nos, oké, ezek szerint nem kivégzésre jöttem. Ez jó hír, nem? – Mi? Öhm, ja, semmi vész. – úgy egyébként nem hiszem, hogy különböző gyomorrontásokon túl más is lenne az itallapon. – Várj egy picit, szerzek valamit én is. – és tudod, hiába trágya a hely, az emberben benne van, hogy keménynek és lazának akar tűnni még itt is, és még akkor is, ha kicsit sírnia kell a csapos kezében lévő üveg alján úszkáló döglött legyektől. Szóval pár pillanat múlva egy pohár lángnyelvwhisky társaságában leültem vele szemben.


A hozzászólást James Potter összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 11 Jún. - 10:27-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Pént. 10 Jún. - 15:54

Potter & Evans


Megdöbbenve értelmezem a Potter arcára kiült, zavart és tanácstalan kifejezést. A nyakamat tettem volna rá, hogy ez a hely megfelelő, hiszen eldugott, kihalt, poros és a kutya se keresne minket itt. Talán jobban át kellett volna gondolnom a tervemet? Most már mindegy. Suta mosollyal húzom a székemet a fal felé, szabad utat biztosítva ezzel az imént említett fátylas boszorkánynak, aki időközben ismét felállt, hogy imbolyogva az üresen ásító kandalló előtt álló egyik kopott karosszékbe rogyjon.

Megköszörülöm a torkom, mikor Potter visszatér az italával. Fülemben visszhangzik Sluki tanácsa: „Nem ajánlom, kisasszony. De ha mégis, vigyen magával saját poharat.” Talán hallgatnom kellett volna az öregre, figyelemreméltó tapasztalattal rendelkezik, már ami a roxmortsi ivókat illeti. Lecsavarom a vajsörös üvegem kupakját, a kezemmel megtörlöm az oldalát, és kortyolok egyet.
- Szóval… izé… barátságos hely – állapítom meg halkan, majd ügyetlen kis heherészés kíséretében még egyszer meghúzom a palackomat. Potterre nézek, várakozóan és mikor a fátylas boszorkány a karosszékből a földre bukik, hogy hangos horkolásával szórakoztassa a néhány vendéget, már ijedten is. Mondj már valami használhatót!

- Szóóóval… talán Lupin már említette nektek, de ha nem, akkor… hát, Alasterrel kitaláltuk, de igazából nem csak ketten, és… na, már mások is mondták, hogy jó ötletnek tartják. A lényeg: ami itt van, az nem játék – közelebb hajolok hozzá, miközben a palackomon ülő porréteget vakargatom. - Alapítunk egy diákkört. Hogy megvédjük azokat, akiket bántódás érhet a suliban a származásuk vagy bármi más miatt. Már találtunk helyet, Agatha – tudod, Agatha Greewy, megtalálta a Szükség Szobáját. De ahhoz, hogy tényleg hatékonyak lehessünk, szükség van a te… hm, helyismeretedre is. – vigyorodom el, a hangom halk, de izgatott. Várakozóan nézek a srác arcára. A puhítás szakaszában nem kívánom odavágni, hogy tulajdonképpen a térképükre is szükség lenne. Kivárok.

Elmondtam 284 szóban. ; )szettmorajlás©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Pént. 10 Jún. - 17:37
Will we burn or we just smolder
Ha jobban belegondolok, pontosan olyan volt a helyszínválasztása, mint amikor egy túl jó ember készül valami, saját erkölcsi megítélése szerint nem feltétlenül túl jó dologra. Úgy értem… Merlinre is, ez tipikus Evans! Nem mer tömegben elrejtőzni, pedig tíz galleont rá, hogy bármit is akar, azt a főutcán ácsorogva is megbeszélhetnénk, akkor sem keltenénk nagyobb feltűnést. Mármint, lássuk be, jelentős méretű paranoia kell ahhoz, hogy az ember azt gondolja, hogy itt sokkal nagyobb biztonságban van Roxmorts-ban, mint akárhol máshol.
- Ja, hát… nem is tudtam, hogy csótányrajongó vagy. - néztem rá, aztán le a poharamra. Végül is legalább kiszolgálnak anélkül, hogy kérdéseket tesznek fel, ami mindenképpen előnyére írható ennek a helynek. Lehajtottam egy fél korty italt, lenyelve benne a perc meg a hely okozta minden ellenszenvemet, vagy huh, na, jó, ha őszinték akarunk lenni, nem emeltem ilyen költői magasságokba magát az ivást, egyedül arra koncentráltam, hogy ne túl feltűnően fintorogjak nyelés után. Erős, erős, erős! Miért tűnt ez jó ötletnek?
Végül aztán hamar a lényegre tér, amiért piszkosul hálás voltam, még akkor is, ha rögvest jó adag sértődöttséget kellett elnyomnom magamban. Nem, Remus egy szót sem mondott. Nos, nekem nem. Nos… gondolom nem. Ami egyrészt furcsa, másrészt alaposan fel is csigázott, harmadrészt próbáltam közömbösen hümmögni, ahogy belekezdett. Igen, Remus, Alaster, hogyne, mindent tudok, te nekem soha nem fogsz tudni újat mondani, Evans. Ha ezt, mondjuk, hangosan kimondanám, akkor legalább magammal el tudnám hitetni?
Hátra dőltem a széken, megfogtam a poharat, mintha legalábbis szándékomban állna valaha újra inni belőle. Egy darabig hallgattam, végig gondoltam, amit az imént mondott. – Megvéditek őket. Aha. És hogyan? Falkába álltok, aztán pálcát szegeztek mindenkire, aki… Pontosan mi ellen is védekeztek? – félre ne érts, nem bántásból kérdeztem, de tudni akartam, mire megy ki ez az egész. – És miért a főnökasszony jött hozzám? Tudod, Remus-szal ezt a megbeszélést, vagy minek nevezzük, fogmosás közben is le tudtam volna rendezni.


A hozzászólást James Potter összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 11 Jún. - 10:27-kor.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Pént. 10 Jún. - 21:48

Potter & Evans


Felvonom a szemöldököm, mikor lazán hátradőlve a széken falkáról, pálcáról, védekezésről és fogmosásáról kezd beszélni. A vajsörös üvegem falára mintákat rajzolok a valószínűleg több év alatt megülepedett koszba, és igyekszem nem nagyon – csak egy kicsit, de az járulékos – felkapni a vizet a szavain. Mintha kisgyerek lennék, ő pedig a bölcs, óvatos apukám, aki nem engedi, hogy a gyerek villát dugjon a kenyérpirítóba, vagy az ujját a konnektorba.
- A kegyetlenség ellen védekezünk, okostojás! – forgatom meg a szemem, de semmi komoly. Ennél kevésbé kedves kifejezés is elhagyta már a szám Potterrel kapcsolatban, szóval remélem, nem fogja most elkezdi a sértődősködést. – És igen, önvédelmi varázslatokat fogunk tanulni, amikkel utána megvédhetünk bárki mást is, akit azok az állatok kipécéznek.

Ennél aligha tudnám ékesebb szavakkal elmondani, mi is a helyzetünk. Ismét a sörömbe kortyolok, majd kis sóhaj kíséretében Potter arcára függesztem a tekintetem. Zavar, hogy az egyértelmű segítségnyújtás helyett fogást akar találni a terven. Oké, nem titok, számos hézag még befoltozásra vár, de a lelkesedés és a tettvágy olyan sokakban ég! Többen pedig többre megyünk, még ezekkel a hézagokkal is.
- És azért a khm, főnökasszony jött hozzád, mert azt reméltem, beszállsz te is. A térképetekkel együtt, amiről már sokan suttognak. Senki nem ismeri úgy a Roxfortot, mint ti. És tudtommal, te vagy a főkolompos. Úgyhogy, remélem, nem most rezel be a Nagy James Potter. – nézek rá egy hunyorgós mosollyal, ami utóvégre sokkal lazábbra sikerül, mint amilyennek érzem magam. A fátylas boszorkány tovább horkol a padlón.


Elmondtam 244 szóban. ; )szettmorajlás©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Szomb. 11 Jún. - 21:19
Will we burn or we just smolder

Oké, oké, oké, tökéletesen felfogtam, amit Evans mondott. Azzal együtt, tegyük hozzá, a Kegyetlenség önmagában eléggé… hogy is mondjam? A kegyetlenség az egy láthatatlan ellenség. Láthatatlan, mégis vagy millió formában lecsaphat bárkire. Bármikor. És bárhogyan. És nem, egyáltalán nem áll szándékomban közhelyekkel dobálózni, de ilyesmi ellen… hát, nem tudom, meg lehet tanulni millió és egy bűbájt, miért ne? De nem biztos, hogy… jó, állon meg a menet, nem akarok szkeptikusnak hangzani, a világért sem, ha Alaster és Evans úgy dönt, hogy felfegyverkezik és felfegyverez másokat, akkor inkább legyek az utolsó abban, hogy akadályozom őket, ahelyett, hogy, mondjuk, mögéjük állok, mindenesetre nem úgy tűnt, mintha olyan szilárd lábakon lenne ez az egész. Nekem legalábbis. Nagyon fukarul bánt a szavakkal, pedig ha egyszer már elrángatott ide – Merlinre, könyörgöm, csak nézz körbe, hogy lehet, hogy öt perc után még mindig életben vagyunk? – megtisztelhetne egy kicsivel több részlettel.
Nem feleltem egyből, de vettem egy bitang mély levegőt, és ittam még egy kortyot. Már csak azért, hogy csináljak valamit. Már csak azért, hogy ezzel is időt nyerjek a válaszig. Hogy egy fáklyás menet a torkon lefelé pontosan mennyi időt vagy erőt hagy gondolkodni, az persze más kérdés. Lecsaptam a poharat az asztalra.  
- Ó, kérlek, vedd úgy, hogy benne vagyok! – kábé olyasmi hangnemmel mondhattam mindezt, mint mikor McGalagony professzor előtt próbálok kimagyarázni… hát, tulajdonképpen bármit, amin rajta kap. Felvontam a bal szemöldököm. – A térkép nem az alku része. – nem vagyok a mellébeszélés híve, ha tényleg csak pletykákat hallott volna róla, nem rángat ide miatta, nem? Miért ne ugorjuk át azt a részt, hogy megpróbálok úgy tenni, mintha nem tudnám, miről van szó? – Megnézem, mit tudtok, és azalapján esetleg átgondolom, tud-e az rajtatok bármit is segíteni. Vagy, hogy egyáltalán akar-e. De segíthetsz az ügyeden, Evans. Kik vannak még benne?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Hétf. 13 Jún. - 11:37

Potter & Evans


Utálom, mikor ezt csinálja! Utálom mindenestül, a kócos hajától kezdve a hanyag mozdulatig, amivel belekortyol abba a minden bizonnyal borzalmas ízű cuccba. (Legalább is nem iszik olyan gyakran, hogy attól a lángnyelv whisky élvezhetőnek tűnjön fel a szememben.) Dühös pillantásokkal ostromlom az asztallapot, kelletlen sóhajokkal a falat, de én vagyok a hülye, végtére is, mire számítottam? Hogy Potter majd megelégszik velünk? Úgy fest, neki jobb, míg nem tesz semmit, de miért is érezne késztetést a cselekvésre? Ő aranyvérű, még ha elfajzott hajtásnak tartják is azok, akik a huszonhét családot alkotják. Neki kellemes az állóvíz, neki úgy fest, jó ez így.

Mivel egyre kevésbé bízom a feltűnően horkoló fátylas boszorkányban, vagy a szemközti falnál ülő bepólyált arcú idegenben, aki egy szívószálon keresztül szürcsöli a maga sötétlila italát, közelebb hajolok Potterhez az asztallap fölött. Suttogni próbálok, de hamar kiderül: az állapotom nem alkalmas suttogásra. Hülye barom!
– Na, kagylózz ide! Ha a színvonal nem elégíti ki magasröptű elvárásaidat, akkor könnyedén megoldjuk nélküled! Kérdezz meg bárkit a hatodikos griffendélesek közül, senki nem fogja azt mondani, hogy a te igényeidnek a kielégítése miatt kapcsolódott be! – a hangom eközben egyre inkább maga mögött hagyja a suttogás kritériumait, és ha most odafigyelnék, azon kapnám magam, hogy Potter felé hajolva olyan hangosan magyarázok neki, mintha két asztallal arrébb ülne.

– Ha nincs érdeked a dologban, nem csatlakozol. Ilyen egyszerű. Nem fogok zokogni olyan ember után, aki számon kéri az alapos előretervezést, ahelyett, hogy segítene, mikor ő maga sosem tervez előre – teszem még hozzá, majd visszacsúszom a székemre, és mélyen belekortyolok a vajsörömbe. Nem mondom, hogy semmiben nincs igaza, de a hangnem, amivel alkupozícióba akar kényszeríteni, igazán sértő!

Elmondtam 270 szóban. ; )szettmorajlás©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Kedd 14 Jún. - 11:50
Will we burn or we just smolder
Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, hogy ennél a pontnál az utolsó megléphető lépés egy mélyet sóhajtani, és itt hagyni Lily Evans-t, hogy fulladjon bele a vajsörébe. Nem akartam feldühíteni, sőt, tudod mit? Egy kis részem tényleg hitt benne, hogy ebből a találkozóból valami értelmes párbeszéd sülhet ki. Végül is eljöttem, nem? És most ne nézzük azt, hogy a nagyobbik részem egyre zavartabban mocorgott a széken, és minden vágya az volt, hogy faképnél hagyja Evans-t, legalább addig, amíg kicsit lehiggad, vagy mit tudom én.
Vagy hé, tudod mit? Mégis nézzük ezt!
Kibaszott csokibékákért jöttem Roxmorts-ba, nem azért, hogy a világ legvalószínűtlenebb helyén egy lelketlen vörösnek rögtönözzek védőbeszédet, mert ha ez így folytatódik, lehet, hogy tényleg azzal végződik ez a találkozó, hogy engem felkoncolnak – vagyis egészen pontosan ő koncol fel – kivéve, ha mondjuk továbbra is így kiabál. Akkor lehet, hogy nemes egyszerűséggel én nyírom ki.
Vettem egy mély levegőt.
- Nyugodj meg! – ezt, azt hiszem, inkább magamnak mondtam, semmint neki. – Először is, mondtam, hogy benne vagyok. Oké? Másrészt, nincsenek elvárásaim. – ez persze nem így van, lelki szemeim előtt felsejlett a kép, ahogy Evans a mostanihoz hasonló stílusban vezeti a kisded kis szakkörét, mire körülötte megannyi hatodikos megszeppentségében bömbölni kezd, még Remus is, és ha éppen odaképzelem magam, akkor még én is, sőt, egyenesen én kezdem el. – Harmadrészt, amíg nem tudom, hogy mi az, amit tudsz, vagy nem tudsz erről a térképről, és amíg nem mondod el, hogy pontosan kivel és mire szeretnéd használni, addig nem engem kell baromnak tartani, mert feltételeket merek szabni. - próbáltam nyugodtan beszélni, végeredményben jobban teljesítettem, mint az imént ő, bár, ha azt vesszük, eléggé hadartam. És azt hiszem, most barmoztam le Lily Evans-t.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Kedd 14 Jún. - 15:21

Potter & Evans


Nyugodj meg! Mintha olyan könnyű lenne, szkeptikus fújtatással méregetem Pottert, távolságtartóan, mintha most látnám először. Nem mondom, voltak már vitáink, nem is kevés, de valamiért az ember mindig úgy gondolja, ennél komolyabb már nem jöhet. Nos, attól tartok, mi vagyunk az élő kivételek a szabály alól. Mindegy, azért próbálom legyűrni a haragot is, miközben újabbat húzok a vajsörömből. Nem sokat, éppen annyit, hogy gondolkodnom kelljen, mielőtt megszólalok, és ne köpjek mindent magam elé, az asztalra.

Oké, megy ez ennél diplomatikusabban is. Remélem. Mélyet sóhajtok, kihúzom magam ültömben, és megszólalni is sikerül, mikor pillantásom elszakítom a horkoló boszorkány padlón elterülő sziluettjétől. Jobbnak látom abbahagyni Potter indítékainak kivesézését, mert még a végén ennél is jobban felpaprikázom magam, helyette a térkép témájára kapok rá. Azért most már komolyan igyekszem minimalizálni a hangerőt, bár a velem szemben ülő olyan magától értetődő természetességgel, szavait csak kissé burkolva, barmoz le, mintha ugyan naponta tennénk ezt. Mintha az arcizmunk se rándulna egymás éles kritikáira.

– Ezek szerint én vagyok a barom, mert nem vagyok hajlandó úgy ugrálni, ahogyan te fütyülsz? Na jó, mindegy. A térképről pedig többen beszélnek már, mint hinnéd. Néhányan sejtjük a Griffendél-toronyban, hogyan ússzátok meg olyan sokszor a kis éjszakai kimenőiteket. Van egy alaprajzotok, nem igaz? – vonom fel a szemöldököm, ezúttal suttogóra fogva. Ennél konkrétabbat sajnos nem tudnék teljes bizonyossággal állítani, az viszont tutibiztos, hogy a tekergőknek olyan eszköz van a tarsolyában, amin Frics az utóbbi években csak ritkán, vagy sosem járt túl. Némi gondolkodással a térkép ötlete tűnik a legkézenfekvőbbnek. De mire képes a térkép? Azt nem tudom. – Egy alaprajz, amivel ki tudjátok cselezni Fricset és a járőröző prefektusokat. Valahogy megbűvöltétek. Igaz?

Elmondtam 270 szóban. ; )szettmorajlás©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Kedd 14 Jún. - 19:34
Will we burn or we just smolder
Ugyan nem pont a fent nevezett érv miatt akartam lebarmozni, de ha jól belegondolok, valahol ez is közrejátszott. Lássuk be, nekem körülbelül ugyanannyi okom lett volna azt csinálni, amit ő mond, mint neki azt, amit én. Oké, oké, oké, Evans egy nagyobb jóért kérte a segítségemet, ez persze mellette szól, de a térkép nem csak az én titkom, és pláne nem csak az én tulajdonom. Ha bármelyikünk csak úgy, különösebb egyezkedés nélkül odaadhatná akárkinek, akkor ez a beszélgetés most köztem és Evans között nem történik meg, hanem egyszerűen Remus elviszi nekik.
És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy sértő-e, és ha igen, akkor mennyire az, hogy Evans is inkább arra a hülye térképre pörgött rá, és tulajdonképpen tesz arra, hogy én ott vagyok-e, vagy sem. Jó, nyilván nem üdvharsonákat, győzelmi himnuszokat és örömkurjantásokat várnék, de mondjuk megnéztem volna, hogy más potenciális taggal is így bánik-e, vagy csak az én részvételemet akarja feltételekhez kötni, amikhez természetesen egy szavam sem lehet, különben… huh, rohadjak meg. Lehet, hogy mégis inkább tagadnom kellett volna az egészet.
- Az eszetekbe se jutott, hogy azért ússzuk meg, mert Frics valójában kedvel minket? – ahogy ezt kimondtam, persze egyből leesett, miért tűnik valósabb elképzelésnek, hogy van egy elvarázsolt térképünk a Roxfort-ról. Megadóan sóhajtottam. – Oké, alaprajznál egy kicsit több. De csak akkor van haszna, ha név szerint tudod, hogy ki elől akarsz elrejtőzni. – elgondolkodva a hajamba túrtam. - Gondolom, a kegyetlenség nem a prefektusokból és Frics-ből áll. Szóval, két kérdés maradt: először is, ha olyan biztos vagy abban, hogy jó dolog, amire készültök, öhm… készülünk, miért nem mész ezzel az egésszel Dumbledore-hoz? Sokkal egyszerűbb lenne a dolgod onnantól. Másrészt, miért bíznál jobban bennem és a térképemben, mint a Szükség Szobájában?

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Szer. 15 Jún. - 21:19

Potter & Evans


Potter fejtegetésére, miszerint Frics részrehajló szimpátiája miatt úsznak meg újabban mindent, olyan szkeptikus arcot vágok, amit valószínűleg még Petunia is megirigyelhetne. Talán éppen a kettőnk közti folyamatos licit-verseny miatt veszek és turbózok fel arckifejezéseket, amiket nála már jól megismertem. Végtére is, mit vársz egy olyan testvértől, aki minden otthon elköltött étkezés alkalmával legalább egyszer csípős utalást tesz arra, hogy ha már ilyen fene nagy mágus vagy, kész Merlin, akkor akár magad elé is röptethetnéd az evőeszközöket, a kenyeret meg a sót.

– Oké, örülök, hogy humorodnál vagy – jegyzem meg; mintha még én is elmosolyodnék egy pillanatra, annyira abszurd ez az egész, még hogy Frics a tekergőkkel… nem bírom megállni, tovább ütöm a vasat. – Azért küldesz majd képet, ha a nyáron elhív titeket magával a Húsvét-szigetekre? Nehogy elfelejtsd bekenegetni a hátát naptejjel, nehogy leégjen a haverod! – nevetek fel Potter arcára hunyorogva. Eredetileg a fenekét akartam mondani, de meggondoltam magam, nehogy férfiasan idehányjon elém már a puszta gondolttól is.

Beletelik néhány percbe, míg legyűröm a nevetést. A csapos furcsa pillantással kezd méregetni, így mégis jobbnak látom türtőztetni magam, de addigra már csuklom, hikk hikk, mint egy kehes szamár, és hiába próbálok beleinni a vajsörömbe, nem tudom egy szuszra lenyelni a kortyot. Mikor megküzdök az itallal, csak akkor próbálom meg ismét elővenni nagyon komoly, felnőttes, tanácskozós hangomat.
– Az a helyzet, hogy Dumbledore mindenkinek ad második esélyt. Nézd meg Hagridot, őt nem sokan alkalmaznák, és mégis… szóval, szerintem nem repesne az örömtől, hogy önvédelmi és önbíráskodó kört készülünk alapítani. És nem szeretném, megkerülve McGalagonyt, csak őt bevonni. És szerinted miért bízom meg benned jobban, mint egy általam szinte teljesen ismeretlen mágikus Szobában, aminek esetleg saját akarata van? Hat éve ismerlek, Potter. Tudom, hogy megbízható vagy. – biccentek felé komolykodva, de azért őszintén.

Elmondtam 289 szóban. ; )szettmorajlás©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Csüt. 16 Jún. - 12:30
Will we burn or we just smolder
Nos, beleestem a saját csapdámba. Innentől nem volt visszaút. Zavartan vigyorogtam, azon merengve, hogy vajon a felállt helyzetben megengedhető-e, hogy rákérdezzek, mi a fene az a naptej, vagy kénytelen leszek bájosan bekéretőzni mégiscsak Baldwin mugliismeret óráira, hogy a dolog végére járhassak.
- Persze, okvetlenül. Valamivel mégis csak meg kell alapozni azt a hátralévő egy közös évünket. - valahol a cinikus és az ábrándos között volt a mosoly az arcomon, én legalábbis így képzeltem, még akkor is, ha voltaképpen nem sok különbség van a képemen kirajzolódó mosolytípusok között.

Evans meg egyre csak nevetett, nekem pedig valamiért a nagy zavaromban logikus lépésnek tűnt a pohár után nyúlni, Ebbe az utolsó kortyba valósággal belebizsergett a nyakam, a mellkasom, sőt, még az ujjaim is. Nem tudom, mi volt abban az üvegben, amiből őt is kitöltötték, az már címkéről is látszott, hogy nem a Blishen's-féle, és bár messze nincs akkora tapasztalatom lángnyelvwhiskyk terén, mint azt szeretem állítani magamról, azt azért bizton állítom, hogy ez a dolog... ez azért üt!
Na meg a nyelvet is megereszti.

- Na, hé, álljunk meg egy percre! Nem gondolod, hogy egy kicsit erős ebben a helyzetben Hagrid-dal példálóznod? Végül is... oké, azért értem, mire célzol, csak.. - kicsit megütközve néztem rá. Amennyire én tudom, Dumbledore második esélyei eddig nemigen mondtak csődöt. Az önvédelem és az önbíráskodás között azért csak-csak van egy egész éles, szembetűnő határ, Evans pedig soha nem látszott olyannak, mint aki kész lenne átlépni ezt a vonalat. A fenébe is, csak ki kéne szedni belőle valahogy, hogy ez most egy iskolai bully hullám kezdőlökése, vagy valami mélyebb és komplexebb dolgot próbálnak építeni. Őszintén megvallva, kezdtem kicsit tartani tőle, azzal együtt meg mindinkább kíváncsibb lettem. - Szóval tilosban járunk. Hm. - valahol persze bizarr a feltételezés, hogy Dumbledore előtt tényleg titokban lehet tartani ilyesmit, sőt, tudod mit? Még azt is el tudtam volna hinni, ha az egész kis... hogy is mondjam, szakkör, ötletét ő adta volna valamelyik szerencsesüti idézetre hajazó homályos utalásával. De hé, végül is ő a főnök, emiatt miért az én fejem fáj? - Ez most majdnem úgy hangzott, mint egy bók. Na jó, - az asztalra raktam a poharam. - akkor... mikor?
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

Lily Evans

Lily Evans

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
luca hollestelle

»
» Csüt. 16 Jún. - 16:23

Potter & Evans


Éppen csak sikerül abbahagyni, mielőtt a szememet is elfutná Potter humora felett érzett jókedvemben a könny. Nem tudom, mikor nevettem utoljára ilyen őszintén – az biztos, hogy a helyet és az időpontot okosabban is megválaszthattam volna. Ha jobban odafigyelek, valószínűleg nem hallgatott volna el árulkodóan a még mindig padlón fetrengő boszorkány horkolása, és nem hagyott volna fel gyanúsan hangos szürcsölésével a bepólyált arcú illető. Na jó, higgadjunk le és beszéljünk okos felnőttekhez illően, akik nem a zsírkrétakészletüket jöttek mutogatni, hanem életbevágó tervekről tanácskoznak. (Azért elégedettséggel tölt el, mikor Potter helyt ad a Hagridról ejtett szavaimnak is.)

– Ne érts félre, én is bírom Hagridot, és tudom, hogy minden okunk megvan bízni benne, de Dumbledore-on kívül nem találsz embert, aki alkalmazná őt. Dumbledore-t pedig ismered: az egységet hirdeti, nem hiszem, hogy tapsolna örömében a terveink hallatán. Nem azt mondom, persze, megfordult a fejemben, hogy már amúgy is tudja, végül is, ő mindent tud meg ilyenek… – kicsit feszengve fejtem ki véleményemet az igazgatóról. Az elmúlt hat év számtalanszor bizonyította: Albus Dumbledore számára valóban a diákjai a legfontosabbak. És ha az SVK óráink csak a RAVASZ-ra gyúrnak, semmi egyébre? De La Ver professzor jó tanár, meg minden, de távolságtartó, és a minimális gyakorlattal kell beérnünk. Hát, mutassanak nekem olyan halálfalót, aki majd előreküldi a házi mumusát!

– Igen, tilosban járunk – ismétlem meg lassan a szavait, nyomatékot adva minden kiejtett hangnak. – És, hát, bók is volt. Valami olyasmi. – vonok vállat, ujjamat még egyszer végighúzva az üvegem falán, majd mielőtt válaszolnék a mikor kérdésre, kiiszom a vajsöröm maradékát. – Agatha megmutatta, hol van a Szoba. Fogalmam sincs, milyen alak lenne célszerű, de ha gondolod, megnézhetnénk, mit tud. Holnap este 9-kor fejezem be a járőrözést, mert McGalagony adott még egy esélyt, miután McKinnonnal összeverekedtem és belelöktem a tóba, szóval... akkor megyek majd. Gyere velem, ha akarsz.

Elmondtam ~300 szóban. ; )szettmorajlás©

Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good

James Potter

James Potter

C’est la vie
Inaktív
Ki már nem játékos
▽ Reagok :
6
▽ Avatar :
Arthur Gosse

»
» Szomb. 18 Jún. - 2:13
Will we burn or we just smolder
Arról persze nem sikerült teljes mértékig meggyőznie, hogy a Dumbledore előtt való titkolózás jó ötlet. Úgy értem... a legrosszabb forgatókönyv szerint mindenképp megtudja. Legfeljebb mástól, és ha engem kérdezel, ez így sokkal rosszabb lesz annál, mintha egyenesen Evans vallana színt neki, McGalagonyt megkerülve, vagy sem, a lényeg... hát, nem, öhm, nem tudnám megmondani, mi is itt a lényeg, de az egyszer tény, hogy a Roxfort-ban elég nehéz titkokat tartani. Vegyük csak alapul helyből a térképet. Evans tudott róla, a sejtelmes, meg nem nevezett alakjai tudnak róla, és... még ki tudja, hogy ki! Érted, mire gondolok, ugye? Vakon megbízok a kis tettestársaimban, mindennél jobban biztos vagyok abban, hogy nem tőlük érkezett a füles, sőt, legjobb tudomásom szerint alapos gonddal őriztük létezésének tényét mások elől, és erre! Nevezz beképzeltnek, nem bánom, de ha mi így le tudunk bukni, Evans-éknek milliószor nagyobb esélye van. Pusztán statisztikai tény, ugye: több ember annyit jelent, hogy több a veszélyforrás is. Tudom, hogy nem kéne emiatt aggódnom, ugyanúgy elengedhetném ezt a gondolatot is, mint mondjuk azt, hogy kiigyam ezt a poharat itt magam előtt, de... nincs mit tenni.
Megfogtam a maradék whiskymet és lehajtottam.
- Ahha. - feleltem homlok ráncolva, már csak azért is, mert épp baromira lekötött, hogy ne köpjem vissza helyből az italom, na meg ki akarna olyan erkölcsi mélységekbe belevágni, hogy mi lenne, ha mégis bíznánk az öreg értékítéletében, és megkockáztatnánk ezt a második esély dolgot, mielőtt valami kivégző osztagot indítunk, meg blabla. Még egyszer utoljára leraktam a poharamat.
- Akkor, azt hiszem, mindent megbeszéltünk. - sóhajtottam egy nagyot. - Evans, ha legközelebb bókolni akarsz, spórolj meg nekünk pár kört, és ne rángass el ilyen... vérhastanyákra, na meg feltétlenül a klubjaidba se kell meghívj, az is elég, ha csak elém állsz, és mondod. - rávigyorogtam, aztán felálltam a helyemről. - Akkor kilenc óra két perckor találkozunk a klubhelyiségben. Vagyis, hm, legyen inkább negyed tíz, úgyis késni fogok. - leraktam két galleont a poharam mellé. Amilyen árakon dolgoznak, ebbe bőven belefér Lily itala is. - És most szerintem húzzunk innen.
Vissza az elejére Go down

I solemnly swear
I am up to no good


Ajánlott tartalom

C’est la vie

»
»
Vissza az elejére Go down

Potter & Evans

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Evans & Potter
» Potter & Evans'
» Potter & Evans
» Evans & Skeeter
» Red Hot Chili Evans

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Age Of The Marauders :: Archívum :: Befejezett játékok-